Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, nina21 είπε:

κοριτσια για προεκλαμψια τι ποσοστο σας εβγαλαν?

 

Στις 36 1/120

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

Σίδηρο κ ασβέστιο δεν έχω ξεκινήσει ακόμη

1 hour ago, nina21 είπε:

μπραβο κοριτσι μ!!! πολυ καλα τα αποτελεσματα!!! 

ετσι συνεχιζουμε δυναμικα!

βρε κοριτσια οι κοιλιτσες σας φαινονται?

εγω νομιζω οτι φαινεται αλλα ολοι μ λενε οτι δεν φαινεται τπτ και με κοροιδευουν οτι ειναι δυο και τα εχω καταπιει :P βεβαια βασανιζομαι απο εμμετους και δεν εχω βαλει βαρος καθολου, μεχρι πριν το πασχα ημουν στο -6.

Φαίνεται αλλά είναι διδυμάκια 

Εγώ έχω την Παρασκευή τώρα ραντεβού κ φυσικά πολύ αγωνία..

Κ εγώ έχω νιώσω φτερουγίσματα αλλά δεν ξέρω αν είναι τα μωρά, δεν έχω ιδέα!! Κλείνω την 15 w

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Primula είπε:

Στις 36 1/120

Σίδηρο κ ασβέστιο δεν έχω ξεκινήσει ακόμη

Φαίνεται αλλά είναι διδυμάκια 

Εγώ έχω την Παρασκευή τώρα ραντεβού κ φυσικά πολύ αγωνία..

Κ εγώ έχω νιώσω φτερουγίσματα αλλά δεν ξέρω αν είναι τα μωρά, δεν έχω ιδέα!! Κλείνω την 15 w

 

 

και μενα διδυμακια ειναι και ειμαι 14+3 

απο συμπτωματα εχετε ηρεμησει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Ειναι πρωτο σου παιδακι; ισως παιζει ρολο η καισαρικη που εχω κανει. Στον γιο μου δεν πηρα μαγνησιο. :confused:

Φυλλικο ηξερα οτι ειναι για το 1ο τριμηνο και στον γιο μου δεν πηρα μετα. Τωρα επαιρνα απο πριν γιατι ηθελα παιδακι.

Ναι, το πρώτο !

Εμένα πάντως δεν μου είπε να το κόψω το φυλλικό, τι να σου πω.

1 hour ago, nina21 said:

μπραβο κοριτσι μ!!! πολυ καλα τα αποτελεσματα!!! 

ετσι συνεχιζουμε δυναμικα!

βρε κοριτσια οι κοιλιτσες σας φαινονται?

εγω νομιζω οτι φαινεται αλλα ολοι μ λενε οτι δεν φαινεται τπτ και με κοροιδευουν οτι ειναι δυο και τα εχω καταπιει :P βεβαια βασανιζομαι απο εμμετους και δεν εχω βαλει βαρος καθολου, μεχρι πριν το πασχα ημουν στο -6.

Σαν να έχω φάει πολύ !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , nina21 είπε:

και μενα διδυμακια ειναι και ειμαι 14+3 

απο συμπτωματα εχετε ηρεμησει?

Από ναυτίες εμετούς ναι, μεγάλη διαφορά! Μόνο αργά το απόγευμα με πιάνει μια αηδία στην ιδέα κ μόνο του κρέατος πχ. Στο πρωινό βούρτσισμα δοντιών επίσης. Έχω πόνους περιόδου καθημερινά ειδικά μετά ακόμη κ από ήπια ορθοστασία, και κουράζομαι όταν μιλάω.

Η κοιλίτσα φαίνεται; Εμένα ναι αλλά δεν έχω ιδέα αν έπρεπε να έχει μεγαλώσει περισσότερο 

Καλή μας επιτυχία ❤️❤️

Εγώ ακόμη νομίζω ότι ζω ένα όνειρο δεν το έχω συνειδητοποιήσει

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Primula είπε:

Από ναυτίες εμετούς ναι, μεγάλη διαφορά! Μόνο αργά το απόγευμα με πιάνει μια αηδία στην ιδέα κ μόνο του κρέατος πχ. Στο πρωινό βούρτσισμα δοντιών επίσης. Έχω πόνους περιόδου καθημερινά ειδικά μετά ακόμη κ από ήπια ορθοστασία, και κουράζομαι όταν μιλάω.

