Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, asteraki82 είπε:

@anemoni1989 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Λοιπόν,κι εγώ με υπερεμεση.Στα 3 παιδιά μου είχα από την 4η εβδομάδα μέχρι την ώρα που γεννουσα.Είχα 10 διαστολή και κατέβηκα από το κρεβάτι, πήγα στην τουαλέτα του δωματίου στο γενεσις κι έκανα εμετο, ενώ είχα το νου μου να μη μου πέσει το μωρό... Έπαιρνα vomex και primperan αλλά μόνο μειωνοταν στους 6-7 τη μέρα κάθε μέρα!  Στην 3η εγκυμοσύνη μου έγραψε στον 4ο μήνα με ειδική συνταγή από νοσοκομείο τα zofron και με βοήθησαν αρκετάαλλά είχα ήδη πάθει έντονη γαστριτιδα και οισοφαγιτιδα αφού έβγαζα όλο αιμα. Τώρα στη 4η εγκυμοσύνη μου έγραψαν ξανά τα zofron απο το νοσοκομείο από την αρχή για συνέχιση θεραπείας στο σπίτι και ήδη βλέπω τεράστια διαφορά! Έχω μερικές μέρες που μπορώ και τρωω και κάποια φαγητά(εκτός από καλαμπόκι και ψητό κρέας που έτρωγα ως τώρα) Τα σταμάτησα στην 12η εβδομάδα και παίρνω μόνο zurcazol.Δεν πρόλαβα να πάθω εσωτερικά φλεγμονες. Συζήτησέ το με τον γιατρό σου!!!!!   Συγνώμη για το μεγάλο post. 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ που μοιράζεσαι την εμπειρία σου! Μου δινει κουράγιο να ξερω πως υπάρχουν και αλλες κοπελες που περνανε τα ιδια!!! 

Θα τν ρωτησω σχετικά γτ εχω κουραστει να βγαζω τα παντα... Καποιος μ πε και για κατι ενεσεις...  Ευχαριστώ!!!  :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Πασχω απο υπερεμεση... Ολα αυτα ειναι με φουλ αντιεμετικη αγωγη... Και μαλλον θα με παει ετσι μεχρι να γεννησω... Δυστυχώς... 

ωχ..κοριτσάκι μου,υπομονή τότε..ξέρω είναι δύσκολο..όσο μπορείς λίγο νερό για να μην αφυδατωνεσαι..

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολα τα κοριτσια.. 

Καναμε υπέρηχο ήταν όλα εντάξει και μιλήσαμε για τις εξετασεις.Δεν μου ανέφερε καν για το παρόν εξωσωματική.Την ανέφερε ομως εχθες στο τηλ γιατί είδε την τιμή που θα σας την πω παρακάτω.Μου λέει δεν γίνεται να συμβαίνει αυτό. Για εσας που γνωρίζετε από ορμόνες και τιμές την πρώτη φορά πριν 3 μήνες βγήκαν : FSH 14,5 Προλακτικη 76,7 Οιστραδιολη νομίζω 66 και LH 7 και κάτι.Πριν δυο μήνες καναμε μόνο προλακτινη που ειχε πέσει στα 26 και για πρώτη φορά καναμε την Αμη 5,7.Και τώρα είχα FSH 5,5 προλακτινη 16 έκανα κ οιστραδιολη αλλα ξεχάστηκαμε δεν την αναφέραμε καν νομίζω ότι ήταν κομπλέ από ότι κατάλαβα εχθες στο τηλ και αμη 0,9! Έπαθα σοκ κοκκινησα κ μου λέει μην τρελαίνεσαι τώρα γιατί σίγουρα κάπου έχει γίνει λάθος ισως η πρώτη ισως η δεύτερη θα το δούμε κάποια στιγμή θα την επαναλάβω να βγάλουμε άκρη.Τον ρώτησα αν μπορεί σε δυο μηνες να αλλάξει τόσο πολύ και είπε όχι.Ειπε επισης είναι  πολύ σημαντικό που πριν λίγο καιρό έμεινα αμεσως.Τωρα είπαμε πάμε χαλαρά και θα παρακολουθούμε με υπερήχους. :) 

  • Μου αρέσει 4
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 Στην αρχή το συγκεκριμένο το έπαιρνα σε ένεση γιατί δεν κρατούσα τίποτα στο στομάχι.Έπειτα σε χάπια.Πρέπει όμως να έχεις εκτός από την κανονική συνταγή και μια δεύτερη, ειδική. Τα υπόλοιπα που έγραψα δε με έπιαναν ούτε σε ενέσεις. Μου τα έβαζαν και την ώρα του τοκετου αλλά τίποτα!!! Εύχομαι να ανταποκριθεί ο οργανισμός σου σε κάποια θεραπεία γιατί είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Kαλησπερα σε ολα τα κοριτσια.. 

