Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, NataSou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, νωρίτερα σήμερα το βράδυ τσακώθηκα με την αδερφή μου και νευρίασα πολυ! Εκανα αρκετή ώρα να ηρεμήσω γιατί με είχε πιάσει ταχυκαρδία από την ταραχή.. τώρα με τρώνε οι τύψεις.. γενικά είμαι και οξύθυμη, όλο λέω δε θα αφήσω κανένα να με ταράζει για να μην ταραζω το μωρό μου αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα! Λέτε να του κάνω ανεπανόρθωτο κακο;;; νιώθω απαίσια :???:

Κορίτσι μου καλησπέρα! Καλό είναι να μην ταραζομαστε στην κατάστασή μας! Αλλά μερικές φορές χάνουμε την υπομονή μας και μας γυρνάει το μάτι! Τα μωράκια μας νιώθουν την ταραχή μας εκείνη την ώρα, αλλά δεν ειναι ότι παθαίνουν και κάτι το ανεπανορθωτο! Απλα ταραζονται, οπως η μαμά.

Το να νιώθεις τύψεις επειδή θυμωσες με κάτι δεν οδηγεί πουθενά,  πιστεύω. Απλά παρατείνει την όλη σύγχυση και για εσένα και για το μωρό. Γνώμη μου, να αφήσεις πίσω το γεγονός, δεν έχει πάθει κάτι το μωράκι σου για να ανησυχείς! Κι εγώ το καλοκαίρι είχα μια έντονη λογομαχία με τον μπαμπά μου και ανέβασα πίεση, με έπιασε ταχυκαρδία.. όλα καλά μετά. Ηρέμησα για να μην υποβάλλω και τον μπέμπη σε στρες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε;

Μεθαύριο, την Τετάρτη το απόγευμα, πάμε για Doppler, θα είμαι 32+4. Έχω να δω τον μπέμπη μου απ' τις 17 Αυγούστου που κάναμε Β' επιπέδου. Έχω πολύ άγχος, να δούμε είναι καλά, παίρνει βάρος; Αγχώνομαι γιατί εγώ έχω πάρει 3,5 κιλά μόνο και νιώθω ότι δεν θα παίρνει και το μωρό. Μετράω τις μέρες μία μία, τέτοια ανυπομονησία! 

Εσείς έχετε κλείσει για Doppler; Έχει κάνει καμία μέχρι στιγμής ή θα είμαι η πρώτη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε;

Μεθαύριο, την Τετάρτη το απόγευμα, πάμε για Doppler, θα είμαι 32+4. Έχω να δω τον μπέμπη μου απ' τις 17 Αυγούστου που κάναμε Β' επιπέδου. Έχω πολύ άγχος, να δούμε είναι καλά, παίρνει βάρος; Αγχώνομαι γιατί εγώ έχω πάρει 3,5 κιλά μόνο και νιώθω ότι δεν θα παίρνει και το μωρό. Μετράω τις μέρες μία μία, τέτοια ανυπομονησία! 

Εσείς έχετε κλείσει για Doppler; Έχει κάνει καμία μέχρι στιγμής ή θα είμαι η πρώτη;

Μην αγχώνεσαι με τα κιλά καθόλου.... εγώ αντίθετα είμαι -4 από όταν έμεινα έγκυος.... 

Doppler  εγώ μάλλον για τέλος του μήνα θα πάω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω στις 26 πάω για doppler! Πριν 2 εβδομάδες ο μπέμπης ήταν 1.380, για να δούμε πόσο θα είναι! 

Έχω 2 ερωτησεις!

1. Προς ήδη μανούλες που εχουν θηλάσει, μετά το τρίμηνο που θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά μου, είναι εφικτό να θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ το μωράκι μου χωρίς να αντλώ την υπόλοιπη μέρα και να μην πάθω μαστίτιδα; Ή γυρνάω σε φόρμουλα και τελειώνει η υπόθεση; Αν έχετε εμπειρία πάνω στον αποθηλασμο θα ήθελα μια γνώμη! 

