Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Όλα παιζουν.αλλα πολλές φορές τα συμπτώματα της περιόδου με της εγκυμοσύνης μοιάζουν.προσπαθησε να χαλαρώσεις και να περάσουν γρήγορα οι μέρες αλλιώς θα τρελαθείς.μακαρι αυτή τη φορά να τα καταφέρετε και να είσαι ε γκυος.

Μακάρι..αλήθεια για να ηρεμήσω έχω αρχίσει να πιστεύω πως ένας από τους δύο μας έχει κάποιο πρόβλημα.. 

Και τυχαίνει να ακούω η να διαβάζω ιστορίες όπου με την πρώτη η την δεύτερη προσπάθεια τα κατάφεραν και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ γιατί είμαστε και οι δύο σε μικρή ηλικία και θεωρητικά είναι λίγο πιο εύκολο να τα καταφέρεις γρηγορότερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Μακάρι..αλήθεια για να ηρεμήσω έχω αρχίσει να πιστεύω πως ένας από τους δύο μας έχει κάποιο πρόβλημα.. 

Και τυχαίνει να ακούω η να διαβάζω ιστορίες όπου με την πρώτη η την δεύτερη προσπάθεια τα κατάφεραν και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ γιατί είμαστε και οι δύο σε μικρή ηλικία και θεωρητικά είναι λίγο πιο εύκολο να τα καταφέρεις γρηγορότερα 

Μην πιστεύεις όλα όσα ακούς γι αυτό το θέμα. Υπάρχει μεγάλο κόμπλεξ και κάποιοι δεν λένε ότι προσπαθούν καιρό. Υπάρχουν και οι τυχεροί αλλά πραγματικά είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Μην συγκρίνεις με άλλους γιατί είμαστε διαφορετικοί! Επίσης επειδή στο τέλος τέλος όλα είναι θέμα ορμονών, έχεις σκεφτεί ότι το άγχος μόνο μπορεί να ευθυνεται; Αποβάλλε το και θα έρθει το μωράκι σας αργά η γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Μακάρι..αλήθεια για να ηρεμήσω έχω αρχίσει να πιστεύω πως ένας από τους δύο μας έχει κάποιο πρόβλημα.. 

Και τυχαίνει να ακούω η να διαβάζω ιστορίες όπου με την πρώτη η την δεύτερη προσπάθεια τα κατάφεραν και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ γιατί είμαστε και οι δύο σε μικρή ηλικία και θεωρητικά είναι λίγο πιο εύκολο να τα καταφέρεις γρηγορότερα 

οι περισσοτερες κοπελες οταν ξεκινανς δεν εχουν ιδεα ποτε ειναι η ωορηξια τους με αποτελεσμα να κανουν σεξ τις τελειως ασχετες μερες νομιζοντας οτι αυτες ειναι γονιμες συμφωνα με το ημερολογιο! !! το πιο πιθανο ειναι να συμβαινει το ιδιο κ με εσας...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

οι περισσοτερες κοπελες οταν ξεκινανς δεν εχουν ιδεα ποτε ειναι η ωορηξια τους με αποτελεσμα να κανουν σεξ τις τελειως ασχετες μερες νομιζοντας οτι αυτες ειναι γονιμες συμφωνα με το ημερολογιο! !! το πιο πιθανο ειναι να συμβαινει το ιδιο κ με εσας...

