Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      3 ώρες πρίν, Titti είπε:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

Τι να πω ρε συ ειλικρινα κατι στιγμες νιωθω οτι ειμαστε ερμαια στα χερια των γιατρων γι αυτο αναζητουμε εδωμεσα να συγκρινουμε εμπειριες και βιωματα. Μου ειχε δημιουργησει η συγκεκριμενη καποιες υποψιες αλλα ελεγα οτι ολοι οι γιατροι λιγο πολυ ετσι ειναι. Λαθος γτ εκει που κατορθωσα να συνελθω απο την απωλεια  παιρνωντας καλα αποτελεσματα εξετασεων και η γιατρος ελεγε ειναι ζητημα χρονου ξαφνικα μπηκε η ιδεα στο κεφαλι μ οτι κατι συμβαινει και δεν μ το λεει. Νευρα κ αγχος υπεροχα!

Να αλλάξεις γιατρό. Καλή η εξωσωματική αλλά πώς την προτείνουν έτσι λες και είναι καραμέλα. Έχεις ήδη μείνει μια φορά και δεν είναι ότι έχει περάσει και καιρός από τότε. Και μία χαρά ηλικία έχεις. Μόλις μία γυναίκα είναι πάνω από 35 αμέσως δεν θα μπορεί και εξωσωματική. Η θεια μου έκανε το πρώτο στα 38 και το δεύτερο στα 39,5. Και εμείνε σχεδόν αμέσως και στα δύο. Δεν λέει τίποτα η ηλικία. Απλώς ποντάρουν στο άγχος και το καλλιεργούν. Φυσιολογικά θα μείνουμε Μελίνα κι εσύ κι εγώ και ας κοντεύουν είναι τα 40. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 9 λεπτά , MelinaFo είπε:

Τι να πω ρε συ ειλικρινα κατι στιγμες νιωθω οτι ειμαστε ερμαια στα χερια των γιατρων γι αυτο αναζητουμε εδωμεσα να συγκρινουμε εμπειριες και βιωματα. Μου ειχε δημιουργησει η συγκεκριμενη καποιες υποψιες αλλα ελεγα οτι ολοι οι γιατροι λιγο πολυ ετσι ειναι. Λαθος γτ εκει που κατορθωσα να συνελθω απο την απωλεια  παιρνωντας καλα αποτελεσματα εξετασεων και η γιατρος ελεγε ειναι ζητημα χρονου ξαφνικα μπηκε η ιδεα στο κεφαλι μ οτι κατι συμβαινει και δεν μ το λεει. Νευρα κ αγχος υπεροχα!

Πλακα κανεις???!!!!!??? Ενταξει δηλαδη ελεος. Τετοια εκμεταλλευση πια! Και τωρα κανεις προσπαθεια σε δημοσιο???

Πως να πάω αφού είναι μόνο αυτός που κάνει στο δημόσιο;


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ γλυκα!

@Vila για το παπαγεωργιου θα κανω μια κινηση και γω

@Farmakotriftena η δικια μ οσο εκανα τεστ παπ καθε χρονο δεν με θυμοταν καν! Με την εγκυμοσυνη και ειδικα την επεμβαση με φωναζει γλυκια μ και αγαπη μ

@alina80 που θα παει θα το σκαρωσουμε και μεις αυτο πιστευω και γω!λιγο εμεινε ειμαστε κοντα!

@Papaki@ δηλαδη ο τυπος απο το νοσοκομειο μαζευει κοσμο για το ιδιωτικο του ιατρειο???? Αλλο δημοσιο δεν υπαρχει να πας? Συγνωμη αλλα θα το πω ειλικρινα δεν ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για ενα παιδι. Αν δεν ειναι η μοιρα μας  θα το δεχτουμε και οπως ειπε και η @Ungry girl θα παρω και ενα κουταβι γτ ο αντρας μ δεν μ παιρνει! Λεει πρωτα παιδι. Εχουμε χασει πριν ενα χρονο τον σκυλο μας και μ λεει και μωρο και κουταβι μαζι χαχαχαχαψα παιδια σκυλια

  • Μου αρέσει 5

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Δεν υπάρχουν άλλοι γιατροι; Ή απάντηση του ήταν απλά ανεκδιήγητη !!! 

