Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σε καταλαβαινω απολυτα...και γω θα ένιωθα το ίδιο και θα φοβόμουν μη κολλήσω...τώρα που έκανα την εμβρυομεταφορα μου είπαν από το κέντρο νσ προσέχω μη κολλησω κατι γιατί ο πυρετός δεν ειναι καλό σε αυτή τη φάση. Ενώ έχω πολλές και καλές φίλες αλλα δεν είδα καμια. Πηγαίνω μόνη μου βόλτες τα πρωινά και με μάσκα γιατί έχω και τους γνωστούς/ες που σε γραπωνουν και σε φιλανε σταυρωτά πριν προλάβεις να πεις "γεια" 😁. Οταν σε βλεπουν με μασκα φοβουνται δε σε φιλανε!

      Σε ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Μακάρι να πάνε όλα καλά τη Δευτερα! 🙏

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Klaral είπε:

Να δεις το ίδιο μας δώσανε!! Πάντως, πέρα από την πλάκα, βάρβαρη εξέταση. Εδώ εγώ που είμαι τρελά γλυκατζου, και στην δεύτερη γουλια τα χρειάστηκα λίγο..καλή επιτυχία αύριο, όλα super θα πάνε!!

Σήμερα μου έδωσαν άλλη γεύση, πολύ καλύτερο... Πήγαν όλα τέλεια, ούτε ζαλάδα ,ούτε τίποτα .... Το απόγευμα παίρνω τα αποτελέσματα, μακάρι να πάνε καλά :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Τι κανετε;;Ανυπομονειτε για τρυφερές αγκαλιτσες με τα ζουζούνια σας; 

Ήθελα να σας ρωτήσω, πως πάτε από συσπάσεις, πετρώματα κλπ. Παίρνετε μαγνήσιο η κάποιο άλλο τοκολυτικο; 

Εχω από καιρό συσπάσεις, δηλαδή πετρωνει η κοιλιά σε σημεία, κάποιες φορές και ολόκληρη αλλά δεν είμαι σίγουρη.. Αυτές τις μέρες το παρατηρώ.. Απλώς όταν είπα στον γιατρό ότι πετρωνει όλη, μου πρότεινε glopir, που δεν θέλω να πάρω... 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nantiaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Τι κανετε;;Ανυπομονειτε για τρυφερές αγκαλιτσες με τα ζουζούνια σας; 

Ήθελα να σας ρωτήσω, πως πάτε από συσπάσεις, πετρώματα κλπ. Παίρνετε μαγνήσιο η κάποιο άλλο τοκολυτικο; 

Εχω από καιρό συσπάσεις, δηλαδή πετρωνει η κοιλιά σε σημεία, κάποιες φορές και ολόκληρη αλλά δεν είμαι σίγουρη.. Αυτές τις μέρες το παρατηρώ.. Απλώς όταν είπα στον γιατρό ότι πετρωνει όλη, μου πρότεινε glopir, που δεν θέλω να πάρω... 

 

Ανυπομονούμε δεν λες τίποτα!

Εγώ δεν νιώθω κάτι σαν πέτρωμα, μόνο κλωτσιά κλωτσιά κλωτσιά! Πολλές μου έχουν πει πως έχουν συσπάσεις αυτές τις εβδομάδες...."Πρέπει" να έχουμε; 

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Ανυπομονούμε δεν λες τίποτα!

Εγώ δεν νιώθω κάτι σαν πέτρωμα, μόνο κλωτσιά κλωτσιά κλωτσιά! Πολλές μου έχουν πει πως έχουν συσπάσεις αυτές τις εβδομάδες...."Πρέπει" να έχουμε; 

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Όλες έχουμε δεν χρειάζεται να φοβασαι. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Όλες έχουμε δεν χρειάζεται να φοβασαι. 

