Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Fifi32 είπε:

Koritsia meta apo olo auto

Kai me xiliades skepseis

Sto mualo mou

Tha pw auta

Emeis kai mono emeis mplokaroume kai trelenoume tous eautous mas.einaj lathos na rwtame na psaxnoume kai na sygkrinoume kai na travame tetoio anxos gia kati pou dn einai sto xeri mas panta.h ygeia me oti periexei dn einai sto xeri mas.yparxoun gynaikes pou pianoun paidia me ton aera opws leei kai o giatros mou kai gynaikes pou tha duskoleutoun.mporei kai na mhn kataferoun na kanoun pote.einai kai auto mesa sth zwh.opws kai ola.yparxoun gynaikes pou ethizontai sta test,stis eksoswmatikes sta matzounia kai se oti allo yparxei.kai ksexnoun na zhsoun.h zwh einai mia me h xwris paidi.kamia fora einai kai polu egwistiko.yparxoun ena swro pragmata sth zwh na xaroume na klapsoume.enas gamos dn shmainei aparaitita kai paidia opws kai ta paidia dn shmainoun aparaitita gamo.kai dn yparxei prepei gia tpt.to paidi dn krataei kanenan gamo dn shmainei oikogeneia dn shmainei apoxeiksei agaphs kai sygoura dn epivevewnei kanenan egwismo.to paidi tha erthei giati tha eisai etoimos esy na afhseis pisw to egw sou kai to thelw sou.prospathw 2 xronia kai exw paei se ena swro giatrous kapoi stigmh dn etrwga dn koimomoun paramilousa.kontepsa na xwrisw kai na xasw kai th zwh mou etsi.gia ena prepei.gia ena arnitiko test.gia ena tha duskoleutite.gia to ti tha pei o kosmos.h zwh einai toso ma toso wraia.shmasia exei na dineis agaph.na niwtheis oikogeneia kai as eiste kai 2.ayta.

Λυπάμαι που τα πράγματα δεν πήγαν όπως περίμενες αλλα ουτε να απογοητευεσαι ουτε να χαλάς την ψυχολογία σου.συμφωνω με τα περισσότερα που λες.σιγουρα πρέπει να ζούμε να χαιρόμαστε την ζωή να γελάμε και πολλά άλλα.εννοειται πως ένα παιδί δεν μπορει να κρατήσει ένα διαλυμένο γάμο και ουτε πρέπει να φτάσουμε σε σημείο χωρισμού επειδή δεν μπορούμε εύκολα να πιάσουμε παιδάκι.ολα θα γινουν αρκεί να έχουμε πίστη.ολες θα γίνουμε μανες εφόσον το θέλουμε με όποιον τρόπο μπορέσουμε ας είμαστε ολες καλα και ολα θα γινουν.και εγω 3 χρόνια προσπαθω εχω κλάψει εχω πονέσει εχω πεσει αλλα πλέον είμαι καλα.οταν είναι να έρθει ας έρθει.εγω και η κάθε εγω θ προσπαθουμε μέχρι να τα καταφερουμε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fifi32 είπε:

Koritsia meta apo olo auto

Kai me xiliades skepseis

Sto mualo mou

Tha pw auta

Emeis kai mono emeis mplokaroume kai trelenoume tous eautous mas.einaj lathos na rwtame na psaxnoume kai na sygkrinoume kai na travame tetoio anxos gia kati pou dn einai sto xeri mas panta.h ygeia me oti periexei dn einai sto xeri mas.yparxoun gynaikes pou pianoun paidia me ton aera opws leei kai o giatros mou kai gynaikes pou tha duskoleutoun.mporei kai na mhn kataferoun na kanoun pote.einai kai auto mesa sth zwh.opws kai ola.yparxoun gynaikes pou ethizontai sta test,stis eksoswmatikes sta matzounia kai se oti allo yparxei.kai ksexnoun na zhsoun.h zwh einai mia me h xwris paidi.kamia fora einai kai polu egwistiko.yparxoun ena swro pragmata sth zwh na xaroume na klapsoume.enas gamos dn shmainei aparaitita kai paidia opws kai ta paidia dn shmainoun aparaitita gamo.kai dn yparxei prepei gia tpt.to paidi dn krataei kanenan gamo dn shmainei oikogeneia dn shmainei apoxeiksei agaphs kai sygoura dn epivevewnei kanenan egwismo.to paidi tha erthei giati tha eisai etoimos esy na afhseis pisw to egw sou kai to thelw sou.prospathw 2 xronia kai exw paei se ena swro giatrous kapoi stigmh dn etrwga dn koimomoun paramilousa.kontepsa na xwrisw kai na xasw kai th zwh mou etsi.gia ena prepei.gia ena arnitiko test.gia ena tha duskoleutite.gia to ti tha pei o kosmos.h zwh einai toso ma toso wraia.shmasia exei na dineis agaph.na niwtheis oikogeneia kai as eiste kai 2.ayta.