Η κοιλίτσα φαίνεται; Εμένα ναι αλλά δεν έχω ιδέα αν έπρεπε να έχει μεγαλώσει περισσότερο 

Καλή μας επιτυχία ❤️❤️

Εγώ ακόμη νομίζω ότι ζω ένα όνειρο δεν το έχω συνειδητοποιήσει

 

 

 

εγω ακομη βασανιζομαι με εμετους! εμενα η κοιλιτσα φαινεται σαν να εχω φαει απλα λιγακι παραπανω... μικροενοχλησεις εχω και εγω αλλα οχι κατι ιδιαιτερο...

και εγω δεν μπορω να το πιστεψω οτι γινεται σε μας ολο αυτο ❤️❤️ ειναι ονειρικο αυτο που ζουμε ❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , nina21 είπε:

και μενα διδυμακια ειναι και ειμαι 14+3 

απο συμπτωματα εχετε ηρεμησει?

Εγω 13εβδ ακριβως σημερα. Μου βγαζει ΠΗΤ 2/11 αλλα επειδη εχω ηδη μια καισαρικη δεν θα μπω Νοεμβριο με τιποτα. Πιστευω γυρω στις 25/10.. Εγω εδω και μια βδομαδα ειμαι πολυ πολυ καλυτερα. Νιωθω να εχω περισσοτερη ενεργεια, η αιμοραγια εχει σταματησει καιρο και οι ζαλαδες.

Αχ... η κουραση ομως εκει!!! Μια δουλεια κανω και νιωθω οτι εσκαβα 2 μερες.  Πολλη κουραση!!! Αν δεν ειχα τον μικρο ολο θα κοιμομουν!!!! Ευτυχως ξεκινησε σχολειο σημερα και πηρα μια.ανασα

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

@vaso_mpempisegw perno magnisio 2 tin imera,asvestio 1 tin mera,utrogestan 1 tin mera,sidiro 1 tin mera kai filliko 2 tin mera...poli prama leme xa xa xa.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nina21 είπε:

κοριτσια για προεκλαμψια τι ποσοστο σας εβγαλαν?

 

1/181 μου εβγαλε εμενα.

Έχει αρχίσει και φαινεται αλλα ειναι τριτητ εγκυμοσυνη.Επισης θεωρω οτι φιανεται και πρηξιμο διοτι το πρωι ξυπναω χωρις κοιλια σχεδον και το απογευμα μοιαζω 5 μηνων. χαχα

 

5 ώρες πρίν, nina21 είπε:

μπραβο κοριτσι μ!!! πολυ καλα τα αποτελεσματα!!! 

ετσι συνεχιζουμε δυναμικα!

βρε κοριτσια οι κοιλιτσες σας φαινονται?

εγω νομιζω οτι φαινεται αλλα ολοι μ λενε οτι δεν φαινεται τπτ και με κοροιδευουν οτι ειναι δυο και τα εχω καταπιει :P βεβαια βασανιζομαι απο εμμετους και δεν εχω βαλει βαρος καθολου, μεχρι πριν το πασχα ημουν στο -6.

 

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

Συγχαρητηρια Βασω μου για την αυχενικη σου!! Εγω πίνω δυο σίδηρο τη μερα, 1 μαγνησιο, 1 d3 και άλλο ενα σκευασμα της frezyderm μανοζη με κρανμπερι για προληψη των ουρολοιμωξεων διοτι εχω παθει 3 φορες σε ενα χρονο και η μια γυρισε σε πυελονεφριτιδα οποτε το πινω προληπτικα.Ειδα επαθα στην αρχη της εγκυμοσυνης μια φορα και ηπια 10 μερες αντιβιωση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

Εγώ περνω ένα σίδηρο π εχει μέσα και φυλικο και τρία Μαγνησία την ημέρα και θέλω να τον ρωτήσω και για ασβέστιο γτ μέχρι στιγμής δεν Μ έχει δώσει ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμπτωματα δεν ειχα εκτος απο στηθος εξ αρχης. Οποτε τωρα κι αυτο σχεδον δε τον νιωθω. Μονο λιγο υπνηλια που ειχα μπορω να πω οτι μετριαζεται.

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εγω 13εβδ ακριβως σημερα. Μου βγαζει ΠΗΤ 2/11 αλλα επειδη εχω ηδη μια καισαρικη δεν θα μπω Νοεμβριο με τιποτα. Πιστευω γυρω στις 25/10.. Εγω εδω και μια βδομαδα ειμαι πολυ πολυ καλυτερα. Νιωθω να εχω περισσοτερη ενεργεια, η αιμοραγια εχει σταματησει καιρο και οι ζαλαδες.

