Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Περασε ενας κυκλος σωστα κι εμεινα στον επομενο.Μου ειχαν πει αν δεν εκατσε καλα παρακαλα να πεσει μονο του.να γλυτωσεις την αποξεση.κατι θα ξερανε.η βιοχημικη δε μετρα καν σαν αποβολη για τους γιατρους.

Και εγω που έκανα αποξεση ουτε στον εχθρό μου αυτο το πράγμα.. Μου ειχε πει και εμενα οτι μπορεί να έπεφτε μονο του αλλα καλύτερα να μη το ρισκαραμε και παθαινα τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, zina7777 είπε:

Περασε ενας κυκλος σωστα κι εμεινα στον επομενο.Μου ειχαν πει αν δεν εκατσε καλα παρακαλα να πεσει μονο του.να γλυτωσεις την αποξεση.κατι θα ξερανε.η βιοχημικη δε μετρα καν σαν αποβολη για τους γιατρους.

Αυτό μου το είπε κ ο γιατρός της μαμάς. Μου λέει δεν είναι αποβολή, μόλις έρθει αίμα συνεχίζεις προσπάθειες στον επόμενο κύκλο κανονικά.... ήταν σίγουρος πως θα μου έρθει αίμα Κ δε θα χρειαστώ κάτι.... βέβαια περιμένω κ αν δεν έχει έρθει ως το Σάββατοκυριακο Δευτέρα θα πάω εδώ στη γιατρό να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Περασε ενας κυκλος σωστα κι εμεινα στον επομενο.Μου ειχαν πει αν δεν εκατσε καλα παρακαλα να πεσει μονο του.να γλυτωσεις την αποξεση.κατι θα ξερανε.η βιοχημικη δε μετρα καν σαν αποβολη για τους γιατρους.

ακριβως ετσι ! δεν την μετρανε καν οι γιατροι αλλα εχουν στο νου τους οτι μπορεις να συλλαβεις. 

@noni90 εγω πιστευω οτι με τα χαπια θα μεινεις πολυ συντομα κ ειδικα με το γκλουκοφαζ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Αυτό μου το είπε κ ο γιατρός της μαμάς. Μου λέει δεν είναι αποβολή, μόλις έρθει αίμα συνεχίζεις προσπάθειες στον επόμενο κύκλο κανονικά.... ήταν σίγουρος πως θα μου έρθει αίμα Κ δε θα χρειαστώ κάτι.... βέβαια περιμένω κ αν δεν έχει έρθει ως το Σάββατοκυριακο Δευτέρα θα πάω εδώ στη γιατρό να δούμε...

Ναι noni μην ανησυχεις, μου ετυχε και εμενα το ιδιο αλλα σε εμενα ηρθε αιμα την επομενη , δεν προλαβα να κανω καν χοριακη αλλα στον επομενο κυκλο...τσουπ ..ο αγορινος μου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

1.20 η χοριακη... μπερδεύτηκα παρά πολύ...... μήπως έκαναν εξ αρχής λάθος τα θετικά τεστ;

Κριμα βρε κορίτσι... Σου ευχομαι ο επόμενος μηνα να ειναι ο τυχερός!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

1.20 η χοριακη... μπερδεύτηκα παρά πολύ...... μήπως έκαναν εξ αρχής λάθος τα θετικά τεστ;

Να σου πω ειχες κανει σπερμοδιαγραμμα αν θυμαμαι μετα απο θεραπεια ειχατε ειχατε δει διαφορα?γτ η αδερφη μου εκανε σπερμοδιαγραμμα κ ειχε ουρεοπλασμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Να σου πω ειχες κανει σπερμοδιαγραμμα αν θυμαμαι μετα απο θεραπεια ειχατε ειχατε δει διαφορα?γτ η αδερφη μου εκανε σπερμοδιαγραμμα κ ειχε ουρεοπλασμα

Εμας το σπερμοδιαγραμμα ήταν σούπερ, λόγω πυοσφαιριων πήρε αντιβίωση αυτό το μήνα γτ ο γιατρός είπε για μικρόβιο στον προστάτη. Επαναληπτικό έκανε την Τρίτη κ θα έχουμε τα αποτελέσματα Σάββατο μάλλον... κ πάλι όμως δεν το κάναμε για να βελτιώσουμε κινητικοτητα κ τέτοια, ήταν όλα άψογα... όποτε δε ξέρω τι βελτίωση να δούμε...

