Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Pingu είπε:

Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω είναι το ένα κουταλάκι λάδι στην σαλάτα. Με τιποτα.. Από γυμναστική τι κάνεις? 

Χρύσα μου ξεχασα και τα λαδερα και τα οσπρια. ΘαΑ Και αυτα τα μαγειρευω με λιγοτερο λαδι και θα φαω λιγο.

Καταλαβαινω τι λες για το λαδι, αλλα έχει πολλες θερμιδες! Μια συνηθεια ειναι. Όπως και το να κόψει κανεις το αλατι. Μια συνηθεια ισως λιγο ενοχλητικη στην αρχή, αλλα μετα δεν σου λειπει.

Απο γυμναστική κάνω στο σπίτι zumba μιας και μου αρέσει πολύ και η αεροβική και ο χορός, και το zumba τα συνδυαζει.

Ασε Νατασσα μου, την κορμαρα τη χασαμε σημερα! Το κεντρο κανονικα σημερα ηταν κλειστο. Αλλα καλεσαν τον αντρα μου οπως θα διαβασες. Ηταν στην αναμονη ολομοναχος οσπιυ ηρθε και ενα ζευγαρι

 

 

 

Αφου τα ωαρια ηταν φρεσκα και αφου η μονη γυναικα που ηταν εκει ηταν η συγκεκριμενη προφανως αυτη θαηταν η δότρια! 

 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Χρύσα μου ξεχασα και τα λαδερα και τα οσπρια. ΘαΑ Και αυτα τα μαγειρευω με λιγοτερο λαδι και θα φαω λιγο.

Καταλαβαινω τι λες για το λαδι, αλλα έχει πολλες θερμιδες! Μια συνηθεια ειναι. Όπως και το να κόψει κανεις το αλατι. Μια συνηθεια ισως λιγο ενοχλητικη στην αρχή, αλλα μετα δεν σου λειπει.

Απο γυμναστική κάνω στο σπίτι zumba μιας και μου αρέσει πολύ και η αεροβική και ο χορός, και το zumba τα συνδυαζει.

Ασε Νατασσα μου, την κορμαρα τη χασαμε σημερα! Το κεντρο κανονικα σημερα ηταν κλειστο. Αλλα καλεσαν τον αντρα μου οπως θα διαβασες. Ηταν στην αναμονη ολομοναχος οσπιυ ηρθε και ενα ζευγαρι

 

 

 

Αφου τα ωαρια ηταν φρεσκα και αφου η μονη γυναικα που ηταν εκει ηταν η συγκεκριμενη προφανως αυτη θαηταν η δότρια! 

 

Ωχ και τι σου είπε;;; πως τους είδε;;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!!

Τα έχω κι εγώ υπόψη μου αυτά που μου λέτε... Τι να πω, ο Θεός βοηθός!!!

@Georgia1972 μπράβο που ακολουθείς πιστά ένα πρόγραμμα!!! Εγώ κάθε φορά που λέω να το κάνω το κρατάω μερικές μέρες και μετά πάλι κατρακύλα :-P:-P:-P καλά για γυμναστική στο σπίτι ούτε καν, ξεκινούσα, έκανα μια δυο μέρες αλλά μετά προτιμούσα να πέσω για ύπνο η γουρούνα :-P άσε που μου ήταν τρομερά δύσκολο να κόψω τα γλυκά!!! Τώρα βέβαια τα έχω κόψει εντελώς, αλλά σε περίοδο διατροφής ήταν βασανο... Πάντως να ξέρεις πως στο γιουτιούμπ υπάρχουν πολλές συνταγέε για υποκατάστατα γλυκών σε περίπτωση που ενδιαφέρεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, NatasaP είπε:

Ωχ και τι σου είπε;;; πως τους είδε;;

Καλημέρα!

Μου είπε πως αν όντως ήταν εκείνη, ήταν μια κοπελάραααα!!!

Και του είπα  (για να διακωμωδισουμε καπώς τα χάλια μας)

"Πωωωωω! Το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηηη!"

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!!

Τα έχω κι εγώ υπόψη μου αυτά που μου λέτε... Τι να πω, ο Θεός βοηθός!!!

@Georgia1972 μπράβο που ακολουθείς πιστά ένα πρόγραμμα!!! Εγώ κάθε φορά που λέω να το κάνω το κρατάω μερικές μέρες και μετά πάλι κατρακύλα :-P:-P:-P καλά για γυμναστική στο σπίτι ούτε καν, ξεκινούσα, έκανα μια δυο μέρες αλλά μετά προτιμούσα να πέσω για ύπνο η γουρούνα :-P άσε που μου ήταν τρομερά δύσκολο να κόψω τα γλυκά!!! Τώρα βέβαια τα έχω κόψει εντελώς, αλλά σε περίοδο διατροφής ήταν βασανο... Πάντως να ξέρεις πως στο γιουτιούμπ υπάρχουν πολλές συνταγέε για υποκατάστατα γλυκών σε περίπτωση που ενδιαφέρεσαι!!!