Καναμε υπέρηχο ήταν όλα εντάξει και μιλήσαμε για τις εξετασεις.Δεν μου ανέφερε καν για το παρόν εξωσωματική.Την ανέφερε ομως εχθες στο τηλ γιατί είδε την τιμή που θα σας την πω παρακάτω.Μου λέει δεν γίνεται να συμβαίνει αυτό. Για εσας που γνωρίζετε από ορμόνες και τιμές την πρώτη φορά πριν 3 μήνες βγήκαν : FSH 14,5 Προλακτικη 76,7 Οιστραδιολη νομίζω 66 και LH 7 και κάτι.Πριν δυο μήνες καναμε μόνο προλακτινη που ειχε πέσει στα 26 και για πρώτη φορά καναμε την Αμη 5,7.Και τώρα είχα FSH 5,5 προλακτινη 16 έκανα κ οιστραδιολη αλλα ξεχάστηκαμε δεν την αναφέραμε καν νομίζω ότι ήταν κομπλέ από ότι κατάλαβα εχθες στο τηλ και αμη 0,9! Έπαθα σοκ κοκκινησα κ μου λέει μην τρελαίνεσαι τώρα γιατί σίγουρα κάπου έχει γίνει λάθος ισως η πρώτη ισως η δεύτερη θα το δούμε κάποια στιγμή θα την επαναλάβω να βγάλουμε άκρη.Τον ρώτησα αν μπορεί σε δυο μηνες να αλλάξει τόσο πολύ και είπε όχι.Ειπε επισης είναι  πολύ σημαντικό που πριν λίγο καιρό έμεινα αμεσως.Τωρα είπαμε πάμε χαλαρά και θα παρακολουθούμε με υπερήχους. :) 

έπαθα κ εγώ σοκ με την 2η αμη σου,εγώ δεν δω κάνω ποτέ οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά σίγουρα η πρώτη φορά που έκανε  προλακτινη ήταν πολύ υψηλή,τω τα την 2η ήταν σούπερ..τώρα για τις άλλες πρέπει να δω κ τις δικές μου για να δω περίπου να σ πω που έκανα κ εγώ σε αυτόν τον κύκλο κ ήταν πάρα πολύ καλές.καλό είναι να την ξανά κάνεις την ΑΜΗ γιατί μου φαίνεται πολύ χαμηλή,τόσο γρήγορα κατεβαίνει..τι να πω..?

Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Kαλησπερα σε ολα τα κοριτσια.. 

Καναμε υπέρηχο ήταν όλα εντάξει και μιλήσαμε για τις εξετασεις.Δεν μου ανέφερε καν για το παρόν εξωσωματική.Την ανέφερε ομως εχθες στο τηλ γιατί είδε την τιμή που θα σας την πω παρακάτω.Μου λέει δεν γίνεται να συμβαίνει αυτό. Για εσας που γνωρίζετε από ορμόνες και τιμές την πρώτη φορά πριν 3 μήνες βγήκαν : FSH 14,5 Προλακτικη 76,7 Οιστραδιολη νομίζω 66 και LH 7 και κάτι.Πριν δυο μήνες καναμε μόνο προλακτινη που ειχε πέσει στα 26 και για πρώτη φορά καναμε την Αμη 5,7.Και τώρα είχα FSH 5,5 προλακτινη 16 έκανα κ οιστραδιολη αλλα ξεχάστηκαμε δεν την αναφέραμε καν νομίζω ότι ήταν κομπλέ από ότι κατάλαβα εχθες στο τηλ και αμη 0,9! Έπαθα σοκ κοκκινησα κ μου λέει μην τρελαίνεσαι τώρα γιατί σίγουρα κάπου έχει γίνει λάθος ισως η πρώτη ισως η δεύτερη θα το δούμε κάποια στιγμή θα την επαναλάβω να βγάλουμε άκρη.Τον ρώτησα αν μπορεί σε δυο μηνες να αλλάξει τόσο πολύ και είπε όχι.Ειπε επισης είναι  πολύ σημαντικό που πριν λίγο καιρό έμεινα αμεσως.Τωρα είπαμε πάμε χαλαρά και θα παρακολουθούμε με υπερήχους. :) 

Μπεμπουλα καλημερα έχεις το γιατρό σου και σε καθοδηγεί, κάντε μια επανάληψη όπως σου είπε γιατί τόση μεταβολή ξαφνικά δεν δικαιολογείται. Να αποκλείσετε το ενδεχόμενο λαθους. Στο ίδιο μικροβιολογικό την έκανες την εξέταση; Σου εύχομαι να εκπλαγείς ευχάριστα την τρίτη φορά που θα τη μετρησεις :-P

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

έπαθα κ εγώ σοκ με την 2η αμη σου,εγώ δεν δω κάνω ποτέ οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά σίγουρα η πρώτη φορά που έκανε  προλακτινη ήταν πολύ υψηλή,τω τα την 2η ήταν σούπερ..τώρα για τις άλλες πρέπει να δω κ τις δικές μου για να δω περίπου να σ πω που έκανα κ εγώ σε αυτόν τον κύκλο κ ήταν πάρα πολύ καλές.καλό είναι να την ξανά κάνεις την ΑΜΗ γιατί μου φαίνεται πολύ χαμηλή,τόσο γρήγορα κατεβαίνει..τι να πω..?