Κορίτσι μου έχετε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi32 είπε:

Koritsia meta apo olo auto

Kai me xiliades skepseis

Sto mualo mou

Tha pw auta

Emeis kai mono emeis mplokaroume kai trelenoume tous eautous mas.einaj lathos na rwtame na psaxnoume kai na sygkrinoume kai na travame tetoio anxos gia kati pou dn einai sto xeri mas panta.h ygeia me oti periexei dn einai sto xeri mas.yparxoun gynaikes pou pianoun paidia me ton aera opws leei kai o giatros mou kai gynaikes pou tha duskoleutoun.mporei kai na mhn kataferoun na kanoun pote.einai kai auto mesa sth zwh.opws kai ola.yparxoun gynaikes pou ethizontai sta test,stis eksoswmatikes sta matzounia kai se oti allo yparxei.kai ksexnoun na zhsoun.h zwh einai mia me h xwris paidi.kamia fora einai kai polu egwistiko.yparxoun ena swro pragmata sth zwh na xaroume na klapsoume.enas gamos dn shmainei aparaitita kai paidia opws kai ta paidia dn shmainoun aparaitita gamo.kai dn yparxei prepei gia tpt.to paidi dn krataei kanenan gamo dn shmainei oikogeneia dn shmainei apoxeiksei agaphs kai sygoura dn epivevewnei kanenan egwismo.to paidi tha erthei giati tha eisai etoimos esy na afhseis pisw to egw sou kai to thelw sou.prospathw 2 xronia kai exw paei se ena swro giatrous kapoi stigmh dn etrwga dn koimomoun paramilousa.kontepsa na xwrisw kai na xasw kai th zwh mou etsi.gia ena prepei.gia ena arnitiko test.gia ena tha duskoleutite.gia to ti tha pei o kosmos.h zwh einai toso ma toso wraia.shmasia exei na dineis agaph.na niwtheis oikogeneia kai as eiste kai 2.ayta.

Δεν ξέρω τι να πω.. 

Είναι λογικό να απογοητεύεσαι ειδικά απ τη στιγμή που προσπαθείτε 2 χρόνια..  παρ'όλα αυτά διαφωνω σε αυτο που λες οτι είναι λάθος να ρωταμε και να συγκρίνουμε με άλλες κοπέλες! εγώ προσωπικά δεν θεωρώ λάθος να μιλάς για τις ανησυχίες σου με κοπέλες που είναι  στην ίδια φαση με εσένα.. ίσα ίσα, για μένα ειναι πολυ βοηθητικό, γιατί νιώθω ότι με καταλαβαίνουν τα κορίτσια εδώ για την κάθε μικρή ανησυχία μου.. Γιατί πολλές φορές αυτά δεν μπορείς να τα συζητήσεις με τον αντρα σου η με τα κοντινά σου πρόσωπα για το φοβάσαι το αρνητικό αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας σου.. 

Σίγουρα όμως είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι άρα έχουμε και διαφορετικές απόψεις. 

Όλες αυτές οι συζητήσεις που κάνουμε και προσπαθούμε ουσιαστικά να βοηθήσουμε η μια την άλλη είναι κάτι που θεωρούμε ότι μας βοηθάει, ότι μας χαλαρώνει! Και πολλές φορές μαθαίνουμε πράγματα που δεν είχαμε ιδέα ότι υπάρχουν! Και το κάνουμε επειδή το θέλουμε δεν μας πιέζει κανένας να μπούμε στο φόρουμ!