Δεν έχω συσπάσεις, αυτό λέω, ή δεν τις νιώθω... Την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου, που μπαίνω και στον 7ο, θα τον ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , im_leela είπε:

Δεν έχω συσπάσεις, αυτό λέω, ή δεν τις νιώθω... Την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου, που μπαίνω και στον 7ο, θα τον ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες

Συσπάσεις έχουμε και δεν τις καταλαβαίνουμε είναι φυσιολογικό όπως και όταν σφίγγει η κοιλιά το πετρωμα 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 1:34 ΜΜ, im_leela είπε:

Δεν έχω συσπάσεις, αυτό λέω, ή δεν τις νιώθω... Την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου, που μπαίνω και στον 7ο, θα τον ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες

Δεν ξέρω αν πρέπει να έχουμε! Για να πω την αλήθεια, δεν φοβάμαι, το αισθάνομαι εδώ κι ένα μήνα μάλιστα.. Το φάρμακο δεν θέλω να πάρω.. Εσείς παίρνετε κάτι γι αυτό;; σας ευχαριστώ ολες:x

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει τα ψώνια για τα μωράκια σας;

Εγώ μπαίνω στον 7ο τώρα και πέρα από τα έπιπλα και κάτι ρουχακια που μου έδωσαν δεν έχω κάτι άλλο...Έχω κάνει λίστα βέβαια, που (Ω θεοί) δεν θέλω να βλέπω με τα ποσα είναι ....

Σκέφτομαι να τα πάρω όλα μέσα στον Μάρτη, άντε αρχές Απρίλη, γιατί η αδελφή μου γέννησε πρόωρα, δεν είχε ετοιμάσει τίποτα και τρέχαμε...

Επίσης! Μπορείτε να ρωτήσετε σε καταστήματα με έπιπλα αν έχουν κάποιο ελαφρώς χτυπημένο. Εγώ πήγα σε ένα κατάστημα , ρώτησα και πήρα συρταριερα και κρεβατάκι 250€ από 650€ επειδή είχε ένα μικρό χτύπημα στην συρταριερα, που ούτε φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ είμαι στην 26η εβδομάδα! Μας είπαν τι θα μας δώσουν από έπιπλα και έχουμε αρχίσει και έρευνα αγοράς για τα υπολοιπα.. Καλά, για τη λίστα μη συζητάς, 10.000 μισθούς θελουμε:-Pνομίζω πως πρέπει να ξεκινήσουμε με τα πιο απαραίτητα, έτσι μου λένε άλλες μαμάδες τουλάχιστον.. Πιστεύω κι εγώ μέσα στον Μάρτη να πάρουμε τα πιο σημαντικά τουλάχιστον, γιατί όπως λες τυχαινουν και απροοπτα.. :rolleyes:φιλιά σε οολεςς!! 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!!

συσπασεις παιδια εγω εχω απο τον τρίτο μήνα. πετρωνε η κοιλια μου στην αρχη χαμηλα και οσο ανεβαινε η μητρα ανεβαινε και το σημειο της συσπασεις.

στην αρχη φρικαρα τελειως ... μετα εμαθα να το παρατηρω, συνηθως μου συμβαινει 4,5 φορες μεσα στην μερα.. μενω λιγο ακινητη η καθιστη αν μπορω και παιρνω λιγες βαθιες ανασες.. πιο πολυ για να χαλαρωσω εγω.. γιατι ακομα κ αν δεν παρεις ανασες αυτο μεσα σε 30 δευτερολεπτα εχει περασει...

ακουγα οτι βοηθαει το μαγνησιο σε αυτο. ρωτησα τον ιατρο μου...και τι το θελα, μου γραψε κατι καψουλες μαγνησιου γιγανταιες... να δω πως θα τις παιρνω... εγω τρελο θεμα με την καταποση μεγαλων χαπιων.

Επισης εγω που ειμαι τερμα γλυκατζου την ακουσα με την γλυκοζη... με χαλασε παρα πολυ και ενιωσα το σωμα μου να "τρανταζεται" λιγο...εκανα υπομονη και περασε η ωρα... Μετα εμαθα απο 2 φιλες μου οτι ειχαν ζαλιστει τοσο που ειχαν λυποθυμησει.... οποτε ειναι πολυ συχνο να ειναι too much για τον οργανισμο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/3/2022 at 1:35 ΜΜ, Nantiaki είπε:

 

 

Γεια σας κοριτσια...