Καλημέρα!

Καλημέρα ζουζουνακι.. Θα αφήσω λίγο χρόνο να τον περάσω χαλαρά και αργότερα θα ξανά κάνω.Μέχρι τότε θα είμαι αισιόδοξη και που ξέρεις μπορεί τελικά να μην χρειαστεί :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Beboula καλημέρα! Εμενα μου ακούγονται πολυ αισιόδοξα ολα αυτα! Σύντομα θα δεις οτι δεν τρέχει τιποτα με εσενα. Κι οταν το δεις και γραπτό και στο πει κι ο γιατρος θα μείνεις αμέσως έγκυος! Υπάρχει βέβαια κι αυτος ο μήνας που θα κανεις και την ενεσουλα και σε βλέπω τον άλλο μήνα με διδυμα (ετσι ακριβώς εγινε και με τη συνάδελφο). Οτι καλύτερο ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Μπεμπουλα καλημερα έχεις το γιατρό σου και σε καθοδηγεί, κάντε μια επανάληψη όπως σου είπε γιατί τόση μεταβολή ξαφνικά δεν δικαιολογείται. Να αποκλείσετε το ενδεχόμενο λαθους. Στο ίδιο μικροβιολογικό την έκανες την εξέταση; Σου εύχομαι να εκπλαγείς ευχάριστα την τρίτη φορά που θα τη μετρησεις :-P

Που είσαι καλε;; Καλημέρα τι γίνεται έτοιμη για το τριημερο; Και οι τρεις σε διαφορετικό η τελευταία στο ΡΕΑ το μαιευτήριο.Ειπα στον γιατρό μάλλον το ΡΕΑ είναι το πιο έμπιστο και μου είπε εγω δεν εμπιστεύομαι κανενα.Και αν όπως είπε δεν παίζει να αλλάξει σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα τότε αν πριν λίγο καιρό έμεινα με τόσο μικρή πιθανότητα τότε λοιπόν δεν ανησυχώ.Σε ευχαριστώ παρά πολυυυ !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@Diavolitsa @elisavetkagia που είστε κορίτσια?

καλημερα @loyloy αυτες οι μερες δεν ειναι οι καλυτερες για μενα γι αυτο χαθηκα.. πολλοι εμετοι... φευγω και απο τη δουλει ασυχνα... εσει ςπως ειστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Beboula καλημέρα! Εμενα μου ακούγονται πολυ αισιόδοξα ολα αυτα! Σύντομα θα δεις οτι δεν τρέχει τιποτα με εσενα. Κι οταν το δεις και γραπτό και στο πει κι ο γιατρος θα μείνεις αμέσως έγκυος! Υπάρχει βέβαια κι αυτος ο μήνας που θα κανεις και την ενεσουλα και σε βλέπω τον άλλο μήνα με διδυμα (ετσι ακριβώς εγινε και με τη συνάδελφο). Οτι καλύτερο ευχομαι!!!

Καλημέρα τζουτζουκα!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ήρθε η ώρα να με αφήσω λιγάκι ήρεμη το δικαιούμαι πιστεύω.Και επιμένω να λέω στον εαυτό μου πως αν πριν λίγους μήνες εμεινα εγκυος με το 0,9 τότε μπορώ και τώρα να τα καταφέρω..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Που είσαι καλε;; Καλημέρα τι γίνεται έτοιμη για το τριημερο; Και οι τρεις σε διαφορετικό η τελευταία στο ΡΕΑ το μαιευτήριο.Ειπα στον γιατρό μάλλον το ΡΕΑ είναι το πιο έμπιστο και μου είπε εγω δεν εμπιστεύομαι κανενα.Και αν όπως είπε δεν παίζει να αλλάξει σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα τότε αν πριν λίγο καιρό έμεινα με τόσο μικρή πιθανότητα τότε λοιπόν δεν ανησυχώ.Σε ευχαριστώ παρά πολυυυ !!!

Εδώ!!! Κάνω ότι μπορώ!!! Μπήκα δυναμικά στο τριήμερο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elisavetkagia είπε:

καλημερα @loyloy αυτες οι μερες δεν ειναι οι καλυτερες για μενα γι αυτο χαθηκα.. πολλοι εμετοι... φευγω και απο τη δουλει ασυχνα... εσει ςπως ειστε?

Εγώ δόξα το Θεό από συμπτώματα πολύ ηρεμία.απο τι θα αγχώνομαι μετά ηρεμώ.τωρα τη Τρίτη που έχω ραντεβού θα δείξει.

Υγρά όσο μπορείς να πίνεις να μην αφυδατωθεις και υπομονή.σκεψου ότι έτσι σου δίνει το παρόν το σπορακι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...