Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας και πάλι, μπορεί κάποια μανούλα που την έχουν ενημερώσει ή γνωρίζει ήδη από άλλο παιδακι ποσά φορμάκια, κορμάκια χρειαζόμαστε;

φανελακια έξω πόδια κοντιμανικα

φανελακια μακρυμάνικο εξω ποδια

φορμακια Κόντο πόδι χερι

φορμακια μακρυμάνικο χωρίς κλειστές πατουσες

φορμακια βαμβακερά μακρυμάνικο κλειστές πατουσες

Την Δευτερα θα κανω ραντεβου με την μαια μου και θα μου πει, αν θες να περιμενεις λιγακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας και πάλι, μπορεί κάποια μανούλα που την έχουν ενημερώσει ή γνωρίζει ήδη από άλλο παιδακι ποσά φορμάκια, κορμάκια χρειαζόμαστε;

φανελακια έξω πόδια κοντιμανικα

φανελακια μακρυμάνικο εξω ποδια

φορμακια Κόντο πόδι χερι

φορμακια μακρυμάνικο χωρίς κλειστές πατουσες

φορμακια βαμβακερά μακρυμάνικο κλειστές πατουσες

Για που? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Τέλεια, ενημέρωσε μας όσο πιο αναλυτικά μπορείς! 

Εγω εχω ψωνισει προς το παρον καποια ολοσωμα μακρυμανικα και κοντομανικα εσωρουχακια και μακρυμανικα με ποδαρακι φορμακια, ολα 0-3... κουβερτουλες, σεντονακια, πανουλες, πετσετες..

Αλλα Δευτερα θα εχω πληρη εικονα για το τι χρειαζομαστε για την βαλιτσα του μαιευτηριου κ τις πρωτες μερες στο σπιτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Γεια σας και πάλι, μπορεί κάποια μανούλα που την έχουν ενημερώσει ή γνωρίζει ήδη από άλλο παιδακι ποσά φορμάκια, κορμάκια χρειαζόμαστε;

φανελακια έξω πόδια κοντιμανικα

φανελακια μακρυμάνικο εξω ποδια

φορμακια Κόντο πόδι χερι

φορμακια μακρυμάνικο χωρίς κλειστές πατουσες

φορμακια βαμβακερά μακρυμάνικο κλειστές πατουσες

Καλησπέρα!! Απεριόριστα θα έλεγα χαχαχαχχαα....μια τετραδα-πενταδα από τα πρώτα τρία, και από τα αλλά κάπως λιγότερα. Υπολόγισε διαρροές και γουλιτσες, οπότε πρέπει να έχεις ένα να φοράει, ένα στο πλυντήριο και δύο καβαντζα τουλάχιστον. Εμείς σε άλλα νέα, κόλλησε τον μικρό η κοπέλα που τον προσέχει covid, ο γλυκούλης κόλλησε εμένα και η κατσαρίδα ο άντρας μου αρνητικός!! Ευτυχώς, είμαστε και οι δύο τριπλά εμβολιασμενοι, και ο μικρός δείχνει να το έχει πάρει σχετικά ελαφριά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μολις γυρισα απο ενδοκρινολογο γτ η καμπυλη ζαχαρου στη μια ωρα εφτασε 199.. και μου εδωσε διατροφη και μετρημα! Το θετικο ειναι οτι το νηστειας και το 2ωρο ειναι σε φυσιολογικες τιμες.. θα το παλεψω με διατροφη κ ελπιζω να τα καταφερω!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dimi84 said:

Για που? 

Κρήτη! 

11 hours ago, Klaral said:

Καλησπέρα!! Απεριόριστα θα έλεγα χαχαχαχχαα....μια τετραδα-πενταδα από τα πρώτα τρία, και από τα αλλά κάπως λιγότερα. Υπολόγισε διαρροές και γουλιτσες, οπότε πρέπει να έχεις ένα να φοράει, ένα στο πλυντήριο και δύο καβαντζα τουλάχιστον. Εμείς σε άλλα νέα, κόλλησε τον μικρό η κοπέλα που τον προσέχει covid, ο γλυκούλης κόλλησε εμένα και η κατσαρίδα ο άντρας μου αρνητικός!! Ευτυχώς, είμαστε και οι δύο τριπλά εμβολιασμενοι, και ο μικρός δείχνει να το έχει πάρει σχετικά ελαφριά..

Περαστικά σας! Όλα καλά θα πάνε! Ναι αυτά υπολογίζω και με έχουν τρομάξει λίγο ότι θέλω πααααρα πολλά τεμάχια γιατί θα του αλλάζω ρούχα συνέχεια μέσα στη μέρα επειδή θα λερώνεται…... πήρα κάποια αλλά δε ξέρω αν πρέπει να πάρω κ αλλά γιατί μεγαλώνουν γρήγορα και δε θα του κάνουν….