Στην Θεσσαλονίκη όχι ήταν άλλος ένας αλλά βγήκε στη σύνταξη 

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

 

@Papaki@ δηλαδη ο τυπος απο το νοσοκομειο μαζευει κοσμο για το ιδιωτικο του ιατρειο???? Αλλο δημοσιο δεν υπαρχει να πας? Συγνωμη αλλα θα το πω ειλικρινα δεν ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για ενα παιδι. Αν δεν ειναι η μοιρα μας  θα το δεχτουμε και οπως ειπε και η @Ungry girl θα παρω και ενα κουταβι γτ ο αντρας μ δεν μ παιρνει! Λεει πρωτα παιδι. Εχουμε χασει πριν ενα χρονο τον σκυλο μας και μ λεει και μωρο και κουταβι μαζι χαχαχαχαψα παιδια σκυλια

Για εξωσωματική δημόσιο είναι μόνο ένα Θεσσαλονίκη κορίτσι μου που δεν είναι δωρεάν πληρώνεις πάλι 1350€ νομίζω αλλά μόνο το νοσοκομείο  όχι τον γιατρό 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Papaki@ είπε:

Στην Θεσσαλονίκη όχι ήταν άλλος ένας αλλά βγήκε στη σύνταξη 

Δλδ γίνονται εξωσωματικες και σε δημόσια νοσοκομεία γενικοτερα; Ή απλά η παρακολούθηση και προετοιμασία είναι στο δημόσιο και μετά η εξωσωματική σε ιδιωτικο; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Δλδ γίνονται εξωσωματικες και σε δημόσια νοσοκομεία γενικοτερα; Ή απλά η παρακολούθηση και προετοιμασία είναι στο δημόσιο και μετά η εξωσωματική σε ιδιωτικο; 

Ναι υπαρχουν τμηματα καθ εξιν αποβολων και εξωσωματικων. Αλλα δεν ηξερα οτι ειναι μονο ενα! Νομιζα παπαγεωργιου κ ιπποκρατειο. Το @Papaki@ ξερει καλυτερα. 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Papaki@ είπε:

Στην Θεσσαλονίκη όχι ήταν άλλος ένας αλλά βγήκε στη σύνταξη 

Για εξωσωματική δημόσιο είναι μόνο ένα Θεσσαλονίκη κορίτσι μου που δεν είναι δωρεάν πληρώνεις πάλι 1350€ νομίζω αλλά μόνο το νοσοκομείο  όχι τον γιατρό 

Εγώ στη θέση σου θα έκλεινα ραντεβού και θα πήγαινα σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Αν μου έκανε νύξη θα του έλεγα "αποφάσισα την επόμενη να την κάνω εδώ". Δεν μπορεί να σου πει τίποτα απολύτως. Κι αν έχει το θράσος να σου πει μπορείς να του κάνεις καταγγελία. Και από το δημόσιο πληρώνεται. Μην σου πω ότι θα πήγαινα και μόλις τον έβλεπα θα έλεγα "α γιατρέ είστε και εδώ; Τι καλά, ξέρετε ήδη το ιστορικό μου". 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εγώ στη θέση σου θα έκλεινα ραντεβού και θα πήγαινα σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Αν μου έκανε νύξη θα του έλεγα "αποφάσισα την επόμενη να την κάνω εδώ". Δεν μπορεί να σου πει τίποτα απολύτως. Κι αν έχει το θράσος να σου πει μπορείς να του κάνεις καταγγελία. Και από το δημόσιο πληρώνεται. Μην σου πω ότι θα πήγαινα και μόλις τον έβλεπα θα έλεγα "α γιατρέ είστε και εδώ; Τι καλά, ξέρετε ήδη το ιστορικό μου". 

