Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Χρόνια Πόλα κοπέλα μ...

Χαχα μαλον σας καταλαβενει το μωρό και σας κάνει ζόρια και δεν φενετε το φύλο να δούμε έμας θα ανοίξει τα ποδαράκια η θα μας αφήσει πάλι έτσι ε την αγονια  και δεν θα μάθουμε θα σκάσω αν δεν μάθω....

Χρόνια πολαααα ....ο τελειααα άντε όλα καλά θα είναι θα περιμένουμε νέα σου να μας πεις ♥️

@Dimitra97Exw ksana giatro stis 10 maio..ante na doume.esy exeis kapia protimisi gia to filo;giati h alitheia einai oti oli katavathos exoume alla den to leme.egw prosopika eimai etsi k etsi giati exo kai agori kai koritsi.alla eimai poli poriergi kai thelw na mathw.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Να ρωτησω...εχει νιωσει καμια το μπεμπακι της?Εγω το Μεγαλο Σαββατο ενιωσα κατι πρωτη φορα και λεω...δεν μπορει...η ιδεα μου θα ειναι...μαλλον το εντερο αλλα απο τοτε ολο και νιωθω το ιδιο "φτερουγισμα". Απλα μου φαινεται περιεργο γιατι στον γιο μου η πρωτη αισθηση που ειχα, καπου στις 16 εβδομαδες και τοτε, ηταν κατι σαν μουδιασμα, σαν να εσκαγε ποπ κορν στην κοιλια μου ενω τωρα εχω αυτη την αισθηση του πεταρισματος. Λενε βεβαια οτι στη δευτερη εγκυμοσυνη συνηθως το καταλαβαινεις πιο νωρις το μωρο...Οπως και να εχει βεβαια, εννοειται οτι εχω ενθουσιαστει:wub:

@vaso_mpempis καλη επιτυχια κοριτσι μου!!Ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!

Καλησπέρα! Χριστός Ανέστη! Εγώ είμαι 16 και 1 και δεν έχω νιώσει τίποτα ακόμα...κάθε μέρα περιμένω μήπως και νιώσω... βέβαια είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω και πρόσθιο πλακούντα που διάβασα ότι αργείς να το νιώσεις με τον πλακούντα πρόσθιο... ανυπομονώ πολύ όμως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια μου εκανα αυχενικη. Ειμαι 12+6.. ολα ειναι τελεια!!!!!! Ιδανικες μετρησεις. Κατα 90% κοριτσακι

Επιτελους θα ηρεμησω!!!!!

Τι ωραία! Μπράβο με το καλό όλα!! Και εγώ κοριτσάκι κατά 90%

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Τι ωραία! Μπράβο με το καλό όλα!! Και εγώ κοριτσάκι κατά 90%

Po po polla koritsakia fetos einai mallon h xronia tetoia etsi eipe o giatros mou xaxaxa.

@vaso_mpempis xeromai poli gia esena...sou eipa xtes oti ola kala tha einai.mia xara ena koritsaki tora afou exeis kai agoraki.

@Rafailiapankalispera.esu se poia evdomada eisai;egw 17k5 kai den ksero filo mallon koritsaki k egw.den mporoume na to doume krivetai.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Exw ksana giatro stis 10 maio..ante na doume.esy exeis kapia protimisi gia to filo;giati h alitheia einai oti oli katavathos exoume alla den to leme.egw prosopika eimai etsi k etsi giati exo kai agori kai koritsi.alla eimai poli poriergi kai thelw na mathw.

Ναι η αλήθεια είναι ότι θέλω πάρα πολύ να είναι κοριτσάκι ♥️.....

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια μου εκανα αυχενικη. Ειμαι 12+6.. ολα ειναι τελεια!!!!!! Ιδανικες μετρησεις. Κατα 90% κοριτσακι

Επιτελους θα ηρεμησω!!!!!

Οοοο τέλεια πολύ χαίρομαι♥️♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vaso_mpempis said:

Κοριτσια μου εκανα αυχενικη. Ειμαι 12+6.. ολα ειναι τελεια!!!!!! Ιδανικες μετρησεις. Κατα 90% κοριτσακι

Επιτελους θα ηρεμησω!!!!!

Μπράβο ! Γιούπι ! Επιτέλους ηρεμία !

Θυμάσαι τι ποσοστά σου έβγαλε ; (εαν θες να πεις !) .