13 hours ago, Annoula1990 said:

Εγω εχω ψωνισει προς το παρον καποια ολοσωμα μακρυμανικα και κοντομανικα εσωρουχακια και μακρυμανικα με ποδαρακι φορμακια, ολα 0-3... κουβερτουλες, σεντονακια, πανουλες, πετσετες..

Αλλα Δευτερα θα εχω πληρη εικονα για το τι χρειαζομαστε για την βαλιτσα του μαιευτηριου κ τις πρωτες μερες στο σπιτι

Ωραια περιμένουμε τη Δευτέρα να μας κατατοπίσεις αφού είσαι η πρώτη που πς σε μαία :-)

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 2:04 ΜΜ, athinaida είπε:

Αμ, πως να το βρεις έτσι που το έγραψα..

Sorry...

pat pat είναι, όχι με m... δεν με αφήνει να βάλω το  link εδώ,  αν γράψεις: 

Pat pat βρεφικα

στο google, θα είναι το πρώτο αποτέλεσμα που θα σου επιστρέψει...

Είναι καλές οι τιμές αλλά με τα έξοδα αποστολής και μεταφορικά τελικά βρίσκεις Ελλάδα στην ίδια τιμή!! Για παράδειγμα στο orchestra!!! Έχω κάνει αγορές από εκεί και τελικά μπυ έβγαινε το ίδιο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια; Νιώθετε το ίδιο δυνατά τα μωράκια σας; Έχει λίγες μέρες τον νιώθω λίγο κ απαλές κινήσεις... Να τρομάξω; Είμαι 30 εβδομάδων... Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου , απλά είπα να ρωτήσω γιατί θα σκάσω από στεναχώρια...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, im_leela είπε:

Κορίτσια; Νιώθετε το ίδιο δυνατά τα μωράκια σας; Έχει λίγες μέρες τον νιώθω λίγο κ απαλές κινήσεις... Να τρομάξω; Είμαι 30 εβδομάδων... Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου , απλά είπα να ρωτήσω γιατί θα σκάσω από στεναχώρια...

Μήπως το μωράκι σου έχει πρόσθιο πλακούντα; σε αυτή την περίπτωση δεν νιωθεις πολλά γιατί ο πλακουντας λειτουργεί σαν μαξιλαράκι και απορροφά τις κλωτσιες. 

Έτσι συμβαίνει με την μπέμπα μου. Έχει πρόσθιο πλακούντα και την ακούω πολύ λιγότερο αισθητά σε σχέση με τον μπέμπη που έχει οπίσθιο!

Κορίτσια πήγα γιατρό εχθές και πήραμε μια ανάσα. Ο τράχηλος έχει παραμείνει σταθερός σε μήκος!! Η ξάπλα αποδίδει! Και τα μωρά μεγαλώνουν.

Του είπα ότι πείσμωσα και είμαι αποφασισμένη να ριζώσω στο κρεβάτι προκειμένου τα μωρά να κερδίσουν πολλές εβδομάδες ακόμα!! Γέλαγε αλλά δεν ξέρει πόσο πεισματάρα είμαι!! Δεν γενναω ακόμα,  τέλεια και παύλα!!

Όλα καλά  λοιπόν!! Φιλιά πολλά! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, είμαι εγώ μανούλα του ιουνιου αν και δε γράφω,  τη Τρίτη μπαίνω στην 29 και όταν το είχα ρωτήσει το γιατρο μου μου είχε πει ότι συμβαίνει γιατί μεγαλώνουν λαι περιορίζεται ο χώρος τους και επίσης αυτό που έγραψε και η Αθηναΐδα, παίζει ρόλο ο πλακούντας.  Εγώ έχω πρόσθιο και κάποιες μέρες κάνω ταμα για να τον νιώσω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , athinaida είπε:

Μήπως το μωράκι σου έχει πρόσθιο πλακούντα; σε αυτή την περίπτωση δεν νιωθεις πολλά γιατί ο πλακουντας λειτουργεί σαν μαξιλαράκι και απορροφά τις κλωτσιες. 

Έτσι συμβαίνει με την μπέμπα μου. Έχει πρόσθιο πλακούντα και την ακούω πολύ λιγότερο αισθητά σε σχέση με τον μπέμπη που έχει οπίσθιο!

Κορίτσια πήγα γιατρό εχθές και πήραμε μια ανάσα. Ο τράχηλος έχει παραμείνει σταθερός σε μήκος!! Η ξάπλα αποδίδει! Και τα μωρά μεγαλώνουν.