Ναι υπαρχουν πολλα και με στεβια πια. Ευτυχώς!

Μη νομιζεις κι εγω τα έκανα αυτά τα πισωγυρίσματα αλλά όταν έπιασα πάτο είπα Τέλος, ως εδώ!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε???

Εμεις καλα αν και υπερβολικα ταλιπωρημενοι!!!ηταν το μνημοσυνο του μπαμπα μου χθες  και το ταξιδι μας κουρασε αρκετα λογω ζεστης!ευτυχως βεβαια που υπαρχει το air condition!!Ο μικρος μας για αλλη μια φορα τους ξετρελανε ολους και τους εδωσε χαρα!!!

Γεωργια μου καθε εμποδιο για καλο και να σκεφτεσαι πως με τον ενα ή τον αλλο τροπο με εκεινη ή αλλη δοτρια ειστε πλεον πολυυυυυ κοντα στο στοχο σας!!!

Χρυσα μου με καλυψαν κι εμενα τα κοριτσια με οσα σου ειπαν ομωςνα σε ρωτησω εγω κατι?τη γεννα ποιος θα την πληρωσει??????Τα εξοδα του μωρου????γτ αν απλα δε θες να του ζητησεις λεφτα τωρα για τις εξετασεις αφου αυτος πληρωνε τους καφεδες οταν βγαινατε τοσο καιρο και με δεδομενο οτι ακομα ο πατερας σου δεν ξερει τιποτα σε βλεπω συντομα να φτανεις σε αδιεξοδο!!!!ενα παιδι αλλαζει στο 100% τη ζωη ενος ζευγαριου και δεν μιλαω απλα για ενα γαμο που πρεπει να γινει για το γραφειοκρατικο του θεματος αλλα για ολα τα υπολοιπα!μηπως το σκεφτεστε λιγο επιπολαια????

  • Μου αρέσει 3

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα!

Μου είπε πως αν όντως ήταν εκείνη, ήταν μια κοπελάραααα!!!

Και του είπα  (για να διακωμωδισουμε καπώς τα χάλια μας)

"Πωωωωω! Το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηηη!"

Καλημέρα!!! Δεν το χάσατε σίγουρα το κορμί... Την επόμενη φορά που θα πάει αν είναι καλής ποιότητας τα ωαρια μπορεί να σας ξανά καλέσουν.. 

Για αεροβική δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια. Εγώ πήγαινα για γρήγορο περπάτημα αλλά με την ζέστη δεν την παλεύω να πάω.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα! δεν γράφω πλέον συχνά αλλα σας διαβάζω... ήθελα να μοιραστώ μαζι σας για ανησυχία μου. μετά απο 2 αποτυχημενές εμβρυομεταφορές, η τελευταια ηταν 24 Μαίου όπου και είχα βιοχημική. μολισ έκοψα τα φάρμακα αδιαθέτησα σχεδόν αμέσωσ... ο κυκλος ηταν 31 μέρες απο εκεί που ο κανονικός μου έιναι 28. τώρα έιμαι σε αναμονή τησ περιόδου αλλα δεν έχει φανεί τίποτα ακομα... είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και εχω πολυ λίγα πονάκια περιόδου και αυτο αραια και που... να σημειώσω ότι ο σύντροφος έχει διαγνωστεί με αζωοσπερμία. αυτην την περίοδο έκανε κάποια θεραπεία με τεστοστερόνη και κάποια άλλα συπλμηρώματα λόγω αθλησης, και είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες μέρες μου... υπάρχει περίπτωση απο εκεί που 2 σπερμοδιαγράμματα είναι μηδέν να βγεί ξαφνικά σπέρμα και να καταφέρει να με γονιμοποιήσει? γιατί κοντεύω να τρελαθώ.... απο την μία σκέφτομαι αυτο και απο την άλλη φοβάμαι μήπωσ έχω πάθει εγω κάτι και δεν έχω περίοδο... που μπορεί να οφείλετε αυτη η καθυστέρηση? ουφ... συγνωμη για το μέγάλο μνμ αλλα δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτώ... το μόνο σίγουρο έιναι ότι αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος μέχρι την παρασκευή (10 μέρες καθυστέρηση) θα παω να κανω χοριακη και μετα βουρ στο γυναικολόγο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Pingu είπε:

Καλημέρα!!! Δεν το χάσατε σίγουρα το κορμί... Την επόμενη φορά που θα πάει αν είναι καλής ποιότητας τα ωαρια μπορεί να σας ξανά καλέσουν.. 