2. Προς όλη την παρέα,  έχετε βρει κάποιο site για προσφορές σε πάνες; έχω βρει διαφορα με monthly packs αλλά δεν ξέρω μήπως δεν έχω ψάξει αρκετά. Ενδιαφέρομαι μόνο για pampers αυτά που έχουν και τον δείκτη υγρασίας. Σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό στοκ σιγα σιγά μην μου πέσει μαζί με όλα τα υπολοιπα εξοδα να αγοράσω και 200 ευρώ σε πάνες!!!

Σας ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε;

Μεθαύριο, την Τετάρτη το απόγευμα, πάμε για Doppler, θα είμαι 32+4. Έχω να δω τον μπέμπη μου απ' τις 17 Αυγούστου που κάναμε Β' επιπέδου. Έχω πολύ άγχος, να δούμε είναι καλά, παίρνει βάρος; Αγχώνομαι γιατί εγώ έχω πάρει 3,5 κιλά μόνο και νιώθω ότι δεν θα παίρνει και το μωρό. Μετράω τις μέρες μία μία, τέτοια ανυπομονησία! 

Εσείς έχετε κλείσει για Doppler; Έχει κάνει καμία μέχρι στιγμής ή θα είμαι η πρώτη;

Καλησπέρα κορίτσι μου...πωπω καιρό έχεις να τον δεις!όλα καλά θα είναι! Εγώ έκανα λόγω ενός θέματος στον οφθαλιο που έχουμε άλλα όλα καλά!μην σε αγχώνει καθόλου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω στις 26 πάω για doppler! Πριν 2 εβδομάδες ο μπέμπης ήταν 1.380, για να δούμε πόσο θα είναι! 

Έχω 2 ερωτησεις!

1. Προς ήδη μανούλες που εχουν θηλάσει, μετά το τρίμηνο που θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά μου, είναι εφικτό να θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ το μωράκι μου χωρίς να αντλώ την υπόλοιπη μέρα και να μην πάθω μαστίτιδα; Ή γυρνάω σε φόρμουλα και τελειώνει η υπόθεση; Αν έχετε εμπειρία πάνω στον αποθηλασμο θα ήθελα μια γνώμη! 

2. Προς όλη την παρέα,  έχετε βρει κάποιο site για προσφορές σε πάνες; έχω βρει διαφορα με monthly packs αλλά δεν ξέρω μήπως δεν έχω ψάξει αρκετά. Ενδιαφέρομαι μόνο για pampers αυτά που έχουν και τον δείκτη υγρασίας. Σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό στοκ σιγα σιγά μην μου πέσει μαζί με όλα τα υπολοιπα εξοδα να αγοράσω και 200 ευρώ σε πάνες!!!

Σας ευχαριστώ! 

Καλησπερα!

Στο 1ο δεν μπορω να σου απαντήσω γιατι εγω ειχα θηλασει μονο 5μερες αλλα γνωριζω οτι το γαλα απο το στηθος πρεπει να βγαινει συχνα, σιγουρα οχι μονο πρωι και βραδυ.

Όσον αφορά τις πάνες, μην κανεις στοκ! Παρε μονο 1 πακετο ωστε να δεις αν σε βολευει ή αν τυχον κανει καποιον ερεθισμο στο δερμα του παιδιου. Αφού λοιπόν τα τσεκάρεις αυτα μετα μπορεις να στοκαρεις αλλα σιγουρα οχι πριν ερθει το μπεμπακι σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλησπερα!

Στο 1ο δεν μπορω να σου απαντήσω γιατι εγω ειχα θηλασει μονο 5μερες αλλα γνωριζω οτι το γαλα απο το στηθος πρεπει να βγαινει συχνα, σιγουρα οχι μονο πρωι και βραδυ.

Όσον αφορά τις πάνες, μην κανεις στοκ! Παρε μονο 1 πακετο ωστε να δεις αν σε βολευει ή αν τυχον κανει καποιον ερεθισμο στο δερμα του παιδιου. Αφού λοιπόν τα τσεκάρεις αυτα μετα μπορεις να στοκαρεις αλλα σιγουρα οχι πριν ερθει το μπεμπακι σου.

Σε ευχαριστώ πολύ! Έχεις ένα δίκιο με αυτό που λες για τους ερεθισμούς! Θα περιμένω λοιπόν! 