Όλα είναι μέσα στη ζωή και οι καλές και οι λίγο πιο άσχημες στιγμές, αλλά δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω! Να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν πάνω απ όλα!! Και να σκεφτόμαστε θετικά!!❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi32 είπε:

Vevaia!

Oles oti yparxei.kai exw katalhksei pws mprei kai na mhn ginei.mporei na ginei diaforetika.

Όλα αυτά που έγραψες λίγο πολύ τα έχουμε σκεφτεί όλες όσες προσπαθούσαμε να αποκτήσουμε μωράκι...!! Εγώ είχα 2 αποβολές τυχαίο γεγονός και μετά έμεινα έγκυος και απέκτησα το κοριτσάκι μου!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και συζήτησε με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις!! Αυτό που εγώ θα σου πρότεινα είναι να σε παρακολουθεί ο γιατρός σου με υπέρηχο και οταν δείτε την  ωορρηξία να έχεις προγραμματισμένες επαφές!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde είπε:

Όλα αυτά που έγραψες λίγο πολύ τα έχουμε σκεφτεί όλες όσες προσπαθούσαμε να αποκτήσουμε μωράκι...!! Εγώ είχα 2 αποβολές τυχαίο γεγονός και μετά έμεινα έγκυος και απέκτησα το κοριτσάκι μου!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και συζήτησε με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις!! Αυτό που εγώ θα σου πρότεινα είναι να σε παρακολουθεί ο γιατρός σου με υπέρηχο και οταν δείτε την  ωορρηξία να έχεις προγραμματισμένες επαφές!!

To exw kanei kai auto.exw kanei ta panta.

O giatros mou mou eipe oso to kunigas dnnprokeite.einai anthipovoli..kai mplokarw.

Mou eipe oute test oute xwriakes apo thn prwth mera oute tpt

An einai na ginei tha ginei.

Prosthetoume extra anxos.dn xreiazetai.ola tha ginoun.kai an dn ginoun auta tha ginoun alla.

H giagia mou me ton pappou mou prospathousan 7 xronia

Wspou uiothetisan meta emeina fusika egkuos kai htan ekswmhtrio.goneis ginan.omws.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi32 είπε:

To exw kanei kai auto.exw kanei ta panta.

O giatros mou mou eipe oso to kunigas dnnprokeite.einai anthipovoli..kai mplokarw.

Mou eipe oute test oute xwriakes apo thn prwth mera oute tpt

An einai na ginei tha ginei.

Prosthetoume extra anxos.dn xreiazetai.ola tha ginoun.kai an dn ginoun auta tha ginoun alla.

H giagia mou me ton pappou mou prospathousan 7 xronia

Wspou uiothetisan meta emeina fusika egkuos kai htan ekswmhtrio.goneis ginan.omws.

Αφου είναι ολες οι εξετάσεις καλές θα έρθει θα το δεις!!!!!όμως πόσο θα συμφωνήσω με αυτο το άγχος που μας τρελαίνει!!!!!!θα είμαστε εδώ να συζητάμε οτι θελεις και οσο θέλεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα!!! Είμαι νέα στο forum, όμως σας διαβάζω καθημερινά και ενστερνίζομαι την αγωνία και την ανησυχία σας! Εμείς είμαστε νιοπαντροι και είναι μόλις ο δεύτερος μήνας προσπαθειών, όμως το άγχος είναι διάχυτο- από την πλευρά μου τουλάχιστον. Περιμένω περίοδο την Παρασκευή, αν και δεν νομίζω ότι είναι ο τυχερός μας μήνας, καθώς η ωορρηξία συνέπεσε το διάστημα που διέμενα στο πατρικό μου (τηρησαμε την παράδοση). Παρ' όλα αυτά ελπίζω σε ένα θαύμα, όπως ελπίζω και για όλες σας!! Θέλω θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ώστε μέχρι το τέλος του χρόνου να έχουμε ευχάριστα νέα από όλες!!! 

