Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

Να μαι και γω...στη συνέχεια του group therapy, να δούμε μπας και γλιτώσουμε τον ψυχολόγο, δεν είναι εποχές για έξοδα!!

Κρίμα που δεν μεταφέρανε όλα τα σχόλια, στα οποία βγάζαμε τα εσώψυχά μας, και ίσως υπάρξουν μερικά κενά για τις καινούργιες, αλλά δεν πειράζει εμείς θα τα ξαναπούμε.. για να ξαλαφρώσουμε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η γνώμη μου είναι να μιλάτε, όσο μπορείτε με χιούμορ, όσο μπορείτε με ευγένεια, όσα μπορείτε να τα προσπερνάτε κ κυρίως να αγαπάτε κ να έχετε από κοντά τους άντρες σας, γιατί στους συζυγάτους είναι το κλειδί!

δεσποτική περιστεράκι είναι κ η δική μου μάνα, αλλά είναι φάτσα φόρα.

η πεθερούλα μου είναι δεσποτική, αλλά πισώπλατα...

δεσποτικός είναι κ ο πεθερός, αλλά με τον ίδιο τρόπο της μάνας μου, ίσως κ πιο μπουκαδόρικα!

αλλά τα ανοιχτά βιβλία τα διαβάζεις, τα άλλα μπροστά άλλα πίσω δεν μπορείς να τα κουμαντάρεις!

η πεθερούλα μου είναι έτσι αλλο μπροστά και άλλο πίσω δηλαδη διπρόσωπη και φιδι.... Θελει ιδιαίτερο τρόπο χειρισμού εγώ της έχω δειξει την αντιπαθεια μου και ξέρει οτι αμα πει κατι δεν θα την αφήσω έτσι. Φυσικά αυτό δεν την σταματάει και θα πει και θα κάνει τα δικά της εννοείται....

Link to comment
Share on other sites

kale h dikh mou pe8era simera me xazepse,mou peire dwro ena poulover k ena gounino gileko pou dialeksa egw.emeina san xanos!!!!!ti epa8e????me kalopianei gia na tis dinw to nini mallon!!!

Λες να μπήκε εδώ και να διάβασε όσα της σούρνεις?? και σου λέει κάτσε να την καλοπιάσω τώρα γιατί θα γεννήσει και θα φύγει για Θεσ. και μώρο θα δω μόνο στα όνειρά μου?????

Link to comment
Share on other sites

xristina mou se katalavainw alla an emeis den eixame oute to erwtiko tha eixa saltarei....min nomizeis oti den exw to agxos....polles fores tyxainei panw pou pame na kanoume kati na xtypaei i porta....asta den antexw allo.....alla ti na kanw.....

Εγώ έχω σαλτάρει!!!!Άστα να πάνε!!!!!

Εμάς μας τη λέει και ο πεθερός που κλείνουμε την πόρτα!!!Αυτοί δεν κλείνουνε την πόρτα πάνω από 30 χρόνια!Κι επειδή έχουμε σκύλο, μου λέει συχνά πυκνά, ''α ο σκύλος θέλει ανοιχτές πόρτες'' και του λέω ''δεν πα να θέλει, εγώ θέλω κλειστές, άρα...'' Το λέει χρόνια κορίτσια, μου έρχεται να τον βαρέσω όταν το λέει!Του απαντάει προχτές ο άντρας μου ''ρε πατέρα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν θέλει να ξαπλώνει και να τη βλέπεις, είναι από σεβασμό'', εγώ βέβαια είχα ήδη απαντήσει ''ε καλά τώρα'' και είχα φύγει εκνευρισμένη από το σαλόνι!Περιττό να πω ότι κάποτε μπούκαρε στο δωμάτιο, δεν χτύπαγε την πόρτα μέχρι που τον ξέχεσε ο άντρας μου!

