Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Πολύ γελάω με την συζήτηση σας χαχαχα 🤣

Είχα πολύ δουλειά σήμερα και γι' αυτό εξαφανίστηκα.

Καλεεεε @rodok τι έγινε?????? Κοντεύουμε να αρχίσουμε να χορεύουμε "κετελαπονγκο" σε λίγο για να περάσει η αναμονή μέχρι το τεστ σου 😂

  • Χαχα 3

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Marianne είπε:

@KATIA97 @Pepi88 ούτε εγώ έχω αντοχές κάθε μέρα, αλλά αφού θέλει το αηορι τι να κάνω;; Να πω όχι;;😂 Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα χιχι😜😂  

Ο γυναικολόγος μου πάντως του το δίνει για τις αντοχές του😂 εξαιτίας και του κύκλου μου που είναι μεγάλος😜 

Να πω την αλήθεια πλέον κάνουμε χωρίς να σκέφτομαι "μακάρι να έγινε". Είχα φτάσει σε ένα τέτοιο σημείο κάποια στιγμή. Μετά το διάλειμμα που κάναμε χαλάρωσα αρκετά. Τώρα πλέον λέω "όταν είναι να έρθει, θα έρθει". Από την στιγμή που έχουμε συλλάβει μια φορά, θα τα ξανά καταφέρουμε🤞 

καλέ @rodok τι θα γίνει;;; Μου αγχωνεις τις εγκυουλες!!😂 @souz13 🤰🏼❤️

Όχι βέβαια κάνε δουλίτσα σου παιδι μου!!!😂

πρίν από 23 λεπτά , lilbern είπε:

Πολύ γελάω με την συζήτηση σας χαχαχα 🤣

Είχα πολύ δουλειά σήμερα και γι' αυτό εξαφανίστηκα.

Καλεεεε @rodok τι έγινε?????? Κοντεύουμε να αρχίσουμε να χορεύουμε "κετελαπονγκο" σε λίγο για να περάσει η αναμονή μέχρι το τεστ σου 😂

Χαχαχαχαχα κετελαπονγκο😂

  • Χαχα 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε τρελοκομεία!! 😂😂😂 @Pepi88 @souz13 @lilbern @Marianne με φάγατε! 😂😂 ΝΑΙ ΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ❤️❤️

Έμπαινα και έβλεπα λίγο στα κλεφτά τη συζήτηση σας και με δελεάσατε! είχα ένα τελευταίο της one step μόνο που μας κρατάει ακόμη one step πίσω 😂😂😂
Έτυχε και κρατήθηκα και για κανα τριωρο δεν ήπια νερό και είχα πάει τουαλέτα πιο πριν και είπα να το κάνω! 😂 Αρνητικό, αλλά στις οδηγίες λέει πως είναι καλύτερο με τα πρωινά. Τώρα άλλο τεστ δεν παίρνω, αν έχω μεγάλη καθυστέρηση μέχρι και τη Δευτέρα θα πάρω κατευθείαν τηλέφωνο τον γιατρό! Πάντως καθυστέρηση άλλη μια φορά στη ζωή μου είχα γιατί είχα πάρει αντιβίωση με κορτιζόνη! 
Μιλάμε το στήθος δεν υπάρχει, μεγαλώνει, δεν ξέρω πού θα φτάσει 😂 τώρα το βράδυ σαν να φούσκωσε περισσότερο! Δελεάστηκα και έκανα το τεστ γιατί τώρα κατά τις 6.30 με έπιασε μια περίεργη ξινίλα! Έφαγα και η ξινίλα παραμένει, έχω κάτι πονάκια πού και πού αλλά όχι ότι πεθαίνω κιόλας! Αν γίνεται κάτι, πάντως, ΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚΑΜΕ 😂😂😂