Χαχαχ Αλινα αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να γράψω!! Ακριβώς τα ίδια! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Δλδ γίνονται εξωσωματικες και σε δημόσια νοσοκομεία γενικοτερα; Ή απλά η παρακολούθηση και προετοιμασία είναι στο δημόσιο και μετά η εξωσωματική σε ιδιωτικο; 

Όχι σε όλα,Θεσσαλονίκη είναι μόνο το παπαγεωργιου έχει δίκη του μονάδα εξωσωματικής που κοστίζει 1350€ και αν κλείνεις πρωινά ραντεβού δεν πληρώνεις τον γιατρό, ούτε παίρνει αμοιβή για την εξωσωματική 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κοριτσια μ γλυκα!

@Vila για το παπαγεωργιου θα κανω μια κινηση και γω

@Farmakotriftena η δικια μ οσο εκανα τεστ παπ καθε χρονο δεν με θυμοταν καν! Με την εγκυμοσυνη και ειδικα την επεμβαση με φωναζει γλυκια μ και αγαπη μ

@alina80 που θα παει θα το σκαρωσουμε και μεις αυτο πιστευω και γω!λιγο εμεινε ειμαστε κοντα!

@Papaki@ δηλαδη ο τυπος απο το νοσοκομειο μαζευει κοσμο για το ιδιωτικο του ιατρειο???? Αλλο δημοσιο δεν υπαρχει να πας? Συγνωμη αλλα θα το πω ειλικρινα δεν ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για ενα παιδι. Αν δεν ειναι η μοιρα μας  θα το δεχτουμε και οπως ειπε και η @Ungry girl θα παρω και ενα κουταβι γτ ο αντρας μ δεν μ παιρνει! Λεει πρωτα παιδι. Εχουμε χασει πριν ενα χρονο τον σκυλο μας και μ λεει και μωρο και κουταβι μαζι χαχαχαχαψα παιδια σκυλια

Εννοείται θα το κάνουμε. Κορίτσια να μην ξεχνάμε ότι δύο γενιές πίσω οι γυναίκες πάλι αργά έκαναν παιδιά. Τουλάχιστον στην περιοχή μου. Η γιαγιά μου (85 σήμερα) έκανε το πρώτο στα 24 και θεωρούνταν μικρή. Οι περισσότερες έκαναν παιδιά μετά τα 30 γιατί παντρεύονταν πιο μεγάλες. Οι περισσότερες συμμαθήτριες της μαμάς μου (η οποία είναι σήμερα 61) είχαν μαμάδες πολύ μεγαλύτερες από τη γιαγιά μου. Δεν λέω ότι είναι εύκολο. Αλλά μην τρελαινόμαστε κιολας με την ηλικία. Το πρωί άκουγα στην τηλεόραση για την κατάψυξη ωαρίων και μιλούσαν για τις άνω των τριάντα ηλικίες λες και ήταν καμία αρρώστια. Μελίνα μην ακούς κανέναν. Πριν δύο μήνες έμεινες έγκυος, οι εξετάσεις σου είναι καλές. Αν είναι και του άντρα σου συνέχισε τις προσπάθειες για όσο καιρό εσύ κρίνεις και γουσταρεις. Τα έχω πάρει τώρα... Όχι γιατί είμαι εναντίον της εξωσωματικής, αλλα με το θέμα της ηλικίας.

Α και να πω και άλλη περίπτωση που ξέρω. Γυναίκα στα 45 έκανε παιδί με εξωσωματική όχι επειδή εκείνη είχε πρόβλημα. Είχαν θέμα με το σπέρμα του άντρα της ο οποίος ήταν και κάτω από 40 τότε. 

