Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@ada32 αυτο ηταν σποντα??? :P

@Farmakotriftena σημερα - αυριο ειναι το μαξιμουμ που περιμενω... Αν καταλαβα καλα την ωορρηξια μου ομως,  σημαινει πως μαλλον θα ειχα πολυ μικρο κυκλο οπως και τς προηγουμενες 2 φορες (21-22 μερες) και αρα εχω 6 μερες καθυστέρηση... Εγω οπως και να χει ξεκιναω να μετραω απο σημερα! 

Συμπτώματα: φλέβες σ στηθος εδω και αρκετες μερες,  πονακια δεξια και αριστερα στις ωοθηκες εδω και μερες σαν να με τραβαει κατι απο μεσα,  πονος στη μέση αλλα μονο απο τη μια μερια,  πρησμενο σχετικά στηθος αλλα οχι και κατι τραγικο και απο χθες εχω και μια σχετικη ανακατωσουρα,  η οποια ομως θα μπορουσε να θεωρηθεί προεορτιο της περιοδου ή καποια ιωση... Επισης,  δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα απο τα κλασσικα της περιοδου μ... Το στηθος μονο που και παλι πρηζεται πολύ περισσοτερο. Δεν εχω τον χαρακτηριστικο πονο στην κοιλια ή τη μεση (κατεβαζα τα παυσιπονα σαν καραμελες) και δεν έχει πρηστει καθολου η κοιλια μου... 

Θα φανει τωρα τι θα γινει... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 50 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Farmakotriftena Περαστικά κοριτσι μου και υπομονη... 

Εγω τα ιδια... Περιμενωωωω!!!  Αχαχχαχαχαχα και οχι δεν βαζω θερμομετρο γτ δεν ξερω καν ποια ειναι η φυσιολογική θερμοκρασια μου,  αφου θερμομετρουμαι μονο οταν νιωθω οτι εχω πυρετο!!!  :P

ναι αλλα αν εχεις δεκατα αρκετες εχουν στην εγκυμοσυνη θα ειναι ακομα ενα σημαδι ;)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@ada32 αυτο ηταν σποντα??? :P

@Farmakotriftena σημερα - αυριο ειναι το μαξιμουμ που περιμενω... Αν καταλαβα καλα την ωορρηξια μου ομως,  σημαινει πως μαλλον θα ειχα πολυ μικρο κυκλο οπως και τς προηγουμενες 2 φορες (21-22 μερες) και αρα εχω 6 μερες καθυστέρηση... Εγω οπως και να χει ξεκιναω να μετραω απο σημερα! 

Συμπτώματα: φλέβες σ στηθος εδω και αρκετες μερες,  πονακια δεξια και αριστερα στις ωοθηκες εδω και μερες σαν να με τραβαει κατι απο μεσα,  πονος στη μέση αλλα μονο απο τη μια μερια,  πρησμενο σχετικά στηθος αλλα οχι και κατι τραγικο και απο χθες εχω και μια σχετικη ανακατωσουρα,  η οποια ομως θα μπορουσε να θεωρηθεί προεορτιο της περιοδου ή καποια ιωση... Επισης,  δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα απο τα κλασσικα της περιοδου μ... Το στηθος μονο που και παλι πρηζεται πολύ περισσοτερο. Δεν εχω τον χαρακτηριστικο πονο στην κοιλια ή τη μεση (κατεβαζα τα παυσιπονα σαν καραμελες) και δεν έχει πρηστει καθολου η κοιλια μου... 

Θα φανει τωρα τι θα γινει... 

Ξεκινας να.μετρας απο σημερα αν καταλαβα καλα για να φτασεις στις περισσότερες μερες κυκλου που ειχες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ξεκινας να.μετρας απο σημερα αν καταλαβα καλα για να φτασεις στις περισσότερες μερες κυκλου που ειχες?

Σημερα ειναι η μεγαλυτερη μερα κυκλου... Στο περιπου τωρα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@ada32 αυτο ηταν σποντα??? :P

@Farmakotriftena σημερα - αυριο ειναι το μαξιμουμ που περιμενω... Αν καταλαβα καλα την ωορρηξια μου ομως,  σημαινει πως μαλλον θα ειχα πολυ μικρο κυκλο οπως και τς προηγουμενες 2 φορες (21-22 μερες) και αρα εχω 6 μερες καθυστέρηση... Εγω οπως και να χει ξεκιναω να μετραω απο σημερα! 

Συμπτώματα: φλέβες σ στηθος εδω και αρκετες μερες,  πονακια δεξια και αριστερα στις ωοθηκες εδω και μερες σαν να με τραβαει κατι απο μεσα,  πονος στη μέση αλλα μονο απο τη μια μερια,  πρησμενο σχετικά στηθος αλλα οχι και κατι τραγικο και απο χθες εχω και μια σχετικη ανακατωσουρα,  η οποια ομως θα μπορουσε να θεωρηθεί προεορτιο της περιοδου ή καποια ιωση... Επισης,  δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα απο τα κλασσικα της περιοδου μ... Το στηθος μονο που και παλι πρηζεται πολύ περισσοτερο. Δεν εχω τον χαρακτηριστικο πονο στην κοιλια ή τη μεση (κατεβαζα τα παυσιπονα σαν καραμελες) και δεν έχει πρηστει καθολου η κοιλια μου... 