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα!!! Είμαι νέα στο forum, όμως σας διαβάζω καθημερινά και ενστερνίζομαι την αγωνία και την ανησυχία σας! Εμείς είμαστε νιοπαντροι και είναι μόλις ο δεύτερος μήνας προσπαθειών, όμως το άγχος είναι διάχυτο- από την πλευρά μου τουλάχιστον. Περιμένω περίοδο την Παρασκευή, αν και δεν νομίζω ότι είναι ο τυχερός μας μήνας, καθώς η ωορρηξία συνέπεσε το διάστημα που διέμενα στο πατρικό μου (τηρησαμε την παράδοση). Παρ' όλα αυτά ελπίζω σε ένα θαύμα, όπως ελπίζω και για όλες σας!! Θέλω θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ώστε μέχρι το τέλος του χρόνου να έχουμε ευχάριστα νέα από όλες!!! 

Καλως ηρθες κοριτσι κου και να ζήσετε!!!σου ευχομαι λοιπόν να μην έρθει την Παρασκευή και να ειναι αυτος ο μηνας σου!!!!!το αγχος δυστηχως εμεις οι γυναίκες το έχουμε πάνω πάνω είτε ειναι ο πρώτος μήνας είτε ο πρώτος χρόνος κοκ...αλλα ετσι ακριβώς...να έχεις θετική σκέψη και θα έρθουν όλα!!!:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fifi32 said:

Koritsia meta apo olo auto

Kai me xiliades skepseis

Sto mualo mou

Tha pw auta

Emeis kai mono emeis mplokaroume kai trelenoume tous eautous mas.einaj lathos na rwtame na psaxnoume kai na sygkrinoume kai na travame tetoio anxos gia kati pou dn einai sto xeri mas panta.h ygeia me oti periexei dn einai sto xeri mas.yparxoun gynaikes pou pianoun paidia me ton aera opws leei kai o giatros mou kai gynaikes pou tha duskoleutoun.mporei kai na mhn kataferoun na kanoun pote.einai kai auto mesa sth zwh.opws kai ola.yparxoun gynaikes pou ethizontai sta test,stis eksoswmatikes sta matzounia kai se oti allo yparxei.kai ksexnoun na zhsoun.h zwh einai mia me h xwris paidi.kamia fora einai kai polu egwistiko.yparxoun ena swro pragmata sth zwh na xaroume na klapsoume.enas gamos dn shmainei aparaitita kai paidia opws kai ta paidia dn shmainoun aparaitita gamo.kai dn yparxei prepei gia tpt.to paidi dn krataei kanenan gamo dn shmainei oikogeneia dn shmainei apoxeiksei agaphs kai sygoura dn epivevewnei kanenan egwismo.to paidi tha erthei giati tha eisai etoimos esy na afhseis pisw to egw sou kai to thelw sou.prospathw 2 xronia kai exw paei se ena swro giatrous kapoi stigmh dn etrwga dn koimomoun paramilousa.kontepsa na xwrisw kai na xasw kai th zwh mou etsi.gia ena prepei.gia ena arnitiko test.gia ena tha duskoleutite.gia to ti tha pei o kosmos.h zwh einai toso ma toso wraia.shmasia exei na dineis agaph.na niwtheis oikogeneia kai as eiste kai 2.ayta.

 

Καταρχήν κορίτσια μη γράφετε greeklish μου βγήκαν τα μάτια να διαβάσω το ποστ. 

Κατά δεύτερον αγαπητή Φιφη, σίγουρα ένας γάμος δεν σημαίνει απαραίτητα παιδιά κ τα παιδιά δεν σημαίνουν γάμο. Άλλωστε δεν ζούμε στο 1940! Το κάθε ζευγάρι, παντρεμένο ή όχι, με θρησκευτικό ή πολιτικό ή σύμφωνο συμβίωσης, καθορίζει πως θα ζήσει κ πως θα ορίσει τη σχέση του. Με παιδί ή χωρίς (βιολογικό ή όχι). 

Το ξέρω ότι η απογοήτευση σου ήταν μεγάλη κ έχεις υποστεί σοκ κ προσπαθείς να βρεις τον εαυτό σου, το μυαλό σου κ τη ζωή σου όπως χαρακτηριστικά λες κ αυτό είναι πολύ θετικό για σένα γιατί προφανώς ξεπέρασες τα όρια σου. 

