Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

καλημέρα........έχω χαθεί στα blog διβάζω διάφορα και βαριέμαι αφόρητα........έβαλα μουσικούλα τωρα,kiss fm, και σκέφτομαι να κανω λίγο γαλλικό καφέ......:rolleyes: κακό ε?

καλημερα κοριτσάρες!

Και εγώ Kiss ακουω!!!:tongue: Και θέλω και εγώ καφεδάκι. Εχω μέρες να πιώ!!!

Σβούρες οι μικρές μας ε;; Και η δική μου. Απο τις 5 που ξυπνάω και μέχρι τώρα χορεύει!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσάρες!

Και εγώ Kiss ακουω!!!:tongue: Και θέλω και εγώ καφεδάκι. Εχω μέρες να πιώ!!!

Σβούρες οι μικρές μας ε;; Και η δική μου. Απο τις 5 που ξυπνάω και μέχρι τώρα χορεύει!!!!

καλημέρα Κατερινάκι........που πάς καλέ απο τις 5????????:shock:


.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα εγκυούλες. Μουντός ο καιρός σήμερα!!

Ο μπέμπης μου είναι βραδυνός τύπος, αρχίζει το ταμπούρλο από τις 6 και μετά!

Κι εγώ έπινα δύο βαρβάτους καφέδες πριν μείνω έγκυος, στο πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα ούτε να τον μυρίσω, από τον τέταρτο και μετά όμως πίνω καθημερινά έναν γαλλικό με γάλα. Ο ντεκαφεινέ σε καθημερινή βάση είναι καλός; Κάπου είχα διαβάσει ότι επειδή γίνεται χημική επεξεργασία να τον αποφεύγουμε, μπορεί να είναι και μούφα, το ελπίζω γιατί από Μάιο θα θέλω κρύο φραπέ!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κι από μένα εγκυούλες. Μουντός ο καιρός σήμερα!!

Ο μπέμπης μου είναι βραδυνός τύπος, αρχίζει το ταμπούρλο από τις 6 και μετά!

Κι εγώ έπινα δύο βαρβάτους καφέδες πριν μείνω έγκυος, στο πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα ούτε να τον μυρίσω, από τον τέταρτο και μετά όμως πίνω καθημερινά έναν γαλλικό με γάλα. Ο ντεκαφεινέ σε καθημερινή βάση είναι καλός; Κάπου είχα διαβάσει ότι επειδή γίνεται χημική επεξεργασία να τον αποφεύγουμε, μπορεί να είναι και μούφα, το ελπίζω γιατί από Μάιο θα θέλω κρύο φραπέ!

μου θύμισες εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα λυσσαξει για φραπέ και έλεγα μόλις γεννήσω θέλω εναν καφέ και ένα τσιγάρο......

Οπότε οταν γέννησα και ήρθε η κολλήτη μου να με δεί της λέω τρέχα για καφέ και πάμε εξω μετα.Ο καφές θεικός αλλά μόλις άναψα το τσιγαρο στην δεύτερη ρουφιξιά είδα αστεράκια.......:lol::lol:

δεν θα το επαναλλάβω αυτη τη φορά.....

http://asterakislings.blogspot.com/2010_12_01_archive.html

γιαυτό τι έχετε να πείτε?

πολύ βολικό μου φαίνεται.......


.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα εγκυούλες. Μουντός ο καιρός σήμερα!!

Ο μπέμπης μου είναι βραδυνός τύπος, αρχίζει το ταμπούρλο από τις 6 και μετά!

Κι εγώ έπινα δύο βαρβάτους καφέδες πριν μείνω έγκυος, στο πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα ούτε να τον μυρίσω, από τον τέταρτο και μετά όμως πίνω καθημερινά έναν γαλλικό με γάλα. Ο ντεκαφεινέ σε καθημερινή βάση είναι καλός; Κάπου είχα διαβάσει ότι επειδή γίνεται χημική επεξεργασία να τον αποφεύγουμε, μπορεί να είναι και μούφα, το ελπίζω γιατί από Μάιο θα θέλω κρύο φραπέ!

Καλημέρα Λίζα!

Πάντα έπινα καφέ παγωμένο, χειμώνα-καλοκαίρι. Ή φραπέ ή εσπρέσο. Αφότου έμεινα έγκυος δεν ξαναήπια. Αραιά και που πίνω ντεκαφεινέ, όχι κάθε μέρα...1-2 φορές την εβδομάδα, κι αυτό κυρίως όταν θα βγω το Σκ.

http://asterakislings.blogspot.com/2010_12_01_archive.html

γιαυτό τι έχετε να πείτε?

πολύ βολικό μου φαίνεται.......

Από το "αστεράκι slings" είχα πάρει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ένα ring sling σε ένα πολύ φωτεινό πρασινάκι!! Είχε πολύ καλή ποιότητα υφάσματος, σταθερό και πολύ καλή ραφή.

Ευελπιστώ να το χρησιμοποιήσω αυτή τη φορά, μιας και έχω διαβάσει πολύ για το babaywearing και μ' αρέσει πολύ σαν ιδέα.

Καλημερα, μανουλες και μπεμπακια, τι κανετε; Εμεις καλα ειμαστε, κι εμενα ο μπεμπης γυρω στις 6 εκανε τουμπες, τωρα ησυχασε παλι.

Καλημέρα Κατερίνα :)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου θύμισες εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα λυσσαξει για φραπέ και έλεγα μόλις γεννήσω θέλω εναν καφέ και ένα τσιγάρο......

Οπότε οταν γέννησα και ήρθε η κολλήτη μου να με δεί της λέω τρέχα για καφέ και πάμε εξω μετα.Ο καφές θεικός αλλά μόλις άναψα το τσιγαρο στην δεύτερη ρουφιξιά είδα αστεράκια.......:lol::lol:

δεν θα το επαναλλάβω αυτη τη φορά.....

http://asterakislings.blogspot.com/2010_12_01_archive.html

γιαυτό τι έχετε να πείτε?

πολύ βολικό μου φαίνεται.......

Καλά είναι τέλεια, αλλά ως άπειρη μαμά, φοβάμαι ότι θα μου πέσει!!!:rolleyes::rolleyes:


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

στον γιό μου είχα τον κλασσικό μάρσιπο της cicco αλλά τώρα θέλω και κάτι που να βολεύει για τον θηλασμό μιας και το καλοκαίρι δεν θα μπορω να κρατάω κλεισμένο μέσα και τον μικρό οπότε θα θηλάζω όπου βρεθώ και όπου σταθώ.....

μάλλον θα το παραγγείλω......:tongue:


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιάμι!!! τι γλυκό....

Εγώ ερωτεύτηκα το αμέσως επόμενο: http://i29.photobucket.com/albums/c290/euapap/Yfasmata/DSC00040.jpg

σούπερ.......

αλλά αν τολμούσα να πάρω τέτοιο χρώμα θα με εγδερναν ομαδικά....:rolleyes::rolleyes:


.

Link to comment
Share on other sites

:tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

Α, εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα....είμαι γνωστή για το "γλυκό" του χαρακτήρα μου :twisted:

Αφιερωμένο:

χι, χι, χι

χαχαχχαχ..........να είσαι καλά με έκανες και γέλασα..........:lol::lol::lol:


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...