Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Γενναω στην Πατρα, στο Ολυμπιον.. Δεν ειναι ολα για την βαλιτσα.. ειναι κ για τις πρωτες μερες στο σπιτι!!! Πανες, οινοπνευμα μπιμπερο κλπ δεν χρειαζονται στο νοσοκομειο

Γιατί μωρό εμένα μου είπε. Μόνο αυτά που θα βγουμε τα ρουχα του και το πορτ μπεμπέ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Καλημέρα Που γέννας και χρειάζονται όλα. Αυτά 

Το θέμα είναι να το νιώθεις  μην ανυσηχεις

Τελικά όλα καλά το μωρό... 1454 γραμμάρια κιόλας! Απλά είναι με τα πόδια κάτω και για αυτό δεν νιώθω τόσο δυνατές κλωτσιές και είχα κάποιους πόνους, πιέζει εκεί πολύ.... Και εννοείται με το που είδα ότι είναι καλά και ηρέμησα - με τάραξε στην κλωτσιά :lol:

 

Επίσης βρε κορίτσια πόσα κιλά βάλατε ως τώρα; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, im_leela είπε:

Τελικά όλα καλά το μωρό... 1454 γραμμάρια κιόλας! Απλά είναι με τα πόδια κάτω και για αυτό δεν νιώθω τόσο δυνατές κλωτσιές και είχα κάποιους πόνους, πιέζει εκεί πολύ.... Και εννοείται με το που είδα ότι είναι καλά και ηρέμησα - με τάραξε στην κλωτσιά :lol:

 

Επίσης βρε κορίτσια πόσα κιλά βάλατε ως τώρα; 

Εννοείται ότι όσο πιο ήρεμη τόσο πιο πολύ κλωτσάει, το λέω για να το ακούω και εγώ. Εμενα την περασμένη εβδομάδα ήταν 1170 γρ ο ψυχουλης, εσένα είναι ολόκληρος παίδαρος :grin:...από κιλά αστο καλυτερα ,εχω παρει 12 κιλά. Η μονη δικαιολογία είναι ότι έχω περιδεση και επιποματικο πλακουντα οπότε είμαι σε σχετική ακινησία , ταυτόχρονα παίρνω 9 ουτροτζεσταν την ημέρα.. εσύ πόσο βάρος έχεις παρει;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Νανα82 είπε:

Εννοείται ότι όσο πιο ήρεμη τόσο πιο πολύ κλωτσάει, το λέω για να το ακούω και εγώ. Εμενα την περασμένη εβδομάδα ήταν 1170 γρ ο ψυχουλης, εσένα είναι ολόκληρος παίδαρος :grin:...από κιλά αστο καλυτερα ,εχω παρει 12 κιλά. Η μονη δικαιολογία είναι ότι έχω περιδεση και επιποματικο πλακουντα οπότε είμαι σε σχετική ακινησία , ταυτόχρονα παίρνω 9 ουτροτζεσταν την ημέρα.. εσύ πόσο βάρος έχεις παρει;;

Κοντά στα 10 ( 31 εβδομάδα σήμερα ) ... Και εγώ από Νοέμβρη κάθομαι λόγω άδειας, οπότε κάθονται και τα κιλά! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Κοντά στα 10 ( 31 εβδομάδα σήμερα ) ... Και εγώ από Νοέμβρη κάθομαι λόγω άδειας, οπότε κάθονται και τα κιλά! 

Εάν δεν πολυκινησε είναι λογικό να κάθονται και κιλά.. δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετά, κάτσε να έρθουν τώρα τα μαναρακια ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Εάν δεν πολυκινησε είναι λογικό να κάθονται και κιλά.. δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετά, κάτσε να έρθουν τώρα τα μαναρακια ...

Ε μα πραγματικά! Δεν με απασχολούν τόσο... Αρκεί να ξέρω ότι είναι καλά το μωρό μου. Όταν γεννηθεί έχω τον χρόνο να τα χάσω!

Με εσάς κορίτσια έβαλαν κιλά και οι άντρες σας; Ή μόνο με τον δικό μου παίζουμε κοιλομαχίες;:lol:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Ε μα πραγματικά! Δεν με απασχολούν τόσο... Αρκεί να ξέρω ότι είναι καλά το μωρό μου. Όταν γεννηθεί έχω τον χρόνο να τα χάσω!

Με εσάς κορίτσια έβαλαν κιλά και οι άντρες σας; Ή μόνο με τον δικό μου παίζουμε κοιλομαχίες;:lol:

Χαχχαχχαα! Φυσικα και πηρε ο δικος μου! Αλλα ξεκινησε γυμναστικη και διατροφη να τα χασει.. δεν υπολογιζει ομως ποιος μαγειρευει και ποιος παει σουπερ μαρκετ σε αυτο το σπιτι...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια hello! 

Είχα πολύ καιρό να μπω και να γράψω! Βλέπω όλες προχωράμε μια χαρά... Φτου φτου φτου! 