Μετά τον πρώτο μήνα προσπάθειων που είδα πως δεν είχα. Μείνει σκέφτηκα αυτό με τις γόνιμες ότι μπορεί να μην ισχύει και τελικά αυτόν τον μήνα από την τέλευτεα μερα της περίοδο μέχρι και σήμερα έκανα ελεύθερες επαφές .. Όλα παίζουν ρόλο η ψυχολογία το άγχος το σωστό timing να το πω και έτσι.. Απλά ως πρώτη φορά έχω πολύ αγωνία και ίσως το έχω υπέρ ανάλυση το θέμα.. αλλά πιστεύω πως αν όχι όλες οι περισσότερες όταν αρχίζουν να μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία νιώθουν έτσι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Penoyla45 είπε:

Μετά τον πρώτο μήνα προσπάθειων που είδα πως δεν είχα. Μείνει σκέφτηκα αυτό με τις γόνιμες ότι μπορεί να μην ισχύει και τελικά αυτόν τον μήνα από την τέλευτεα μερα της περίοδο μέχρι και σήμερα έκανα ελεύθερες επαφές .. Όλα παίζουν ρόλο η ψυχολογία το άγχος το σωστό timing να το πω και έτσι.. Απλά ως πρώτη φορά έχω πολύ αγωνία και ίσως το έχω υπέρ ανάλυση το θέμα.. αλλά πιστεύω πως αν όχι όλες οι περισσότερες όταν αρχίζουν να μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία νιώθουν έτσι 

ολες το σκεφτονται αλλα δεν μενεις κ με την πρωτη προσπαθεια εγκυος. ειναι κ λιγο τυχη. αλλα οσο πιο πολυ ξερεις τον κυκλο σου τοσο πιο ευκολα πεφτεις μεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

ολες το σκεφτονται αλλα δεν μενεις κ με την πρωτη προσπαθεια εγκυος. ειναι κ λιγο τυχη. αλλα οσο πιο πολυ ξερεις τον κυκλο σου τοσο πιο ευκολα πεφτεις μεσα.

Σίγουρα!!!.

 Πάντως σας ευχαριστώ όλες ακόμα και μόνο που έβγαλα από μέσα μου μερικές μου σκέψεις είναι αρκετό είναι διαφορετικό να το συζητάς 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penoyla45 είπε:

Μακάρι..αλήθεια για να ηρεμήσω έχω αρχίσει να πιστεύω πως ένας από τους δύο μας έχει κάποιο πρόβλημα.. 

Και τυχαίνει να ακούω η να διαβάζω ιστορίες όπου με την πρώτη η την δεύτερη προσπάθεια τα κατάφεραν και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ γιατί είμαστε και οι δύο σε μικρή ηλικία και θεωρητικά είναι λίγο πιο εύκολο να τα καταφέρεις γρηγορότερα 

Καταρχάς δεν προσπαθείτε πολύ καιρο.ηρεμησε.αγχωνεσαι χωρίς λόγο.εγω Επειδή καταλαβαίνω τις γόνιμες μου προσπαθούσαμε και δεν εμενα.ετσι ειπ Αμε να κάνουμε ένα διάλειμμα και την πρώτη μέρα που ειπ Αμε να ξαναξεκινησουμε έμεινα.επαιξε μεγάλο ρόλο που ηρέμησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Καταρχάς δεν προσπαθείτε πολύ καιρο.ηρεμησε.αγχωνεσαι χωρίς λόγο.εγω Επειδή καταλαβαίνω τις γόνιμες μου προσπαθούσαμε και δεν εμενα.ετσι ειπ Αμε να κάνουμε ένα διάλειμμα και την πρώτη μέρα που ειπ Αμε να ξαναξεκινησουμε έμεινα.επαιξε μεγάλο ρόλο που ηρέμησα.

Έτσι είναι η ηρεμία και το να μην υπάρχει άγχος είναι το παν .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Μετά τον πρώτο μήνα προσπάθειων που είδα πως δεν είχα. Μείνει σκέφτηκα αυτό με τις γόνιμες ότι μπορεί να μην ισχύει και τελικά αυτόν τον μήνα από την τέλευτεα μερα της περίοδο μέχρι και σήμερα έκανα ελεύθερες επαφές .. Όλα παίζουν ρόλο η ψυχολογία το άγχος το σωστό timing να το πω και έτσι.. Απλά ως πρώτη φορά έχω πολύ αγωνία και ίσως το έχω υπέρ ανάλυση το θέμα.. αλλά πιστεύω πως αν όχι όλες οι περισσότερες όταν αρχίζουν να μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία νιώθουν έτσι 

