Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Οι τελευταίες απο τι παλιές (ήρθε η ωρα!!)


georgia.g

Recommended Posts

ΠΑΡΤΕ ΥΛΙΚΟ !!!!

Η ελληνική λαογραφία έχει διάφορα "ξόρκια" προς αυτό: σερνικοβότανα, αριστερή ή δεξιά κατάκλιση μετά την ερωτική πράξη προκειμένου να πετύχουμε το σωστό φύλλο παιδιού, μαντικές μεθόδους πρόγνωσης, ημέρες συγκεκριμένες για σύλληψη του ενός ή του άλλου, όπως και εποχές.

Σήμερα αποδεικνύεται και επιστημονικά ότι η διάρκεια του σπέρματος που θα φέρει στον κόσμο ένα αγόρι είναι ταχύτερο από αυτό που θα φέρει στο κόσμο ένα κορίτσι, ζει όμως πολύ λιγότερο (1 24ωρο) από αυτό που θα φέρει στο κόσμο ένα κορίτσι (3 24ωρα).

Έτσι, αν η σύλληψη γίνει κατά την ημέρα της ωορηξίας το ταχύτερο σπέρματοζωάριο θα νικήσει σε αυτόν τον αγώνα ταχύτητας και οι πιθανότητες να είναι αγόρι είναι μέχρι και 80%. Αν η σύλληψη έχει γίνει 3 μέρες πιο πριν, σημαίνει ότι κάποιο σπερματοζωάριο με λιγότερη ταχύτητα αλλά μεγαλύτερη διάρκεια ζωής έχει προλάβει και οι πιθανότητες να είναι κορίτσι αυξάνονται.

Εχει δηλαδή υπερ του τις πιθανότητες του κοριτσιού, η στατιστικη του "αργού και μεγαλύτερης διάρκειας ζωής" έναντι του "γρήγορου και μικρότερης διάρκειας ζωής" δυο φορές παραπάνω. Μία γιατί έχει το ποσοστό των προηγούμενων 3 ημερών και Δύο γιατί έχει και ένα 20% πιθανότητες να έχει φτάσει πριν στο ωάριο και από το γρηγορότερο της ίδιας ημέρας αν έχει προλάβει.

Αυτό εξηγεί και γιατί γεννιούνται περισσότερα κορίτσια από ότι αγόρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Venus75

    2255

  • georgia.g

    1766

  • malme

    1577

  • εφακη

    694

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hello,λεει age of conception...και οχι ημερα συλληψης.

και οι δυο βγηκαμε εκτος θεματος!!!!

εσυ εισαι εκτος θεματος.....age of conception (30) ......month of conception (october).....

τι δε καταλαβες απο ολα αυτα:lol::lol::lol::lol::lol:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο..που το βρηκε βρε χαμένο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αντε ντε....

Hello...αμαν [ια ποσες φορες θα στο πω...(με τα κουνελια τοσο:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:) 19 παιδακι δεν το ειπαμε 19/10 χαμογελασε το μαυρο τεστακι..αχ..αχ...σε εχει φαει η ωορηξια...τουλαχιστον καντει να αποδοσει:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΤΡΙΟ ΣΤΟΥΝΤΖΕΣ...ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΟΛΕΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΑΜΕ...ΜΙΛΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΗΛΙΚΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΤΡΙΟ ΣΤΟΥΝΤΖΕΣ...ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΟΛΕΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΑΜΕ...ΜΙΛΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΗΛΙΚΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ρε κουνελι θα μας τρελανεις:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: κανε σεξ ελεος δεν αντεχεσαι:lol::lol::lol: τι λεμε τοση ωρα......ηλικια που εμεινες εγκυος...ταδε.....μηνας που εμεινες εγκυος....ταδε......τσουπ....αποτελεσμα....


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια πειραζει που δεν καταλαβαινω τιποτα....μου το κανατε το μυαλο πανε....

ενα ξερω..αυτο μου λεει η κουνελο αληθειυει..αν πετυχεις την ωορηξια εχει πιθανοτητες αγοριου..πριν κοριτσιου...

Το θεμα εγω ειχα κανει 17/10 το πρωι και 19/10 το βραδυ...

τι εχω λεπον...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα...

η αναγουλα (ελαφρα ανακατωσουρα) ειναι συμπτωμα οωρηξιας?

η κοπωση ειναι συμτωμα οωρηξιας?

