Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , Sugar86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; είμαι πολύ χαρούμενη! Την άλλη Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορά! 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Με το καλό καλοστέριωτα να είναι!!! :):) 

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεσποινάκι μου καλα λεει η Νατάσσα. Ευτυχώς που υπάρχει το μπεμπάκι σας και σας δίνει δύναμη αυτη τη δύσκολη ώρα...

Sugarακι με το καλό κοπέλα μου! Έλα να σπάσει η γκίνια!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; είμαι πολύ χαρούμενη! Την άλλη Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορά! 

Με το καλό και καλοστέριωτα!!! Μακάρι να πιάσουν όλα!!!! (Φτου φτου να μην το γρουσουζεψω :-P:-P )

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Sugar μου....κοριτσαρα μου...καλοστέριωτα κ να χαμογελάς συνεχεια!!!

Χρυσα Μ θα μεγαλώσετε..μεσα απο αυτα μεγαλώνετε το μωρό κ τα μάτια σας!

Νατασσα φιλα τον μιστερ μπουτια 

Υπολοιπα κοριτσακια τα φιλιά κ την αγαπη μου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Καιρό είχα να μπω, διάβασα όμως όλα τα νέα σας,Oυφ!

Σπιρτουλίτο τωρα διάβασα τα νέα σου. Πως είσαι τώρα; Καλά έκανες κ σταμάτησες τη δουλειά, να ξεκουραστείς κ λίγο πριν τα ξενύχτια του πρώτου καιρού. Με το καλό κ μ'ένα πόνο!

ΧρύσαΜ τα κορίτσια σου είπαν όλα πολύ σημαντικά πράγματα σαν πιο έμπειρες στη ζωή. Εγώ θα προσθέσω μόνο αν μου επιτρέπεις πως το πιο σημαντικό απ’όλα είναι η νέα ζωή που έρχεται…το μωρό κ τα μάτια σου, η μάνα είναι πάντα μάνα, ό,τι κ αν γίνει, κ είναι υπεύθυνη για να μη λείψει τίποτα στο μωρό της! Όχι τα υλικά πράγματα τόσο, όσο η αγάπη κ η αποδοχή, αυτά θα το κάνουν να σταθεί δυνατό στη ζωή.  Ακόμα κ αν τύχει να αντιμετωπίσεις δυσκολίες, αυτή είναι η σχέση της ζωής σου, και ό,τι πιο όμορφο υπάρχει! Κάποιες κοπέλες εδώ πασχίζουν χρόνια κ χρόνια για το θαύμα που συντελείται μέσα σου!   Πιστεύω πως στο τέλος, όλα θα σου πάνε καλά!

Καλή επιτυχία στα νέα μας κορίτσια κ σύντομα!Φιλιά στις μωρομάνες, και σε μας που προσπαθούμε!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, stroll είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Καιρό είχα να μπω, διάβασα όμως όλα τα νέα σας,Oυφ!

Σπιρτουλίτο τωρα διάβασα τα νέα σου. Πως είσαι τώρα; Καλά έκανες κ σταμάτησες τη δουλειά, να ξεκουραστείς κ λίγο πριν τα ξενύχτια του πρώτου καιρού. Με το καλό κ μ'ένα πόνο!

ΧρύσαΜ τα κορίτσια σου είπαν όλα πολύ σημαντικά πράγματα σαν πιο έμπειρες στη ζωή. Εγώ θα προσθέσω μόνο αν μου επιτρέπεις πως το πιο σημαντικό απ’όλα είναι η νέα ζωή που έρχεται…το μωρό κ τα μάτια σου, η μάνα είναι πάντα μάνα, ό,τι κ αν γίνει, κ είναι υπεύθυνη για να μη λείψει τίποτα στο μωρό της! Όχι τα υλικά πράγματα τόσο, όσο η αγάπη κ η αποδοχή, αυτά θα το κάνουν να σταθεί δυνατό στη ζωή.  Ακόμα κ αν τύχει να αντιμετωπίσεις δυσκολίες, αυτή είναι η σχέση της ζωής σου, και ό,τι πιο όμορφο υπάρχει! Κάποιες κοπέλες εδώ πασχίζουν χρόνια κ χρόνια για το θαύμα που συντελείται μέσα σου!   Πιστεύω πως στο τέλος, όλα θα σου πάνε καλά!

Καλή επιτυχία στα νέα μας κορίτσια κ σύντομα!Φιλιά στις μωρομάνες, και σε μας που προσπαθούμε!

 

Που εισαι βρε στρολακι; Σε χάσαμε!! Ολα καλα τωρα. Έπαθα μια μικρή αποκόλληση, έκατσα μια βδομάδα στην κλινική. Τωρα ειμαι σπιτι και περιμενω.,, μπαίνω στην 33η αυριο, αλλα δεν με βλέπω να πιάνω τις 40. Τουλάχιστον να μπω στις 36. Εσυ τι κανεις; Πως εισαι;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι, με τη δουλεια εχω μπελαδες. Κατα τα αλλα, στο γνωστο μας κεντρο τριγυριζω :) .  Αντε κ κοντευεις. Οσο παραπανω μεινει το μωρακι καλο θα ειναι. Αλλα οπως κ να χει, ειναι ετοιμο για παραλαβη! Πιστευω πως με την ξεκουραση θα τα καταφερεις!