Άλλο σκηνικό: Επί ένα χρόνο (χωρίς υπερβολές) του έλεγα ότι δεν μου αρέσει αυτό το ψωμί που παίρνει και αφού παίρνει δύο φρατζόλες η μία να είναι αυτή που μου αρέσει...(όταν έπαιρνα κι εγώ γκρίνιαζε ότι παίρνουμε πολύ ψωμί) Ε αφού εδέησε επιτέλους να πάρει το ψωμί που ήθελα, μου λέει από τότε κάθε μέρα ''Χριστινούλα πήρα το ψωμί που τρώτε'', ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, και όχι τίποτα άλλο αλλά κάνω και δίαιτα και δεν θέλω να μου το θυμίζει!!!!!!!!!!!!!!!!Άσε που θεωρεί έδεσμα το μπαγιάτικο ψωμί, και μου τη λέει επειδή μου αρέσει το φρέσκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια άλλο σκηνικό (έχω πάρει φόρα σήμερα, περιμένω να αδιαθετήσω κι εγώ και τα νεύρα έχουν πιάσει ταβάνι)....

Ό,τι είχα μετακομίσει εδώ και πιάνει η πεθερά μου και αναδιοργανώνει όλη τη ντουλάπα!!!!!Εγώ είχα στα συρτάρια τα σεξουαλικά μου εσώρουχα (μπας και έρθουν καλύτερες μέρες) και κάθησε και τα τακτοποίησε, μου δίπλωσε και τα βρακιά λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ήμουν θυμωμένη επί τρεις μέρες!!!!!!!!!Έχω και θέμα, δεν θέλω να μου πειράζουν τα πράγματα...Μου πήρε πολλούς μήνες για να την κάνω να σταματήσει να μπαίνει στο δωμάτιο όταν λείπω και να ταχτοποιεί!!!Νεύραααααααααααα!!!!!!!!!!

Εν τω μεταξύ, εγώ έχω θέμα ότι το δωμάτιο μου είναι άβατο!Και αυτή έμπαινε όταν λείπαμε και ξάπλωνε στο κρεβάτι και έβλεπε τηλεόραση, ενώ φτιαχνόταν το φαγητό (η κουζίνα είναι μεσοτοιχία με το δωμάτιο μας)....Γύριζα και την έβλεπα!Εγκεφαλικό εγώ!Ευτυχώς επειδή τηγανίζει κάθε μέρα, βρήκα τη δικαιολογία ότι βρωμίζουν τα ρούχα μου και της έλεγα κάθε μέρα να κλείνει την πόρτα μας όταν τηγανίζει....Πέρασε ο καιρός και το δέχθηκε!Στο μεταξύ πίεσα και τον πεθερό και μπήκε κλειδαριά και όταν φεύγω κλειδώνω, με το κλειδί απέξω βέβαια, και καλά για τον σκύλο, να μην μπαίνει όταν λείπω, αλλά έχω έρθει και την έχω βρει μέσα στο δωμάτιο για να αφήσει ρούχα του άντρα μου...Τουλάχιστον δεν μυρίζει τηγανίλα πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

a den pame kala....min asxoleisai xristina mou...kai kane ayto pou thes den tha se ypoxrewsei kanenas na kaneis kati me to zori....eleos diladi tha trelathw.....ti na pw twra emeis to mono kalo einai oti exoume kai panw spiti apla den exei kouzina einai dyo dwmatia kai ena mpanio giayto kai katevikame katw gt twra pou tha erthei o mpempis thelw to mpanio mou tin kouzina mou alla mou eipe o antras mou oti an mporesoume siga siga tha ftiaksoume mia kouzina panw kai tha menoume panw einai mikro alla apo to na exw ayta kalitera epanw kai stin taratsa min sou pw...xaxa....


o mpempis mas erxetai...dev016bbs__.pngempty.gif540048sv14owmgjy.gif

Link to comment
Share on other sites

TATAKI είναι το χαιδευτικό μου από την κόρη μου που μου λεει συνέχεια τα τα τα μου κόλλησε και την λεω τατη και τατακι.