Ομως εδώ έχουμε μαζευτεί όλες όσες θέλουμε να κάνουμε παιδί κ ψάχνουμε λύσεις κ γνώμες γιατί αυτό μας κάνει καλό κ μας δίνει κουραγιο. Άλλες λένε θα κάνω τα πάντα άλλες όχι. Η κάθε γυναίκα μέχρι εκεί που αντέχει η ψυχή της κ το σώμα της. Τόσο απλά. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος, υπάρχει όσο αντέχεις εσύ, η ψυχή σου κ το μυαλό σου. Το ότι μπλοκάρουμε το σώμα μας επειδή αγχωνομαστε, hellooo πες μου κάτι που δεν ξέρω!! Φυσικά κ συμβαίνει αυτό. 

Σίγουρα με το είσαι ρεαλιστρια όπως φαίνεσαι πλέον στο ποστ σου έχει πολλά + στη ψυχολογία σου κ μπράβο σου μπορείς να προχωρήσεις μπροστά πλεον, είναι άδικο όμως να λες ότι είναι λάθος να ψαχνόμαστε εμείς που μας αρέσει να ψαχνόμαστε. Εμενα προσωπικά αυτό μου δίνει κουράγιο. Μου δίνει δύναμη να μιλάω με γυναίκες που έχουμε εθιστει παρεα στα τεστ κ γελάμε, που αυτό το διάστημα έχει γίνει στοχος μας κ ευχή μας κ δίνει η μία κουράγιο στην άλλη, ανταλλασοντας πληροφορίες κ ο, τι γενικά έχει ακουσει/ζησει/διαβάσει η κάθε μία, συγκρίνοντας βιώματα, αναφέροντας εμπειρίες, άλλωστε αυτό είναι το νόημα του φόρουμ αλλιώς δεν θα έμπαινα. 

Καλό βράδυ. 

 

 

Just now, Maria92 said:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα!!! Είμαι νέα στο forum, όμως σας διαβάζω καθημερινά και ενστερνίζομαι την αγωνία και την ανησυχία σας! Εμείς είμαστε νιοπαντροι και είναι μόλις ο δεύτερος μήνας προσπαθειών, όμως το άγχος είναι διάχυτο- από την πλευρά μου τουλάχιστον. Περιμένω περίοδο την Παρασκευή, αν και δεν νομίζω ότι είναι ο τυχερός μας μήνας, καθώς η ωορρηξία συνέπεσε το διάστημα που διέμενα στο πατρικό μου (τηρησαμε την παράδοση). Παρ' όλα αυτά ελπίζω σε ένα θαύμα, όπως ελπίζω και για όλες σας!! Θέλω θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ώστε μέχρι το τέλος του χρόνου να έχουμε ευχάριστα νέα από όλες!!! 

Εγω τώρα να ρωτήσω κάτι άσχετο; το 92 στο όνομα σου σημαίνει ότι γεννήθηκες το 1992?? Θεε μου νιώθω γριά ξαφνικά!!! Χαχαχχαχα!!! 

εύχομαι να μη σου έρθει τη Παρασκευή λοιπόν!! Να ξέρεις ότι είσαι νεοτατη κ η ηλικία είναι με το μέρος σου! Θα πιάσεις αμέσως!!dont worry!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

 

Καταρχήν κορίτσια μη γράφετε greeklish μου βγήκαν τα μάτια να διαβάσω το ποστ. 

Κατά δεύτερον αγαπητή Φιφη, σίγουρα ένας γάμος δεν σημαίνει απαραίτητα παιδιά κ τα παιδιά δεν σημαίνουν γάμο. Άλλωστε δεν ζούμε στο 1940! Το κάθε ζευγάρι, παντρεμένο ή όχι, με θρησκευτικό ή πολιτικό ή σύμφωνο συμβίωσης, καθορίζει πως θα ζήσει κ πως θα ορίσει τη σχέση του. Με παιδί ή χωρίς (βιολογικό ή όχι). 

Το ξέρω ότι η απογοήτευση σου ήταν μεγάλη κ έχεις υποστεί σοκ κ προσπαθείς να βρεις τον εαυτό σου, το μυαλό σου κ τη ζωή σου όπως χαρακτηριστικά λες κ αυτό είναι πολύ θετικό για σένα γιατί προφανώς ξεπέρασες τα όρια σου. 

