Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ δόξα το θεό μια χαρά εσύ τι κάνεις πως είσαι ?? 

Καλησπέρα και εγώ πέρασα πρόσφατα κοβιντ όχι ούτε εμένα φενετε η κοιλιά ελάχιστα δλδ δεν καταλαβαίνεις ότι είμαι έγγυος εγώ είμαι 14+2

Καλησπέρα κορίτσι μ και εγώ κάτι έχω πάθει με τα γλυκά και συγκεκριμένα με τα παγωτά θέλω συνεχιαα να τρώω παγωτό αλλά συγκρατούμαι αλλά σίγουρα μια φορά την ημέρα θα φάω σοκολάτα δύο κομμάτια δεν αντέχω .....δεν ξέρω αυτό το παιδί θέλει γλυκά μαλον θα γενηθει και αντί για γάλα θα Μ ζητάει κάνα παγωτό 

@Dimitra97Kai egw kala eimai.mpika sti 17 evdomada,piga tin tatarti  sto giatro ola kala.pali den eidame to filo xxaxaa.eipe mallon koritsi alla oxi me siguria.apo oti fenetai tha perimenw mexri to b epipedou.esu ekanes auxeniki,pos pige;

πρίν από 8 λεπτά , Simona είπε:

@Dimitra97Kai egw kala eimai.mpika sti 17 evdomada,piga tin tatarti  sto giatro ola kala.pali den eidame to filo xxaxaa.eipe mallon koritsi alla oxi me siguria.apo oti fenetai tha perimenw mexri to b epipedou.esu ekanes auxeniki,pos pige;

Emena h kilia mou arxise kai fouskonei,fenetai diladi!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22/4/2022 at 11:19 ΠΜ, NONI31 είπε:

Κορίτσια καλήμερα και καλή ανάσταση να έχουμε! Να σας ρωτήσω εσας εχει πεταχτεί καθόλου η κοιλιτσα σας? Εγω είμαι στην 16 εβδομάδα και κατι φαίνεται αλλα οχι εντονα.εχω περάσει και covid και αγχώνομαι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο!

Εμενα εχει φουσκωσει αλλα οχι σε σημειο να με καταλαβαινουν...σαν να εχω φουσκωσει απο το φαι η σαν να εχω τοπικο παχος χαχαχα!Ειναι και η δευτερη εγκυμοσυνη μου ομως. Στο γιο μου εκανα πολυ μικρη κοιλια...βασικα πριν μπω στον εβδομο, δε με καταλαβαιναν οτι ειμαι εγκυος και ηταν και καλοκαιρι, που με τα καλοκαιρινα φαινεται περισσοτερο η κοιλιτσα. Τωρα ειμαι οπως ημουν στον 5ο τοτε για να φανταστεις!Οποτε, δε σημαινει κατι αυτο...μη σε αγχωνει!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Kai egw kala eimai.mpika sti 17 evdomada,piga tin tatarti  sto giatro ola kala.pali den eidame to filo xxaxaa.eipe mallon koritsi alla oxi me siguria.apo oti fenetai tha perimenw mexri to b epipedou.esu ekanes auxeniki,pos pige;

Emena h kilia mou arxise kai fouskonei,fenetai diladi!

Άντε τέλια πολύ χαίρομαι ♥️.......κάναμε αυχενική δόξα το θεό όλα μια χαρά με το μωράκι μας τώρα έχω ξανά ραντεβού την Πέμπτη γτ μετά θα φύγω για το νησι καιθα ργηςω λογικά να ξανά έρθω το πολι πολι να πάω για ένα υπέριχο στο νησί και θα ξανά έρθω για την β επιπέδου πάλι στο γιατρό μου ......ασεεε ρε φίλη μ ούτε εμείς είδαμε φυλο κουνιοτανε πάρα πολύ κλοτσαγε χαμός γύριζε από εδώ γύριζε από εκεί τα πόδια δεν τα ανοιγε με τίποτα να μας δίξει μαλον ντρέπετε  χαχαχαχ μας άφησε με την αγονια και θα σκάσω άμα δεν μάθω τι είναι :mrgreen: είμαι τόσο πολύ περίεργη να δω αν είναι αγόρι η κορίτσι γερό βεβεα να είναι και ότι να ναι δεν έχω θέμα απλά είμαι περίεργη φουλ  ελπίζω να μάθουμε την Πέμπτη π έχω ραντεβού για υπέροχο ♥️♥️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!! Χρονια πολλα :x

Αυριο εχω αυχενικη και δεν περνανε οι ωρες ρε κοριτσια με τιποτα... ολο το σκ αυτο σκεφτομουν!!! Και ετρωγα χαχαχαχαχ

@vaso_mpempisxaxaxaa oli auto kaname to sk.min agxonesai ola kala tha einai,kane ipomoni.egw eimai 17k4 kai den mas dixnei ti einai,mas exei skasei.olo me klista podia einai xaxxxaa.