Αχ , όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο αληθινό μου φαίνεται αυτό. Χτες αγόρασα και ένα τζιν για εγκυμοσύνη ! Είναι νωρίς ακόμα, ξέρω, με κολάν την βγάζω (δεν μου κλείνουν τα άλλα παντελόνια), αλλα χάρηκα τόοοοσο :) χαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , zouko είπε:

Μπράβο ! Γιούπι ! Επιτέλους ηρεμία !

Θυμάσαι τι ποσοστά σου έβγαλε ; (εαν θες να πεις !) .

Αχ , όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο αληθινό μου φαίνεται αυτό. Χτες αγόρασα και ένα τζιν για εγκυμοσύνη ! Είναι νωρίς ακόμα, ξέρω, με κολάν την βγάζω (δεν μου κλείνουν τα άλλα παντελόνια), αλλα χάρηκα τόοοοσο :) χαχα

Καλημερα. Δεν εχουν βγει τα αποτελεσματα της αιματος. Αυριο θα εχω τα τελικα.

Μεχρι στιγμης ειναι:

Τρισωμια 21: 1 σε 3706

Τρισωμια 18: 1 σε 6102

Τρισωμια σε 13: 1 σε 16469

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vaso_mpempis said:

Καλημερα. Δεν εχουν βγει τα αποτελεσματα της αιματος. Αυριο θα εχω τα τελικα.

Μεχρι στιγμης ειναι:

Τρισωμια 21: 1 σε 3706

Τρισωμια 18: 1 σε 6102

Τρισωμια σε 13: 1 σε 16469 

Ω, σούπερ είναι :) 

Εμένα παρατήρησα οτι δεν άλλαξαν μετά τις εξέτασης αίματος. Μου είχε πει οτι οι μετρήσεις ήταν οι καλύτερες δυνατές (για την ηλικία μου). Είναι δυνατόν να μην αλλάξουν ; 

Οι μόνος πιθανότητες που άλλαξαν ήταν αυτές για προεκλαμψία και περιορισμός εμβρυικής ανάπτυξης .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , nina21 είπε:

κοριτσια για προεκλαμψια τι ποσοστο σας εβγαλαν?

 

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

πρίν από 42 λεπτά , zouko είπε:

Ω, σούπερ είναι :) 

Εμένα παρατήρησα οτι δεν άλλαξαν μετά τις εξέτασης αίματος. Μου είχε πει οτι οι μετρήσεις ήταν οι καλύτερες δυνατές (για την ηλικία μου). Είναι δυνατόν να μην αλλάξουν ; 

Οι μόνος πιθανότητες που άλλαξαν ήταν αυτές για προεκλαμψία και περιορισμός εμβρυικής ανάπτυξης .

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

 

μπραβο κοριτσι μ!!! πολυ καλα τα αποτελεσματα!!! 

ετσι συνεχιζουμε δυναμικα!

βρε κοριτσια οι κοιλιτσες σας φαινονται?

εγω νομιζω οτι φαινεται αλλα ολοι μ λενε οτι δεν φαινεται τπτ και με κοροιδευουν οτι ειναι δυο και τα εχω καταπιει :P βεβαια βασανιζομαι απο εμμετους και δεν εχω βαλει βαρος καθολου, μεχρι πριν το πασχα ημουν στο -6.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nina21 said:

κοριτσια για προεκλαμψια τι ποσοστο σας εβγαλαν?

 

1 / 715

 

12 minutes ago, vaso_mpempis said:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

Εγώ παίρνω σίδηρο 2φορές την μέρα, αυτή την αναγούλα το viofer .

Παίρνω και ασβέστιο μια φορά την μέρα. Μαγνήσιο δεν μου έδωσε (ήταν οι εξετάσεις μου καλές , δεν ξέρω).

Προγεστερόνη απο 4 την ημέρα, πήγα στα 3 την ημέρα την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα είμαι 2 την ημέρα, μετά 1 την ημέρα, και τέλος. Μου είπε να τα κόψω σιγά σιγά.

Φυλλικό συνεχίζω και παίρνω κανονικα - μου είπε ΔΕΝ το κόβω.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , zouko είπε:

1 / 715

 

Εγώ παίρνω σίδηρο 2φορές την μέρα, αυτή την αναγούλα το viofer .

Παίρνω και ασβέστιο μια φορά την μέρα. Μαγνήσιο δεν μου έδωσε (ήταν οι εξετάσεις μου καλές , δεν ξέρω).

