Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? Ευχαριστω κ23... ! Εμεις ευτυχως τα πηγαμε καλα με τον θηλασμο, ειναι και φαγανουλης βεβαια ο δικος μου οποτε δε δυσκολευτηκα! Το οτι δεν τα καταφερες δε σημαινει και κατι, μπορει στο επομενο;) Aπο μπρουμυτα ανασκελα ουτε εμενα γυρναει αλλα προχτες γυρισε πρωτη φορα μονος του απο ανασκελα μπρουμυτα, το κανει πιο ευκολα οταν τον εχω μονο με το εσωρουχακι!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς πάτε με τα μωράκια σας? Εμείς μία έχουμε τα πάνω μας μία τα κάτω μας. Περάσανε πια οι κολικοί, περάσαμε ενα μήνα που έκανε μία φορά την βδομάδα κακάκια αλλά εδώ και 10 μέρες έστρωσε η κατάσταση. Συνεχίζουμε αποκλειστικό θηλασμό και συνεχίζουμε να τρώμε κάθε 2 ώρες περίπου. Εσείς που θηλάζετε κάθε πόσες ώρες τρώνε τα μπεμπάκια σας; Δεν έπρεπε τώρα να αραιώσει λίγο τα γεύματα του? Κοντεύει 5 μηνών πια. Κατά τ άλλα μπρούμυτα δεν θέλει και πολυ δεν του αρέσει αλλά έχει κάνει προσπάθεια να γυρίσει ανάσκελα, ανεπιτυχης βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ilianna_P said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς πάτε με τα μωράκια σας? Εμείς μία έχουμε τα πάνω μας μία τα κάτω μας. Περάσανε πια οι κολικοί, περάσαμε ενα μήνα που έκανε μία φορά την βδομάδα κακάκια αλλά εδώ και 10 μέρες έστρωσε η κατάσταση. Συνεχίζουμε αποκλειστικό θηλασμό και συνεχίζουμε να τρώμε κάθε 2 ώρες περίπου. Εσείς που θηλάζετε κάθε πόσες ώρες τρώνε τα μπεμπάκια σας; Δεν έπρεπε τώρα να αραιώσει λίγο τα γεύματα του? Κοντεύει 5 μηνών πια. Κατά τ άλλα μπρούμυτα δεν θέλει και πολυ δεν του αρέσει αλλά έχει κάνει προσπάθεια να γυρίσει ανάσκελα, ανεπιτυχης βέβαια. 

Μπραβο σας κι εσας για το θηλασμο!! Υποθετω χωρις να ξερω μια και εχω σταματησει το θηλασμο εδω και 2,5 μηνες σχεδον, πως οσο μεγαλωνουν και πεινανε πιο πολυ δε θα αραιωνετε, εκτος αν θηλαζει σημαντικα περισσοτερη ποσοτητα! Με το ξενο γαλα παντως, τα ιδια, καθε τριωρο, συνεχιζουμε! Οσον αφορα το μπρουμητα ουτε εμενα τρελλαινεται..σηκωνεται πιο πολυ, αλλα προσπαθει δεν προσπαθει να γυρισει..το ιδιο κι απο ανασκελα..γυρισματα μηδεν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εμεις απο εκει που ειχαμε ελαττωσει τους θηλασμους και συνηθως θηλαζε ανα 3 ωρες τωρα εχουμε και φορες που θελει ανα 2 και ανα 1,5 ωρα! Ειναι αναλογα πιστευω πως νιωθει το μωρο και οχι αν πειναει! Εμενα αρχισε να αυξανει τους θηλασμους τωρα που τον ενοχλουν τα ουλα! Οταν ειναι κεφατος περνανε και 4 ωρες χωρις να θηλασει! Οταν τα μωρα περνανε αλμα αναπτυξης και κατι τα απασχολει λενε μπορει να θηλαζει και σαν νεογεννητο! Γενικα υπολογιζω οτι οι θηλασμοι θα μειωθουν οταν προσθεσουμε τις στερεες τροφες!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες και μωρουλάκια!