Για τον θηλασμό, εχω διαβάσει πως όταν μπαίνεις σε mode αποθηλασμου, για να το κάνεις φυσικά χωρίς χάπια μειώνεις σταδιακά τους θηλασμούς σε 4, 3, 2... και πάει λέγοντας! Θα συνβουλευτω και τη μαία μου φυσικά, απλά έλεγα αν το έχει κάνει πράξη κάποια από εσάς να μου πει εμπειρία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2022 at 10:00 ΜΜ, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω στις 26 πάω για doppler! Πριν 2 εβδομάδες ο μπέμπης ήταν 1.380, για να δούμε πόσο θα είναι! 

Έχω 2 ερωτησεις!

1. Προς ήδη μανούλες που εχουν θηλάσει, μετά το τρίμηνο που θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά μου, είναι εφικτό να θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ το μωράκι μου χωρίς να αντλώ την υπόλοιπη μέρα και να μην πάθω μαστίτιδα; Ή γυρνάω σε φόρμουλα και τελειώνει η υπόθεση; Αν έχετε εμπειρία πάνω στον αποθηλασμο θα ήθελα μια γνώμη! 

2. Προς όλη την παρέα,  έχετε βρει κάποιο site για προσφορές σε πάνες; έχω βρει διαφορα με monthly packs αλλά δεν ξέρω μήπως δεν έχω ψάξει αρκετά. Ενδιαφέρομαι μόνο για pampers αυτά που έχουν και τον δείκτη υγρασίας. Σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό στοκ σιγα σιγά μην μου πέσει μαζί με όλα τα υπολοιπα εξοδα να αγοράσω και 200 ευρώ σε πάνες!!!

Σας ευχαριστώ! 

Καλησπέρα! 

Το θέμα του θηλασμού μετά το τρίμηνο είναι άμεσα εξαρτώμενο με το πως τα έχεις πάει πριν.

Αυτο εξαρτάται είτε από τον οργανισμό σου δλδ ποσο γάλα παραγεις και πως το εχεις εσυ διαχειριστεί και φυσικα από το μωράκι σου. 
Με βοήθησε τρελα ένα σεμινάριο θηλασμού που έκανα πριν και ήξερα δυο πράγματα με το που πήγα στο μαιευτήριο, οποτε μπορούσα να διαχειριστω ( κυρίως ψυχολογικά ) πολλά πράγματα. 
 

Παντα εχει σχέση το τι εσυ επιλέγεις για σένα αρχικά. Από προσωπική επιλογη και βάση όλων όσων είχα μάθει από ξένα και ελληνικά site, ενώ ήθελα πολύ να θηλάσω, ήξερα ότι είναι από τα δυσκολότερα αλλά ταυτόχρονα από τα πιο φυσικα πράγματα που υπάρχουν και πηρα τις δικές μου αποφάσεις για αυτο το θέμα. Κάπου εδώ θα σου πω, ότι οποία μανούλα έχει γεννήσει ακου την αλλά στο τέλος κρίνε μόνο εσυ τι ταιριάζει σε σένα. 
Τι θελω να πω : πολλές μαίες σου απαγορεύουν θήλαστρο, οι μαίες του νοσοκομείου είναι αναγκασμένες ειδικά στα ιδιωτικά να μην σε καθοδηγήσουν και ενθαρρύνουν σε αυτο, είτε να σου προτείνουν προϊόντα του νοσοκομείου λόγω συμβάσεων, άλλες σε βοηθάνε στη ζούλα, άλλες έχουν παλαιολιθικές απόψεις κλπ κλπ 