@Dimitra97Xronia polla koritsi mou.Ase auto to paidi to diko mas einai poli tzanampetiko etsi eipe ot giatros mou xaxxaxa,den mas dixnei me tipota ti einai.olo kati kanei ekei tin ora kai den fenetai.Spania leei o giatros mou sti 17 evdomada kiolas na min mporo na dw to filo.egw toso poli thelw na ksero,les kai to kserei to paidi kai mas koroidevei xxaxaxax

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Simona είπε:

@vaso_mpempisxaxaxaa oli auto kaname to sk.min agxonesai ola kala tha einai,kane ipomoni.egw eimai 17k4 kai den mas dixnei ti einai,mas exei skasei.olo me klista podia einai xaxxxaa.

@Dimitra97Xronia polla koritsi mou.Ase auto to paidi to diko mas einai poli tzanampetiko etsi eipe ot giatros mou xaxxaxa,den mas dixnei me tipota ti einai.olo kati kanei ekei tin ora kai den fenetai.Spania leei o giatros mou sti 17 evdomada kiolas na min mporo na dw to filo.egw toso poli thelw na ksero,les kai to kserei to paidi kai mas koroidevei xxaxaxax

Κοριτσι θα ειναι ντροπαλο...:D

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Simona είπε:

@vaso_mpempisLes e;;; xaxaxa.As einai na mas diksei toulaxiston na kseroume.esu den ksereis akoma e;

Αυριο εχω αυχενικη. Στον γιο μου εμαθα τοτε μας ειχε ανοιξει διαπλατα τα ποδια του. Μακαρι να μαθω.. αλλα πιο σημαντικο να ειναι καλα. Μεγαλη αγωνια εχω αν ειναι καλα. Εχω να το δω απο 6/4.. με αυτα που περασα φοβαμαι πολυ. Δεν τρωω καλα απο το αγχος μου ολο στα γλυκα το ριχνω. Αχ... ατελειωτη αυτη η μερα σημερα!!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Αυριο εχω αυχενικη. Στον γιο μου εμαθα τοτε μας ειχε ανοιξει διαπλατα τα ποδια του. Μακαρι να μαθω.. αλλα πιο σημαντικο να ειναι καλα. Μεγαλη αγωνια εχω αν ειναι καλα. Εχω να το δω απο 6/4.. με αυτα που περασα φοβαμαι πολυ. Δεν τρωω καλα απο το αγχος μου ολο στα γλυκα το ριχνω. Αχ... ατελειωτη αυτη η μερα σημερα!!!!

@vaso_mpempisti perases an epitrepetai;den xreiazetai na agxonesai toso.kai egw kathe fora etsi kanw kai molis paw einai ola kala.oles etsi kanoume alla den xreiazetai.afou exeis gio kala einai ena koritsaki tora.ante na doume kalo paidi tha einai h tha einai san to diko mou xxa xaxa.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

@vaso_mpempisti perases an epitrepetai;den xreiazetai na agxonesai toso.kai egw kathe fora etsi kanw kai molis paw einai ola kala.oles etsi kanoume alla den xreiazetai.afou exeis gio kala einai ena koritsaki tora.ante na doume kalo paidi tha einai h tha einai san to diko mou xxa xaxa.

Φυσικη συλληψη. Ειχα 5 εβδομαδες αιμοραγια, στην αρχη μου ειχαν πει οτι αποβαλλω, μετα οτι μαλλον ειναι εξωμητριο. Σε καθε περιπτωση μου ειχε πει οτι δεν θα παει καλα. Οπως καταλαβαινεις.. πενθησα, πονεσα, εκλαψα, παραμελησα τον γιο μου.. απο λαθος εκτιμηση της γιατρου. Δεν ξερω γιατι ειχα τοση αιμοραγια.. μεχρι και πηγματα εβγαζα. σταματησε περιπου 9.5 εβδομαδων. Τελικα φορα τη φορα πηγαιναν ολα καλα και μεγαλωσε φυσιολογικα.. αλλα μου εχει μεινει αυτο σαν πληγη.. σαν φοβος να το πω. Θα μου πεις και αντι να προσεχεις τρως βλακειες;;!!! Πραγματικα δεν το ελεγχω.. ειμαι απαραδεκτη..ολο κλαιω και φοβαμαι. Πιστευω αν ειναι ολα καλα αυριο θα ηρεμησω.