Για αεροβική δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια. Εγώ πήγαινα για γρήγορο περπάτημα αλλά με την ζέστη δεν την παλεύω να πάω.. 

Δεν πιστεύω πως θα περιμένουν τη συγκεκριμένη κοπέλα πότε θα ξανακάνει. Άλλωστε μπορεί κάποια ωάρια της να έχουν προχωρήσει και φυσικά εκεινη θα προηγηθεί. Τα υπόλοιπα θα δοθούν και αν είναι καλά θα είναι και μια άλλη γυναίκα τυχερή.

Είναι δύσκολο με τη ζεστη να αθλείται κανείς. Το ξερω και το βιωνω. Αλλά το περπάτημα είναι πολύ καλό! Το προτείνουν και όλοι οι γιατροί γιατί είναι μια άσκηση που μπορούν να την κανουν ολοι! Η γνωμη μου ειναι οποτε μπορείς να το κάνεις!

 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ChristinaR είπε:

κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα! δεν γράφω πλέον συχνά αλλα σας διαβάζω... ήθελα να μοιραστώ μαζι σας για ανησυχία μου. μετά απο 2 αποτυχημενές εμβρυομεταφορές, η τελευταια ηταν 24 Μαίου όπου και είχα βιοχημική. μολισ έκοψα τα φάρμακα αδιαθέτησα σχεδόν αμέσωσ... ο κυκλος ηταν 31 μέρες απο εκεί που ο κανονικός μου έιναι 28. τώρα έιμαι σε αναμονή τησ περιόδου αλλα δεν έχει φανεί τίποτα ακομα... είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και εχω πολυ λίγα πονάκια περιόδου και αυτο αραια και που... να σημειώσω ότι ο σύντροφος έχει διαγνωστεί με αζωοσπερμία. αυτην την περίοδο έκανε κάποια θεραπεία με τεστοστερόνη και κάποια άλλα συπλμηρώματα λόγω αθλησης, και είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες μέρες μου... υπάρχει περίπτωση απο εκεί που 2 σπερμοδιαγράμματα είναι μηδέν να βγεί ξαφνικά σπέρμα και να καταφέρει να με γονιμοποιήσει? γιατί κοντεύω να τρελαθώ.... απο την μία σκέφτομαι αυτο και απο την άλλη φοβάμαι μήπωσ έχω πάθει εγω κάτι και δεν έχω περίοδο... που μπορεί να οφείλετε αυτη η καθυστέρηση? ουφ... συγνωμη για το μέγάλο μνμ αλλα δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτώ... το μόνο σίγουρο έιναι ότι αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος μέχρι την παρασκευή (10 μέρες καθυστέρηση) θα παω να κανω χοριακη και μετα βουρ στο γυναικολόγο...

Γιατί δεν κάνεις από τώρα μια; μήπως η καθυστέρηση ωφειλεται στο άγχος;; μακάρι να έχεις πιάσει!!! :-):-):-)

@Δέσποινa καλημέρα!!! Σε έχω μπερδέψει λίγο :-P οι γονείς μας το ξέρουν. Δεν είπα ότι δε θα τον ξαναφήσω να πληρώσει τίποτα, απλά για τη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήθελα να μου δώσει τα μισά.

@Georgia1972 έχεις δικιο για το περπάτημα, αλλά με αυτή τη ζέστη και αυτό είναι ανυπόφορο!!! Εγώ να φανταστείς έχω διάδρομο στο σπίτι και τον έχουμε στο μπαλκόνι να σκονίζεται, δεν το χρησιμοποιεί κανείς γιατί πιάνει πάρα πολύ χώρο μέσα στο σπίτι!!! Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα!!!

Ξεκίνησε κ η ζέστη....

Τζώρτζια μου κανένα κορμί δεν χάθηκε,όλα καλά θα πάνε θα δείς!!!Είστε πολύ κοντά!!!!

Δεσποινάκι καλά που υπάρχει κ ο μικρούλης και απαλύνει τον πόνο ,καλά λένε πως τα μωρά είναι πηγή θετικής ενέργειας.

Χρύσα μου, ο Θεός βοηθός δεν αρκεί,εσύ πρέπει να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

Καταννοώ πως όταν αγαπάς εναν άνθρωπο εθελοτυφλείς συνειδητά,τώρα όμως δεν είσαι μόνη σου για να τα αφήνεις όλα τόσο φλού.

Μην περιμένεις να φτάσεις στο τέρμα για να βρείς λύσεις.

