Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

On 23/2/2022 at 5:23 ΜΜ, marilia35 είπε:

Καλά ψώνια σε όλα τα κορίτσια κ με το καλό οι γέννες!ο πρώτος γιος μου δν έκατσε ποτέ στον καναπέ!έλεγα αυτό το παιδί δν θα κάτσει ποτέ!ούτε σε ριλαξ!τώρα για το δεύτερο πήρα φωλιά!την αγόρασα 55€ μαζί με κουβερτακια κ σελτε!θα δείξει βέβαια αν θα του αρέσει!σίγουρα μπορεί κάποια μαμά να το αγοράσει κ μετά την γέννα!μόλις μου ήρθε σπίτι η φωλιά έτρεξε ο γιος μου που είναι 2 ετών κ ξάπλωνε μέσα!την έκρυψαν κ την άλλη μέρα μου έλεγε φωλιά την έψαχνε χαχαχαχα

Χαχαχαχα καλό μουυυυ .... μια φίλη μου θέλει να μου πάρει φωλιά, έχει κολλήσει, της είπα να δει κάτι άλλο αλλά δεν θέλει, κόλλησε στην φωλιά, οπότε ελπίζω να με βολεψει και να μην πάνε τζάμπα τα λεφτά της....

 

Στο νέο σπίτι που πήγαμε, το παιδικό είναι τεράστιο, φανταστείτε έβαλα 5φυλλη ντουλάπα, την κούνια, την συρταριερα , και έχω ακόμα άπειρο χώρο και μου φαίνεται άδειο ..τι μπορώ να κάνω; Έχετε καμία ιδέα; Κάπως να γεμίσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, im_leela είπε:

Χαχαχαχα καλό μουυυυ .... μια φίλη μου θέλει να μου πάρει φωλιά, έχει κολλήσει, της είπα να δει κάτι άλλο αλλά δεν θέλει, κόλλησε στην φωλιά, οπότε ελπίζω να με βολεψει και να μην πάνε τζάμπα τα λεφτά της....

 

Στο νέο σπίτι που πήγαμε, το παιδικό είναι τεράστιο, φανταστείτε έβαλα 5φυλλη ντουλάπα, την κούνια, την συρταριερα , και έχω ακόμα άπειρο χώρο και μου φαίνεται άδειο ..τι μπορώ να κάνω; Έχετε καμία ιδέα; Κάπως να γεμίσει

Να σου την πάρει δώρο πιστεύω θα κάτσει έτσι κ για αραγμα να παίζει με χεράκια ποδαράκια!

Μπορείς να βάλεις σκηνή Ινδιάνου εγώ έχω κ παίζει πάρα πολύ από μωράκι!μαξιλαρες στο πάτωμα!επίσης στο ΙΚΕΑ έχει κάποια κουτιά που μπαίνουν σε ένα να το πω ντουλάπα αλλά φαίνονται για τα παιχνίδια του!ένα μεγάλο χαλί στο μάτι θα σε ξεγελάσει κ θα κάθεται αργότερα κάτω να μην κρυώνει!υπάρχουν χαλιά καλοκαιρινά που είναι πιο λεπτά κ σκουπίζονται κ πιο εύκολα ούτε χνούδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Να σου την πάρει δώρο πιστεύω θα κάτσει έτσι κ για αραγμα να παίζει με χεράκια ποδαράκια!

Μπορείς να βάλεις σκηνή Ινδιάνου εγώ έχω κ παίζει πάρα πολύ από μωράκι!μαξιλαρες στο πάτωμα!επίσης στο ΙΚΕΑ έχει κάποια κουτιά που μπαίνουν σε ένα να το πω ντουλάπα αλλά φαίνονται για τα παιχνίδια του!ένα μεγάλο χαλί στο μάτι θα σε ξεγελάσει κ θα κάθεται αργότερα κάτω να μην κρυώνει!υπάρχουν χαλιά καλοκαιρινά που είναι πιο λεπτά κ σκουπίζονται κ πιο εύκολα ούτε χνούδια!

Ε είσαι υπέροχη, καταπληκτικες οι ιδέες σου... ευχαριστώ πολύ.

