Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ανακάλυψα πολλά για την πεθερά μου


Recommended Posts

@Giwta27 καλησπέρα κορίτσι μου ! 

Απαράδεκτη η πεθερά σου ! Θα έπρεπε να χαίρεται που πήγατε να μείνετε κοντά της και όχι να σου κάνει ψυχολογικό πόλεμο... 

Για αρχή πες στους γονείς σου να έχουν τυπικές σχέσεις μαζί της, και εσύ να κάνεις το ίδιο. Να είσαι ψυχρή μαζί της και πες στον άντρα σου να της πει δυο λογακια να την μαζέψει... 

Κορίτσια, να σας ρωτήσω εγώ κάτι, είμαι 7 μηνών έγκυος και έχει έρθει η πεθερά μου από το χωριό που μένει μόνιμα για να μας δεί μια εβδομάδα και να δει και την κοιλιά μου την φουσκωμένη την εγγονή της όπως λέει.. ως εδώ όλα καλά... Έχουμε το παιδικό δωμάτιο στο οποίο την φιλοξενούμε καθώς ακόμα δεν το έχουμε φτιάξει αλλά μόλις φύγει θα το φτιάξουμε και θα γίνει το δωμάτιο της μπέμπας. Εκεί λοιπόν καπνίζει! Δεν βγαινει στο μπαλκόνι για να μην κρυώνει και πάει και καπνίζει εκεί... Εμένα όμως όταν κάθομαι στο σαλόνι που έρχεται η μυρωδιά και επίσης σκέφτομαι ότι θα είναι το δωμάτιο της μπέμπας γιατί πρέπει να καπνίζει εκεί και δεν βγαίνει στο μπαλκόνι? Είναι υπερβολικό αυτό που σκέφτομαι ? 

Ίσως είμαι επηρεασμένη γενικά επειδή ήρθε και με ενοχλεί και αυτό τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

@Giwta27 καλησπέρα κορίτσι μου ! 

Απαράδεκτη η πεθερά σου ! Θα έπρεπε να χαίρεται που πήγατε να μείνετε κοντά της και όχι να σου κάνει ψυχολογικό πόλεμο... 

Για αρχή πες στους γονείς σου να έχουν τυπικές σχέσεις μαζί της, και εσύ να κάνεις το ίδιο. Να είσαι ψυχρή μαζί της και πες στον άντρα σου να της πει δυο λογακια να την μαζέψει... 

Κορίτσια, να σας ρωτήσω εγώ κάτι, είμαι 7 μηνών έγκυος και έχει έρθει η πεθερά μου από το χωριό που μένει μόνιμα για να μας δεί μια εβδομάδα και να δει και την κοιλιά μου την φουσκωμένη την εγγονή της όπως λέει.. ως εδώ όλα καλά... Έχουμε το παιδικό δωμάτιο στο οποίο την φιλοξενούμε καθώς ακόμα δεν το έχουμε φτιάξει αλλά μόλις φύγει θα το φτιάξουμε και θα γίνει το δωμάτιο της μπέμπας. Εκεί λοιπόν καπνίζει! Δεν βγαινει στο μπαλκόνι για να μην κρυώνει και πάει και καπνίζει εκεί... Εμένα όμως όταν κάθομαι στο σαλόνι που έρχεται η μυρωδιά και επίσης σκέφτομαι ότι θα είναι το δωμάτιο της μπέμπας γιατί πρέπει να καπνίζει εκεί και δεν βγαίνει στο μπαλκόνι? Είναι υπερβολικό αυτό που σκέφτομαι ? 

Ίσως είμαι επηρεασμένη γενικά επειδή ήρθε και με ενοχλεί και αυτό τι να πω... 

τι παει να πει ειναι το δωματιο της μπεμπας κ εισαι εγκυος;στο σπιτι σου μπορεις να απαγορεψεις σε καποιον να καπνισει ακομη κ στην κουζινα ασχετως μωρου.αρκει να συμφωνειτε με τον αντρα σου σε αυτο

εννοειται πως το ιδανικο ειναι να της μιλησει ο γιος της.αλλα επειδη το εχω δει αρκετες φορες το εργο,πλεον οταν κτ επηρεαζει εσας η τα παιδια σας να μιλατε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

@Giwta27 καλησπέρα κορίτσι μου ! 

