Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 59 minutes ago, Eflenew said:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      Όλα καλα θα πάνε !!!! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Καλημέρα κορίτσια!!penoyla45 σου εύχομαι να είσαι έγκυος.το διάστημα που προσπαθείτε είναι πολύ μικρό οπότε δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι...σκέψου εγώ με τον άντρα μου προσπαθούμε δύο χρόνια και χωρίς να έχουμε κάποιο πρόβλημα.Οπότε νομίζω ότι το άγχος και η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα τζουτζουκες! Πως είστε τι κάνετε; @*ζουζουνα*!!! τι γίνεται ;;

καλησπέρα κορίτσια!!!εγώ τι να πω..δεν ξέρω..πάνω κάτω τα ίδια,εκεί που λέω σίγουρα δεν είμαι εχθές έκανα πάλι το πρωί εμετό,κ σήμερα έκανε 3 φορές συνεχόμενα το πρωί στις 10.00 ίδια ώρα με εχθές...ειλικρινά αρχίζω κ ανησυχώ...κ είναι ίδιες μέρες με την προηγούμενη βδομάδα Τρίτη Κ Τετάρτη..Κ Κυριακή είχα πολύ τάση για εμετό όμως δεν έκανα..τώρα την Κυριακή Κ την Δευτέρα είχα λίγους ήπιους πολύ πόνους περιόδου για λίγο το πρωί όπου είχα δει κ λίγο αχνό καφέ ίσως..με επιφύλαξη αυτό ...το στήθος κλασικά με ενοχλεί..φαίνονται κ οι φλέβες..ώρες ώρες πολύ έντονες αλλά από πρήξιμο δεν ξέρω..ειδικά τώρα έχει γίνει να το κλαίνε κ οι ρεγγες...χαλί μαύρο...έχει πέσει πολύ κ είναι πολύ μαλακό επειδή θηλαζα 13 μήνες.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!!εγώ τι να πω..δεν ξέρω..πάνω κάτω τα ίδια,εκεί που λέω σίγουρα δεν είμαι εχθές έκανα πάλι το πρωί εμετό,κ σήμερα έκανε 3 φορές συνεχόμενα το πρωί στις 10.00 ίδια ώρα με εχθές...ειλικρινά αρχίζω κ ανησυχώ...κ είναι ίδιες μέρες με την προηγούμενη βδομάδα Τρίτη Κ Τετάρτη..Κ Κυριακή είχα πολύ τάση για εμετό όμως δεν έκανα..τώρα την Κυριακή Κ την Δευτέρα είχα λίγους ήπιους πολύ πόνους περιόδου για λίγο το πρωί όπου είχα δει κ λίγο αχνό καφέ ίσως..με επιφύλαξη αυτό ...το στήθος κλασικά με ενοχλεί..φαίνονται κ οι φλέβες..ώρες ώρες πολύ έντονες αλλά από πρήξιμο δεν ξέρω..ειδικά τώρα έχει γίνει να το κλαίνε κ οι ρεγγες...χαλί μαύρο...έχει πέσει πολύ κ είναι πολύ μαλακό επειδή θηλαζα 13 μήνες.

ε τωρα σε δυο μερες δεν περιμενεις? κανε ενα τεστ νομιζω θα δειξει πλεον! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Εγω πονούσα λιγες ώρες πριν μου έρθει περιοδος κ έτσι όταν είχα μείνει το κατάλαβα από αυτό γιατί ούτε καν πονούσα όπως πάντα χαμηλά κ τέτοια μόνο που το στηθος ήταν τούμπανο κ πονούσε πολύ.Ειχα πετάξει αυτά τα Μοντγκόμερι μερες πριν το θυμαμαι κ είχα λίγα υγρα σαν νεράκι διάφανα ειδικά την ημέρα που περίμενα είχα τα υγρα αυτά και ένιωθα ζεστή αλλα γενικά είχα την αίσθηση πως δεν θα αδιαθετησω.Για την κάθε μια μας μπορεί να διαφέρουν τα συμπτώματα για αυτό θέλει ηρεμία να καταλαβαίνουμε το σώμα μας ώστε να μην επηρεαζόμαστε γιατί αυθυποβάλλουμε τον οργανισμό μας χωρίς να το καταλαβαίνουμε.