Ομως εδώ έχουμε μαζευτεί όλες όσες θέλουμε να κάνουμε παιδί κ ψάχνουμε λύσεις κ γνώμες γιατί αυτό μας κάνει καλό κ μας δίνει κουραγιο. Άλλες λένε θα κάνω τα πάντα άλλες όχι. Η κάθε γυναίκα μέχρι εκεί που αντέχει η ψυχή της κ το σώμα της. Τόσο απλά. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος, υπάρχει όσο αντέχεις εσύ, η ψυχή σου κ το μυαλό σου. Το ότι μπλοκάρουμε το σώμα μας επειδή αγχωνομαστε, hellooo πες μου κάτι που δεν ξέρω!! Φυσικά κ συμβαίνει αυτό. 

Σίγουρα με το είσαι ρεαλιστρια όπως φαίνεσαι πλέον στο ποστ σου έχει πολλά + στη ψυχολογία σου κ μπράβο σου μπορείς να προχωρήσεις μπροστά πλεον, είναι άδικο όμως να λες ότι είναι λάθος να ψαχνόμαστε εμείς που μας αρέσει να ψαχνόμαστε. Εμενα προσωπικά αυτό μου δίνει κουράγιο. Μου δίνει δύναμη να μιλάω με γυναίκες που έχουμε εθιστει παρεα στα τεστ κ γελάμε, που αυτό το διάστημα έχει γίνει στοχος μας κ ευχή μας κ δίνει η μία κουράγιο στην άλλη, ανταλλασοντας πληροφορίες κ ο, τι γενικά έχει ακουσει/ζησει/διαβάσει η κάθε μία, συγκρίνοντας βιώματα, αναφέροντας εμπειρίες, άλλωστε αυτό είναι το νόημα του φόρουμ αλλιώς δεν θα έμπαινα. 

Καλό βράδυ. 

 

 

Εγω τώρα να ρωτήσω κάτι άσχετο; το 92 στο όνομα σου σημαίνει ότι γεννήθηκες το 1992?? Θεε μου νιώθω γριά ξαφνικά!!! Χαχαχχαχα!!! 

εύχομαι να μη σου έρθει τη Παρασκευή λοιπόν!! Να ξέρεις ότι είσαι νεοτατη κ η ηλικία είναι με το μέρος σου! Θα πιάσεις αμέσως!!dont worry!! 

Χαχαχαχα!! Μάλιστα, γεννημένη το 1992, ήτοι 28 Μαΐων!!! Μακάρι να είναι όπως τα λες !! Σίγουρα αυτόν τον μήνα δεν αγωνιώ ιδιαίτερα, όπως τον πρώτο που πραγματικά  απογοητεύτηκα όταν αντίκρισα την ακατανομαστη, γιατί ακούω και διάφορα από τον περίγυρο (ξέρετε εσείς) . Εύχομαι σε όσες έχετε παιδάκια ήδη να τα χαίρεστε και σε όσες προσπαθούν για το πρώτο να γίνει σύντομα το θαύμα!! 

 

@Fifi32 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για ό,τι συνέβη, μην πτοεισαι όμως !! Πάμε δυναμικά για τον  επόμενο μήνα! Θα είμαστε εδώ να σου δίνουμε κουράγιο!! Φυσικά πέρνα μια βόλτα από τον γιατρό σου να μάθουμε τι ακριβώς συνέβη!! 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

 

Καταρχήν κορίτσια μη γράφετε greeklish μου βγήκαν τα μάτια να διαβάσω το ποστ. 

Κατά δεύτερον αγαπητή Φιφη, σίγουρα ένας γάμος δεν σημαίνει απαραίτητα παιδιά κ τα παιδιά δεν σημαίνουν γάμο. Άλλωστε δεν ζούμε στο 1940! Το κάθε ζευγάρι, παντρεμένο ή όχι, με θρησκευτικό ή πολιτικό ή σύμφωνο συμβίωσης, καθορίζει πως θα ζήσει κ πως θα ορίσει τη σχέση του. Με παιδί ή χωρίς (βιολογικό ή όχι). 