Απαράδεκτη η πεθερά σου ! Θα έπρεπε να χαίρεται που πήγατε να μείνετε κοντά της και όχι να σου κάνει ψυχολογικό πόλεμο... 

Για αρχή πες στους γονείς σου να έχουν τυπικές σχέσεις μαζί της, και εσύ να κάνεις το ίδιο. Να είσαι ψυχρή μαζί της και πες στον άντρα σου να της πει δυο λογακια να την μαζέψει... 

Κορίτσια, να σας ρωτήσω εγώ κάτι, είμαι 7 μηνών έγκυος και έχει έρθει η πεθερά μου από το χωριό που μένει μόνιμα για να μας δεί μια εβδομάδα και να δει και την κοιλιά μου την φουσκωμένη την εγγονή της όπως λέει.. ως εδώ όλα καλά... Έχουμε το παιδικό δωμάτιο στο οποίο την φιλοξενούμε καθώς ακόμα δεν το έχουμε φτιάξει αλλά μόλις φύγει θα το φτιάξουμε και θα γίνει το δωμάτιο της μπέμπας. Εκεί λοιπόν καπνίζει! Δεν βγαινει στο μπαλκόνι για να μην κρυώνει και πάει και καπνίζει εκεί... Εμένα όμως όταν κάθομαι στο σαλόνι που έρχεται η μυρωδιά και επίσης σκέφτομαι ότι θα είναι το δωμάτιο της μπέμπας γιατί πρέπει να καπνίζει εκεί και δεν βγαίνει στο μπαλκόνι? Είναι υπερβολικό αυτό που σκέφτομαι ? 

Ίσως είμαι επηρεασμένη γενικά επειδή ήρθε και με ενοχλεί και αυτό τι να πω... 

Δε γνωρίζω τις σχέσεις σε γενικότερο επίπεδο οπότε εκ του ασφαλούς σου λέω ευγενικά να το συζητήσεις μαζί της ...τώρα το λογο που δε τη θέλεις τον γνωρίζεις η σου βγαίνει απλά ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

τι παει να πει ειναι το δωματιο της μπεμπας κ εισαι εγκυος;στο σπιτι σου μπορεις να απαγορεψεις σε καποιον να καπνισει ακομη κ στην κουζινα ασχετως μωρου.αρκει να συμφωνειτε με τον αντρα σου σε αυτο

εννοειται πως το ιδανικο ειναι να της μιλησει ο γιος της.αλλα επειδη το εχω δει αρκετες φορες το εργο,πλεον οταν κτ επηρεαζει εσας η τα παιδια σας να μιλατε

Το λέω έτσι γιατί πριν μείνω κάπνιζε μέσα στο σπίτι μου όπως και εγώ.... Αλλά πλέον νομιζα ότι είναι αυτονόητο οποίος θέλει να καπνίσει να βγαίνει έξω στη βεράντα ! Όπως κάνει ο αδερφός μου, ο αδερφός του άντρα μου έτσι έπρεπε να κάνει και αυτή. Αλλά θεωρεί πως δεν υπάρχει προβλήμα να καπνίζει στο δωμάτιο της μπέμπας αφού αυτή κοιμάται εκεί και εγώ δεν είμαι μπροστά 

πρίν από 3 λεπτά , Giwta27 είπε:

Δε γνωρίζω τις σχέσεις σε γενικότερο επίπεδο οπότε εκ του ασφαλούς σου λέω ευγενικά να το συζητήσεις μαζί της ...τώρα το λογο που δε τη θέλεις τον γνωρίζεις η σου βγαίνει απλά ?

Γενικά έχουμε οκ σχέσεις... Δεν έχει κάνει κάτι να με ενοχλήσει... Απλά δεν μου αρέσει το στυλ ήρθα να σε δω και να περάσω καλά... Γιατί βοήθεια δεν είναι...το να έρχεται και να πίνει καφεδάκι και να βλέπει τηλεόραση... 