Το παν η ηρεμία.. 

Και όχι άγχος.. 

Και ότι θέλει ας γίνει!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

ε τωρα σε δυο μερες δεν περιμενεις? κανε ενα τεστ νομιζω θα δειξει πλεον! 

Όχι βάση θερμοκρασίας γύρω στις 30/5 υπολογίζω..τώρα τι να σ πω..αν είμαι να έχω πιάσει νωρίτερα κ να μην ανέβηκε η θερμοκρασία κ να ανέβηκε μέρες μετά τι να πω δεν ξέρω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι βάση θερμοκρασίας γύρω στις 30/5 υπολογίζω..τώρα τι να σ πω..αν είμαι να έχω πιάσει νωρίτερα κ να μην ανέβηκε η θερμοκρασία κ να ανέβηκε μέρες μετά τι να πω δεν ξέρω...

ζουζουνα μου φαινετε οτι δεν θα βγαλεις ακρη με την θερμοκρασια μαλλον εχεις κανει λαθος.  παντως αν πραγματικα περιμενεις 30/5 αποκλειετε αυτα να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης 20 μερες πριν την περιοδο ειναι απιθανο εσυ εχεις εμετους 10 μερες σχεδον τωρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ζουζούνα εγω στη θέση σου θα εκανα ενα τεστ. Όπως λέει η linaa δεν γίνεται να εχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν ακομα γίνει η σύλληψη! Το πιθανότερο ειναι οτι έκανες ωορρηξία πιο πριν. Οποτε σίγουρα θα δείξει το τεστ αν εισαι έγκυος. Άντε, κάνε ενα και πες μας κι εμας! 

Penoyla, μακάρι να εισαι έγκυος αλλα μην το ψάχνεις με τα συμπτώματα. Όλες εχουμε (ή δεν εχουμε) διαφορετικά. Εγω για παράδειγμα αυριο κλείνω την 14 εβδομαδα κύησης και ακομα αυτα τα σπυράκια που λέτε στο στήθος, τα Μοντγκόμερι, δεν τα εχω βγάλει. Τα ψαχνω αλλα δεν τα βρίσκω! Εχει μεγαλώσει μόνο, αυτη ειναι η διαφορα. Όσον αφορά στους πόνους περιόδου(οτι τώρα κατεβαίνει δηλαδη), τους είχα και τις δυο φορές που ήμουν έγκυος. Την πρώτη φορα με πονούσε πολυ και το στήθος. Τη δεύτερη ομως δεν είχα καμία υπόνοια οτι μπορει να ειμαι έγκυος. Ευχομαι να γίνει οτι ειναι για καλο να γίνει και στην ωρα που ειναι καλυτερα να γίνει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

ζουζουνα μου φαινετε οτι δεν θα βγαλεις ακρη με την θερμοκρασια μαλλον εχεις κανει λαθος.  παντως αν πραγματικα περιμενεις 30/5 αποκλειετε αυτα να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης 20 μερες πριν την περιοδο ειναι απιθανο εσυ εχεις εμετους 10 μερες σχεδον τωρα. 

άρα τι εννοείς,την θερμοκρασία την ίδια ώρα την παίρνω το πρωί 10 λεπτά αφού έχω ξυπνήσει...από εμετούς κ τον σημερινό γιατί 1 τον πιάνω κ ας ήταν 3 φορές μαζί...είναι σύνολο 5 φορές...Για την ακρίβεια τάση για εμετό είχα από 11/5 ,όπου 13/5 έκανα εμετό ,μετά 15/5, 16/5 εμετό κ 22/5, 23/5 εμετό κ οι υπόλοιπες μέρες ανάμεσα μέχρι σήμερα είχα τάση για εμετό...αυτά το ροζ αίμα 2 κουκίδες το είδα 13/5 κ ήμουν 18η μέρα...λοιπόν είπα του άντρα μου να πάρει τεστ κ θα το κάνω αύριο το πρωί,αν κ ξέρω ότι θα βγει αρνητικό..τεσπα δεν πειράζει...τουλάχιστον να ξέρω..αα..επαφές είχαμε 6/5, 8,10,12,14 κ 16 του μήνα.