Το νικ σου είναι όπως φώναζα την αδερφή μου όταν ήμουν μικρή (τατία, τατάκι, τιατατία), και τώρα έχω την αίσθηση ότι μιλάω σε εκείνη:P ... αφού μένει μακριά και μιλάμε πολύ αραιά και από το τηλ. :-(

Link to comment
Share on other sites

Το νικ σου είναι όπως φώναζα την αδερφή μου όταν ήμουν μικρή (τατία, τατάκι, τιατατία), και τώρα έχω την αίσθηση ότι μιλάω σε εκείνη:P ... αφού μένει μακριά και μιλάμε πολύ αραιά και από το τηλ. :-(

αλήθεια??? τελικά το νικ τατακι είναι συνδεδεμένο με αγαπημένα πρόσωπα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: εγώ την αδελφούλα μου την έχω ευτυχώς κοντά και μιλάμε και κάθε μέρα στο τηλεφωνο. Προσπάθησε να μην χασεις την επαφή με την αδελφούλα σου και μιλάτε πιο συχνά. Παντως και εδώ στο forum είμαστε παρηγοριά η μία με την άλλη εγώ κοριτσια σας βλέπω φίλες μου χωρίς να σας ξέρω παντως και είμαι σίγουρη πως σε ένα πρόβλημά μου θα με βοηθήσετε. Ελπίζω και εγώ να σας βοηθήσω αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

[

εχουνε γινει διαφορα σοβαρα σκηνικα στο παρελθον, εχω τσακωθει μαζι τους και δεν μπορω να τους δω σαν γονεις, ουτε καν σαν συγγενεις. αν ηταν αλλη στη θεση μου, και αν δε με στηριζαν οι δικοι μου, θαχα χωρισει προπολλου. δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες, δεν θελω ουτε καν νατα σκεφτομαι.:(απλα απο τοτε οτι και να κανουν, καλο η κακο, εγω παντα το βλεπω στραβα και καχυποπτα. επισης θελουν να χωνονται παντου...και ειδικα στο παιδι.και εχουν και πολλες απαιτησεις απτον αντρα μου, απτα αδερφια του τιποτα!!!αχχ!!!πως τα καταφερνετε και τους στρωνετε???/μπραβο σαςςς...

αυτό με τις απαιτήσεις το ζω...αλλά είναι κ στο πλευρό μας στα δύσκολα!

στην κουνιάδα κιχ! μη σκιστεί το καλσόν, το νύχι, μη .έσω...δεν πειράζει! όλα κύκλος είναι!;)

όταν όμως τα λούζεται η κουνιάδα από τα πεθερικά της, τσούζει!

γι' αυτό σε λέω. κύκλος είναι!

το ειδικά στο παιδί...αχ, βαχ! να μιλάς! να είσαι καλή, πολύ καλή μαζί τους κ μία στο τόσο να τα λες τσεκουράτα! δεν χρειάζεται να τους δίνεις ικανοποίηση ότι σε συγχύζουν.

σου μιλάει η πείρα σπείρα!:rolleyes:

η πεθερούλα μου είναι έτσι αλλο μπροστά και άλλο πίσω δηλαδη διπρόσωπη και φιδι.... Θελει ιδιαίτερο τρόπο χειρισμού εγώ της έχω δειξει την αντιπαθεια μου και ξέρει οτι αμα πει κατι δεν θα την αφήσω έτσι. Φυσικά αυτό δεν την σταματάει και θα πει και θα κάνει τα δικά της εννοείται....

όχι ντάρληγκ. μη δείξεις αυτό που σκέφτεσαι σε αυτόν που δεν σου φανερώνεται.

παίξε στο παιχνίδι της κ βγάλε την νοκ άουτ!

δείξε της λατρεία! μπροστά σε άλλους! ιδίως τον σύζυγο, τον πεθερό.

βρες το αδύνατο σημείο της!

ο κόσμος; θα λες για αυτή τα καλύτερα στος τρίτους ώστε να τα μαθαίνει, να τα μαθαίνει κ ο σύζυγος!

κ μία στο τόσο βάρα αλύπητα για αμαρτίες που έκανε, ενώ εσύ την αγαπάς κ την έχεις τόσο ψηλά. αφού για αυτή μιλάς μόνο με καλά λόγια...μπούρου μπούρου! τότε μίλα με μάρτυρες πάντα!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[

όχι ντάρληγκ. μη δείξεις αυτό που σκέφτεσαι σε αυτόν που δεν σου φανερώνεται.

