Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, NataSou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τις τελευταίες μέρες νιώθω τσιμπηματακια χαμηλά πολύ πολύ ελαφριά και μικρής διάρκειας.. έχει νιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

Καλησπέρα..ναι! Τα νιώθω κι εγώ καθημερινά. Δεν είναι κατι το οποιο πρεπει να σκεφτεσαι. Και στην 1η μου εγκυμοσυνη το ειχα και νομιζω ολες μας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

Εγώ σήμερα θα πάω στον γαστρεντερολογο μου, δεν αντέχω άλλο. Έχω βγάλει μάλλον εξωτερική αιμορροΐδα και υποφέρω. Έχει γίνει σαν ρόγα σταφυλιού. Αφήστε που σκέφτομαι και αν δεν είναι αιμορροΐδα και είναι κανένα απόστημα. Αν και δεν νομίζω γιατί πάντα είχα θέμα με αιμορροΐδες κυρίως εσωτερικές. Πονάω πάρα πολύ κορίτσια όμως υποφέρω και κανένα γιατροσόφι δεν πιάνει. Ελπίζω να βρω λύση σήμερα.

  • Λυπημένη/-ος 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, lazy_bee είπε:

είμαι 29η βδομάδα και προς το παρόν ειμαι οκ και σχετικά ευκινητη . Με έχει βοηθήσει η γυμναστική αρκετά, κάνω στο σπίτι πιλάτες για εγγυους (με βίντεακια). καλό,είναι να δοκιμασετε- λένε βοηθάει και στον τοκετο

 

Κ εγώ κάνω 4 φορες την εβδομάδα! Οντως βοηθάει πολύ ειδικά τη ψυχολογία! Εγώ γυμναζόμουν από πριν όποτε μου έδωσε το οκ η γιατρος μολις ξεπεράσαμε όλους τους κινδύνους!! Βοηθάει πολύ κ στο να πάρει θέση το μωράκι αλλά και για να είναι λένε πιο εύκολος ο τοκετός! Βέβαια εύκολο ή μη είναι πολύ σχετικό!!!!

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 

Εγώ σήμερα θα πάω στον γαστρεντερολογο μου, δεν αντέχω άλλο. Έχω βγάλει μάλλον εξωτερική αιμορροΐδα και υποφέρω. Έχει γίνει σαν ρόγα σταφυλιού. Αφήστε που σκέφτομαι και αν δεν είναι αιμορροΐδα και είναι κανένα απόστημα. Αν και δεν νομίζω γιατί πάντα είχα θέμα με αιμορροΐδες κυρίως εσωτερικές. Πονάω πάρα πολύ κορίτσια όμως υποφέρω και κανένα γιατροσόφι δεν πιάνει. Ελπίζω να βρω λύση σήμερα.

Μακάρι να σε βοηθήσει ο γιατρος!! Κ εγώ καποιες φορες έχω αιμα στο σκούπισμα δεν ξέρω άμα είναι εσωτερική ή είναι λόγο ότι είναι πιο σκληρά;; Δεν ξέρω! Αλλά μου συμβαίνει όταν οντως έχω 2-3 ημερες να παω τουαλέτα! Αλλά επειδή παιρνω κάθε μετά προβιοτικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα πια, μου τελείωσαν κ καθυστέρησα να πάρω κ επαθα πάλι μια δυσκοιλιότητα + αιματακι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ κάνω 4 φορες την εβδομάδα! Οντως βοηθάει πολύ ειδικά τη ψυχολογία! Εγώ γυμναζόμουν από πριν όποτε μου έδωσε το οκ η γιατρος μολις ξεπεράσαμε όλους τους κινδύνους!! Βοηθάει πολύ κ στο να πάρει θέση το μωράκι αλλά και για να είναι λένε πιο εύκολος ο τοκετός! Βέβαια εύκολο ή μη είναι πολύ σχετικό!!!!

Μακάρι να σε βοηθήσει ο γιατρος!! Κ εγώ καποιες φορες έχω αιμα στο σκούπισμα δεν ξέρω άμα είναι εσωτερική ή είναι λόγο ότι είναι πιο σκληρά;; Δεν ξέρω! Αλλά μου συμβαίνει όταν οντως έχω 2-3 ημερες να παω τουαλέτα! Αλλά επειδή παιρνω κάθε μετά προβιοτικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα πια, μου τελείωσαν κ καθυστέρησα να πάρω κ επαθα πάλι μια δυσκοιλιότητα + αιματακι 

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν έχω δυσκοιλιότητα. Αυτό που έπαθα όμως δύο μέρες πριν το πάθω ήταν ότι με ενόχλησε μια τροφή που έφαγα και έκανα κάποιες φορές διάρροια. Επίσης έπαιρνα και μια αντιβιωση για ουρολοίμωξη που μπορεί να πειράξει το έντερο. Πάντως έχω διαβάσει ότι εκτός από την δυσκοιλιότητα μπορεί να εμφανιστεί αιμορροΐδα και από τη διάρροια. 

Πάντως ναι το αιματακι είναι δείγμα αιμορροΐδας. Μπορεί να έχεις εσωτερική. Εγώ είχα πολλά χρόνια θέμα με αυτό , με αίμα και ήταν εσωτερικές.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν έχω δυσκοιλιότητα. Αυτό που έπαθα όμως δύο μέρες πριν το πάθω ήταν ότι με ενόχλησε μια τροφή που έφαγα και έκανα κάποιες φορές διάρροια. Επίσης έπαιρνα και μια αντιβιωση για ουρολοίμωξη που μπορεί να πειράξει το έντερο. Πάντως έχω διαβάσει ότι εκτός από την δυσκοιλιότητα μπορεί να εμφανιστεί αιμορροΐδα και από τη διάρροια. 