πρίν από 37 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ζουζούνα εγω στη θέση σου θα εκανα ενα τεστ. Όπως λέει η linaa δεν γίνεται να εχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν ακομα γίνει η σύλληψη! Το πιθανότερο ειναι οτι έκανες ωορρηξία πιο πριν. Οποτε σίγουρα θα δείξει το τεστ αν εισαι έγκυος. Άντε, κάνε ενα και πες μας κι εμας! 

Penoyla, μακάρι να εισαι έγκυος αλλα μην το ψάχνεις με τα συμπτώματα. Όλες εχουμε (ή δεν εχουμε) διαφορετικά. Εγω για παράδειγμα αυριο κλείνω την 14 εβδομαδα κύησης και ακομα αυτα τα σπυράκια που λέτε στο στήθος, τα Μοντγκόμερι, δεν τα εχω βγάλει. Τα ψαχνω αλλα δεν τα βρίσκω! Εχει μεγαλώσει μόνο, αυτη ειναι η διαφορα. Όσον αφορά στους πόνους περιόδου(οτι τώρα κατεβαίνει δηλαδη), τους είχα και τις δυο φορές που ήμουν έγκυος. Την πρώτη φορα με πονούσε πολυ και το στήθος. Τη δεύτερη ομως δεν είχα καμία υπόνοια οτι μπορει να ειμαι έγκυος. Ευχομαι να γίνει οτι ειναι για καλο να γίνει και στην ωρα που ειναι καλυτερα να γίνει! 

Καλά άμα είμαι θα είμαι περίπτωση να έχω εμετούς έτσι νωρίς...μάλλον από την σύλληψη..αν κ κάποια κοπέλα μου είπε ότι μπορεί να έχεις ναυτιες κ στην ωορρηξία,αλλά εμετό δεν ξέρω..τι να πω..πρώτη φορά μου συμβαίνει...αυτό...ίσως είναι κ οι ορμόνες τι να πω..τρελάθηκαν φαίνεται από το σπέρμα του άντρα μου χαχαχαχαχαχα,ήταν 1η ελεύθερη επαφή μετά από 2 χρόνια..ίσως γι'αυτό..χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

άρα τι εννοείς,την θερμοκρασία την ίδια ώρα την παίρνω το πρωί 10 λεπτά αφού έχω ξυπνήσει...από εμετούς κ τον σημερινό γιατί 1 τον πιάνω κ ας ήταν 3 φορές μαζί...είναι σύνολο 5 φορές...Για την ακρίβεια τάση για εμετό είχα από 11/5 ,όπου 13/5 έκανα εμετό ,μετά 15/5, 16/5 εμετό κ 22/5, 23/5 εμετό κ οι υπόλοιπες μέρες ανάμεσα μέχρι σήμερα είχα τάση για εμετό...αυτά το ροζ αίμα 2 κουκίδες το είδα 13/5 κ ήμουν 18η μέρα...λοιπόν είπα του άντρα μου να πάρει τεστ κ θα το κάνω αύριο το πρωί,αν κ ξέρω ότι θα βγει αρνητικό..τεσπα δεν πειράζει...τουλάχιστον να ξέρω..αα..επαφές είχαμε 6/5, 8,10,12,14 κ 16 του μήνα.

Καλά άμα είμαι θα είμαι περίπτωση να έχω εμετούς έτσι νωρίς...μάλλον από την σύλληψη..αν κ κάποια κοπέλα μου είπε ότι μπορεί να έχεις ναυτιες κ στην ωορρηξία,αλλά εμετό δεν ξέρω..τι να πω..πρώτη φορά μου συμβαίνει...αυτό...ίσως είναι κ οι ορμόνες τι να πω..τρελάθηκαν φαίνεται από το σπέρμα του άντρα μου χαχαχαχαχαχα,ήταν 1η ελεύθερη επαφή μετά από 2 χρόνια..ίσως γι'αυτό..χαχαχαχαχαχα 