Καλησπερα καλή μου εύχομαι πολύ σύντομα να αποκτήσετε το παιδάκι σας.Συμφωνω με το να μην το πολύ αναλύεις αλλα εγω ας πούμε ασχέτως που είμαι 36 χρόνων θα έβαζα ένα χρονικό περιθώριο κ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν 26. Εννοω μέχρι ένα σημείο θα το άφηνα χαλαρά αλλα μετά οπωσδήποτε θα μιλούσα με τον γιατρό μου.Γιατι πολύ απλά μπορεί να μην συμβαίνει σε όλες με την πρώτη αλλα δεν συμβαίνει κ σε όλες μετα την δέκατη όταν ειδικά εχεις καθημερινες επαφες αρα δεν μπορεί να είναι όλα τύχη ισως καμία φορά να θέλει και ψάξιμο.Μπορει να ευθύνεται ένα απλό μικρόβιο μπορεί ορμονικό μπορεί πολλά. Παντως τωρα είπες πως είχες από νωρις επαφες κ φαντάζομαι μέχρι κ αργά οποτε φυσικά και έχεις παρά πολλές πιθανότητες!!Οσο για τα συμπτώματα για εμενα έχει να κάνει με το ποσο καλα γνωρίζεις το σώμα σου τις αντιδράσεις του κ τις συνήθειες οποτε οτιδήποτε διαφορετικό μπορεί και να σημαίνει ευχάριστα:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα καλή μου εύχομαι πολύ σύντομα να αποκτήσετε το παιδάκι σας.Συμφωνω με το να μην το πολύ αναλύεις αλλα εγω ας πούμε ασχέτως που είμαι 36 χρόνων θα έβαζα ένα χρονικό περιθώριο κ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν 26. Εννοω μέχρι ένα σημείο θα το άφηνα χαλαρά αλλα μετά οπωσδήποτε θα μιλούσα με τον γιατρό μου.Γιατι πολύ απλά μπορεί να μην συμβαίνει σε όλες με την πρώτη αλλα δεν συμβαίνει κ σε όλες μετα την δέκατη όταν ειδικά εχεις καθημερινες επαφες αρα δεν μπορεί να είναι όλα τύχη ισως καμία φορά να θέλει και ψάξιμο.Μπορει να ευθύνεται ένα απλό μικρόβιο μπορεί ορμονικό μπορεί πολλά. Παντως τωρα είπες πως είχες από νωρις επαφες κ φαντάζομαι μέχρι κ αργά οποτε φυσικά και έχεις παρά πολλές πιθανότητες!!Οσο για τα συμπτώματα για εμενα έχει να κάνει με το ποσο καλα γνωρίζεις το σώμα σου τις αντιδράσεις του κ τις συνήθειες οποτε οτιδήποτε διαφορετικό μπορεί και να σημαίνει ευχάριστα:)

Αυτό μου έχει φανεί παράξενο οι πόνοι στην κοιλιά και το μούδιασμα στο στήθος και έχω και τρομερουσ πονοκεφαλουσ κάθε μέρα  

Επειδή 10 μέρες πριν Πότε όσα χρόνια έχω περίοδο δεν είχα ενοχλήσεις πάρα μόνο μια με δύο ημέρες πριν και αρκετές φορές δεν είχα καθόλου μόνο κάποια στιγμή ένιωθα υγρή και έβλεπα ότι είχα αδιαθετησει και όλο αυτό με έχει βάλει στο τρυπάκι όμως μπορεί και να είναι απλά στο μυαλό μου και από το άγχος μου ... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

@Penoyla45 τα σπυράκια στις θηλές σου γύρω γύρω πρώτη φορά τα έβγαλες?

