Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nima21 είπε:

      Με εκνευρίζουν απιστευτα αυτές οι βαρυγδουπες κουβεντες που μονο τρομοκρατούν! Δεν αμφισβητω την επιστημη κανενός και σιχαίνομαι όταν το κανουν αλλα ειναι ολα βασει ψυχολογιας.. και εμεις στην αρχη που παίρναμε χάλια σπερμοδιαγραμματα κανεις δεν μας μιλησε ετσι.. και σίγουρα μας βοηθησε να συνεχισουμε.. Δηλ συγνωμη σας ειπε οτι τσαμπα θα κανετε το χειρουργειο και έχει αποκλείσει και με τη μέθοδο της μικρογονιμοποιησης να βρεθει ενα υγιες σπερματοζωάριο; Γιατι αν σας τα ειπε ετσι να πας και σε αλλον ανδρολογο.. εκτος αν εσυ εχεις αγχωθει και τα βλεπεις τοσο μαυρα! Ναι φυσικα το πιστευω! Ειναι μικρος, ειναι υγιης, έχει ηδη ενα παιδι, σίγουρα με τη μεθοδο της εξωσωματικης θα τα καταφερετε καποια στιγμη!  Πολυ καλές ειναι οι profertil for men κατ'εμέ αν και αρκετά ακριβες δυστυχως! Παρε μια 2η γνωμη παντως εφοσον βασανιζεσαι! Ολα καλα θα πανε!!! 

      Υ.γ. και να εισαι μπροστά στον ανδρα σου αισιοδοξη.. αγχωνονται παρα πολυ κ εκείνοι ειδικα για τα θεματα τους, αλλα δεν θελουν να το δειχνουν!! Να τον στηριζεις και να ειστε δυνατοι! Αλλωστε το παιδάκι σας απο μονο του είναι κινητήριος δυναμη!!!!

      Μας είπε πως και να κάνει χειρουργείο,θα δει ελάχιστη βελτίωση έως και καθόλου και αυτό λόγω της κρυψορχίας που είχε όταν γεννήθηκε..οι βιταμίνες μας είπε πως δεν θα βοηθήσουν,αλλά ούτε κακό κάνουν και να τις παίρνει.Και πολλά άλλα μας είπε με πολύ κακο τρόπο και ο άντρας μου νευρίασε.Λογικο το βρίσκω.

      Εγω πιστεύω πως επειδή έχουμε κάνει ήδη ένα υγιές παιδάκι,ισως μπορέσουμε να ξανακάνουμε και ένα ακόμα,απλά λόγω του πολύ κακού σπέρματος θα παιδευτω παρά πολύ..Δλδ και να κάνουμε βλαστοκυστες,ίσως δεν δώσουν τελειομηνη εγκυμοσύνη λόγω του σπέρματος..

      πρίν από 59 λεπτά , Kiddo είπε:

      Καλησπέρα, έχει δίκιο η ανδρολογος για την κρυψορχία, όντως είναι τυχερός που έχει σπερματοζωάρια, σε τι ηλικία έκανε την διόρθωση; Αν ήταν ακόμα μωρό αυτό να ξέρεις τον έσωσε.. επίσης έχει σημασία αν ήταν αμφοτερόπλευρη..

      Για την κιρσοκήλη κάνει πολύ μεγάλο λάθος!! Ο άντρας σου είναι μικρός, να πάει να την κάνει χθες!!! Θα βελτιωθεί τραγικά πολύ το σπέρμα αλλά θέλει χρόνο.. τουλάχιστον ένα εξάμηνο με εννιά μήνες μετά.. απλά δεν θα κάνει θαύματα στον αριθμό γιατί αυτό οφείλεται στην κρυψορχία και όσο μεγαλώνει να ξέρεις θα χαλάει περισσότερο το σπέρμα.. δεν επιρρεαζει μόνο εμάς το θέμα της ηλικίας 

      Για τις βιταμίνες έχει και δίκιο και άδικο.. τι εννοώ.. οι βιταμίνες βοηθάνε πάρα πολύ!! Αλλά αυτές που έχετε πάρει εσείς δεν θα σας κάνουν τίποτα απολύτως.. καταλαβαίνω απόλυτα το οικονομικό και το λόγο που καταφυγατε σε αυτές που πήρες αλλά τσάμπα τις παίρνει.. είναι ίσα για ενίσχυση ενός ήδη καλού σπέρματος.. για την δική σας περίπτωση χρειάζεται προσωποποιημένη προσέγγιση με συγκεκριμένες βιταμίνες/αντιοξειδωτικά και σε συγκεκριμένες ποσότητες για να δείτε βελτίωση.. ακόμα και όποια άλλη ακριβή πολυβιταμινη έχει μικρή περιεκτικότητα σε ποσότητες για να δείτε αισθητή διαφορά οπότε και δεν θα σου πρότεινα να δώσετε τόσα λεφτά.. ιδανικά και για λόγους οικονομίας είναι να τις πάρετε μεμονωμένα και συνήθως από εξωτερικό.. πχ εγώ παίρνω coQ10 από Αγγλία.. 240 χάπια των 750mg 17-18€+12-13€μεταφορικα+5€εξοδα τελωνείου περίπου μου βγαίνει θυμάμαι κάπου 40€.. ένα παράδειγμα σου φέρνω τώρα.. αλλά γενικότερα θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις οικονομικές ευκαιρίες σε επαρκή ποσότητα που να καλύπτουν τις ανάγκες του άντρα σου. Ελλάδα δεν θα βρεις καθόλου εύκολα κάτι vfm..

