Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευχαριστώ κορίτσια, νομίζω κατάλαβα αρκετά. Παντως αν ξυπνήσει με τον κωλο ψηλά όπως λέει κι η Βούλα, όπως έκανε η δικιά μου σήμερα, πάει περίπατο και η ενσυναισθηση και όλα...:)

Βάσω το έχω διαβάσει το no cry sleep solution, κι εμένα με βοήθησε πολύ, όχι ότι κοιμήθηκε καλύτερα αλλά τουλάχιστον κατάλαβα πώς (δεν) κοιμούνται τα μωρά και χαλαρωσα λιγάκι εγώ...


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α! Όλο θέλω να σας το γράψω κι όλο ξεχνάω. Μπορεί να το έχετε παρατηρήσει, καμιά φορά αν θέλουν να κάνουν κακά κ δεν έχουν κάνει, δεν τρώνε με τίποτα, κι ας πεινάνε. Μήπως παίζει κάτι τέτοιο που δεν τρώνε π.χ. το μεσημεριανό. Εγώ την έβαζα κατευθείαν να φάει μόλις ξυπνούσε και δεν... Κ τώρα την αφήνω λίγο κατω, παίζουμε, κάνει τη ...δουλειά της και μετά την αλλάζω κ τρώει.


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α! Όλο θέλω να σας το γράψω κι όλο ξεχνάω. Μπορεί να το έχετε παρατηρήσει, καμιά φορά αν θέλουν να κάνουν κακά κ δεν έχουν κάνει, δεν τρώνε με τίποτα, κι ας πεινάνε. Μήπως παίζει κάτι τέτοιο που δεν τρώνε π.χ. το μεσημεριανό. Εγώ την έβαζα κατευθείαν να φάει μόλις ξυπνούσε και δεν... Κ τώρα την αφήνω λίγο κατω, παίζουμε, κάνει τη ...δουλειά της και μετά την αλλάζω κ τρώει.

Ειναι ξυπνια η δικη σου!☺


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ παρολο που βαζω δαμασκηνα,παλι κανει κακα κατσικας γμτ..

α,οταν μες τον υπνο του κανει σαν να μη βολευεται και αγκομαχα τι ειναι?με κλειστα ματια..να ειναι που δεν μπορει να χεσει?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρες!

Τι βροχή και βροντή ήταν αυτή χθες βράδυ! Μιλάμε κατακλυσμός του Νώε! Ευτυχώς δεν είχα ρούχα απλωμένα.

Χθες βγήκαμε βόλτα με μια γειτόνισσα με μωρό Ιουλίου και μετά είδαμε και την αδελφή της (μωρό Φεβρουαρίου). Τα μωρά μας θα είναι συμμαθητές, μένουμε στον ίδιο δρόμο, τι ωραία! Έβλεπα το μικρότερο πάντως και μου φαίνεται λες και πέρασε αιώνας από τότε που η δικιά μου ήταν έτσι. Μεγαλώνουν γρήγορα τα άτιμα. Σημαντικό πάντως να έχεις κοντά σου παιδιά ίδιας ηλικίας, βγαίνεις με τους γονείς και έχεις να μιλήσεις για κάτι κοινό.

Μαργαρίτα, κάτι το ενοχλεί για να κάνει τέτοια κακά. Θυμίσου μήπως ξεκίνησες κάτι καινούριο. Επίσης δίνε πολύ νεράκι, βοηθά να μαλακώσει το έντερο. Εμάς μετά από πολλές δοκιμές, ήταν η μπανάνα. Και εμένα το κάνει αυτό στον ύπνο της. Αν θέλεις να σου στείλω το βιβλίο αυτό για τον ύπνο, θα σε βοηθήσει πολύ να καταλάβεις περισσότερα για τον ύπνο τους.

Ιωάννα, έτσι ακριβώς με το βιβλίο. Τουλάχιστον ξέρεις τι να περιμένεις. Πάντως με το θέμα ενσυναίσθηση, από αυτά που διαβάζω στο γκρούπ, οι περισσότερες κοπέλες αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τον ερχομό του 2ου παιδιού. Ειδικά όταν η διαφορά ηλικίας είναι μικρή (έως 3-4 χρόνια) δοκιμάζονται πολύ τα όρια της μανούλας :mrgreen:

Βρε να σας πω, ας κάνουμε ένα κλειστό γκρουπ στο facebook (δε θα μπορεί έτσι και αλλιώς να βλέπει κανείς άλλος τι γράφουμε αν δεν είναι μέλος) να βάζουμε και φώτο και από όλα. Θα του δώσουμε και ένα αντικαρφωτικό όνομα, να είμαστε οκ. Εδώ κακά τα ψέμματα είμαστε ολίγον τι εκτεθειμένες και μόνο από αυτά που γράφουμε.

Χθες φάγαμε ταχίνι, μέχρι στιγμής όλα οκ. Επίσης ο γειτονάκος μας με την ίδια ηλικία ξεκίνησε αυγό με την προτροπή παιδιάτρου. Μάλιστα τους είπε όχι το γνωστό, λίγο κάθε μέρα (1/4 κρόκου, 1/2 κρόκου κλπ) αλλά μέρα παρά μέρα. Το έχετε ξαναακούσει;

Βούλα, περιμένω να μου πεις πως έδωσες το παντζάρι. Επίσης όλες πάνω κάτω τις είδαμε, εσένα όχι χα χα χα :P:p:p


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μας με τον μικρο αρρωστοοοοο...

Αχ βασω συγγνωμη!! Ξεχαστηκα... Τα έβρασα τα παντζάρια για να τα κανω σαλάτα π αρέσουν στον αντρα μ κ κράτησα ενα στην ακρη το έκοψα κ εβαλα λιγο στα λαχανικά της το άλεσα δλδ. Κοκκίνισε ο τόπος!!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σερνομαι σήμερα !

στα γρήγορα (μεχρι να ενεργήσει ο καφές και αν ξυπνήσω, να βάλω και σε μια τάξη αυτά που έχω να κάνω εδώ :tongue: )

1. Ναι, ναι συμφωνω με το γκρουπ!!!!

2. Μαργαρίτα σήμερα το πρωί μου έκανε κι εμένα τέτοια κακά και μου ήρθε φλασιά: Εγώ του έδωσα 2η μέρα ρυζαλευρο (είπα μιας και το ξεκίνησα να δώσω 3 μέρες και μετά να κανω τη βρώμη --βρήκα Γκρέτα στο Σκλαβενίτη ευχαριστώ!) και σήμερα ξημερώσαμε με λίγη γκρίνια (το παθαίνει όταν θέλει να τα κάνει και δεν μπορεί) και τέτοια κακά.

Το ρύζι ως γνωστόν είναι...στουμπωτικό...Παίζει να του δημιουργεί πρόβλημα αυτό?! (Δεν ξέρω αναρωτιέμαι και για τον δικο μου!)

3. Κατέβασα το βιβλίο παλεύω να το διαβάσω και...βαριέμαι/νυστάζω ρε κορίτσια ... :oops:

4. Βάσω είσαι πολύ τυχερή ναι!!

Εμείς έχουμε μπόλικα παιδάκια στη γειτονιά αλλα είναι 4-5 το μικρότερο γμτ... Και από αυτούς με 1 παιδάκι δεν βλέπω καμιά προθυμία να πάνε για 2ο :tongue:


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...