Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Luckystars είπε:

@kido ,είναι ξεχωριστές εξετάσεις?καμπύλη σακχάρου και καμπύλη ινσουλίνης?

Εγώ 2 βρηκα ότι έχω κάνει, τη γλυκόζη και την γλυκόζυλιωμένη δεν έχω άλλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Εγώ 2 βρηκα ότι έχω κάνει, τη γλυκόζη και την γλυκόζυλιωμένη δεν έχω άλλη...

Οκ @kido,ευχαριστώ.Θα δω τι θα μου πει.Με έχει σε συντηρητική αγωγή με Τ4 50 ,για να έχει μια τιμή που θέλει στα όρια-δεν θυμάμαι ποια μου έχει πει.....Κατά τα άλλα από όσο θυμάμαι ό,τι εξέταση μου είχε δώσει δε μου είχε αναφέρει κάποιο θέμα.Το ίδιο και στην εγκυμοσύνη που οι ορμόνες δυσκολεύουν κάποιες τιμές.

 Το ζήτημα είναι ότι λόγω ενός θέματος υγείας ,που πήρα βαριά αγωγή,είχα καθυστέρηση κάποιες μέρες σε προηγούμενο κύκλο.Ο γυναικολόγος μου είπε να του το αναφέρω και σαν χαζή δεν ρώτησα το γιατί.Μήπως επηρεάστηκε ο θυροειδης?Γιατί φέρνει κάποια θέματα στον κύκλο αν δεν είναι ρυθμισμενος.Δεδομένου ότι εκείνο τον κύκλο είχα πάρει και βαριά αγωγή,ξέρω και εγώ ......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Luckystars είπε:

Οκ @kido,ευχαριστώ.Θα δω τι θα μου πει.Με έχει σε συντηρητική αγωγή με Τ4 50 ,για να έχει μια τιμή που θέλει στα όρια-δεν θυμάμαι ποια μου έχει πει.....Κατά τα άλλα από όσο θυμάμαι ό,τι εξέταση μου είχε δώσει δε μου είχε αναφέρει κάποιο θέμα.Το ίδιο και στην εγκυμοσύνη που οι ορμόνες δυσκολεύουν κάποιες τιμές.

 Το ζήτημα είναι ότι λόγω ενός θέματος υγείας ,που πήρα βαριά αγωγή,είχα καθυστέρηση κάποιες μέρες σε προηγούμενο κύκλο.Ο γυναικολόγος μου είπε να του το αναφέρω και σαν χαζή δεν ρώτησα το γιατί.Μήπως επηρεάστηκε ο θυροειδης?Γιατί φέρνει κάποια θέματα στον κύκλο αν δεν είναι ρυθμισμενος.Δεδομένου ότι εκείνο τον κύκλο είχα πάρει και βαριά αγωγή,ξέρω και εγώ ......

Ναι επηρεάζει τον κύκλο ο θυρεοειδής γι αυτό θα στο είπε. Καλό είναι να του το αναφέρεις και βλέπεις. Σου εύχομαι το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Ναι επηρεάζει τον κύκλο ο θυρεοειδής γι αυτό θα στο είπε. Καλό είναι να του το αναφέρεις και βλέπεις. Σου εύχομαι το καλυτερο!

Ευχαριστώ πολύ @kido μου,και σε εσένα ο,τι καλύτερο εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Luckystars είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Dimitroulaa.Οπότε είναι 3 εξετάσεις?Καμπύλη σακχάρου,ινσουλίνης και γλυκοζυλιωμενης?

Σωστά, ο ενδοκρινολογος ξέρει καλύτερα από το καθένα, θα σε καθοδηγήσει σωστά! Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Dimitroulaa είπε:

Σωστά, ο ενδοκρινολογος ξέρει καλύτερα από το καθένα, θα σε καθοδηγήσει σωστά! Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!!! 