αν ειχες εμετους απο 11/5 κ πχ ηταν η συλληψη την παρασκευη θα σου ερθει περιοδος οχι στις 30/5. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!!εγώ τι να πω..δεν ξέρω..πάνω κάτω τα ίδια,εκεί που λέω σίγουρα δεν είμαι εχθές έκανα πάλι το πρωί εμετό,κ σήμερα έκανε 3 φορές συνεχόμενα το πρωί στις 10.00 ίδια ώρα με εχθές...ειλικρινά αρχίζω κ ανησυχώ...κ είναι ίδιες μέρες με την προηγούμενη βδομάδα Τρίτη Κ Τετάρτη..Κ Κυριακή είχα πολύ τάση για εμετό όμως δεν έκανα..τώρα την Κυριακή Κ την Δευτέρα είχα λίγους ήπιους πολύ πόνους περιόδου για λίγο το πρωί όπου είχα δει κ λίγο αχνό καφέ ίσως..με επιφύλαξη αυτό ...το στήθος κλασικά με ενοχλεί..φαίνονται κ οι φλέβες..ώρες ώρες πολύ έντονες αλλά από πρήξιμο δεν ξέρω..ειδικά τώρα έχει γίνει να το κλαίνε κ οι ρεγγες...χαλί μαύρο...έχει πέσει πολύ κ είναι πολύ μαλακό επειδή θηλαζα 13 μήνες.

Κοριτσάκι μου ή κάνε ένα τεστ κ μην κάθεσαι με το θερμόμετρο αγκαλιά θα ζουρλαθεις:lol:Στη τελική να ξέρεις τι έχεις βρε παιδί μου. Για αυτό σε ρώτησα τις προάλλες από ποτε τα έχεις γιατί ειναι απίθανο να έχεις τέτοια συμπτώματα τόσο νωρις. Μηπως είναι άγχος όλο αυτό ή κούραση; Αυτό που λέμε είναι πως κ εγκυος να είσαι κ στο εύχομαι αλλα τις ημερες που είχες εμετούς δεν γίνεται να ήταν από αυτό.Αφησε την φύση να κάνει την δουλειά της και να λειτουργήσει όπως πρέπει ο οργανισμός σου.χαλαρά μην τον τεσταρεις συνέχεια είναι ψυχοφθόρο κ στρεσογόνο κ άλλωστε δεν έχεις κάποιο θέμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ζουζούνα η τελευταία περίοδος σου ήταν κανονικότατη περίοδος; Μήπως ήταν αίμα εμφύτευσης και ήταν μπόλικο και το μπέρδεψες; Εχει συμβεί σε κανά δυο γνωστές μου. Άντε, κάνε το τεστ και περιμένουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ζουζούνα η τελευταία περίοδος σου ήταν κανονικότατη περίοδος; Μήπως ήταν αίμα εμφύτευσης και ήταν μπόλικο και το μπέρδεψες; Εχει συμβεί σε κανά δυο γνωστές μου. Άντε, κάνε το τεστ και περιμένουμε νέα σου!

λοιπόν έκανα τεστ τώρα,self clear αρνητικό,αν κ έλεγε με τα πρωινά ουρά καλύτερα αλλά δεν πειράζει,οπότε τώρα θα κάνω την άλλη βδομάδα αν δεν μου έρθει...έχω άλλο ένα τεστ...η τελευταία περίοδος κράτησε 7 μέρες ήταν 20/3 κ τώρα 26/4 η τελευταία που κράτησε 8 μέρες περίπου με ελεύθερες επαφές,πριν δεν είχαμε ελεύθερες...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν έκανα τεστ τώρα,self clear αρνητικό,οπότε τώρα θα κάνω την άλλη βδομάδα αν δεν μου έρθει..η τελευταία περίοδος κράτησε 7 μέρες ήταν 20/3 κ τώρα 26/4 η τελευταία που κράτησε 8 μέρες περίπου με ελεύθερες επαφές,πριν δεν είχαμε ελεύθερες...

ε κατι αλλο ειναι οι εμετοι δεν μπορει αν ειχες εμετους απο εγκυμοσυνη τοτε θα ειχε ανεβει η χοριακη αυτη προκαλει τα συμπτωματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...