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

Όχι σε όλα,Θεσσαλονίκη είναι μόνο το παπαγεωργιου έχει δίκη του μονάδα εξωσωματικής που κοστίζει 1350€ και αν κλείνεις πρωινά ραντεβού δεν πληρώνεις τον γιατρό, ούτε παίρνει αμοιβή για την εξωσωματική 

Οπότε όχι μόνο θα πήγαινα, αλλά θα πήγαινα και πρωί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Εγώ στη θέση σου θα έκλεινα ραντεβού και θα πήγαινα σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Αν μου έκανε νύξη θα του έλεγα "αποφάσισα την επόμενη να την κάνω εδώ". Δεν μπορεί να σου πει τίποτα απολύτως. Κι αν έχει το θράσος να σου πει μπορείς να του κάνεις καταγγελία. Και από το δημόσιο πληρώνεται. Μην σου πω ότι θα πήγαινα και μόλις τον έβλεπα θα έλεγα "α γιατρέ είστε και εδώ; Τι καλά, ξέρετε ήδη το ιστορικό μου". 

Το σκέφτηκα και εγώ κορίτσι μου αυτό αλλά 

1 πιστεύω ότι θα τσατιστει και δεν θα μου κάνει καλή δουλειά 

2 δεν θέλω να ξαναπάρω φάρμακα αλλά να κάνω σε φυσικό κύκλο πράγμα που δεν είναι σύμφωνος αυτός 

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Εννοείται θα το κάνουμε. Κορίτσια να μην ξεχνάμε ότι δύο γενιές πίσω οι γυναίκες πάλι αργά έκαναν παιδιά. Τουλάχιστον στην περιοχή μου. Η γιαγιά μου (85 σήμερα) έκανε το πρώτο στα 24 και θεωρούνταν μικρή. Οι περισσότερες έκαναν παιδιά μετά τα 30 γιατί παντρεύονταν πιο μεγάλες. Οι περισσότερες συμμαθήτριες της μαμάς μου (η οποία είναι σήμερα 61) είχαν μαμάδες πολύ μεγαλύτερες από τη γιαγιά μου. Δεν λέω ότι είναι εύκολο. Αλλά μην τρελαινόμαστε κιολας με την ηλικία. Το πρωί άκουγα στην τηλεόραση για την κατάψυξη ωαρίων και μιλούσαν για τις άνω των τριάντα ηλικίες λες και ήταν καμία αρρώστια. Μελίνα μην ακούς κανέναν. Πριν δύο μήνες έμεινες έγκυος, οι εξετάσεις σου είναι καλές. Αν είναι και του άντρα σου συνέχισε τις προσπάθειες για όσο καιρό εσύ κρίνεις και γουσταρεις. Τα έχω πάρει τώρα... Όχι γιατί είμαι εναντίον της εξωσωματικής, αλλα με το θέμα της ηλικίας.

Α και να πω και άλλη περίπτωση που ξέρω. Γυναίκα στα 45 έκανε παιδί με εξωσωματική όχι επειδή εκείνη είχε πρόβλημα. Είχαν θέμα με το σπέρμα του άντρα της ο οποίος ήταν και κάτω από 40 τότε. 

Οπότε όχι μόνο θα πήγαινα, αλλά θα πήγαινα και πρωί! 

Είχα κλείσει πρωινό! Χα χα χα αλλά δεν πήγα τελικά 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Papaki@ είπε:

Το σκέφτηκα και εγώ κορίτσι μου αυτό αλλά 

1 πιστεύω ότι θα τσατιστει και δεν θα μου κάνει καλή δουλειά 

2 δεν θέλω να ξαναπάρω φάρμακα αλλά να κάνω σε φυσικό κύκλο πράγμα που δεν είναι σύμφωνος αυτός 

Κορίτσι εσύ ξέρεις καλύτερα. Αν έχεις και άλλους λόγους πάσο. Κάπου κοντά δεν έχει δημόσια νοσοκομεία; Λάρισα ας πούμε; 

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κουφαλες!!!!!! Πισω και σας φαγαμε αχαχαχαχα γιουρια κοριτσια ανελεητο σεξ χαχαχαχα

Και όταν θέλεις χίλια like δεν έχεις ούτε ένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κουφαλες!!!!!! Πισω και σας φαγαμε αχαχαχαχα γιουρια κοριτσια ανελεητο σεξ χαχαχαχα

Χα χα χα γαματω! Πολύ θέλω να μείνω φυσιολογικά και να του το τρίψω στη μούρη!!! 

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...