Αχ... η κουραση ομως εκει!!! Μια δουλεια κανω και νιωθω οτι εσκαβα 2 μερες.  Πολλη κουραση!!! Αν δεν ειχα τον μικρο ολο θα κοιμομουν!!!! Ευτυχως ξεκινησε σχολειο σημερα και πηρα μια.ανασα

Κι εγω εχω πητ 15/10 αλλα λογω δυο προηγουμενων καισαρικων θεωρω οτι θα με βαλει μεχρι τις 5-7/10

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Simona είπε:

Po po polla koritsakia fetos einai mallon h xronia tetoia etsi eipe o giatros mou xaxaxa.

@vaso_mpempis xeromai poli gia esena...sou eipa xtes oti ola kala tha einai.mia xara ena koritsaki tora afou exeis kai agoraki.

@Rafailiapankalispera.esu se poia evdomada eisai;egw 17k5 kai den ksero filo mallon koritsaki k egw.den mporoume na to doume krivetai.

Γεια σου!! Εγώ είμαι 16 και 2, το φύλο φάνηκε στην αυχενική και μετά το είδε και ο γιατρός μου και μου είπε και εκείνος 90% κοριτσάκι, απλά στα κορίτσια κρατάνε μια επιφύλαξη από ότι κατάλαβα μέχρι να το επιβεβαιώσουν μη τυχόν και φυτρώσει τίποτα... Ενώ στα αγόρια δεν έχει να μπερδευτείς...

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

Εγώ συνεχίζω να παίρνω το φυλλικό και βιταμίνη d που έχει και ασβέστιο, αυτά τα έπαιρνα από την αρχή και μου πρόσθεσε τώρα ένα σίδηρο τη μέρα...μήπως ο σίδηρος που σου έδωσε έχει λίγη περιεκτικότητα για αυτό θέλεις δύο χάπια; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vaso_mpempis said:

Κοριτσια βγηκαν και οι αιματος!! Τα ποσοστα εγιναν πολυ καλυτερα!!!! 

Αχ ποση χαρα πηρα... 

Να ναι παντα καλα τα μωρακια μας!!!!:x

Τέλεια ! Έτσι έτσι, αυτά θέλω να ακούω!

Πότε έχετε όλες ξανα ραντεβού ; Εμένα το επόμενο θα είναι σε σχεδόν 3 εβδομάδες ! Είμαι τώρα 13εβ+5ημ και τότε θα είναι 16εβ+4ημ ! Δεν αντέχω ! Θέλω νωρίτερα ! Και εννοείτα θα φάω μια σοκολατάρα ΝΑ, να κουνηθεί λίγο γιατί στην αυχενική μας έβγαλε την πίστη ! !

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , zouko είπε:

Τέλεια ! Έτσι έτσι, αυτά θέλω να ακούω!

Πότε έχετε όλες ξανα ραντεβού ; Εμένα το επόμενο θα είναι σε σχεδόν 3 εβδομάδες ! Είμαι τώρα 13εβ+5ημ και τότε θα είναι 16εβ+4ημ ! Δεν αντέχω ! Θέλω νωρίτερα ! Και εννοείτα θα φάω μια σοκολατάρα ΝΑ, να κουνηθεί λίγο γιατί στην αυχενική μας έβγαλε την πίστη ! !

Καλημερα!!

Χαχαχα...αντιδραστικο θα σου βγει σαν το γιο μου!!Ο Φιλιππακος ακρως υπερκινητικος απο την κοιλια ακομα...ε στην αυχενικη τοτε δεν κουνιοταν!!"Χτυπουσε" ο γιατρος την κοιλια μου με το ματσουκι του υπερηχου για να τον ενεργοποιησει και απλα ανεβοκατεβαινε απο το τρανταγμα χωρις να αλλαζει θεση...χαχα...τωρα που ξερω το παιδι μου ειμαι σιγουρη οτι ειχε κανει το γνωστο του μουλαρωμα:D.Το μικρουλι τωρα στο αλλο ακρο, δε σταματησε να στριφογυριζει!

Εγω εχω 9/5 επομενο ραντεβου που θα ειμαι 17 εβδομαδων...εχω και την ελπιδα οτι θα μαθουμε το φυλο. Στο γιο μου τοτε ειχε φανει ξεκαθαρα.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...