Να είσαι καλά @Dimitroulaa μου,ευχαριστώ πολύ!Σου εύχομαι τα ομορφότερα κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε, που είστε εξαφανισμενες σήμερα;

Γεια σου μπετουλα μου! Κι εγω αυτο σκεφτόμουν! Εγω ειμαι στη δουλειά. Άντε, ένας μήνας ακομα και μετα τέλος! Εσυ; 

Το Σαββατοκύριακο εκανα μπανάκι θάλασσα και πολυ το ευχαριστήθηκα. Νομιζω με ρώτησε η @Luckystars (ή το ονειρευτηκα!) αν ειναι μακριά το χωριο και ξεχασα να πω οτι ειναι περίπου 5 ώρες απο την Αθήνα. Ειχε καλο καιρό και πολυ ωραία θαλασσιτσα! Νομιζω πως και το στομάχι μου ειναι κάπως καλυτερα. Ανακατεύομαι ακομα και δεν αντέχω τις μυρωδιές αλλα μπορώ και τρώω λιγο περισσοτερο χωρις να παίρνει φωτιά το στομάχι μου. Ειμαι στην 18η εβδομαδα και ακομα ελάχιστοι το ξέρουν στη δουλειά. Μπορώ και κρύβομαι. Αλλα αν ολα πανε καλα στην επίσκεψη της επόμενη Δευτέρας σκέφτομαι να το αποκαλύψω!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Γεια σου μπετουλα μου! Κι εγω αυτο σκεφτόμουν! Εγω ειμαι στη δουλειά. Άντε, ένας μήνας ακομα και μετα τέλος! Εσυ; 

Το Σαββατοκύριακο εκανα μπανάκι θάλασσα και πολυ το ευχαριστήθηκα. Νομιζω με ρώτησε η @Luckystars (ή το ονειρευτηκα!) αν ειναι μακριά το χωριο και ξεχασα να πω οτι ειναι περίπου 5 ώρες απο την Αθήνα. Ειχε καλο καιρό και πολυ ωραία θαλασσιτσα! Νομιζω πως και το στομάχι μου ειναι κάπως καλυτερα. Ανακατεύομαι ακομα και δεν αντέχω τις μυρωδιές αλλα μπορώ και τρώω λιγο περισσοτερο χωρις να παίρνει φωτιά το στομάχι μου. Ειμαι στην 18η εβδομαδα και ακομα ελάχιστοι το ξέρουν στη δουλειά. Μπορώ και κρύβομαι. Αλλα αν ολα πανε καλα στην επίσκεψη της επόμενη Δευτέρας σκέφτομαι να το αποκαλύψω!

 

 

πρίν από 49 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε, που είστε εξαφανισμενες σήμερα;

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή νέα εβδομάδα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλημέρα @BettySt μου!!!!Παρούσα!!!!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Πώς είστε τα υπόλοιπα κορίτσια?Τι καλό έχετε ετοιμάσει για σήμερα?Έχουμε κανένα νέο?

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γεια σου μπετουλα μου! Κι εγω αυτο σκεφτόμουν! Εγω ειμαι στη δουλειά. Άντε, ένας μήνας ακομα και μετα τέλος! Εσυ; 

Το Σαββατοκύριακο εκανα μπανάκι θάλασσα και πολυ το ευχαριστήθηκα. Νομιζω με ρώτησε η @Luckystars (ή το ονειρευτηκα!) αν ειναι μακριά το χωριο και ξεχασα να πω οτι ειναι περίπου 5 ώρες απο την Αθήνα. Ειχε καλο καιρό και πολυ ωραία θαλασσιτσα! Νομιζω πως και το στομάχι μου ειναι κάπως καλυτερα. Ανακατεύομαι ακομα και δεν αντέχω τις μυρωδιές αλλα μπορώ και τρώω λιγο περισσοτερο χωρις να παίρνει φωτιά το στομάχι μου. Ειμαι στην 18η εβδομαδα και ακομα ελάχιστοι το ξέρουν στη δουλειά. Μπορώ και κρύβομαι. Αλλα αν ολα πανε καλα στην επίσκεψη της επόμενη Δευτέρας σκέφτομαι να το αποκαλύψω!

 

Καλημέρα @P.L.L. μου!Όχι δεν το ονειρευτηκες,εγώ σε είχα ρωτήσει γιατί με το θέμα με το στομαχακι σκεφτόμουν μην ζαλιστείς πολλές ώρες στο αμάξι.Τι ωραία που ευχαριστηθηκες και είσαι καλύτερα!Μπράβο κορίτσι μου,μπράβο!Η εργασία σου είναι καθιστική?

@kido μου Καλημέρα!!!Πώς είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γεια σου μπετουλα μου! Κι εγω αυτο σκεφτόμουν! Εγω ειμαι στη δουλειά. Άντε, ένας μήνας ακομα και μετα τέλος! Εσυ; 

Το Σαββατοκύριακο εκανα μπανάκι θάλασσα και πολυ το ευχαριστήθηκα. Νομιζω με ρώτησε η @Luckystars (ή το ονειρευτηκα!) αν ειναι μακριά το χωριο και ξεχασα να πω οτι ειναι περίπου 5 ώρες απο την Αθήνα. Ειχε καλο καιρό και πολυ ωραία θαλασσιτσα! Νομιζω πως και το στομάχι μου ειναι κάπως καλυτερα. Ανακατεύομαι ακομα και δεν αντέχω τις μυρωδιές αλλα μπορώ και τρώω λιγο περισσοτερο χωρις να παίρνει φωτιά το στομάχι μου. Ειμαι στην 18η εβδομαδα και ακομα ελάχιστοι το ξέρουν στη δουλειά. Μπορώ και κρύβομαι. Αλλα αν ολα πανε καλα στην επίσκεψη της επόμενη Δευτέρας σκέφτομαι να το αποκαλύψω!

 

Καλά είμαι και εγώ. Περιμένω να αδιαθετισω και δεν περνάνε οι μέρες. 

Ααα ακόμα λίγο σου έμεινε,  υπομονή και μετά ξεκούραση. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Luckystars είπε:

Καλημέρα,καλημέρα @BettySt μου!!!!Παρούσα!!!!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Πώς είστε τα υπόλοιπα κορίτσια?Τι καλό έχετε ετοιμάσει για σήμερα?Έχουμε κανένα νέο?

Καλημέρα @P.L.L. μου!Όχι δεν το ονειρευτηκες,εγώ σε είχα ρωτήσει γιατί με το θέμα με το στομαχακι σκεφτόμουν μην ζαλιστείς πολλές ώρες στο αμάξι.Τι ωραία που ευχαριστηθηκες και είσαι καλύτερα!Μπράβο κορίτσι μου,μπράβο!Η εργασία σου είναι καθιστική?

@kido μου Καλημέρα!!!Πώς είσαι?

Καλά είμαι! Έχω καθαρίσει τελείως και περιμένω να αναλάβω δράση από το ΠΣΚ!!! Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Luckystars είπε:

Καλημέρα,καλημέρα @BettySt μου!!!!Παρούσα!!!!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Πώς είστε τα υπόλοιπα κορίτσια?Τι καλό έχετε ετοιμάσει για σήμερα?Έχουμε κανένα νέο?

Καλημέρα @P.L.L. μου!Όχι δεν το ονειρευτηκες,εγώ σε είχα ρωτήσει γιατί με το θέμα με το στομαχακι σκεφτόμουν μην ζαλιστείς πολλές ώρες στο αμάξι.Τι ωραία που ευχαριστηθηκες και είσαι καλύτερα!Μπράβο κορίτσι μου,μπράβο!Η εργασία σου είναι καθιστική?

Καλά είμαι, όπως είπα και στη Π. Λ. Λ.  δεν περνάνε οι μέρες να κάνω τις εξετάσεις και να προχωρήσουμε. Εσύ πότε θα πας στο ενδοκρινολόγο;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Luckystars είπε:

Καλημέρα,καλημέρα @BettySt μου!!!!Παρούσα!!!!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Πώς είστε τα υπόλοιπα κορίτσια?Τι καλό έχετε ετοιμάσει για σήμερα?Έχουμε κανένα νέο?

Καλημέρα @P.L.L. μου!Όχι δεν το ονειρευτηκες,εγώ σε είχα ρωτήσει γιατί με το θέμα με το στομαχακι σκεφτόμουν μην ζαλιστείς πολλές ώρες στο αμάξι.Τι ωραία που ευχαριστηθηκες και είσαι καλύτερα!Μπράβο κορίτσι μου,μπράβο!Η εργασία σου είναι καθιστική?

@kido μου Καλημέρα!!!Πώς είσαι?

Ε εντάξει δεν ειναι και τελείως καθιστική αλλα όχι και πολυ κουραστική. Δασκαλα σε ενήλικες με ελαφριά νοητική καθυστέρηση ειμαι. Δουλεύω σε εργαστήριο. Ένας μαθητής άκουσε που ελεγα στο τηλέφωνο οτι ειμαι έγκυος κι απο τοτε συνέχεια μου λέει "μη σκύβεις! Μη σηκώνεις βάρη!" Ειναι πολυ γλυκούλης! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...