παίξε στο παιχνίδι της κ βγάλε την νοκ άουτ!

δείξε της λατρεία! μπροστά σε άλλους! ιδίως τον σύζυγο, τον πεθερό.

βρες το αδύνατο σημείο της!

ο κόσμος; θα λες για αυτή τα καλύτερα στος τρίτους ώστε να τα μαθαίνει, να τα μαθαίνει κ ο σύζυγος!

κ μία στο τόσο βάρα αλύπητα για αμαρτίες που έκανε, ενώ εσύ την αγαπάς κ την έχεις τόσο ψηλά. αφού για αυτή μιλάς μόνο με καλά λόγια...μπούρου μπούρου! τότε μίλα με μάρτυρες πάντα!:cool:

δυστυχώς είναι πολλή αργά για διπλωματία... το έχω χάσει το παιχνίδι σε αυτόν τον τομέα. Ασε που τα μουτρα μου τα λένε όλα όταν την βλέπω. το ξέρω οτι περισσοτερα θα κέρδιζα με τον τρόπο που λες αλλά δυστυχώς δεν είναι στην φύση μου. Οταν τσαντίζομαι και νευριάζω με τα καμώματα τους ειμαι χειμαρρος!

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια??? τελικά το νικ τατακι είναι συνδεδεμένο με αγαπημένα πρόσωπα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: εγώ την αδελφούλα μου την έχω ευτυχώς κοντά και μιλάμε και κάθε μέρα στο τηλεφωνο. Προσπάθησε να μην χασεις την επαφή με την αδελφούλα σου και μιλάτε πιο συχνά. Παντως και εδώ στο forum είμαστε παρηγοριά η μία με την άλλη εγώ κοριτσια σας βλέπω φίλες μου χωρίς να σας ξέρω παντως και είμαι σίγουρη πως σε ένα πρόβλημά μου θα με βοηθήσετε. Ελπίζω και εγώ να σας βοηθήσω αντίστοιχα

Αχ, μας λείπει ο χρόνος μας και χαλαρώνουν οι σχέσεις !!!

Αλλά πραγματικά όσα έχω πει σε εσάς έτσι μαζεμένα δεν τα έχω συζητήσει ούτε με φίλες μου, παρά μόνο αποσπασματικά.. Μα, ρε κορίτσια, είναι τυχαίο που βρίσκεις ανθρώπους να λένε τα ίδια πράγματα, τα ίδια περιστατικά, πολλές φορές με ακριβώς ίδιες λέξεις??? Από ποιόν να ζητήσω να με καταλάβει αν όχι από κάποιον που καταλαβαίνω απολύτως και εγώ!!! Τουλάχιστον εδώ μεταξύ μας λέμε και μια καλή κουβέντα η μία στην άλλη, το ρίχνουμε και λίγο στην πλάκα, βρίσκουμε και καμμιά καλή συμβουλή που να ταιριάζει στην περίπτωσή μας...!!

Link to comment
Share on other sites

se eyxaristw elina mou....kai egw ayto pisteyw pws otan tha kanw to paidaki prota o theos den tha epitrepsw polla polla...opws twra....

καλο κουραγιο. να ξεκαθαρισεις καποια πραγματα και απο τωρα αν μπορεις, οταν σου δινεται η ευκαιρια σε συζητηση, γιατι αλλιως θα χωνονται ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ. οσο διαλλακτικη εισαι, τοσο το εκμεταλλευονται.

Link to comment
Share on other sites

Αχ Μαράκι μου κι εγώ μένω 3 ολόκληρα χρόνια με τα πεθερικά και τον ένα κουνιάδο (ο άλλος κουνιάδος έφυγε επαρχία πριν 2 χρόνια περίπου)....Άστα να πάνε!!!!Εσύ τουλάχιστον μπόρεσες να κάνεις και το παιδάκι σου γλυκιά μου, γι'αυτό φτύσε τον κόρφο σου!!!!Εμείς έχουμε μπλοκάρει τελειώς ερωτικά εδώ μέσα!!!!!

ηρωας εισαι!!!καλο κουραγιο και καλη υπομονη. να φυγετε απο εκει δεν παιζει καθολου μα καθολου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...