Μαστίτιδα θα πάθεις μόνο αν μάθεις το παιδί είναι συνέχεια στήθος σου, πολλές το επιλέγουν στον ελεύθερο θηλασμό, το στήθος μαθαίνει να παράγει συνεχώς και να βγαίνει γάλα σε μικρή ποσότητα το οποίο όμως πρέπει να βγει. Αν το θηλάζεις κάθε 3 ώρες  είναι πιο εύκολο να κανεις αποθηλασμό απλά θα ξεκινήσεις λίγο νωρίτερα να κόβεις γευματα. Θεωρώ το θήλαστρο μαγικό συνοδοιπόρο σε αυτό, καθότι βγάζεις το γάλα όπου και να είσαι ( ακόμα και στη δουλειά) και το παιδακι σου μετά έχει και το δικό σου γάλα στα περισσότερα γεύματα και κανεις φυσικό αποθηλασμο σιγά σιγά. Αν κόψεις μαχαίρι χωρίς φάρμακο το θηλασμό θα πρήζεσαι , θα πονάς και είτε το γάλα θα βγαίνει και θα φαίνεται στη μπλούζα είτε θα πετρώνει. Αυτο επισης μπορεί να προκαλέσει μαστίτιδα. Αν κόψεις επίσης ξαφνικά τα γεύματα μπορεί ν σου μειωθεί παρά πολύ το γάλα σε σημείο να μην μπορείς ούτε αυτούς τους δυο θηλασμούς να κανεις. Από προσωπική εμπειρία θα σου προτείνω θήλαστρο από την πολύ αρχή.. αλλα στο λέω απο τη δίκη μου εμπειρία ότι εμένα με έσωσε. Το χρησιμοποιούσα ακατάπαυστα ενώ θήλαζα κανονικά. Θήλασα 4 μήνες. 3 μήνες αποκλειστικά και ένα μήνα μεικτά. Ότι χρειάζεσαι σε βοήθεια και πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να τις μοιραστώ και να σε βοηθήσω σε ότι χρειαστείς ή όποια κοπέλα το χρειάζεται. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

εγω κορίτσια ήρθα από τη γυναικολόγο τώρα το μωράκι είναι 1451γρ είναι στις καμπύλες ανάπτυξης πάμε καλά μου είπε! Περίμενε να βάλει ακόμα λίγο αλλά επειδή είναι μέσα στην ανάπτυξη μου είπε να μην ανησυχούμε!! Την ασπιρίνη τελικά μου είπε στις 36 εβδομαδες θα τη κόψω και Θα πηγαίνω προς το παρών κάθε 2 εβδομαδες κ μετά κάθε 1!! Ευτυχως ακόμα είναι γυρισμένο με το κεφάλι κάτω…υπέχει περίπτωση να ξανά γυρίσει;

πρίν από 23 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Καλησπέρα! 

Το θέμα του θηλασμού μετά το τρίμηνο είναι άμεσα εξαρτώμενο με το πως τα έχεις πάει πριν.

Αυτο εξαρτάται είτε από τον οργανισμό σου δλδ ποσο γάλα παραγεις και πως το εχεις εσυ διαχειριστεί και φυσικα από το μωράκι σου. 
Με βοήθησε τρελα ένα σεμινάριο θηλασμού που έκανα πριν και ήξερα δυο πράγματα με το που πήγα στο μαιευτήριο, οποτε μπορούσα να διαχειριστω ( κυρίως ψυχολογικά ) πολλά πράγματα. 
 

Παντα εχει σχέση το τι εσυ επιλέγεις για σένα αρχικά. Από προσωπική επιλογη και βάση όλων όσων είχα μάθει από ξένα και ελληνικά site, ενώ ήθελα πολύ να θηλάσω, ήξερα ότι είναι από τα δυσκολότερα αλλά ταυτόχρονα από τα πιο φυσικα πράγματα που υπάρχουν και πηρα τις δικές μου αποφάσεις για αυτο το θέμα. Κάπου εδώ θα σου πω, ότι οποία μανούλα έχει γεννήσει ακου την αλλά στο τέλος κρίνε μόνο εσυ τι ταιριάζει σε σένα. 
Τι θελω να πω : πολλές μαίες σου απαγορεύουν θήλαστρο, οι μαίες του νοσοκομείου είναι αναγκασμένες ειδικά στα ιδιωτικά να μην σε καθοδηγήσουν και ενθαρρύνουν σε αυτο, είτε να σου προτείνουν προϊόντα του νοσοκομείου λόγω συμβάσεων, άλλες σε βοηθάνε στη ζούλα, άλλες έχουν παλαιολιθικές απόψεις κλπ κλπ 