Προγεστερόνη απο 4 την ημέρα, πήγα στα 3 την ημέρα την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα είμαι 2 την ημέρα, μετά 1 την ημέρα, και τέλος. Μου είπε να τα κόψω σιγά σιγά.

Φυλλικό συνεχίζω και παίρνω κανονικα - μου είπε ΔΕΝ το κόβω.

 

Ειναι πρωτο σου παιδακι; ισως παιζει ρολο η καισαρικη που εχω κανει. Στον γιο μου δεν πηρα μαγνησιο. :confused:

Φυλλικο ηξερα οτι ειναι για το 1ο τριμηνο και στον γιο μου δεν πηρα μετα. Τωρα επαιρνα απο πριν γιατι ηθελα παιδακι. 

 

πρίν από 19 λεπτά , nina21 είπε:

μπραβο κοριτσι μ!!! πολυ καλα τα αποτελεσματα!!! 

ετσι συνεχιζουμε δυναμικα!

βρε κοριτσια οι κοιλιτσες σας φαινονται?

εγω νομιζω οτι φαινεται αλλα ολοι μ λενε οτι δεν φαινεται τπτ και με κοροιδευουν οτι ειναι δυο και τα εχω καταπιει :P βεβαια βασανιζομαι απο εμμετους και δεν εχω βαλει βαρος καθολου, μεχρι πριν το πασχα ημουν στο -6.

Εγω ειχα κοιλιτσα απο πριν. Μετα τον γιο μου δεν την ειχα χασει ολη οποτε τωρα ειναι σαν να φουσκωσε η κοιλια που ηδη ειχα. Κιλα δεν εχω παρει ακομα αλλα ουτε και εχασα.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Προεκλαμψια πριν τις 37εβδ: 1 σε 272

Δεν ξερω αμα παρω τις αιματος θα σου πω

Κοριτσια να ρωτησω κατι;; 

Μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο(2φορες τη μερα), ασβεστιο(1 φορα τη μερα) και μαγνηστιο(2 χαπια τη μερα) και να σταματησω προγεστερονη και φυλλικο.

Εσεις παιρνετε βιταμινες;; και σε τι ποσοτητες;;

Μου φανηκαν πολλες στον γιο μου δεν επαιρνα τοσο.. επαιρνα μονο 1 σιδηρο. Τπτ αλλο

Κι εγω παιρνω 2 trofocard max την ημερα, ενα ασβεστιο calcioral και σιδηρο 1 gynotradyferon που εχει και φυλλικο, οποτε σταματησα το filicine. Τα ιδια επαιρνα και στην πρωτη εγκυμοσυνη. Νομιζω οτι ειναι τα στανταρ αυτα που παιρνουμε, ισως καποιοι να μη δινουν παντα μαγνησιο αλλα το ασβεστιο ειναι απαραιτητο νομιζω. Το μονο, αυτην τη φορα μου συνεχιζει τα utrogestan, 1 την ημερα κολπικα ενω στην προηγουμενη τα επαιρνα μονο το πρωτο τριμηνο και φυσικα συνεχιζω κανονικα τις αντιπηκτικες μεχρι τελους...αυτα τα λιγα χαχαχα!!Εχω την αισθηση οτι ολη μερα χαπακωνομαι, παιρνω και το χαπι του θυρεοειδη ετσι κι αλλιως και με τις αποστασεις που πρεπει να εχει το ενα φαρμακο με το αλλο, ειμαι σε μια φαση που ολο κατι πρεπει να παρω...α, παιρνω και μια d3 fix που μου εχει δωσει η ενδοκρινολογος...φαρμακαποθηκη:-P

πρίν από 25 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ειναι πρωτο σου παιδακι; ισως παιζει ρολο η καισαρικη που εχω κανει. Στον γιο μου δεν πηρα μαγνησιο. :confused:

Φυλλικο ηξερα οτι ειναι για το 1ο τριμηνο και στον γιο μου δεν πηρα μετα. Τωρα επαιρνα απο πριν γιατι ηθελα παιδακι. 

 

Το μαγνησιο ξερω οτι το δινουν κυριως για τις συσπασεις. Ισως, επειδη τωρα ειχες το θεμα με την αιμορραγια, να σου το δινει προληπτικα για να σε βοηθησει οσο μπορει. Σε καθε περιπτωση, ακομα και περιττο να ειναι, κακο δεν κανει, οποτε μη σε αγχωνει!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...