Εχουμε πελαγώσει με τον άνδρα μου τόσο πολύ με το θέμα καρότσι και δωμάτιο και λίκνο και καλαθουνες και και και... Που διάβασα τώρα και όλα αυτά για το μαιευτήριο και λέω πάει... Δεν έχω αγοράσει ΤΊΠΟΤΑ εντομεταξυ!! 

Μπήκα στην 29η εβδομάδα βέβαια... Είμαι και με covid 4η μέρα, ευτυχώς 2 μέρες κράτησε το δύσκολο που είχα πυρετό.. Αλλά τώρα απλά ένας ενοχλητικός βήχας.. 

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω.. Έχει καμία σας πόνο ανάμεσα στα ισχια? Σαν πιάσιμο από γυμναστική.. Το σημείο λέγεται ηβικο οστό και είναι ουσιαστικά ψηλά στους προσαγωγούς.. 

Πήρα σήμερα τον ιατρό και μου είπε ότι δεν είναι πολύ συνηθισμένο αλλά είναι επειδή η λεκάνη μας παίρνει σιγά σιγά θέση τοκετού.. Αλλά δεν είναι πολύ νωρίς.. Πως θα είμαι δλδ στο τέλος του 8ου??? Με αγχωσαι δεν με ήρεμησε!!! Και μου είπε ότι δεν μπορώ να κάνω και πολλά.. Να ξεκουραστώ 2 μέρες και βλέπουμε... Και όχι τίποτα άλλο έχω και το άγχος ότι δεν μπορώ να πάω να με δει λόγω κορονοιου... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Christina60 είπε:

Κορίτσια hello! 

Είχα πολύ καιρό να μπω και να γράψω! Βλέπω όλες προχωράμε μια χαρά... Φτου φτου φτου! 

Εχουμε πελαγώσει με τον άνδρα μου τόσο πολύ με το θέμα καρότσι και δωμάτιο και λίκνο και καλαθουνες και και και... Που διάβασα τώρα και όλα αυτά για το μαιευτήριο και λέω πάει... Δεν έχω αγοράσει ΤΊΠΟΤΑ εντομεταξυ!! 

Μπήκα στην 29η εβδομάδα βέβαια... Είμαι και με covid 4η μέρα, ευτυχώς 2 μέρες κράτησε το δύσκολο που είχα πυρετό.. Αλλά τώρα απλά ένας ενοχλητικός βήχας.. 

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω.. Έχει καμία σας πόνο ανάμεσα στα ισχια? Σαν πιάσιμο από γυμναστική.. Το σημείο λέγεται ηβικο οστό και είναι ουσιαστικά ψηλά στους προσαγωγούς.. 

Πήρα σήμερα τον ιατρό και μου είπε ότι δεν είναι πολύ συνηθισμένο αλλά είναι επειδή η λεκάνη μας παίρνει σιγά σιγά θέση τοκετού.. Αλλά δεν είναι πολύ νωρίς.. Πως θα είμαι δλδ στο τέλος του 8ου??? Με αγχωσαι δεν με ήρεμησε!!! Και μου είπε ότι δεν μπορώ να κάνω και πολλά.. Να ξεκουραστώ 2 μέρες και βλέπουμε... Και όχι τίποτα άλλο έχω και το άγχος ότι δεν μπορώ να πάω να με δει λόγω κορονοιου... 

Δεν τον έχω παθει αλλα το ακουω συχνά άρα ειναι συνηθες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Δεν ειμαι μανουλα του Ιουνιου, αλλά του Οκτωμβριου, καλώς εχοντων των πραγματων... Απλά ήθελα να σας ρωτησω αν καποια σκεφτεται να γεννησει στο δημοσιο στην Αθηνα. Ή αν εχει ακουσει για καποια φιλη που γεννησε στο Ελενα κι αν εχετε ακουσει για καποιον καλό γυναικολογο του Ελενα. Ο γιατρος μου συνεργαζεται στο Ιασω και στο Μητερα (ειμαι μαζι του απο εξωσωματικη), και σκεφτομουν οτι θα γεννησω σε ενα απο τα δυο. Αλλά δεν ειμαι ασφαλισμενη στον εοπυ, κοινως ειμαι ανασφαλιστη, και είδα οτι οι τιμες στο Ιασω αν δεν εισαι στο εοπυ ειναι απλησιαστες... Επίσης γνωριζετε αν στα ιδιωτικα ο πατερας μπορει να ειναι μαζι μας στον τοκετο; Στα δημοσια νομιζω δεν μπορει ετσι δεν ειναι;

Ξερω ειναι νωρις να τα σκεφτομαι ολα αυτα, αλλά ειπα να ρωτησω εσας που σιγα σιγα πλησιαζει η ομορφη ωρα.:)