Του είπα ότι πείσμωσα και είμαι αποφασισμένη να ριζώσω στο κρεβάτι προκειμένου τα μωρά να κερδίσουν πολλές εβδομάδες ακόμα!! Γέλαγε αλλά δεν ξέρει πόσο πεισματάρα είμαι!! Δεν γενναω ακόμα,  τέλεια και παύλα!!

Όλα καλά  λοιπόν!! Φιλιά πολλά! 

 

Μέχρι πριν λίγες μέρες κλωτσούσε τόσο πολύ που οριακά πονούσα....ελπίζω να είναι όλα καλά...

 

Έτσι έτσι, ξάπλα μέχρι την γέννα...όσο γίνεται :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!!! Λοιπον εχω την λιστα απο την μαια για την βαλιτσα του μαιευτηριου...

Κουβερτουλες χοντρες, σεντονια για το κουνακι, πετσετες-μπουρνουζια, φανελακια μακρυμανικα, φορμακια μακρυμανικα με ποδαρακι, κλατσες, γαντακια, σκουφακια, πανακια για γουλιες, πανουλες αγκαλιας, σελτεδακια, pampers, οινοπνευμα 95%, γαζες μικρες για τον αφαλο, αφρολουτρο, κουνουπιερα με λαστιχο.. αυτα ειναι κ τα ειδη που θα χρειαστουμε για τις πρωτες μερες και στο σπιτι.. +αποστειρωτη, μπιμπερο, πιπιλες & θηκη, βραστηρα..

Επισης πραγματα για τις μανουλες... νυχτικα ή πιτζαμε κ ρομπες, παντοφλες, βρακακια ψηλομεσα, σερβιετες, πετσετες, προσωπικα ειδη, αντισηπτικο αφρολουτρο για την ευαισθητη περιοχη... επισης, αν καποια μαμα θηλασει χρειαζεται σουτιεν θηλασμου & επιθεματα στηθους...

Αααα και να ψωνισω για πιο μετα κοντομανικα και εξω μπουτακια φορμακια, φτανει με ποδαρακι! Και κουβερτουλες πικε για να βγαλουμε το καλοκαιρι! Και καλτσακια ε!!!!

Αυτα! Ελπιζω να σας βοηθησα απο εδω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Κοριτσια γεια σας!!! Λοιπον εχω την λιστα απο την μαια για την βαλιτσα του μαιευτηριου...

Κουβερτουλες χοντρες, σεντονια για το κουνακι, πετσετες-μπουρνουζια, φανελακια μακρυμανικα, φορμακια μακρυμανικα με ποδαρακι, κλατσες, γαντακια, σκουφακια, πανακια για γουλιες, πανουλες αγκαλιας, σελτεδακια, pampers, οινοπνευμα 95%, γαζες μικρες για τον αφαλο, αφρολουτρο, κουνουπιερα με λαστιχο.. αυτα ειναι κ τα ειδη που θα χρειαστουμε για τις πρωτες μερες και στο σπιτι.. +αποστειρωτη, μπιμπερο, πιπιλες & θηκη, βραστηρα..

Επισης πραγματα για τις μανουλες... νυχτικα ή πιτζαμε κ ρομπες, παντοφλες, βρακακια ψηλομεσα, σερβιετες, πετσετες, προσωπικα ειδη, αντισηπτικο αφρολουτρο για την ευαισθητη περιοχη... επισης, αν καποια μαμα θηλασει χρειαζεται σουτιεν θηλασμου & επιθεματα στηθους...

Αααα και να ψωνισω για πιο μετα κοντομανικα και εξω μπουτακια φορμακια, φτανει με ποδαρακι! Και κουβερτουλες πικε για να βγαλουμε το καλοκαιρι! Και καλτσακια ε!!!!

Αυτα! Ελπιζω να σας βοηθησα απο εδω

Καλημέρα Που γέννας και χρειάζονται όλα. Αυτά 

On 3/4/2022 at 3:53 ΜΜ, im_leela είπε:

Κορίτσια; Νιώθετε το ίδιο δυνατά τα μωράκια σας; Έχει λίγες μέρες τον νιώθω λίγο κ απαλές κινήσεις... Να τρομάξω; Είμαι 30 εβδομάδων... Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου , απλά είπα να ρωτήσω γιατί θα σκάσω από στεναχώρια...

Το θέμα είναι να το νιώθεις  μην ανυσηχεις

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Καλημέρα Που γέννας και χρειάζονται όλα. Αυτά 

Το θέμα είναι να το νιώθεις  μην ανυσηχεις

Γενναω στην Πατρα, στο Ολυμπιον.. Δεν ειναι ολα για την βαλιτσα.. ειναι κ για τις πρωτες μερες στο σπιτι!!! Πανες, οινοπνευμα μπιμπερο κλπ δεν χρειαζονται στο νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...