Κοριτσια να εχετε ολες μια ομορφη μερα :cool:

Επισης, τωρα που διαβασα κ τα αλλα θεματα ενα εχω να πω: Λουκουμαδακι εγραψες παλι ιστορια! 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε παιδί μου, ποτέ δεν τελειώνουν οι μπελάδες με την δουλειά! Κι εγώ μη νομίζεις, δουλεύω από το σπίτι, αλλά πρέπει να τα κλείνω σιγά σιγά, έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Ναι, ο μπέμπης μας είναι σχεδόν έτοιμος, αλλά καλά θα κάνει να κάτσει στα αυγά του για τις επόμενες 3-4 βδομάδες...Μετά ας κάνει ότι θέλει!!

Τριγυρίζεις στα γνωστά λημέρια? Όλοι εκεί μη νομίζεις, δεν απομακρυνόμαστε...! Πότε πας για επόμενη προσπάθεια?

Εμείς με το που μπαίνει ο Αύγουστος θα είμαστε εκεί κάθε βδομάδα.

Λοιπόν μην χάνεσαι, να τα λέμε, εε?!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! Πως ειστε??? Ζεστη-ζεστη-ζεστη!!!! :cool: Οτι πρεπει για διακοπες ειναι αλλα προς το παρον ειμαστε σπιτι!

Γεωργια μου θα ερθουν συντομα καινουρια ωαριακια. Καθε εμποδιο για καλο!!! 

Δημητρουλι μουουου.... απο Σεπτεμβρη ολα θα ειναι καλυτερα! Τωρα πηγες σε κανεναν απο τους γιατρους που προγραμματιζεις ή απο Σεπτεμβρη ολα?

Νατασακι μου μεχρι να τελειωσω με τις δουλειες εκεινη την ημερα ψοφισα! Ο μπουτακιας πολυλογας μας τι κανει??? Αχ να το ζουληξω λιγουλακι! :wub:

Μαρακι μου σε χασαμε!!! Το αγορι σου μεγαλωνει κ σε ξετρελαινει :) , τελεια!!!

ΧρυσαΜ ελπιζω να βελτιωνονται τα πραγματα κ να μην ταλαιπωρεις το μυαλο κ την ψυχουλα σου. Σκεψου το μωρακι σου.

Sugar με το καλο κοριτσακι μου. Να ειναι καλοστεριωτα τα εμβρυακια σου! :)

Strollitsa η δουλεια καλοκαιριατικα ειναι απο μονη της μπελας πφφφφφ... 

Spirtoulito εφ'οσον εισαι στο ιδιο κεντρο με τη Stroll ειμαστε κ μαζι! Πολυ χαιρομαι που εχουμε κ μια εγκυουλα :):):) !

Σας φιλω ολες πολυ-πολυ!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Πως ειστε??? Ζεστη-ζεστη-ζεστη!!!! :cool: Οτι πρεπει για διακοπες ειναι αλλα προς το παρον ειμαστε σπιτι!

Γεωργια μου θα ερθουν συντομα καινουρια ωαριακια. Καθε εμποδιο για καλο!!! 

Δημητρουλι μουουου.... απο Σεπτεμβρη ολα θα ειναι καλυτερα! Τωρα πηγες σε κανεναν απο τους γιατρους που προγραμματιζεις ή απο Σεπτεμβρη ολα?

Νατασακι μου μεχρι να τελειωσω με τις δουλειες εκεινη την ημερα ψοφισα! Ο μπουτακιας πολυλογας μας τι κανει??? Αχ να το ζουληξω λιγουλακι! :wub:

Μαρακι μου σε χασαμε!!! Το αγορι σου μεγαλωνει κ σε ξετρελαινει :) , τελεια!!!

ΧρυσαΜ ελπιζω να βελτιωνονται τα πραγματα κ να μην ταλαιπωρεις το μυαλο κ την ψυχουλα σου. Σκεψου το μωρακι σου.

Sugar με το καλο κοριτσακι μου. Να ειναι καλοστεριωτα τα εμβρυακια σου! :)

Strollitsa η δουλεια καλοκαιριατικα ειναι απο μονη της μπελας πφφφφφ... 

Spirtoulito εφ'οσον εισαι στο ιδιο κεντρο με τη Stroll ειμαστε κ μαζι! Πολυ χαιρομαι που εχουμε κ μια εγκυουλα :):):) !

Σας φιλω ολες πολυ-πολυ!!!