 

Τι κάνετε; μπαίνω και σας διαβάζω αλλά δεν έχω πάντοτε χρόνο να απαντήσω. 

Πήγαμε κι εμείς στην παιδίατρο. Είμαστε 62 εκ και 6,5 κιλά. Έχουμε αρχίσει να κουβεντιάζουμε (μπα, μπου κτλ- αλλά είναι σαν να απαντάει αν την ρωτάς κάτι). Ακόμα δεν μπορεί να γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα και το αντίστροφο. Λίγο σηκώνει το κορμάκι της και μετά ξανά κάτω με δυσφορία. Κάναμε και το 3ο εμβόλιό μας και ευτυχώς δεν μας πείραξε.

Από φαγητό, ευτυχώς έχει πέσει κάπως η όρεξη γιατί την είχε φοβηθεί το μάτι μου. χαχαχα Πλέον, τρώει ανά 3-4 ώρες περίπου 120ml μέσο όρο. Από αυτά περίπου 200 ml είναι δικό μου αντλημένο και το υπόλοιπο φόρμουλα. Επίσης, εξακολουθεί να θηλάζει το βράδυ (από 2-5 φορές, αναλόγως) και δεν πίνει καθόλου φόρμουλα όταν θηλάζει. Ο βραδυνός ύπνος διακόπτεται πολλές φορές , αλλά είναι μεγάλη η ικανοποίησή μου που θηλάζει που δεν με ενοχλεί και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.Την ημέρα αρνείται πεισματικά το στήθος.

Κάνουμε πολλές βόλτες έξω και δείχνει μεγάλο ενδιαφέρον. 

Καλό απόγευμα :)

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζιλιχερ πολυ ομορφα τα νεα σας! Πολυ καλη η μπουμπου σου! Εμενα να δεις πως τον εχει φοβηθει το ματι μου που τρωει συνεχεια! Θηριακι ολοκληρο ειναι! Βεβαια και εμενα αρχισε να τρωει ανα 3-4 ωρες αλλα το βραδυ που αρχιζει να νυσταζει θελει πιο συχνα!

Κοριτσια πολυ ταλαιπωρια για τα ζουζουνια αυτα τα δοντια! Τον βλεπω να βαζει τα χερια του στο στομα και να γκρινιαζει και τον λυπαμαι! Ελπιζω να σκασουν μυτη τα πρωτα και να ηρεμησει! Τι ωραιο καιρο που εχει σημερα για βολτουλες! Περιμενω να σχολασει ο αντρας μου να παμε επιτελους βολτιτσα! Αρχισε να καταλαβαινει και ο μπεμπης και χαιρεται οταν βγαινουμε εξω! Αυτα τα νεα μας! Εσεις τι κανετε???


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Και η μικρή μου έχει τρομερή γκρίνια. Εμείς ξεκινησαμε φρουτοκρεμα εδώ και 3 βδομάδες. Θεωρώ οτι και για αυτό πειναει παραπανω. Δεν θηλαζουμε με το ρολόι. Οποτε τη βλέπω να πειναει της δίνω στήθος. Την παλευω να πίνει και λίγο νερό με τη φρουτοκρεμα αλλά αρνειτε το μπιμπερο.. Εσφιξαν τα κακακια της και δεν κανει συχνα και ταλαιπωρειτε λιγο. Αυτά .... Εγώ ξεκίνησα διατροφή γιατί δεν παει άλλο. Γενικά είμαστε λίγο δύσκολα γιατί δεν κοιμάται πολύ τη μέρα και είναι εξαντλημένη το βράδυ και ο μικρός μου θέλει κι αυτός την ανάλογη προσοχή κι έχω αρχίσει και τα παίζω απο την κούραση αλλά τουλαχιστον εκτός απο 2 ξυπνήματα για θηλασμο μου κοιμάται το βράδυ και ο μικρος μου κοιμάται σερι. Κοιμομαστε όλοι μαζί!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Που χαθηκατε μανουλες;

 

Χρονια πολλα!