Μαριάννα μου πάντως αυτά τα μέρα παρά μέρα και τα κάθε μέρα και το σπέρμα εξασθενεί και παράμενει πι δυνατό με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, ή ότι η ταδε σταση βοηθάει ενώ η δείνα όχι, είναι χαζομάρες, δωσ'του να καταλάβει όσο ποθείτε και όπως ποθείτε 😂❤️

@KATIA97 πώς είσαι; εσένα σου ήρθε; εγώ απ'ο,τι καταλαβες τις έψησα το ψάρι στα χείλη τις δικές μας εδώ πέρα! 😂😂 αλλά ακόμη τίποτα, καθαρό το τοπίο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rodok είπε:

Βρε τρελοκομεία!! 😂😂😂 @Pepi88 @souz13 @lilbern @Marianne με φάγατε! 😂😂 ΝΑΙ ΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ❤️❤️

Έμπαινα και έβλεπα λίγο στα κλεφτά τη συζήτηση σας και με δελεάσατε! είχα ένα τελευταίο της one step μόνο που μας κρατάει ακόμη one step πίσω 😂😂😂
Έτυχε και κρατήθηκα και για κανα τριωρο δεν ήπια νερό και είχα πάει τουαλέτα πιο πριν και είπα να το κάνω! 😂 Αρνητικό, αλλά στις οδηγίες λέει πως είναι καλύτερο με τα πρωινά. Τώρα άλλο τεστ δεν παίρνω, αν έχω μεγάλη καθυστέρηση μέχρι και τη Δευτέρα θα πάρω κατευθείαν τηλέφωνο τον γιατρό! Πάντως καθυστέρηση άλλη μια φορά στη ζωή μου είχα γιατί είχα πάρει αντιβίωση με κορτιζόνη! 
Μιλάμε το στήθος δεν υπάρχει, μεγαλώνει, δεν ξέρω πού θα φτάσει 😂 τώρα το βράδυ σαν να φούσκωσε περισσότερο! Δελεάστηκα και έκανα το τεστ γιατί τώρα κατά τις 6.30 με έπιασε μια περίεργη ξινίλα! Έφαγα και η ξινίλα παραμένει, έχω κάτι πονάκια πού και πού αλλά όχι ότι πεθαίνω κιόλας! Αν γίνεται κάτι, πάντως, ΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚΑΜΕ 😂😂😂

Μαριάννα μου πάντως αυτά τα μέρα παρά μέρα και τα κάθε μέρα και το σπέρμα εξασθενεί και παράμενει πι δυνατό με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, ή ότι η ταδε σταση βοηθάει ενώ η δείνα όχι, είναι χαζομάρες, δωσ'του να καταλάβει όσο ποθείτε και όπως ποθείτε 😂❤️

@KATIA97 πώς είσαι; εσένα σου ήρθε; εγώ απ'ο,τι καταλαβες τις έψησα το ψάρι στα χείλη τις δικές μας εδώ πέρα! 😂😂 αλλά ακόμη τίποτα, καθαρό το τοπίο 

Έχει γίνει θρίλερ η κατάσταση μιλάμε 😂😂😂 άρα θα έχουμε αγωνία μέχρι την Δευτέρα??και είπαμε μακριά από τα one step!!!!

@lilbern πάρε θέση 😂😂 

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

@KATIA97 @Pepi88 ούτε εγώ έχω αντοχές κάθε μέρα, αλλά αφού θέλει το αηορι τι να κάνω;; Να πω όχι;;😂 Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα χιχι😜😂  

Ο γυναικολόγος μου πάντως του το δίνει για τις αντοχές του😂 εξαιτίας και του κύκλου μου που είναι μεγάλος😜 

Να πω την αλήθεια πλέον κάνουμε χωρίς να σκέφτομαι "μακάρι να έγινε". Είχα φτάσει σε ένα τέτοιο σημείο κάποια στιγμή. Μετά το διάλειμμα που κάναμε χαλάρωσα αρκετά. Τώρα πλέον λέω "όταν είναι να έρθει, θα έρθει". Από την στιγμή που έχουμε συλλάβει μια φορά, θα τα ξανά καταφέρουμε🤞 

καλέ @rodok τι θα γίνει;;; Μου αγχωνεις τις εγκυουλες!!😂 @souz13 🤰🏼❤️

Εγώ σε αυτές τις περιπτώσεις έχω πονοκέφαλο! Το κακό είναι ότι συχνά τις κρίσιμες μέρες έχει πονοκέφαλο ο σύζυγος και δεν μπορούμε να συντονιστούμε😄. Σε κάθε περίπτωση, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα καλά κάνετε, το σεξ υγεία είναι!