      Το κυριότερο είναι ότι χρειάζεστε καλύτερη προσέγγιση στο θέμα σας.. εγώ θα άλλαζα ουρολόγο ή τουλάχιστον θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη.. ιδανικά από κάποιον περισσότερο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα.. υπάρχουν δύο τρία ονόματα στην Αθήνα..(δεν ξέρω που είσαι)

      Προσωπικά εμείς αλλάξαμε 11 ουρολόγους στην Αθήνα μέχρι να βρούμε αυτόν που θα μας στηρίξει σε αυτό που θέλαμε.. και αυτό που θέλαμε ήταν να το παλέψουμε και όπου έβγαινε..! Από κρυψορχία και εμείς.. λιγότερο τυχεροί από εσάς..

      *Ότι θέλεις ρώτα με.. ή στείλε μου πμ

      Γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε όταν ήταν μωρό.Παλι καλα να λεμε.Στη Θεσσαλονίκη είμαστε και δεν έχουμε ιδέα από ανδρολογους..Στην μοναδική ωοληψια που έχω κάνει,δεν είχα περάσει επιτροπή και δεν είχε χρειαστεί να πάμε σε ανδρολογο.Απλα μας είχε πει ο γυναικολόγος πως ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και πως θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση,όπως και έγινε..Νομίζω πως όλες αυτές οι βιταμίνες βοηθούν σε άλλες παθήσεις του σπέρματος και όχι τόσο στην τερατοσπερμια,δεν ξέρω ίσως κάνω λάθος.Και ο άντρας σου έχει το ιδιο θέμα με τον δικό μου? Τον βοήθησε κάποια αγωγή η το χειρουργείο? 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

@anemoni1989 και @noni90 σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. Μην κοιτατε τα συμπτώματα. Όλα μπορεί να δείχνουν εγκυμοσύνη και όλα να μην είναι. Ποτέ τίποτα δεν είναι σίγουρο. 

Εγώ σας διαβάζω πεταχτά στα διαλείμματα του σεμιναρίου. Μόλις μου έδειξε και θετικό το τεστ ωορρηξίας και από τη μία χάρηκα (γιατί τα συμπτώματα μου είναι πολύ ήπια σε σχέση με άλλες φορές και έλεγα λες να μην κάνω;) από την άλλη λίγο στεναχωριεμαι γιατί αύριο (που μάλλον θα γίνει η ωορρηξία) δεν προβλέπεται σεξ, αφού θα λείπω όλη μέρα και θα γυρίσω σπίτι κατά τις 12.00. Τι να κάνουμε, θα αρκεστουμε στο σήμερα και την Τετάρτη μπας και..

@caramel_83 βάλε με 29-31 Οκτωβρίου στο πινακάκι να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Κ εγώ σας διάβασα στα γρήγορα όσο περίμενα στο γιατρό! @alina80 κ σήμερα μια χαρά είναι.εγώ θεωρώ τη μια μέρα πριν πιο βασική.κ αυριο αν σας ερθει όμως κάντε κάτι...

@Vila μια χαρά κ εσύ! Για μενα ομως δεν προβλέπεται ακόμα ωορ. Τώρα ξεκινάει να ετοιμάζεται το ενδομήτριο, 30η μέρα! Νεότερα την Πέμπτη αν θα υπάρξει κ αυγό...προγεστερόνη θα κοιτάξουμε μετα την ωορ.αν κ εγώ πιστευω οτι ειναι οκ γιατι παχαίνει το ενδομήτριο κ η περίοδος πάντα ερχεται 14 μερες μετα την ωορ. που νομίζω πως παιζει ρόλο. Το βασικό είναι να μεγαλώσει ενα απο τα δεκάδες που έχω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Γειά σας κορίτσια! Κ εγώ σας διάβασα στα γρήγορα όσο περίμενα στο γιατρό! @alina80 κ σήμερα μια χαρά είναι.εγώ θεωρώ τη μια μέρα πριν πιο βασική.κ αυριο αν σας ερθει όμως κάντε κάτι...