μεγαλωνουν τα βλασταρακια μας.κανανε κ πασχα.του χρονου θα τιμησουν κ το τραπεζι

 

εμεις πηγαμε παιδιατρο .67εκ κ 7150.πλεον γυριζει κ απο μπρουμυτα ανασκελα.παντου με επιβλεψη.του αρεσουν οι βολτες κ θελει να κατσει αλλα δεν εχει ισορροπια.

 

 

θελουμε να κλεισουμε τωρα το τραπεζι της βαφτισης κ μετα τα ρουχα μας

 

Φαι ο μικρος μετα τη βαφτιση

 

Τα δοντακια ενοχλουν αλλα αργουν.οτι πιανει παει αμεσως στο στομα.παιζει κ με τα πατουσακια του

ο δικος μου αντεχει αρκετα χωρις φαι.κ το βραδυ συνηθως κοιμαται καλα.

 

Αλλα η κορη μου ηταν πολυ κολλημενη.μπορει κ καθε μια ωραΟπως τα λεει κ η δοανη.με δοντια,αλματα η αγχος αποχωρισμου θα θηλαζουν φουλ.φυσιολογικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιες μου!τι κάνετε ?τα μωρά? 

Το ποντίκι μου έχει γίνει ολόκληρος άντρας ποια! !! 8,500 κιλά και 74 cm Πριν ένα μήνα! Τρώει τα πάντα εκτός γαλακτοκομικά και ψάρι  κάνει τούμπες λέει  κουβέντες και με κοροϊδεύει κανονικά. 

Με τον ύπνο εχει τσακωθεί όλη μέρα δε κλείνει μάτι !!!ελάχιστα το πολύ 2 ώρες όλη μέρα .ευτυχώς το πάει σερί όλη νύχτα! !

αχ...Τον κοιτάω κορίτσια και δεν το πιστεύω! !! Μου γελάει και χάνω το κόσμο!! μεγάλη καψούρα ο γιος τελικά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/4/2017 at 9:39 ΠΜ, vikib είπε:

Ιζαμπελλα πολυ χαιρομαι που εγραψες.κοντευετε 9μηνων;πως μεγαλωσε το ποντικακι μας!

Μεγάλωσε Ναι!ολόκληρο παλικάρι έχει γίνει! Φοράμε και 17 νούμερο παπούτσι. Αλλά πολύ γκρίνια,ας βγουν αυτά τα δόντια ποια δεν αντέχει ούτε το παιδί ούτε εγώ ! 

Δε γράφω συχνά κορίτσια τρέχω όλη μέρα !!! Ελπίζω να είσαστε καλά όλες!φιλιά στα μπαμπάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε? Τι κανουν τα μπεμπακια μας? Μεγαλώνουν? Εμεις χτες είχαμε παιδιατρο και εχουμε φτασει 8050γρ και 69εκ! Μεγαλωνουμε πολυ καλα! Το μονο ανησυχητικο λιγο ειναι οτι μας εδωσε να κανουμε υπερηχο ισχιων γιατι στο ενα ποδι οι διπλες ειναι λιγο πιο εντονες απο το αλλο και πρεπει να ελεγξουμε τα ισχια καλου κακου! Γενικα πολυ γκρινια απο τα ουλα και πολλες φορες κανει και ανησυχο υπνο και με ξυπναει ανα 2 ωρες! Οι θηλασμοι καλα κρατανε και απορω πως θα ελαττωθουν οταν θα πρεπει να ξεκινησω δουλεια! Προς το παρον μου ειπε να τους χαρω μεχρι να προστεθουν σε ενα μηνα και οι στερεες! Εσας κοριτσια ξεκινησαν οι στερεες? Κανενα δοντακι βγαλατε? Εγω ξεκινησα να οργανωνω και τη γαμοβαφτιση, εχω κλεισει κεντρο, εκκλησια και φωτογραφο και σημερα εχω να παω να δω για στολισμο και προσκλητηρια! Παρασκευη εχω πρωτη προβα νυφικου σε ενα μαγαζι, αραγε θα βρω τιποτα? Μου εμειναν 3,5 κιλα να χασω και τα ατιμα ειναι εκει και επιμενουν, χτες ξεκινησα γυμναστικη εδω το σπιτι μεσω του ιντερνετ, ειμαι και γυμναστρια οποτε κατι ξερω και δε χρειαζεται να παω γυμναστηριο! Σημερα ξυπνησα τερμα πιασμενη και λες και με εχουν δειρει, ελπιζω να συνεχισω ομως γιατι ερχεται καλοκαιρακι!!!!