Link to comment
Share on other sites

@rodok θα μας πεθάνεις εσυ🥹🥹🥹🥹🤣

πήγαινε κάνε χοριακή αν δεν ερθει δεύτερα και θα σου ελεγα πρεντίκτορ αλλα εχει 9 ευρώ οπότε κάνε χοριακή να μαστε σίγουρες! Και της @Pepi88 είχε βγει αρνητικό αυτή η βλακεία το one step που παίρνετε οπότε θες πολύ ξύλο!!!!! 😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , rodok είπε:

Βρε τρελοκομεία!! 😂😂😂 @Pepi88 @souz13 @lilbern @Marianne με φάγατε! 😂😂 ΝΑΙ ΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ❤️❤️

Έμπαινα και έβλεπα λίγο στα κλεφτά τη συζήτηση σας και με δελεάσατε! είχα ένα τελευταίο της one step μόνο που μας κρατάει ακόμη one step πίσω 😂😂😂
Έτυχε και κρατήθηκα και για κανα τριωρο δεν ήπια νερό και είχα πάει τουαλέτα πιο πριν και είπα να το κάνω! 😂 Αρνητικό, αλλά στις οδηγίες λέει πως είναι καλύτερο με τα πρωινά. Τώρα άλλο τεστ δεν παίρνω, αν έχω μεγάλη καθυστέρηση μέχρι και τη Δευτέρα θα πάρω κατευθείαν τηλέφωνο τον γιατρό! Πάντως καθυστέρηση άλλη μια φορά στη ζωή μου είχα γιατί είχα πάρει αντιβίωση με κορτιζόνη! 
Μιλάμε το στήθος δεν υπάρχει, μεγαλώνει, δεν ξέρω πού θα φτάσει 😂 τώρα το βράδυ σαν να φούσκωσε περισσότερο! Δελεάστηκα και έκανα το τεστ γιατί τώρα κατά τις 6.30 με έπιασε μια περίεργη ξινίλα! Έφαγα και η ξινίλα παραμένει, έχω κάτι πονάκια πού και πού αλλά όχι ότι πεθαίνω κιόλας! Αν γίνεται κάτι, πάντως, ΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚΑΜΕ 😂😂😂

Μαριάννα μου πάντως αυτά τα μέρα παρά μέρα και τα κάθε μέρα και το σπέρμα εξασθενεί και παράμενει πι δυνατό με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, ή ότι η ταδε σταση βοηθάει ενώ η δείνα όχι, είναι χαζομάρες, δωσ'του να καταλάβει όσο ποθείτε και όπως ποθείτε 😂❤️

@KATIA97 πώς είσαι; εσένα σου ήρθε; εγώ απ'ο,τι καταλαβες τις έψησα το ψάρι στα χείλη τις δικές μας εδώ πέρα! 😂😂 αλλά ακόμη τίποτα, καθαρό το τοπίο 

Όσο δεν έρχεται πλέον, οι ελπίδες αυξάνονται. Εγώ λογικά περιμένω αύριο ή μεθαύριο. Τα σημάδια δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά. Η ενόχληση χαμηλά έγινε πιο έντονη σήμερα και μοιάζει πολύ με αυτή που έχω σχεδόν κάθε φορά πριν μου έρθει. Από υγρά πάντως τίποτα ενώ το στήθος και στην περίπτωσή μου έχει πάει σε άλλο level και δεν έχω πως να το βολέψω. Εν πάσει περιπτώσει οι μέρες έφτασαν και σύντομα θα ξέρω τι γίνεται. Για εσένα πάντως έχω καλό προαίσθημα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , souz13 είπε:

@rodok θα μας πεθάνεις εσυ🥹🥹🥹🥹🤣

πήγαινε κάνε χοριακή αν δεν ερθει δεύτερα και θα σου ελεγα πρεντίκτορ αλλα εχει 9 ευρώ οπότε κάνε χοριακή να μαστε σίγουρες! Και της @Pepi88 είχε βγει αρνητικό αυτή η βλακεία το one step που παίρνετε οπότε θες πολύ ξύλο!!!!! 😅😅😅

Ναι ναι predictor δαγκωτο δεν το συζητώ !!και χοριακη μας κάνει βέβαια 😂

πρίν από 20 λεπτά , KATIA97 είπε:

Όσο δεν έρχεται πλέον, οι ελπίδες αυξάνονται. Εγώ λογικά περιμένω αύριο ή μεθαύριο. Τα σημάδια δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά. Η ενόχληση χαμηλά έγινε πιο έντονη σήμερα και μοιάζει πολύ με αυτή που έχω σχεδόν κάθε φορά πριν μου έρθει. Από υγρά πάντως τίποτα ενώ το στήθος και στην περίπτωσή μου έχει πάει σε άλλο level και δεν έχω πως να το βολέψω. Εν πάσει περιπτώσει οι μέρες έφτασαν και σύντομα θα ξέρω τι γίνεται. Για εσένα πάντως έχω καλό προαίσθημα!

Αααα πουλάκι μου περιμένουμε και τα δικά σου νέα ❤️❤️ μην απογοητεύεσαι πρώτου την ώρα του 🤞🤞🤞🤞

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι ναι predictor δαγκωτο δεν το συζητώ !!και χοριακη μας κάνει βέβαια 😂

Αααα πουλάκι μου περιμένουμε και τα δικά σου νέα ❤️❤️ μην απογοητεύεσαι πρώτου την ώρα του 🤞🤞🤞🤞

Δεν απογοητεύομαι, απλά προσπαθώ να παραμένω όσο το δυνατόν πιο συγκρατημένη για να αντιμετωπίσω καλύτερα την όποια εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Pepi88 είπε:

Έχει γίνει θρίλερ η κατάσταση μιλάμε 😂😂😂 άρα θα έχουμε αγωνία μέχρι την Δευτέρα??και είπαμε μακριά από τα one step!!!!

@lilbern πάρε θέση 😂😂 

είχαμε πει μακριά απο τα one step;;  δεν το θυμαμαι 😂😂😂

Πω πω κορίτσια αυτη η ξινίλα νομίζω γίνεται πιο έντονη! και δεν έχω φάει κάτι ασυνήθιστο, κάθε τεταρτη ίδια είναι 😂

πρίν από 33 λεπτά , souz13 είπε:

@rodok θα μας πεθάνεις εσυ🥹🥹🥹🥹🤣

πήγαινε κάνε χοριακή αν δεν ερθει δεύτερα και θα σου ελεγα πρεντίκτορ αλλα εχει 9 ευρώ οπότε κάνε χοριακή να μαστε σίγουρες! Και της @Pepi88 είχε βγει αρνητικό αυτή η βλακεία το one step που παίρνετε οπότε θες πολύ ξύλο!!!!! 😅😅😅