Αχ άντε να έρθουν τα μωράκια μαςςςς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει κάνει καμία από εσάς καμπύλη σακχάρου;;; Πώς ήταν;

Θα κάνω αύριο και τώρα μου ρθε φλασια μήπως έπρεπε να κλείσω ραντεβού στο διαγνωστικό κέντρο. Στις υπόλοιπες εξετάσεις δεν εκλεινα αλλά σκέφτηκα μήπως χρειαζόταν μιας που θα είμαι εκεί 2 ωρες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , im_leela είπε:

Κορίτσια έχει κάνει καμία από εσάς καμπύλη σακχάρου;;; Πώς ήταν;

Θα κάνω αύριο και τώρα μου ρθε φλασια μήπως έπρεπε να κλείσω ραντεβού στο διαγνωστικό κέντρο. Στις υπόλοιπες εξετάσεις δεν εκλεινα αλλά σκέφτηκα μήπως χρειαζόταν μιας που θα είμαι εκεί 2 ωρες

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!! Έκανα εγώ, έκλεισα όντως ραντεβού.. έπρεπε να πάω συγκεκριμένη ώρα για να προλάβουμε τις αιμοληψιες και λόγω covid. Εγώ θα έλεγα να πάρεις ένα τηλεφωνακι πριν πας. Κατά τα άλλα, σαν διαδικασία εμένα δεν μου φάνηκε και τόσο τρομερή, δεν ζαλίστηκα καθόλου και πέρασε και σχετικά γρήγορα η ώρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Klaral είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!! Έκανα εγώ, έκλεισα όντως ραντεβού.. έπρεπε να πάω συγκεκριμένη ώρα για να προλάβουμε τις αιμοληψιες και λόγω covid. Εγώ θα έλεγα να πάρεις ένα τηλεφωνακι πριν πας. Κατά τα άλλα, σαν διαδικασία εμένα δεν μου φάνηκε και τόσο τρομερή, δεν ζαλίστηκα καθόλου και πέρασε και σχετικά γρήγορα η ώρα. 

Θα πάρω αύριο πρωί πρωί γιατί ούτως ή άλλως έχω να παω και ουρα ....

Σκεφτόμουν να πάρω κάνα βιβλίο μαζί μου για παρέα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, im_leela είπε:

Θα πάρω αύριο πρωί πρωί γιατί ούτως ή άλλως έχω να παω και ουρα ....

Σκεφτόμουν να πάρω κάνα βιβλίο μαζί μου για παρέα

Αυτό έκανα και εγώ.. βιβλιαράκι και πέρασε η ώρα νερό.. εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Κάναμε όλες τη β επιπέδου ; Εμένα το σκ άρχισαν να με πιάνουν συσπάσεις-σφίξιμο στη μήτρα και το ένιωθα μόνο σε ήρεμη- ξαπλωτη θέση… θεωρώ είναι μάτι φυσιολογικό…. Έχει πιάσει καμία άλλη ; Δεν κάνω κάτι το ιδιαίτερο δηλαδή δε ξάπλωσα εντελώς και νιώθω καλά προς το παρόν! Και ένα άλλο θέμα που έχω ότι άρχισε να με πονάει η μέση μου…. Καμία άλλη εδώ μέσα με παρόμοια ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Κάναμε όλες τη β επιπέδου ; Εμένα το σκ άρχισαν να με πιάνουν συσπάσεις-σφίξιμο στη μήτρα και το ένιωθα μόνο σε ήρεμη- ξαπλωτη θέση… θεωρώ είναι μάτι φυσιολογικό…. Έχει πιάσει καμία άλλη ; Δεν κάνω κάτι το ιδιαίτερο δηλαδή δε ξάπλωσα εντελώς και νιώθω καλά προς το παρόν! Και ένα άλλο θέμα που έχω ότι άρχισε να με πονάει η μέση μου…. Καμία άλλη εδώ μέσα με παρόμοια ; 