@Vila μια χαρά κ εσύ! Για μενα ομως δεν προβλέπεται ακόμα ωορ. Τώρα ξεκινάει να ετοιμάζεται το ενδομήτριο, 30η μέρα! Νεότερα την Πέμπτη αν θα υπάρξει κ αυγό...προγεστερόνη θα κοιτάξουμε μετα την ωορ.αν κ εγώ πιστευω οτι ειναι οκ γιατι παχαίνει το ενδομήτριο κ η περίοδος πάντα ερχεται 14 μερες μετα την ωορ. που νομίζω πως παιζει ρόλο. Το βασικό είναι να μεγαλώσει ενα απο τα δεκάδες που έχω!!!

παλι μεγαλο κυκλο εκανες ε??θα μεγαλωσει μν ανησυχείς!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Papaki@ είπε:

Κοριτσιααααα η FSH έπεσε στα 7,5 από το 11,26!!!! 

Εχει να πέσει πολύ σεξ! Χα χα χα

πολύ χάρηκα! Βρε λέτε να κάνουν τόση δουλειά τα glucophage?

μπραβο ρε παπακι...και γω οταν ειχα κανει 7 ειχα.για θυμησε μου  θεματακι ο συζυγος ειχε η εσυ η δεν εχετε βρει τιποτα?τα δοκιμασες για μεσημερι τα γλουκοφαζ η συνεχιζεις βραδυ?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , orianna είπε:

μπραβο ρε παπακι...και γω οταν ειχα κανει 7 ειχα.για θυμησε μου  θεματακι ο συζυγος ειχε η εσυ η δεν εχετε βρει τιποτα?τα δοκιμασες για μεσημερι τα γλουκοφαζ η συνεχιζεις βραδυ?

Το παίρνω τελικά με το φαγητό μου όταν γυρνάω από την δουλειά το απόγευμα,

Έχω μειωμένο ωοθηλακικο δυναμικό και ποιότητα 

ο σύζυγος με τις βιταμίνες την παλεύει!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον girls,  γυρνωντας απο τον ενδοκρινολογο,  εμαθα τα εξης:

1. Tsh >2.5 δεν ειναι εμποδιο για εγκυμοσυνη... Εμεις τη θέλουμε χαμηλοτερη γιατι ανεβαινει κατα την εγκυμοσύνη και δεν κανει καλο σ έμβρυο 

2. Χαπι για να τη διατηρουμε στο 2.5 και κατω δεν το παιρνουμε για εμας,  αλλα για το μωρο.. Σε εμας ουσιαστικά δεν προσφερει τιποτα... (Ολα για το αλιεν που μεγαλωνει στην κοιλια μας)

3. Συμπτωματα λογω θυρεοειδη εχουμε σε εξωφρενικες τιμες και οχι σε ηπιες αυξησεις... 

Εγω εφυγα παλι με παραπεμπτικα για εξετασεις... Χαπακι δεν μ εδωσε γιατι μ ζητησε να κανω επαναληπτικη tsh γιατι λεει τα αντισυλληπτικα την αυξανουν... Θα μου δωσει αφου ειμαι σε φαση τεκνοποιησης,  αλλα πρεπει να ειμαστε σιγουροι για την τιμη της... Οσο για το ποτε θα κανω την tsh,  ολα θα κριθουν απο την περίοδο μου! (μου έγραψε και β-χοριακη σε περίπτωση που εχω καθυστερηση)!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki@ είπε:

Κοριτσιααααα η FSH έπεσε στα 7,5 από το 11,26!!!! 

Εχει να πέσει πολύ σεξ! Χα χα χα

πολύ χάρηκα! Βρε λέτε να κάνουν τόση δουλειά τα glucophage?

Εννοείται οτι κάνουν δουλειά! Αποδεδειγμένα πια! Πόσο χάρηκα δεν φαντάζεσαι!!!  Μπραβο κοριτσάκι μου! Σε σχεση κ με όλα όσα λέγαμε! Είδες τελικά; πιο καλή κ απο τη δικήου τιμή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια όπως σας έχω πει δεν ελπίζω, το χω δεδομένο ότι δεν....δε νιώθω κάτι διαφορετικό απ τις άλλες φορές, άλλωστε προσπαθούμε όσο μπορούμε κ αν μέχρι τα Χριστούγεννα δεν μας έχει έρθει το σπορακι, θα πάμε για γενικό ρεκτιφιε. Όσο για τα συμπτώματα, Έτσι κουβέντα να γίνεται που λέει και η @anemoni1989. Εεε μη βγαίνουμε κ εκτός τοπικ συμπτώματα πριν την καθυστερηση λεγεται το θέμα χιχιχιχι. Αν έρθει πάλι περιοδος ε δε χάθηκε κ ο κόσμος θα προσπαθήσουμε τον άλλο μήνα. Αν δεν έρθει πάλι θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...