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ChristinaR είπε:

κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα! δεν γράφω πλέον συχνά αλλα σας διαβάζω... ήθελα να μοιραστώ μαζι σας για ανησυχία μου. μετά απο 2 αποτυχημενές εμβρυομεταφορές, η τελευταια ηταν 24 Μαίου όπου και είχα βιοχημική. μολισ έκοψα τα φάρμακα αδιαθέτησα σχεδόν αμέσωσ... ο κυκλος ηταν 31 μέρες απο εκεί που ο κανονικός μου έιναι 28. τώρα έιμαι σε αναμονή τησ περιόδου αλλα δεν έχει φανεί τίποτα ακομα... είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και εχω πολυ λίγα πονάκια περιόδου και αυτο αραια και που... να σημειώσω ότι ο σύντροφος έχει διαγνωστεί με αζωοσπερμία. αυτην την περίοδο έκανε κάποια θεραπεία με τεστοστερόνη και κάποια άλλα συπλμηρώματα λόγω αθλησης, και είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες μέρες μου... υπάρχει περίπτωση απο εκεί που 2 σπερμοδιαγράμματα είναι μηδέν να βγεί ξαφνικά σπέρμα και να καταφέρει να με γονιμοποιήσει? γιατί κοντεύω να τρελαθώ.... απο την μία σκέφτομαι αυτο και απο την άλλη φοβάμαι μήπωσ έχω πάθει εγω κάτι και δεν έχω περίοδο... που μπορεί να οφείλετε αυτη η καθυστέρηση? ουφ... συγνωμη για το μέγάλο μνμ αλλα δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτώ... το μόνο σίγουρο έιναι ότι αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος μέχρι την παρασκευή (10 μέρες καθυστέρηση) θα παω να κανω χοριακη και μετα βουρ στο γυναικολόγο...

Μην ανησυχεις βρε 5 μερες καθηστερηση δεν θεωρητε ανησυχητικη καμια φορα αλλαζει κ ο κυκλος λιγο τα φαρμακα λιγο το ανχος λιγο η ταλαιπωρια συμβαινει να καθηστερει ολες τοεχουμε παθει κ 5 κ 10 μερες καθηστερηση. Ε παρασκευη κανε μια χοριακη κ μακαρι να ειναι αυτο!!! Ολα γινονται!!!! Αλλιως το πολυ πολυ να ειναι καμια κυστουλα που συνηθως φευγουν πανευκολα γιαυτο μην ανησυχεις τιποτα δεν εχεις παθει! Ευχομαι τα καλητερα!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ChristinaR είπε:

κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα! δεν γράφω πλέον συχνά αλλα σας διαβάζω... ήθελα να μοιραστώ μαζι σας για ανησυχία μου. μετά απο 2 αποτυχημενές εμβρυομεταφορές, η τελευταια ηταν 24 Μαίου όπου και είχα βιοχημική. μολισ έκοψα τα φάρμακα αδιαθέτησα σχεδόν αμέσωσ... ο κυκλος ηταν 31 μέρες απο εκεί που ο κανονικός μου έιναι 28. τώρα έιμαι σε αναμονή τησ περιόδου αλλα δεν έχει φανεί τίποτα ακομα... είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και εχω πολυ λίγα πονάκια περιόδου και αυτο αραια και που... να σημειώσω ότι ο σύντροφος έχει διαγνωστεί με αζωοσπερμία. αυτην την περίοδο έκανε κάποια θεραπεία με τεστοστερόνη και κάποια άλλα συπλμηρώματα λόγω αθλησης, και είχαμε ελευθερες επαφές στις γόνιμες μέρες μου... υπάρχει περίπτωση απο εκεί που 2 σπερμοδιαγράμματα είναι μηδέν να βγεί ξαφνικά σπέρμα και να καταφέρει να με γονιμοποιήσει? γιατί κοντεύω να τρελαθώ.... απο την μία σκέφτομαι αυτο και απο την άλλη φοβάμαι μήπωσ έχω πάθει εγω κάτι και δεν έχω περίοδο... που μπορεί να οφείλετε αυτη η καθυστέρηση? ουφ... συγνωμη για το μέγάλο μνμ αλλα δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτώ... το μόνο σίγουρο έιναι ότι αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος μέχρι την παρασκευή (10 μέρες καθυστέρηση) θα παω να κανω χοριακη και μετα βουρ στο γυναικολόγο...

Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις, κάνε μια χοριακη και τις 10 μέρες, εγώ δε θα άντεχα να περιμένω, όσο για την καθυστέρηση κι εγώ με πολύ σταθερό κύκλο είχα 7 μέρες αυτός το μήνα μάλλον ήταν κάποια κυστη που έφυγε από μόνη της! Δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό η καθυστέρηση, κάνα μια χοριακη να σιγουρευτεί ς και αν βγει αρνητική και συνεχίζεις να μην έχει ς περιόδο στο 10ήμερο πάνε στο γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...