Καλημερα και καλη εβδομαδα! Εμενα με ποναει μεση κ ισχιο απο τον 3ο μηνα. Η γιαγια μου, μου λεει ανοιγει η λεκανη κ ετοιμαζεται για τον τοκετο.. ο γιατρος μου το θεωρει πολυ φυσιολογικο και μου ειπε να κανω υπομονη! Αυτα! Απο συσπασεις δεν εχω νιωσει κατι ακομα..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Klaral είπε:

Αυτό έκανα και εγώ.. βιβλιαράκι και πέρασε η ώρα νερό.. εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Με το που ήπια την γλυκόζη άρχισα να ζαλίζομαι, να ιδρώνω , να μην νιώθω καθόλου καλά...κοντά στην μια ώρα έκανα εμετό , οπότε ακυρώθηκε η διαδικασία κ πρέπει να ξανάρθω :cry:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , im_leela είπε:

Με το που ήπια την γλυκόζη άρχισα να ζαλίζομαι, να ιδρώνω , να μην νιώθω καθόλου καλά...κοντά στην μια ώρα έκανα εμετό , οπότε ακυρώθηκε η διαδικασία κ πρέπει να ξανάρθω :cry:

Ωωχχχχχ περαστικά πολλά!! Μου είχε πει και εμένα η κοπέλα εκεί ότι ενδέχεται να συμβεί, είναι συχνό. Μην σκας, θα ξαναπάς και θα τελειώνεις αυτή την φορά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Klaral είπε:

Ωωχχχχχ περαστικά πολλά!! Μου είχε πει και εμένα η κοπέλα εκεί ότι ενδέχεται να συμβεί, είναι συχνό. Μην σκας, θα ξαναπάς και θα τελειώνεις αυτή την φορά!!

Με το που έκανα εμετό, στο ίδιο δευτερόλεπτο ένιωσα καλά.... Αχ άσε και σκέφτομαι ότι πάλι πρέπει να πιω την γλυκόζη αύριο και αηδιαζω στην σκέψη... Όχι ότι ήταν άσχημη η γεύση αλλά δεν αντέχω τόσο γλυκά ( και αυτό φάνηκε )

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , im_leela είπε:

Με το που έκανα εμετό, στο ίδιο δευτερόλεπτο ένιωσα καλά.... Αχ άσε και σκέφτομαι ότι πάλι πρέπει να πιω την γλυκόζη αύριο και αηδιαζω στην σκέψη... Όχι ότι ήταν άσχημη η γεύση αλλά δεν αντέχω τόσο γλυκά ( και αυτό φάνηκε )

:-D:-D Εγώ η γουρούνα δεν κατάλαβα τίποτα λέμε..το κατέβασα με την μια  για να μην αηδιασω, αλλά τελικά όλα καλά..θα πας αποφασισμένη, τι θα μας ρίξει εμάς ένα μπουκαλάκι γλυκόζης;;:-):-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Klaral είπε:

:-D:-D Εγώ η γουρούνα δεν κατάλαβα τίποτα λέμε..το κατέβασα με την μια  για να μην αηδιασω, αλλά τελικά όλα καλά..θα πας αποφασισμένη, τι θα μας ρίξει εμάς ένα μπουκαλάκι γλυκόζης;;:-):-)

Βρε εμένα μου άρεσε η γεύση, ήταν πορτοκάλι, απλά τόση γλύκα δεν την άντεξα... Αύριο πάλι θα πάω να πιω :unsure: ελπίζω να το δεχτεί ο οργανισμός μου και αν μην είμαι όπως σήμερα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Βρε εμένα μου άρεσε η γεύση, ήταν πορτοκάλι, απλά τόση γλύκα δεν την άντεξα... Αύριο πάλι θα πάω να πιω :unsure: ελπίζω να το δεχτεί ο οργανισμός μου και αν μην είμαι όπως σήμερα

Να δεις το ίδιο μας δώσανε!! Πάντως, πέρα από την πλάκα, βάρβαρη εξέταση. Εδώ εγώ που είμαι τρελά γλυκατζου, και στην δεύτερη γουλια τα χρειάστηκα λίγο..καλή επιτυχία αύριο, όλα super θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...