Ψαχνω κ εγω κανα νυχτικακι.. περιμενω κ την μαια να μου δωσει λιστα.. ετοιμαζω κ τον πολιτικο τελος του μηνα.. παω κ για καμπυλη την επομενη εβδομαδα! Ολα αυτα, τρεξιμο!

Εγω πινω τροφοκαρντ καθε βραδυ κ δεν εχω νιωσει καποια συσπαση ακομα.. εκατσα κ τοκογραφο πρωτη φορα προχθες, κομπλε.. θα πηγαινω μια φορα την εβδομαδα για μηχανημα!

Κοντευουμε κοριτσια, μπηκαμε τελικη ευθεια!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nantiaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ είμαι στην 26η εβδομάδα! Μας είπαν τι θα μας δώσουν από έπιπλα και έχουμε αρχίσει και έρευνα αγοράς για τα υπολοιπα.. Καλά, για τη λίστα μη συζητάς, 10.000 μισθούς θελουμε:-Pνομίζω πως πρέπει να ξεκινήσουμε με τα πιο απαραίτητα, έτσι μου λένε άλλες μαμάδες τουλάχιστον.. Πιστεύω κι εγώ μέσα στον Μάρτη να πάρουμε τα πιο σημαντικά τουλάχιστον, γιατί όπως λες τυχαινουν και απροοπτα.. :rolleyes:φιλιά σε οολεςς!! 

Πότε έχεις ΠΗΤ; Και εγώ 26η είμαι ❤️

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια !!! Εγώ είναι 27 η και πέντε ημερών!!! Υπερυχογραφικα όμως μια εβδομάδα πίσω!! Έχω και εγώ πετρώματα αλλά νιώθω περισσότερο την μικρή που κλωτσάει!!! Τροφοκαρτντ περνώ το max!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 5:58 ΜΜ, Christina60 είπε:

καλησπέρα !!!

συσπασεις παιδια εγω εχω απο τον τρίτο μήνα. πετρωνε η κοιλια μου στην αρχη χαμηλα και οσο ανεβαινε η μητρα ανεβαινε και το σημειο της συσπασεις.

στην αρχη φρικαρα τελειως ... μετα εμαθα να το παρατηρω, συνηθως μου συμβαινει 4,5 φορες μεσα στην μερα.. μενω λιγο ακινητη η καθιστη αν μπορω και παιρνω λιγες βαθιες ανασες.. πιο πολυ για να χαλαρωσω εγω.. γιατι ακομα κ αν δεν παρεις ανασες αυτο μεσα σε 30 δευτερολεπτα εχει περασει...

ακουγα οτι βοηθαει το μαγνησιο σε αυτο. ρωτησα τον ιατρο μου...και τι το θελα, μου γραψε κατι καψουλες μαγνησιου γιγανταιες... να δω πως θα τις παιρνω... εγω τρελο θεμα με την καταποση μεγαλων χαπιων.

Επισης εγω που ειμαι τερμα γλυκατζου την ακουσα με την γλυκοζη... με χαλασε παρα πολυ και ενιωσα το σωμα μου να "τρανταζεται" λιγο...εκανα υπομονη και περασε η ωρα... Μετα εμαθα απο 2 φιλες μου οτι ειχαν ζαλιστει τοσο που ειχαν λυποθυμησει.... οποτε ειναι πολυ συχνο να ειναι too much για τον οργανισμο.

 

Υπάρχει μαγνήσιο και σε υγρή μορφή πες του ότι δεν μπορείς με τα. Χάπια να σου γράψει το ποσιμο 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 28η εβδομάδα και έχει λίγες μέρες που πονάω σε ολόκληρη την κοιλιά, όχι αφόρητα, αλλά επειδή κρατάει ώρες με "κουράζει"... Δεν νιώθω ούτε πετρώματα ουτε τραβήγματα.... Είναι φυσιολογικό έτσι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...