Να ειστε ολες καλα και τον Ιουνιο να κρατατε τα μπεμπακια σας στην αγκαλια σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Δεν ειμαι μανουλα του Ιουνιου, αλλά του Οκτωμβριου, καλώς εχοντων των πραγματων... Απλά ήθελα να σας ρωτησω αν καποια σκεφτεται να γεννησει στο δημοσιο στην Αθηνα. Ή αν εχει ακουσει για καποια φιλη που γεννησε στο Ελενα κι αν εχετε ακουσει για καποιον καλό γυναικολογο του Ελενα. Ο γιατρος μου συνεργαζεται στο Ιασω και στο Μητερα (ειμαι μαζι του απο εξωσωματικη), και σκεφτομουν οτι θα γεννησω σε ενα απο τα δυο. Αλλά δεν ειμαι ασφαλισμενη στον εοπυ, κοινως ειμαι ανασφαλιστη, και είδα οτι οι τιμες στο Ιασω αν δεν εισαι στο εοπυ ειναι απλησιαστες... Επίσης γνωριζετε αν στα ιδιωτικα ο πατερας μπορει να ειναι μαζι μας στον τοκετο; Στα δημοσια νομιζω δεν μπορει ετσι δεν ειναι;

Ξερω ειναι νωρις να τα σκεφτομαι ολα αυτα, αλλά ειπα να ρωτησω εσας που σιγα σιγα πλησιαζει η ομορφη ωρα.:)

Να ειστε ολες καλα και τον Ιουνιο να κρατατε τα μπεμπακια σας στην αγκαλια σας!

Για φυσιολογικό τοκετο μπορεί να είναι μέσα ο μπαμπάς. Τώρα για  τα αλλά δυο σκελοι δε μπορω να σε βοηθήσω δεν νομίζω όμως ότι κανένα ιδιωτικό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο ΕΟΠΥΥ . Για το ελενα έχω ακούσει καλά σχόλια παντος με το καλοοο

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Για φυσιολογικό τοκετο μπορεί να είναι μέσα ο μπαμπάς. Τώρα για  τα αλλά δυο σκελοι δε μπορω να σε βοηθήσω δεν νομίζω όμως ότι κανένα ιδιωτικό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο ΕΟΠΥΥ . Για το ελενα έχω ακούσει καλά σχόλια παντος με το καλοοο

Οι τιμές των ιδιωτικών εάν δεις είναι με ΕΟΠΥΥ και χωρίς ΕΟΠΥΥ. Καλύπτει κάποιο ποσό..

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dimi84 said:

Για φυσιολογικό τοκετο μπορεί να είναι μέσα ο μπαμπάς. Τώρα για  τα αλλά δυο σκελοι δε μπορω να σε βοηθήσω δεν νομίζω όμως ότι κανένα ιδιωτικό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο ΕΟΠΥΥ . Για το ελενα έχω ακούσει καλά σχόλια παντος με το καλοοο

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Νομιζα οτι στο Δημόσιο δεν αφηναν μεσα τον μπαμπα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Emmi@ είπε:

Οι τιμές των ιδιωτικών εάν δεις είναι με ΕΟΠΥΥ και χωρίς ΕΟΠΥΥ. Καλύπτει κάποιο ποσό..

Ουτε το ξερα ποτε τρίτη γεννά σε. Ιδιωτικό ουτε το ειχα ακουσει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε??

Στα κορίτσια με covid  εύχομαι καλή ανάρρωση!!

@Klaral όλα καλά? Εσεις το ξεπεράσαμε εύκολα έτσι?

Εγώ μια χαρά!! Στο κρεβάτι βέβαια σταθερά, αλλά μια χαρά! Τα μωρά μεγαλώνουν και ζωηρευουν μέρα με την μέρα,  τα νιώθω όλο και πιο δυνατά!

Η καμπύλη ζαχάρου βγήκε λίγο ανεβασμένη,  οπότε ο ενδοκρινολογος με έβαλε σε διατροφή και πολλες μετρήσεις κάθε μέρα. Θα παρακολουθήσουμε τις τιμές με την διατροφή κι ελπίζω να μεινουμε εκεί και να αποφύγω την ινσουλίνη. Ίδωμεν...

Επίσης, κλείσαμε ραντεβού την επόμενη εβδομάδα για doppler! Αντε να δούμε τι θα δούμε!! Έχει πάει καμία σας, ή ο γιατρός μου την ζητάει νωρίς, επειδή φοβάται?? 

Κατά τα άλλα, ξαφνικά μας έρχονται ρούχα μωρουδιστικα από εκεί που δεν το περιμέναμε από συγγενείς και φίλους.. τελικά λίγα θα χρειαστεί να αγοράσουμε για αρχή!

@Catalina2 πως τα πας?  Τι κάνουν τα διδυμακια?

Τη ζώνη εγκυμοσύνης τη σκεφτόμουν κι εγώ και θα ρώταγα τον γιατρό, αλλά τώρα που ακινητοποιηθηκα δεν έχει νοημα...

Αντε, φιλιά πολλά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...