 

Κι εσυ μαζι μας; Άντε καλή επιτυχία, όλα καλα θα πάνε... Το έχεις γράψει σίγουρα και συγνώμη που δεν το θυμάμαι, αλλα σε τι φάση εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Spirtoulito είπε:

Κι εσυ μαζι μας; Άντε καλή επιτυχία, όλα καλα θα πάνε... Το έχεις γράψει σίγουρα και συγνώμη που δεν το θυμάμαι, αλλα σε τι φάση εισαι;

Κ εγω μαζι σας :) . Ευχαριστω πολυ, κ εσυ με το καλο!!!

Εγω εχω κανει ηδη 2 προσπαθειες(η δευτερη με κατεψυγμενα). Δεν πηγαν καλα. Μετα απο υστεροσκοπηση βρεθηκε φλεγμονη στο οπισθιο τοιχωμα της μητρας οποτε εκανα 21 ημερες θεραπεια με 3πλη αντιβιωση σταματησα για λιγο κ πριν 3 εβδομαδες μου εκανε scraching , ενδομητρια αντιβιωση για μια εβδομαδα κ 3 εβδομαδες αντιβιωση απο το στομα. Σε 2 ημερες τελειωνω με την αντιβιωση. 

Εσυ προσπαθησες καιρο για το μπεμπακι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Κ εγω μαζι σας :) . Ευχαριστω πολυ, κ εσυ με το καλο!!!

Εγω εχω κανει ηδη 2 προσπαθειες(η δευτερη με κατεψυγμενα). Δεν πηγαν καλα. Μετα απο υστεροσκοπηση βρεθηκε φλεγμονη στο οπισθιο τοιχωμα της μητρας οποτε εκανα 21 ημερες θεραπεια με 3πλη αντιβιωση σταματησα για λιγο κ πριν 3 εβδομαδες μου εκανε scraching , ενδομητρια αντιβιωση για μια εβδομαδα κ 3 εβδομαδες αντιβιωση απο το στομα. Σε 2 ημερες τελειωνω με την αντιβιωση. 

Εσυ προσπαθησες καιρο για το μπεμπακι?

Καλά κι εγω το ιδιο θεμα ειχα με φλεγμονή... Πήρα αντιβίωση τρεις φορές!! Συνολικά το προσπαθούσαμε με βοήθεια γιατρού πλέον (εννοώ με εξωσωματική) κατι παραπάνω απο ένα χρόνο. Κάναμε μια προςπαθεια σε άλλο κέντρο και μετα σε αυτο που εισαι κι εσυ. Χρειάστηκε να κάνω μονο μια διέγερση (είχαμε αρκετά γονιμοποιημένα ωαρια), αλλα ο μικρός μας προέκυψε με την 3η ε/τ κι αφού ειχα πάρει αντιβίωση όπως σου είπα, ειχα κανει βιοψία ενδομητρίου για να δουμε πως πάει η φλεγμονή κΑι κάποια ειδική θεραπεία για το ενδομητριο που δεν παχαινε αρκετά... Ναι, γενικα δεν ηταν και λίγα αυτά που χρειάστηκαν, αλλα το αποτέλεσμα μετράει. Ποτε πας για επομενη προςπαθεια; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spirtoulito είπε:

Καλά κι εγω το ιδιο θεμα ειχα με φλεγμονή... Πήρα αντιβίωση τρεις φορές!! Συνολικά το προσπαθούσαμε με βοήθεια γιατρού πλέον (εννοώ με εξωσωματική) κατι παραπάνω απο ένα χρόνο. Κάναμε μια προςπαθεια σε άλλο κέντρο και μετα σε αυτο που εισαι κι εσυ. Χρειάστηκε να κάνω μονο μια διέγερση (είχαμε αρκετά γονιμοποιημένα ωαρια), αλλα ο μικρός μας προέκυψε με την 3η ε/τ κι αφού ειχα πάρει αντιβίωση όπως σου είπα, ειχα κανει βιοψία ενδομητρίου για να δουμε πως πάει η φλεγμονή κΑι κάποια ειδική θεραπεία για το ενδομητριο που δεν παχαινε αρκετά... Ναι, γενικα δεν ηταν και λίγα αυτά που χρειάστηκαν, αλλα το αποτέλεσμα μετράει. Ποτε πας για επομενη προςπαθεια; 

Μοιαζουν πολυ οι ιστοριες μας. Βιοψια εκανα κ εγω. Δεν το περιμενα να περναμε τοση ταλαιπωρια απο φλεγμονη! Ομως αυτο που λες ειναι το βασικο, το αποτελεσμα μετραει! Δοξα το Θεο το μπεμπακι σου σε λιγες εβδομαδες θα ειναι στην αγκαλια σου! Για την επομενη προσπαθεια θα μου πει μολις τελειωσω την αντιβιωση!

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Καντι!! Στον ιδιο ειμαστε... Άντε ρε κοριτσια σας εύχομαι καλή επιτυχία και συντομα!! 

Οσο για το σαλονάκι, σίγουρα θα έχουμε βρεθεί κάποια στιγμη.

Melenia, εσυ με ποιον γιατρο εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...