Σε όλα οι γονείς μου με βοηθάνε, τα πεθερικά μου ίσα ίσα μπελάς είναι... Και δεν είμαι και σε φάση να έχω επισκέπτες σπίτι.. προτιμώ να έχω την ηρεμία μου αυτό εννοώ ότι μου βγαίνει αυτή η αντίδραση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Eva92 είπε:

Το λέω έτσι γιατί πριν μείνω κάπνιζε μέσα στο σπίτι μου όπως και εγώ.... Αλλά πλέον νομιζα ότι είναι αυτονόητο οποίος θέλει να καπνίσει να βγαίνει έξω στη βεράντα ! Όπως κάνει ο αδερφός μου, ο αδερφός του άντρα μου έτσι έπρεπε να κάνει και αυτή. Αλλά θεωρεί πως δεν υπάρχει προβλήμα να καπνίζει στο δωμάτιο της μπέμπας αφού αυτή κοιμάται εκεί και εγώ δεν είμαι μπροστά 

Γενικά έχουμε οκ σχέσεις... Δεν έχει κάνει κάτι να με ενοχλήσει... Απλά δεν μου αρέσει το στυλ ήρθα να σε δω και να περάσω καλά... Γιατί βοήθεια δεν είναι...το να έρχεται και να πίνει καφεδάκι και να βλέπει τηλεόραση... 

Σε όλα οι γονείς μου με βοηθάνε, τα πεθερικά μου ίσα ίσα μπελάς είναι... Και δεν είμαι και σε φάση να έχω επισκέπτες σπίτι.. προτιμώ να έχω την ηρεμία μου αυτό εννοώ ότι μου βγαίνει αυτή η αντίδραση

Έπρεπε ήδη να το εχετε προβλέψει αυτο με τον άνδρα σου και να μην αφήνετε πλεον κανέναν να καπνίζει μεσα στο σπίτι.

Αυτο που ισως μπορείτε να κάνετε τωρα ειναι να της πει ο άνδρας σου , να κανει οτι ειναι ήδη εδώ η μπεμπα , γιατι ούτως ή άλλως σε δυο μηνες δεν θα ξανά καπνίσει κανεις μεσα στο σπίτι σας.

 Εμεις ειμαστε και οι δυο καπνιστές και εχουμε δέκα χρόνια να καπνίσουμε μεσα στο σπίτι μας , δεν ξεμυριζε  με τιποτα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Giwta27 κοίτα κανένας άντρας δεν βλέπει τα λάθη της μανούλας εύκολα κάποια στιγμή θα τα δει μπορεί κ ήδη να τα έχει καταλάβει κ απλά δεν θέλει να στο παραδεχτεί για να μην νευριάσεις κ άλλο...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω απλά επειδή καταλαβαίνω ότι εκεί που μετακομίσατε είναι μικρό το μέρος κ γνωστοί όλοι μεταξύ σας έκανες μεγαλο λάθος που πήγατε να μείνετε κοντά της γιατί αν έχει την συνήθεια να λέει κουβέντες αριστερά δεξιά δεν κόβεται εύκολα αυτό το χούι...οποτε κ πάλι θα σου πω κράτα την σε απόσταση κ καλύτερα να μην ξέρει τι κάνετε κ τι δεν κάνετε στο σπίτι σας...

@Eva92 όχι δεν σε θεωρώ παράλογη ίσα ίσα θεωρώ δεδομένο με έγκυος μέσα στο σπίτι να μην  καπνίζει πόσο μάλλον στο δωμάτιο του μωρό αν είναι δυνατόν....να την βάλει στην θέση της ο άντρας σου...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2022 at 5:32 ΜΜ, Giwta27 είπε:

Δε θέλω να φέρω τον άντρα μου σε αντιπαράθεση μαζί της είναι κρίμα ..δεν αντλώ ικανοποίηση από αυτό ..ωστόσο δε βλέπει καθαρά το τι κάνει...και τρελαίνομαι δε θέλω να βγαίνω κακιά

Νομίζω κανεισ το σωστό..δεν θα βγει κάτι ειδικά αν τον βάλεις να διαλέξει στρατόπεδο..αυτήν είναι η μάνα του..κ εσύ είσαι η γυναίκα του...για μένα κρατά αποστάσεις..τα τυπικά...

Για τον άντρα σου είναι η μάνα του..κ δεν μπορεί να δει ξεκάθαρα τα ελαττώματα της..είτε εθελοτυφλει για να κρατήσει ισορροπίες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...