Το ξέρω ότι η απογοήτευση σου ήταν μεγάλη κ έχεις υποστεί σοκ κ προσπαθείς να βρεις τον εαυτό σου, το μυαλό σου κ τη ζωή σου όπως χαρακτηριστικά λες κ αυτό είναι πολύ θετικό για σένα γιατί προφανώς ξεπέρασες τα όρια σου. 

Ομως εδώ έχουμε μαζευτεί όλες όσες θέλουμε να κάνουμε παιδί κ ψάχνουμε λύσεις κ γνώμες γιατί αυτό μας κάνει καλό κ μας δίνει κουραγιο. Άλλες λένε θα κάνω τα πάντα άλλες όχι. Η κάθε γυναίκα μέχρι εκεί που αντέχει η ψυχή της κ το σώμα της. Τόσο απλά. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος, υπάρχει όσο αντέχεις εσύ, η ψυχή σου κ το μυαλό σου. Το ότι μπλοκάρουμε το σώμα μας επειδή αγχωνομαστε, hellooo πες μου κάτι που δεν ξέρω!! Φυσικά κ συμβαίνει αυτό. 

Σίγουρα με το είσαι ρεαλιστρια όπως φαίνεσαι πλέον στο ποστ σου έχει πολλά + στη ψυχολογία σου κ μπράβο σου μπορείς να προχωρήσεις μπροστά πλεον, είναι άδικο όμως να λες ότι είναι λάθος να ψαχνόμαστε εμείς που μας αρέσει να ψαχνόμαστε. Εμενα προσωπικά αυτό μου δίνει κουράγιο. Μου δίνει δύναμη να μιλάω με γυναίκες που έχουμε εθιστει παρεα στα τεστ κ γελάμε, που αυτό το διάστημα έχει γίνει στοχος μας κ ευχή μας κ δίνει η μία κουράγιο στην άλλη, ανταλλασοντας πληροφορίες κ ο, τι γενικά έχει ακουσει/ζησει/διαβάσει η κάθε μία, συγκρίνοντας βιώματα, αναφέροντας εμπειρίες, άλλωστε αυτό είναι το νόημα του φόρουμ αλλιώς δεν θα έμπαινα. 

Καλό βράδυ. 

 

Σοφία μου συμφωνώ σε κάθε λέξη πραγματικά!!❤❤ 

 

Just now, Maria92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα!!! Είμαι νέα στο forum, όμως σας διαβάζω καθημερινά και ενστερνίζομαι την αγωνία και την ανησυχία σας! Εμείς είμαστε νιοπαντροι και είναι μόλις ο δεύτερος μήνας προσπαθειών, όμως το άγχος είναι διάχυτο- από την πλευρά μου τουλάχιστον. Περιμένω περίοδο την Παρασκευή, αν και δεν νομίζω ότι είναι ο τυχερός μας μήνας, καθώς η ωορρηξία συνέπεσε το διάστημα που διέμενα στο πατρικό μου (τηρησαμε την παράδοση). Παρ' όλα αυτά ελπίζω σε ένα θαύμα, όπως ελπίζω και για όλες σας!! Θέλω θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ώστε μέχρι το τέλος του χρόνου να έχουμε ευχάριστα νέα από όλες!!! 

Καλώς όρισες κοπέλα μου!! Εύχομαι να έχεις σύντομα ένα θετικό τεστάκι! Γιατί όχι κ την παρασκευή!!! Προσπάθησε να είσαι χαλαρή όσο μπορείς και να μην πιέζεσαι γενικά και θα δεις όλα  θα πάνε τέλεια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Σοφία μου συμφωνώ σε κάθε λέξη πραγματικά!!❤❤ 

 

Καλώς όρισες κοπέλα μου!! Εύχομαι να έχεις σύντομα ένα θετικό τεστάκι! Γιατί όχι κ την παρασκευή!!! Προσπάθησε να είσαι χαλαρή όσο μπορείς και να μην πιέζεσαι γενικά και θα δεις όλα  θα πάνε τέλεια!!

Σας ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω τις ευχές!!! Από όσο θυμάμαι οι περισσότερες από εμάς μαζί περιμένουμε ε;;; Έκανε η @KimK την αρχή!! Άντε να παίρνουμε  σειρά και οι υπόλοιπες! