Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα.Είμαι καινούργια και θα ήθελα να σας πω κάποια πράγματα για μένα.Λοιπόν είμαι 32 χρονών και μετά απο δύο χρόνια προσπαθειών και εξετάσεις δικές μου μια χαρά η διάγνωση είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα...!!ο άντρας μου είχε σχετικά Καλό σπερμοδιαγραμμα,όχι σούπερ Αλλά φυσιολογικό!το προηγούμενο Σάββατο λοιπόν έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και το Σάββατο αυτό είναι να κάνω χοριακη για να δούμε αν καταφέραμε κάτι!!!

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα!!! Καλωσήρθες!!! Κάνε πράγματα να ξεχαστείς ως το Σάββατο και να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη όσο γίνεται. Μακάρι να τα έχεις καταφέρει!!! Να μας ξαναγράψεις να μας πεις τα νέα σου, αν θες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 18 λεπτά , athinoulitsa είπε:

loyloy Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!!προσπαθώ να είμαι όσο ήρεμη γίνεται αλλά κάθε μέρα το σκέφτομαι είναι αλήθεια!

Καλημέρα καλως όρισες στην παρέα!! Όλες το σκεφτόμαστε κάθε μέρα από την στιγμή που ξεκινάμε για μωράκι..Πήγαινε  καμία βολτούλα να χαλαρωνεις να ξεχνιέσαι έστω λίγο και λιγες μερουλες έμειναν σου εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , athinoulitsa είπε:

loyloy Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!!προσπαθώ να είμαι όσο ήρεμη γίνεται αλλά κάθε μέρα το σκέφτομαι είναι αλήθεια!

Κάνε πράγματα βολτουλες με τον άντρα σου.οτιδηποτε Μπορεί να σε χαλαρώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα athinoulitsa! Καλωσήρθες στη παρεα μας και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Εγω θα σου πρότεινα, αν δεν σου ειναι δύσκολο, να κανεις γυμναστική!!!! Γενικά. Όχι μονο τώρα που περιμένεις να κανει τεστ. Βάλτο μεσα στο καθημερινό σου προγραμμα κι ας ειναι μονο παραδοσιακοί χοροί. Όχι κατι πολυ πιεστικό. Βοηθάει να χαλαρώσεις και αυξάνει τη γονιμότητα! Καλη τύχη!!! 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Εσυ Κέλλυ θα κανεις αμνιοπαρακέντηση; 

Μπετουλα ποτε περιμένουμε τα νέα σου;; 

Σας φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

λογικά σήμερα μετράς καθυστέρηση οπότε αν δεν έρθει κ σήμερα,Κάνε ένα τεστ!!!καλή επιτυχία!!!ελπίζω ότι θα έχουμε ευχάριστα νέα!!!

Μπα δεν θα χρειαστει...μολις αδιαθετησα...ε το περιμενα..

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Όλα καλά είναι θα το δεις.σταματα να βλέπεις εφιάλτες.ηρεμησε.πηρες μια απόφαση και είναι σωστή.αν σε τρώει πολύ μέσα σου όμως Κάνε το harmony test είναι αιματολογικη εξέταση. Εξετάζει για χρωμοσωματικες ανωμαλίες απλά είναι λίγο ακριβη 500 ευρω.αλλα Εγώ πιστεύω ότι ΟΛ α είναι καλά.

Αντε Αύριο τεστ.ετσι έλεγα και εγώ.νομιζα ότι από στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετισω αλλά το σκατουλι μου είχε άλλη γνώμη.

Μπα δε νομιζω να χρειαστει..και ειχα αρχισει να το πιστευω η αληθεια ειναι γτ ξυπνησα το πρωι καθαρο το τοπιο γυρισα απο την δουλεια βλεπω καθαρο το τοπιο σκουπιζομαι και να σου το πρωτο ροζ...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα athinoulitsa! Καλωσήρθες στη παρεα μας και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Εγω θα σου πρότεινα, αν δεν σου ειναι δύσκολο, να κανεις γυμναστική!!!! Γενικά. Όχι μονο τώρα που περιμένεις να κανει τεστ. Βάλτο μεσα στο καθημερινό σου προγραμμα κι ας ειναι μονο παραδοσιακοί χοροί. Όχι κατι πολυ πιεστικό. Βοηθάει να χαλαρώσεις και αυξάνει τη γονιμότητα! Καλη τύχη!!! 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Εσυ Κέλλυ θα κανεις αμνιοπαρακέντηση; 

Μπετουλα ποτε περιμένουμε τα νέα σου;; 

Σας φιλω!!!

Εγω περιμενω να βγουν τα αποτελεσματα αιματος και αναλογως οτι μ πει ο γιατρος μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μπα δεν θα χρειαστει...μολις αδιαθετησα...ε το περιμενα..

Μπα δε νομιζω να χρειαστει..και ειχα αρχισει να το πιστευω η αληθεια ειναι γτ ξυπνησα το πρωι καθαρο το τοπιο γυρισα απο την δουλεια βλεπω καθαρο το τοπιο σκουπιζομαι και να σου το πρωτο ροζ...

Δεν πειράζει.τον επόμενο μήνα τώρα.δυναμη και υπομονή θέλει ολο αυτο.κοιτα όμως μη το χάσετε με τον άντρα σου.να επιλαμβάνετε τη κάθε σας επαφή.μη το πάτε μηχανικά.το μωράκι δημιουργείται με αγάπη και έρωτα.

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα PLL!

Προσπάθησε να βρεις μια άνετη στάση στον ύπνο γιατί πολλοί εφιάλτες στην εγκυμοσυνη οφείλονται σε αυτό εκτός από το άγχος...Εμένα με είχε βοηθήσει πολύ ένα μαξιλάρι θηλασμού ανάμεσα στα πόδια και αργότερα στην πλάτη. Δες μήπως στον ύπνο σου πιέζεις πολύ την καρδιά ή κάποιο μέρος του σώματος.

Σε φιλώ 

Κορίτσι μου Εσύ πως πάει?όλα Καλά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Δεν πειράζει.τον επόμενο μήνα τώρα.δυναμη και υπομονή θέλει ολο αυτο.κοιτα όμως μη το χάσετε με τον άντρα σου.να επιλαμβάνετε τη κάθε σας επαφή.μη το πάτε μηχανικά.το μωράκι δημιουργείται με αγάπη και έρωτα.

Οχι βεβαια εμεις πρωτα παμε για την ευχαρίστηση...αλλιως δεν γινεται...δεν με πειραζει αλλωστε εχουμε κ του χρονου τον γαμο μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν πειράζει.τον επόμενο μήνα τώρα.δυναμη και υπομονή θέλει ολο αυτο.κοιτα όμως μη το χάσετε με τον άντρα σου.να επιλαμβάνετε τη κάθε σας επαφή.μη το πάτε μηχανικά.το μωράκι δημιουργείται με αγάπη και έρωτα.

Κορίτσι μου Εσύ πως πάει?όλα Καλά?

Καλημέρα Λουλου!

ειμαι μια χαρά, έχω κάνει την ένεση arvekap και περιμένω να αδιαθετησω. Έχουμε βρει και δότρια όποτε είναι θέμα χρόνου. Γύρω στα μέσα Ιουνίου θα έχουμε μάλλον εμβρυομεταφορα.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλημέρα Λουλου!

ειμαι μια χαρά, έχω κάνει την ένεση arvekap και περιμένω να αδιαθετησω. Έχουμε βρει και δότρια όποτε είναι θέμα χρόνου. Γύρω στα μέσα Ιουνίου θα έχουμε μάλλον εμβρυομεταφορα.

Μπραβοοοοο!!!!! Τι ενδιαφέρον! Την δότρια πως τη βρίσκετε; Σας δίνουν κοπέλες με καποια δεδομένα της ζωής τους και των χαρακτηριστικών τους και επιλέγετε ετσι; Πόσα ωαριακια παίρνετε απο αυτη; Μόνο ενα ή όσα θέλετε; Δε πειράζει που ρωτάω; Ευχομαι να πάνε ολα τελεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλημέρα Λουλου!

ειμαι μια χαρά, έχω κάνει την ένεση arvekap και περιμένω να αδιαθετησω. Έχουμε βρει και δότρια όποτε είναι θέμα χρόνου. Γύρω στα μέσα Ιουνίου θα έχουμε μάλλον εμβρυομεταφορα.

Μπράβο κορίτσι μου έτσι πάντα να είσαι καλα και με το καλό να έρθουν όλα δεξιά έχεις τις ευχές όλων μας!!!

πρίν από 16 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οχι βεβαια εμεις πρωτα παμε για την ευχαρίστηση...αλλιως δεν γινεται...δεν με πειραζει αλλωστε εχουμε κ του χρονου τον γαμο μας

Αυτό είναι υπέροχο με το καλό λοιπόν! Όσο για την περιοδο καλως ήρθε καλως να τελειώσει κ πάμε για αλλα.!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπραβοοοοο!!!!! Τι ενδιαφέρον! Την δότρια πως τη βρίσκετε; Σας δίνουν κοπέλες με καποια δεδομένα της ζωής τους και των χαρακτηριστικών τους και επιλέγετε ετσι; Πόσα ωαριακια παίρνετε απο αυτη; Μόνο ενα ή όσα θέλετε; Δε πειράζει που ρωτάω; Ευχομαι να πάνε ολα τελεια!!!!!!

Πω πω ερωτήσεις!! Εννοειται δεν με πειράζει που ρωτάς καλε! 

Λοιπον το νομικό πλαίσιο στην Ελλάδα είναι αρκετά αυστηρό σε αυτόν τον τομέα. Εμείς τη δότρια δεν την γνωρίζουμε και δεν θα την μάθουμε ποτέ όπως το ίδιο ισχύει και για εκείνη. Την όλη «διερεύνηση» αναλαμβάνει το κέντρο. Είναι νεαρά κοριτσια σε ηλικία, κάνουν ένα σωρό εξετάσεις και δίνουν και ένα πλήρες ιατρικό ιστορικό. Το κέντρο αναλαμβάνει να βρει δότρια που να πλησιάζει στα εξωτερικά χαρακτηριστικά της μητέρας. Σε κάθε κύκλο που υποβάλλεται η δότρια παίρνεις τα μισά ωαρια περίπου 10 σε αριθμό και τα υπόλοιπα άλλη λήπτρια. Κάθε δότρια  έχει περιορισμένο αριθμό δωρεών  που μπορεί να κάνει και όλα κρατιούνται σε αρχείο. Εμένα το μόνο άγχος μου είναι να είναι όσο πιο υγιή τα ωαρια. Σίγουρα θα είναι καλύτερα από τα δικά μου!!! 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου έτσι πάντα να είσαι καλα και με το καλό να έρθουν όλα δεξιά έχεις τις ευχές όλων μας!!!

Αυτό είναι υπέροχο με το καλό λοιπόν! Όσο για την περιοδο καλως ήρθε καλως να τελειώσει κ πάμε για αλλα.!!

Σε ευχαριστώ πολυ..ναι να τελειωσει κ ολα καλα .ολα θα ερθουν στην ωρα τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Μπα δεν θα χρειαστει...μολις αδιαθετησα...ε το περιμενα..

Μπα δε νομιζω να χρειαστει..και ειχα αρχισει να το πιστευω η αληθεια ειναι γτ ξυπνησα το πρωι καθαρο το τοπιο γυρισα απο την δουλεια βλεπω καθαρο το τοπιο σκουπιζομαι και να σου το πρωτο ροζ...

δλδ έχεις κανονική ροή έτσι?γιατί αν είδες απλά λίγο ροζ αίμα μπορεί να είναι κ ψευτοπεριοδος που εκεί που περιμένανε είδαν λίγο κ μετά τπτ...πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς αν δεν πάμε δυναμικά τον επόμενο μήνα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...