Θα φανει τωρα τι θα γινει... 

Ε κανε ένα τεστ βρε κορίτσι!! Ποια η διαφορά να το μάθεις σήμερα ή μετά από 5 μερες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Σημερα ειναι η μεγαλυτερη μερα κυκλου... Στο περιπου τωρα... 

πφφφ μας εχεις σκασει..... κανε μαρη ενα τεστ να βγει το θετικο να τελειωνουμε....εσυ εισαι χειροτερη απο εμενα, τι αλλο συμπτωμα θες?? να κλωτσησει??? :P

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

πφφφ μας εχεις σκασει..... κανε μαρη ενα τεστ να βγει το θετικο να τελειωνουμε....εσυ εισαι χειροτερη απο εμενα, τι αλλο συμπτωμα θες?? να κλωτσησει??? :P

Αχχαχαχαχαχαχχα πνιγηκα με τον καφε!!!!! 

Εχει τρομαξει το ματι μου με τις βιοχημικες... Θα περιμενω να χω 2-3 μερες επισημης καθυστερησης,  να ναι και πιο μεγαλη η χοριακη (αν οντως παιζει κατι) 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

πφφφ μας εχεις σκασει..... κανε μαρη ενα τεστ να βγει το θετικο να τελειωνουμε....εσυ εισαι χειροτερη απο εμενα, τι αλλο συμπτωμα θες?? να κλωτσησει??? :P

Χαχαχαχαχαχ εχει τι αγωνια της εχει και εμας χαχαχαχ @anemoni1989 κανε κοριτσι μ οτι γουσταρεις απλα οταν κανεις το τεστακι πες μας γτ θα σκασουμε χαχαχαχα!!!!!:-D:-P:mrgreen::P


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αχχαχαχαχαχαχχα πνιγηκα με τον καφε!!!!! 

Εχει τρομαξει το ματι μου με τις βιοχημικες... Θα περιμενω να χω 2-3 μερες επισημης καθυστερησης,  να ναι και πιο μεγαλη η χοριακη (αν οντως παιζει κατι) 

ενταξει κανε εσυ  σημερα το τεστ και πηγαινε το Σαββατο να κανεις την χοριακη :P 

Just now, MelinaFo είπε:

Χαχαχαχαχαχ εχει τι αγωνια της εχει και εμας χαχαχαχ @anemoni1989 κανε κοριτσι μ οτι γουσταρεις απλα οταν κανεις το τεστακι πες μας γτ θα σκασουμε χαχαχαχα!!!!!:-D:-P:mrgreen::P

μα εχουμε κι εμεις αγωνια μαζι της, κι εγω να ημουν σε καθυστερηση ετσι δεν θα ενιωθα τς τς τς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , caramel_83 είπε:

πφφφ μας εχεις σκασει..... κανε μαρη ενα τεστ να βγει το θετικο να τελειωνουμε....εσυ εισαι χειροτερη απο εμενα, τι αλλο συμπτωμα θες?? να κλωτσησει??? :P

Καραμελιτσα με έκανες και γέλασα! Και δεν έχω και like! Καλά σου λέει βρε @anemoni1989 , αν πιστεύεις ότι μπορει να έχεις 6 μέρες καθυστέρηση τι περιμένεις; Να σπάσουν τα νερά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , caramel_83 είπε:

πφφφ μας εχεις σκασει..... κανε μαρη ενα τεστ να βγει το θετικο να τελειωνουμε....εσυ εισαι χειροτερη απο εμενα, τι αλλο συμπτωμα θες?? να κλωτσησει??? :P

πες τα χρυσοστομη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

"Οι Ωριωνίδες, η βροχή από «πεφταστέρια» του φθινοπώρου, κορυφώνονται το βράδυ της Παρασκευής (20 Οκτωβρίου) προς χαράματα Σαββάτου στο βόρειο ημισφαίριο, που περιλαμβάνει και τη χώρα μας...Οι Ωριωνίδες είναι μια μέτριας έντασης βροχή διαττόντων, που κάθε χρόνο εμφανίζονται από τις 2 Οκτωβρίου έως τις 7 Νοεμβρίου. Οι καλύτερες ώρες για παρατήρηση είναι με κατεύθυνση προς την Ανατολή, λίγο μετά τα μεσάνυχτα και πριν την αυγή."
 Λοιπόν κορίτσια αυριο μετα τα μεσάνυχτα όλες τα μάτια στον ουρανό γα να κάνουμε ευχές!!:-D

 



 

  • Μου αρέσει 6

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε οτι επειδη δεν απανταει η @anemoni1989 εχει παει να παρει τεστ :roll: βρε παιδι μοου εχει δικιο η @alina80 αφου ετσι οπως εχει υπολογισει την ωορηξια εχεις ηδη 6 μερες καθυστερηση :?

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 λοιπον ή συμβαινει η περιπτωση που κλασσικα ολες εχουμε περασει που ειχαμε φουλ συμπτωματα και ημαστε σιγουρες για εγκυμοσυνη η οντως εισαι!χαχχαχχα θα μου πεις το ξερεις ηδη αυτο !εγω μαζι σου περιμενε λιγο ακομα οταν το κανεις να ειναι εγκυρο μην εχεις παλι ειμαι δεν ειμαι!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...