η υπνηλια?

ολα αυτα ειπαμε ειναι συμπτωματα:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι εκτος θεματος.....age of conception (30) ......month of conception (october).....

τι δε καταλαβες απο ολα αυτα:lol::lol::lol::lol::lol:

ρε κουνελι θα μας τρελανεις:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: κανε σεξ ελεος δεν αντεχεσαι:lol::lol::lol: τι λεμε τοση ωρα......ηλικια που εμεινες εγκυος...ταδε.....μηνας που εμεινες εγκυος....ταδε......τσουπ....αποτελεσμα....

ωχουυυυ το καταλαβα μωρεεεεεεεεε ...εσυ αν γκαστρωθεις αυτο το μηνα τι σου βγαινει???? εμενα κοριτσακιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειραζει που δεν καταλαβαινω τιποτα....μου το κανατε το μυαλο πανε....

ενα ξερω..αυτο μου λεει η κουνελο αληθειυει..αν πετυχεις την ωορηξια εχει πιθανοτητες αγοριου..πριν κοριτσιου...

Το θεμα εγω ειχα κανει 17/10 το πρωι και 19/10 το βραδυ...

τι εχω λεπον...

ενα ωραιοτατο κοριτσακι με μυαλο αγοριου....η ενα ωραιοτατο αγορακι με ευαισθησιες κοριτσιου....κατι απο τα δυο ειμαι σιγουρη:lol::lol::lol:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωχουυυυ το καταλαβα μωρεεεεεεεεε ...εσυ αν γκαστρωθεις αυτο το μηνα τι σου βγαινει???? εμενα κοριτσακιιιιιι

κι εμενα το ιδιο....κι αν σκεφτεις οτι μου βγαλανε στο γνωστο παιχνιδι του σταυρου κοριτσι...ε τοτε ειμαι σιγουρη οτι αυτος ειναι ο μηνας μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: δεν χρειαζεται τεστ....(παω να κλεισω ραντεβου με το γιατρο μου απο τωρα...):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

ωχουυυυ το καταλαβα μωρεεεεεεεεε ...εσυ αν γκαστρωθεις αυτο το μηνα τι σου βγαινει???? εμενα κοριτσακιιιιιι
ενα ωραιοτατο κοριτσακι με μυαλο αγοριου....η ενα ωραιοτατο αγορακι με ευαισθησιες κοριτσιου....κατι απο τα δυο ειμαι σιγουρη:lol::lol::lol:

Καλα δεν παιζαστε...παω εξω για δουλεια και ερχομαι


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειραζει που δεν καταλαβαινω τιποτα....μου το κανατε το μυαλο πανε....

ενα ξερω..αυτο μου λεει η κουνελο αληθειυει..αν πετυχεις την ωορηξια εχει πιθανοτητες αγοριου..πριν κοριτσιου...

Το θεμα εγω ειχα κανει 17/10 το πρωι και 19/10 το βραδυ...

τι εχω λεπον...

Ακου...Το οτι εδειξε το τεστακι σου πιο νωρις απο την καθυστερηση σημαινει οτι ειχες γρηγορη συλληψη...Αρα αν επιασες το σπορακι με αυτο απο τις 17/10 εχεις κοριτσακι...

Αν το επιασες με 19/10 τοτε ειναι αγορι...

Μονο ο ντοκτορας θα μας διαφωτισει αν μας πει ποσο εβδομαδων εισαι πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το ιδιο....κι αν σκεφτεις οτι μου βγαλανε στο γνωστο παιχνιδι του σταυρου κοριτσι...ε τοτε ειμαι σιγουρη οτι αυτος ειναι ο μηνας μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: δεν χρειαζεται τεστ....(παω να κλεισω ραντεβου με το γιατρο μου απο τωρα...):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μια απο τα ιδια...με τον σταυρο το πρωτο κοριτσιι....

Καρπουζακι ειμαστε οι γκαστρωμενες του Νοεμβριου 2010...παμε να ανοιξουμε νεο τοπικ????:tongue:

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια...με τον σταυρο το πρωτο κοριτσιι....

Καρπουζακι ειμαστε οι γκαστρωμενες του Νοεμβριου 2010...παμε να ανοιξουμε νεο τοπικ????:tongue:

προχωρα εσυ κι ερχομαι κι εγω κυλωνταςςςςςς:mrgreen::mrgreen:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...