χαχαχα τι να κάνω,αυτό είχα! 😂😂 πρέπει να έχω κι ένα πάλι της one step που είναι σε πλαστικό, όχι τις ταινίες δηλαδή, αλλά δεν θυμάμαι που το έχω βάλει! 😂 το είχα κρύψει για παν ενδεχόμενο, αλλά μάλλον κρυμμένο θα μείνει! 😂😂
κι εσύ είχες αυτή την ξινίλα; την νιώθω πίσω πίσω στο λαιμό μου, δεν έρχεται από το στομάχι, αυτή την εντύπωση μου δίνει 
πάντως και πολλά υγρά σαν έρχονται γόνιμες, σαν να είμαι κατουρημένη! Θα δω πώς θα κυλήσει και η αυριανή μέρα! 
ΑΧ νομίζω ότι χαίρομαι λίγο, ίσως υπάρχουν πιθανότητες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βρε κορίτσια υπάρχει κάποια που έκανε σαλπιγγογραφία και πήρε προληπτικά υπόθετα απο τον ορθο; Δεν μου εδωσε εναλλακτική ο γιατρος, να παρω αυτα γιατί θα δράσουν αμεσως μου ειπε και να μην φοβάμαι! Εντωμεταξύ αντί να αγχώνομαι για την εξέταση, αγχώνομαι για τα υπόθετα.. κλαίω και γελάω ταυτόχρονα με την περίπτωση μου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!! 

Εγώ έχω πάρει το βραβείο του one step, έδειξε θετικό χωρίς να είμαι😂 @rodok

μακριά έχουμε πει από αυτά!! Καλύτερα χοριακη 🤞😜 σε πιστεύουμε 🤞🤞

χαχαχα! έψαξα λίγο αλλά δεν το βρήκα! Δεν φανερώθηκε κάτι από περίοδο, ούτε κάποια σημάδια ότι θα φανερωθεί! από τη μία χαίρομαι που υπάρχει καθυστέρηση από την άλλη φοβάμαι! 
Έχω κάτι κολλώδες υγρά μόνο πού κ πού και τα άλλα όπως τα ξέρετε! Φοβάμαι μήπως δεν είμαι γι'αυτό αποφεύγω τα τεστ και τις χοριακές! αν έχω καθυστέρηση θα πρέπει να πάω έτσι κι αλλιώς στο γιατρό, ας κάνει τα αποκαλυπτήρια ο ίδιος αν πρόκειται για ανωμαλία του κύκλου ή για εγκυμοσύνη! 😂 Από άγχος καλά είμαι, υπήρξαν κι άλλες φορές που είχα αγχωθεί περισσότερο αλλά η περίοδος μου ερχόταν κανονικά στην ώρα της ίσως και νωρίτερα, ποτέ όμως αργότερα!😂 
από τη μία λέω να πάω στο κενό μου για χοριακή, από την άλλη λέω άστο, κάτσε να δεις πως θα πάει...  

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!!!!!!

Τι κάνετε τρελοκόριτσα?? Οι εγκυούλες μας πως είναι? 

@rodok μου δεν ήρθε δεν ήρθε δεν ήρθεεεε!!!

Πολύ πιθανό να άργησε να γίνει η σύλληψη γι αυτό να μην φάνηκε κάτι στο τεστ! Επίσης αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι και στη μητέρα σου δεν έβγαινε θετικό το τεστ εγκυμοσύνης ενώ ήταν. Αχ θα μας σκάσει η τρελή (για την περίοδο λέω). Το καλό που της θέλω να μην τολμήσει να εμφανιστεί 😂

 

12 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Καλησπέρα!

Βρε κορίτσια υπάρχει κάποια που έκανε σαλπιγγογραφία και πήρε προληπτικά υπόθετα απο τον ορθο; Δεν μου εδωσε εναλλακτική ο γιατρος, να παρω αυτα γιατί θα δράσουν αμεσως μου ειπε και να μην φοβάμαι! Εντωμεταξύ αντί να αγχώνομαι για την εξέταση, αγχώνομαι για τα υπόθετα.. κλαίω και γελάω ταυτόχρονα με την περίπτωση μου!!

Καλημέρα κορίτσι μου.

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφία οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά θεωρώ ότι για να το είπε ο γιατρός τότε έτσι πρέπει να γίνει. Πιο πολύ στο μυαλό σου είναι το άγχος. Δεν πιστεύω ότι θα πονάει όπως φαντάζεσαι.  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...