Πάντως ναι το αιματακι είναι δείγμα αιμορροΐδας. Μπορεί να έχεις εσωτερική. Εγώ είχα πολλά χρόνια θέμα με αυτό , με αίμα και ήταν εσωτερικές.

Ναι ναι μπορείς κ με διάρροια να κανεις!! Μακάρι να βρεις τη λύση με τον γιατρο! Εγώ δεν είχα ποτέ αιμορροΐδες, ο αδερφος μου κάνει όταν φάει καυτερά! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Αντιμετωπίζει κάποια από εσάς δυσπνοια;;; Έβαλα και το οξυμετρο και μου δειχνει το οξυγόνο 96%. Μήπως είναι χαμηλό; Δεν ειναι πως δεν παιρνω ανάσα αλλα νιωθω βάρος,  σαν να μου έχουν ακουμπήσει μια κατσαρόλα στο στήθος. Το έχει κάποια άλλη; τι κάνετε για να περάσει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Αντιμετωπίζει κάποια από εσάς δυσπνοια;;; Έβαλα και το οξυμετρο και μου δειχνει το οξυγόνο 96%. Μήπως είναι χαμηλό; Δεν ειναι πως δεν παιρνω ανάσα αλλα νιωθω βάρος,  σαν να μου έχουν ακουμπήσει μια κατσαρόλα στο στήθος. Το έχει κάποια άλλη; τι κάνετε για να περάσει;

Ξαπλωσε  στην αριστερή  μεριά... συνήθως μου συμβαίνει όταν κάθομαι ανάσκελα....  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vivi24 είπε:

Ξαπλωσε  στην αριστερή  μεριά... συνήθως μου συμβαίνει όταν κάθομαι ανάσκελα....  

Ναι κι εγώ ανασκελα το παρατήρησα, αυτό μάλλον θα φταίει, αλλά επειδή κοιμάμαι κιόλας στο πλάι, πονάνε τα κόκαλα μου όλη μέρα σε μια μεριά.. ευχαριστώ πάντως..! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Αντιμετωπίζει κάποια από εσάς δυσπνοια;;; Έβαλα και το οξυμετρο και μου δειχνει το οξυγόνο 96%. Μήπως είναι χαμηλό; Δεν ειναι πως δεν παιρνω ανάσα αλλα νιωθω βάρος,  σαν να μου έχουν ακουμπήσει μια κατσαρόλα στο στήθος. Το έχει κάποια άλλη; τι κάνετε για να περάσει;

Εμένα μου συμβαίνει στη δουλεια καποιες φορες κ ειδικά με τη μάσκα δε μπορώ να πάρω ανάσα! Πιες νεράκι και βαθιές ανάσες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα μου συμβαίνει στη δουλεια καποιες φορες κ ειδικά με τη μάσκα δε μπορώ να πάρω ανάσα! Πιες νεράκι και βαθιές ανάσες 

Όλα αυτά που λέτε τα νιώθω και εγώ και πόνους στα κόκαλα άμα κοιμάμαι πολύ ώρα στη μια μεριά 

Και δύσπνοια ειδικά άμα φάω υπερβολικά 

Και πολλές φορές όταν σηκώνομαι από τον καναπέ βάρος αρκετό χαμηλά 

Μάλλον όλα είναι μες στο πρόγραμμα κορίτσια υπομονή 

Και λίγο έμεινε...... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Όλα αυτά που λέτε τα νιώθω και εγώ και πόνους στα κόκαλα άμα κοιμάμαι πολύ ώρα στη μια μεριά 

Και δύσπνοια ειδικά άμα φάω υπερβολικά 

Και πολλές φορές όταν σηκώνομαι από τον καναπέ βάρος αρκετό χαμηλά 

Μάλλον όλα είναι μες στο πρόγραμμα κορίτσια υπομονή 

Και λίγο έμεινε...... 

Μια από τα ίδια και εδώ!

Υπομονή και το φάγαμε το βόδι 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

θέμα,σουτιέν θηλασμου! πότε πρπει να παρω (για να είναι αντιπροσωπευτικο μεγεθος) και πιο σημαντικό από που? μόνο online έχω δει να έχει καλά αλλά αν δεν δοκιμάσεις.. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lazy_bee είπε:

θέμα,σουτιέν θηλασμου! πότε πρπει να παρω (για να είναι αντιπροσωπευτικο μεγεθος) και πιο σημαντικό από που? μόνο online έχω δει να έχει καλά αλλά αν δεν δοκιμάσεις.. 

 

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν πήρα κι ούτε θα πάρω σουτιέν θηλασμού. Πήρα τα ίδια τα σουτιέν που φοράω σε 2 νούμερα μεγαλύτερο, βολεύουν με τον θηλασμό γιατί δεν έχουν ύφασμα χοντρό στο cup ούτε ενίσχυση, είναι όλο δαντέλα. Οπότε είναι μαλακό και κατεβαίνει εύκολα για να θηλάζω και εννοείται μου βγήκαν πολύ πιο οικονομικά, απ' το να πάρω σουτιέν θηλασμού και να πληρώσω 20-30€ το ένα. 

Ότι πιστεύει η κάθε μανούλα για τον εαυτό της, ας κάνει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...