Καλα κι ο γιος μου που ηταν τελειος... τελεια εγκυμοσυνη.. ειδα αμεσως φυλο.. ευκολος σε ολα... να τον δεις τωρα σχεδον 3.. τερας χαχαχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Φυσικη συλληψη. Ειχα 5 εβδομαδες αιμοραγια, στην αρχη μου ειχαν πει οτι αποβαλλω, μετα οτι μαλλον ειναι εξωμητριο. Σε καθε περιπτωση μου ειχε πει οτι δεν θα παει καλα. Οπως καταλαβαινεις.. πενθησα, πονεσα, εκλαψα, παραμελησα τον γιο μου.. απο λαθος εκτιμηση της γιατρου. Δεν ξερω γιατι ειχα τοση αιμοραγια.. μεχρι και πηγματα εβγαζα. σταματησε περιπου 9.5 εβδομαδων. Τελικα φορα τη φορα πηγαιναν ολα καλα και μεγαλωσε φυσιολογικα.. αλλα μου εχει μεινει αυτο σαν πληγη.. σαν φοβος να το πω. Θα μου πεις και αντι να προσεχεις τρως βλακειες;;!!! Πραγματικα δεν το ελεγχω.. ειμαι απαραδεκτη..ολο κλαιω και φοβαμαι. Πιστευω αν ειναι ολα καλα αυριο θα ηρεμησω.

Καλα κι ο γιος μου που ηταν τελειος... τελεια εγκυμοσυνη.. ειδα αμεσως φυλο.. ευκολος σε ολα... να τον δεις τωρα σχεδον 3.. τερας χαχαχαχαχαχαχαχα

Perases diskola,tora omos ola kala tha pane min to skeftesai mono kako mporei na sou kanei.na skeftesai thetika k ola kala tha einai tha deis.sou to euxomai apo kardias.perimenw kala nea avrio.❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, vaso_mpempis said:

Καλημερα!!! Χρονια πολλα :x

Αυριο εχω αυχενικη και δεν περνανε οι ωρες ρε κοριτσια με τιποτα... ολο το σκ αυτο σκεφτομουν!!! Και ετρωγα χαχαχαχαχ

Αναμένουμε να μας πεις πως πήγε !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Να ρωτησω...εχει νιωσει καμια το μπεμπακι της?Εγω το Μεγαλο Σαββατο ενιωσα κατι πρωτη φορα και λεω...δεν μπορει...η ιδεα μου θα ειναι...μαλλον το εντερο αλλα απο τοτε ολο και νιωθω το ιδιο "φτερουγισμα". Απλα μου φαινεται περιεργο γιατι στον γιο μου η πρωτη αισθηση που ειχα, καπου στις 16 εβδομαδες και τοτε, ηταν κατι σαν μουδιασμα, σαν να εσκαγε ποπ κορν στην κοιλια μου ενω τωρα εχω αυτη την αισθηση του πεταρισματος. Λενε βεβαια οτι στη δευτερη εγκυμοσυνη συνηθως το καταλαβαινεις πιο νωρις το μωρο...Οπως και να εχει βεβαια, εννοειται οτι εχω ενθουσιαστει:wub:

@vaso_mpempis καλη επιτυχια κοριτσι μου!!Ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Simona είπε:

@vaso_mpempisxaxaxaa oli auto kaname to sk.min agxonesai ola kala tha einai,kane ipomoni.egw eimai 17k4 kai den mas dixnei ti einai,mas exei skasei.olo me klista podia einai xaxxxaa.

@Dimitra97Xronia polla koritsi mou.Ase auto to paidi to diko mas einai poli tzanampetiko etsi eipe ot giatros mou xaxxaxa,den mas dixnei me tipota ti einai.olo kati kanei ekei tin ora kai den fenetai.Spania leei o giatro:mrgreen:s mou sti 17 evdomada kiolas na min mporo na dw to filo.egw toso poli thelw na ksero,les kai to kserei to paidi kai mas koroidevei xxaxaxax

Χρόνια Πόλα κοπέλα μ...

Χαχα μαλον σας καταλαβενει το μωρό και σας κάνει ζόρια και δεν φενετε το φύλο να δούμε έμας θα ανοίξει τα ποδαράκια η θα μας αφήσει πάλι έτσι ε την αγονια  και δεν θα μάθουμε θα σκάσω αν δεν μάθω....

On 25/4/2022 at 10:53 ΠΜ, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!! Χρονια πολλα :x

Αυριο εχω αυχενικη και δεν περνανε οι ωρες ρε κοριτσια με τιποτα... ολο το σκ αυτο σκεφτομουν!!! Και ετρωγα χαχαχαχαχ

Χρόνια πολαααα ....ο τελειααα άντε όλα καλά θα είναι θα περιμένουμε νέα σου να μας πεις ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...