Μαστίτιδα θα πάθεις μόνο αν μάθεις το παιδί είναι συνέχεια στήθος σου, πολλές το επιλέγουν στον ελεύθερο θηλασμό, το στήθος μαθαίνει να παράγει συνεχώς και να βγαίνει γάλα σε μικρή ποσότητα το οποίο όμως πρέπει να βγει. Αν το θηλάζεις κάθε 3 ώρες  είναι πιο εύκολο να κανεις αποθηλασμό απλά θα ξεκινήσεις λίγο νωρίτερα να κόβεις γευματα. Θεωρώ το θήλαστρο μαγικό συνοδοιπόρο σε αυτό, καθότι βγάζεις το γάλα όπου και να είσαι ( ακόμα και στη δουλειά) και το παιδακι σου μετά έχει και το δικό σου γάλα στα περισσότερα γεύματα και κανεις φυσικό αποθηλασμο σιγά σιγά. Αν κόψεις μαχαίρι χωρίς φάρμακο το θηλασμό θα πρήζεσαι , θα πονάς και είτε το γάλα θα βγαίνει και θα φαίνεται στη μπλούζα είτε θα πετρώνει. Αυτο επισης μπορεί να προκαλέσει μαστίτιδα. Αν κόψεις επίσης ξαφνικά τα γεύματα μπορεί ν σου μειωθεί παρά πολύ το γάλα σε σημείο να μην μπορείς ούτε αυτούς τους δυο θηλασμούς να κανεις. Από προσωπική εμπειρία θα σου προτείνω θήλαστρο από την πολύ αρχή.. αλλα στο λέω απο τη δίκη μου εμπειρία ότι εμένα με έσωσε. Το χρησιμοποιούσα ακατάπαυστα ενώ θήλαζα κανονικά. Θήλασα 4 μήνες. 3 μήνες αποκλειστικά και ένα μήνα μεικτά. Ότι χρειάζεσαι σε βοήθεια και πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να τις μοιραστώ και να σε βοηθήσω σε ότι χρειαστείς ή όποια κοπέλα το χρειάζεται. 

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Πολύ βοηθητικό! Κ εγώ στους 4 μηνες πρέπει να επιστρέψω δουλεια κ σκέφτομαι πως θα το συνδιασω κ το μεικτό; Πως θα μάθει κ το μωρό με το μπουκάλι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε εχθές όλα καλά το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικά 1536γρ έχει φτάσει!!

@Rafaela_123Να σ' πω εμένα πριν 3 εβδομάδες είχε γυρίσει με το κεφάλι κάτω τώρα είναι πάνω πάλι!!

Επίσης έχει κάνει μια στροφή ο λωρος στον αυχένα αλλά είναι χαλαρός, ο γιατρός είπε να μην ανησυχούμε όλα καλά!

Έπειδη όμως λίγο αγχώνομαι, εχει κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία παλιότερα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Maritsaki είπε:

Εμείς πήγαμε εχθές όλα καλά το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικά 1536γρ έχει φτάσει!!

@Rafaela_123Να σ' πω εμένα πριν 3 εβδομάδες είχε γυρίσει με το κεφάλι κάτω τώρα είναι πάνω πάλι!!

Επίσης έχει κάνει μια στροφή ο λωρος στον αυχένα αλλά είναι χαλαρός, ο γιατρός είπε να μην ανησυχούμε όλα καλά!

Έπειδη όμως λίγο αγχώνομαι, εχει κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία παλιότερα; 

Εμένα είναι γυρισμένο από τις προηγούμενες 2 εβδομαδες…μακάρι να μη γυρίσει!! 
 

Ποσες εβδοαμδες είσαι εσυ;; Εγώ είμαι 30+4 σήμερα! 
 

όσο για το λώρο μην αγχώνεσαι είναι πολύ συνηθισμένο να γυρίζει γύρω από το μωρό κ ισως να έτυχε να ήταν γυρισμένο τώρα που το είδατε…μην σε ανησυχεί ομως!! Μας ανησυχεί μόνο σε περίπτωση τοκετού όπου ισως να μη το αφήνει να κατέβει κ να γεννηθεί φυσιολογικά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

30+2 είμαι σήμερα!