Ναι .. βασικά πρέπει να είχα αλλά δεν φαινόταν ήταν μόνο σαν σχήμα ενώ τώρα έχουνε πεταχτεί έξω σαν κανονικά σπυράκια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Ναι .. βασικά πρέπει να είχα αλλά δεν φαινόταν ήταν μόνο σαν σχήμα ενώ τώρα έχουνε πεταχτεί έξω σαν κανονικά σπυράκια 

Αυτά και εγώ τώρα στην εγκυμοσύνη το έμαθα λέγονται μοντογκομερι.ειναι σύμπτωμα.πρωτη φορά στην εγκυμοσύνη τα είδα Έτσι να έχουν πεταχτεί εξω σαν κανονικά σπυράκια που λες.μπορει και να τα καταφερατε. Από τη μια νιώθω άσχημα που σου δίνω ελπίδες,  γιατί μπορεί να απογοητευτείς μετα.Εγω πάντως που είμαι έγκυος τα έχω αυτά αλλά δεν θυμάμαι πο σο πριν την ημερομηνία που περίμενα να αδιαθετισω είχαν βγει.ειχα και πολύ πόνο στο στήθος.ουτε σουτιέν Δεν άντεχα να φορέσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , loyloy είπε:

Αυτά και εγώ τώρα στην εγκυμοσύνη το έμαθα λέγονται μοντογκομερι.ειναι σύμπτωμα.πρωτη φορά στην εγκυμοσύνη τα είδα Έτσι να έχουν πεταχτεί εξω σαν κανονικά σπυράκια που λες.μπορει και να τα καταφερατε. Από τη μια νιώθω άσχημα που σου δίνω ελπίδες,  γιατί μπορεί να απογοητευτείς μετα.Εγω πάντως που είμαι έγκυος τα έχω αυτά αλλά δεν θυμάμαι πο σο πριν την ημερομηνία που περίμενα να αδιαθετισω είχαν βγει.ειχα και πολύ πόνο στο στήθος.ουτε σουτιέν Δεν άντεχα να φορέσω.

Εγώ δεν έχω πόνο μόνο πως νιώθω συνεχώς την θηλή μου σαν να μουδιαζει σαν να με γαργαλαει αλλά μόνο η μια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penoyla45 είπε:

Αυτό μου έχει φανεί παράξενο οι πόνοι στην κοιλιά και το μούδιασμα στο στήθος και έχω και τρομερουσ πονοκεφαλουσ κάθε μέρα  

Επειδή 10 μέρες πριν Πότε όσα χρόνια έχω περίοδο δεν είχα ενοχλήσεις πάρα μόνο μια με δύο ημέρες πριν και αρκετές φορές δεν είχα καθόλου μόνο κάποια στιγμή ένιωθα υγρή και έβλεπα ότι είχα αδιαθετησει και όλο αυτό με έχει βάλει στο τρυπάκι όμως μπορεί και να είναι απλά στο μυαλό μου και από το άγχος μου ... 

 

Εγω πονούσα λιγες ώρες πριν μου έρθει περιοδος κ έτσι όταν είχα μείνει το κατάλαβα από αυτό γιατί ούτε καν πονούσα όπως πάντα χαμηλά κ τέτοια μόνο που το στηθος ήταν τούμπανο κ πονούσε πολύ.Ειχα πετάξει αυτά τα Μοντγκόμερι μερες πριν το θυμαμαι κ είχα λίγα υγρα σαν νεράκι διάφανα ειδικά την ημέρα που περίμενα είχα τα υγρα αυτά και ένιωθα ζεστή αλλα γενικά είχα την αίσθηση πως δεν θα αδιαθετησω.Για την κάθε μια μας μπορεί να διαφέρουν τα συμπτώματα για αυτό θέλει ηρεμία να καταλαβαίνουμε το σώμα μας ώστε να μην επηρεαζόμαστε γιατί αυθυποβάλλουμε τον οργανισμό μας χωρίς να το καταλαβαίνουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...