πρίν από 4 λεπτά , soth_26 είπε:

Κριμα βρε κορίτσι... Σου ευχομαι ο επόμενος μηνα να ειναι ο τυχερός!!! 

Ότι είναι είναι. Να το εκλάβω ως σύλληψη τώρα αυτό η ως λάθος τεστ; Έχει σημασία ώστε να ξέρω αν θα συνεχίσω διερεύνηση υπογονιμότητας η όχι..... τον άλλο μήνα να ξέρεις... κουνέλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Εμας το σπερμοδιαγραμμα ήταν σούπερ, λόγω πυοσφαιριων πήρε αντιβίωση αυτό το μήνα γτ ο γιατρός είπε για μικρόβιο στον προστάτη. Επαναληπτικό έκανε την Τρίτη κ θα έχουμε τα αποτελέσματα Σάββατο μάλλον... κ πάλι όμως δεν το κάναμε για να βελτιώσουμε κινητικοτητα κ τέτοια, ήταν όλα άψογα... όποτε δε ξέρω τι βελτίωση να δούμε...

Ότι είναι είναι. Να το εκλάβω ως σύλληψη τώρα αυτό η ως λάθος τεστ; Έχει σημασία ώστε να ξέρω αν θα συνεχίσω διερεύνηση υπογονιμότητας η όχι..... τον άλλο μήνα να ξέρεις... κουνέλια!!!!!

Πιστευω οτι ισως εγινε σύλληψη απλα για καποιο λογο δε το κράτησε ο οργανισμός σου.. Δεν νομιζω οτι ηταν λαθος το θετικο, πολυ δυσκολο να ειναι λαθος άσε που όσα κοριτσια εδω εχουν χρησιμοποιήσει αυτο το τεστ αν εχω διαβασει καλα δεν εχει δειξει λαθος θετικο. Χαχαχ ετσι ετσι και θα ερθει το σπορακι, εφοσον εχετε και σουπερ σπέρμα και εφοσον κανεις σύλληψη θα ερθει συντομα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες κορίτσια πραγματικά μέσα στην αγωνία κ το άγχος μου με βοηθήσατε παρά πολύ!!! Ελπίζω να μπορώ κ εγώ με τη σειρά μου να το ανταποδώσω στο θέμα μας αυτό που έχω εκλάβει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Όχι είναι να μου έρθει από σήμερα μέχρι μεθαύριο....

Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι τα δυο τεστ τα πρωτα για καποιο λογο βγηκανε θετικα.Βεβαια,μου κανει πολυ μεγαλη συμπτωση.Οπως και να χει,μαλλον θα δεις αιμα.Η χοριακη ειναι χαμηλη.Δεν ξερω αν μπορω να εκφρασω τι υποθετω,μου κανουν ολα παρανορμαλ.

1.ενδεχωμενο συμπτωματικης μετρησης του τεστ με την εμφυτευση.Γιατι ειπες οτι πηρες τεστ με ευαισθησια.(λενε βεβαια οτι μπορει να θες και 2 μερες μετα τη συλληψη για να το ανιχνευσει)

2.Αν δεν λαμβαναμε καθολου τα τεστ υποψην θα βλεπαμε μια αρνητικη χοριακη κι ολα καλα. Τα δυο θετικα μας μπερδεψαν,αλλα τι μπορει ν ανιχνευσαν.Αν κατι ξεκινησε..γιατι δεν εχει πεσει ακομα.εγω με 10 ειχα αιμα σε 2 μερες.

3.Αν οντως εχει ξεκινησει κατι και προχωραει καλα,γιατι η τιμη παραμενει χαμηλη.

Μαλλον σε μπερδεψα χειροτερα...απλα εκφραζω τις σκεψεις μου,με κουμπια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...