Ιζαμπελα ποσο χαρηκα που διαβασα νεα απο το ποντικακι που πλεον ειναι αντρακι!!!! Να μου τον φιλησεις!!!! Παντα γερος να ειναι!!!

Βικακι εμενα το πιο πολυ που αντεχει χωρις γαλα ειναι 4 ωρες και μια φορα κρατησε μεχρι 7 και εκανα παρτι γιατι κοιμηθηκα συνεχομενα!!!! Αμφιβαλλω αν θα κοιμηθω συντομα ξανα χωρις να σηκωνομαι το βραδυ!!! Περιμενω τα νεα κοριτσια!!!! Φιλακια σε ολες!!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εμεις ακομη αργουμε για δοντακια.αν κ τον φαγουριζουν τα ουλα

Εφοσον παιρνει καλο βαρις κ δ βιαζομαι στερεες θα ξεκινησουμε κλειστο 6ο.παιδιατρο θα παμε κατα τις 20/5οποτε θα κανουμε τη βαπτιση κ μετα 

Εμενα μου εχουν μεινει 5κιλα απο την εγκυμοσυνη.αλλα ειχα κ πολλα απο πριν

Βραδυ μου εχει κοιμηθει καποια 6ωρα

Δοανακι με το καλο οι ετοιμασιες

Μια χαρα το αντρακι σου.τπτ δ θα ναι με τα ισχυα

Φυσικα κ θα βρεις νυφικο κ θα σαι κουκλα

Μεσα σε τρεις μηνες που θα γυρισεις δουλεια θα δεις πολλες διαφορες.

Σηνηθως μετα το χρονο κοιμουνται καλυτερα.η συνηθιζουμε εμεις..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς! 

Χριστός Ανέστη!

Πολύ χαίρομαι που διάβασα τα νέα σας και την πρόοδο των μικρών! Περνάει ο καιρός! 

Κι εμείς είμαστε καλά. Κλείσαμε τους 5 μήνες στις 23.4. Αύριο θα πάμε στην παιδίατρο για το εμβόλιο αυτού του μήνα. Στην τελευταία μέτρηση το καραμελάκι μου ήταν 63εκ. και 6.5 κιλά. Είναι ένα πολύ χαρούμενο, ήρεμο και κοινωνικό μωράκι. Τις τελευταίες μέρες έχει μειώσει τον ημερήσιο ύπνο και το βράδυ εξακολουθεί να ξυπνά 2-3 φορές τουλάχιστον και θηλάζει. Την ημέρα δεν θέλει στήθος-μόνο μπιμπερό- κι έτσι έχω κατεβάσει τα ρολά καλά ώστε να μην μπαίνει φως από τις γρίλιες μήπως και την "ξεγελάσω" να θηλάσει λίγο παραπάνω. 

Με το ιατρικό θέμα, ανεβήκαμε στην Αθήνα μετά το Πάσχα. Ίδια διάγνωση αλλά τουλάχιστον μας είπαν ότι προς το παρόν χρειάζεται παρακολούθηση με τρίπλεξ κάθε 1-2 μήνες και όχι χειρουργεία και τα συναφή. Οπότε τα νέα μας είναι καλά. 

Σας φιλώ πολύ 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...