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Η αλήθεια είναι ότι τον είδα χαλαρό τον γιατρό με τον λώρο αλλά ξέρεις τώρα μας αγχωνει κ το παραμικρό :roll:

Μακάρι να μη γυρίσει άλλο το μωράκι σου!! Έχει πάρει κ θέση η απλά γύρισε προς τα κάτω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Maritsaki είπε:

30+2 είμαι σήμερα!

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Η αλήθεια είναι ότι τον είδα χαλαρό τον γιατρό με τον λώρο αλλά ξέρεις τώρα μας αγχωνει κ το παραμικρό :roll:

Μακάρι να μη γυρίσει άλλο το μωράκι σου!! Έχει πάρει κ θέση η απλά γύρισε προς τα κάτω;

Ναι εμένα το πρώτο μου παιδάκι είχε περιτύλιξη αλλά ο γιατρός δεν είχε ανησυχήσει μου είχε πει είναι πολύ συνηθισμένο. Μην ανησυχείς θα το παρακολουθείτε! 

πρίν από 47 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα είναι γυρισμένο από τις προηγούμενες 2 εβδομαδες…μακάρι να μη γυρίσει!! 
 

Ποσες εβδοαμδες είσαι εσυ;; Εγώ είμαι 30+4 σήμερα! 
 

όσο για το λώρο μην αγχώνεσαι είναι πολύ συνηθισμένο να γυρίζει γύρω από το μωρό κ ισως να έτυχε να ήταν γυρισμένο τώρα που το είδατε…μην σε ανησυχεί ομως!! Μας ανησυχεί μόνο σε περίπτωση τοκετού όπου ισως να μη το αφήνει να κατέβει κ να γεννηθεί φυσιολογικά! 

Εμένα είναι γυρισμένο από 24 εβδομάδων με κεφαλικη προβολή και δεν έχει γυρίσει. Δεν νομίζω να γυρίσει τώρα. 

Εγώ είχα χθες υπέρηχο αλλά ακυρώθηκε γιατί είχε τοκετό ο γιατρός ο οποίος κρατά μέχρι σήμερα οπότε ούτε σήμερα θα πάω. Μάλλον θα πάω την Παρασκευή ή την Τρίτη. Και ανυπομονώ πάρα πολύ έχω σκάσει να το δω! Εγώ κορίτσια είμαι 31+3. 28 εβδομάδων ήταν 1350 η μπεμπούλα μου τώρα ανυπομονώ να μάθω πόσο είναι και αν είναι όλα καλά! Βέβαια όλη μέρα κι όλη νύχτα κλωτσά είναι πολύ σουρλουλού χαχαχα!

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maritsaki είπε:

Εμείς πήγαμε εχθές όλα καλά το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικά 1536γρ έχει φτάσει!!

@Rafaela_123Να σ' πω εμένα πριν 3 εβδομάδες είχε γυρίσει με το κεφάλι κάτω τώρα είναι πάνω πάλι!!

Επίσης έχει κάνει μια στροφή ο λωρος στον αυχένα αλλά είναι χαλαρός, ο γιατρός είπε να μην ανησυχούμε όλα καλά!

Έπειδη όμως λίγο αγχώνομαι, εχει κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία παλιότερα; 

Εμενα ο γιος μου ηταν 3πλα τυλιγμενος στον λαιμο. Μια χαρα υγιης γεννηθηκε, ολα πηγαν καλα. Με καισαρικη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να κάνω μια άκυρη ερώτηση! Όσες έχετε κι άλλο παιδάκι μικρό δεν θυμάμαι ποια κορίτσια είστε.. έχετε αγχωθεί καθόλου για αυτό το ζήτημα; Εμένα το πιο μεγάλο μου άγχος όσο πλησιάζει η ώρα να γεννηθεί το μωρό είναι πως θα το πάρει ο γιος μου που τότε θα είναι μόλις 22μηνων! Όλο αγκαλίτσα είμαστε και είναι πολύ προσκολλημένος επάνω μου. Κοιμόμαστε ακόμα μαζί. Δεν ξέρω πολύ με αγχωνει μήπως νοιώθει άσχημα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...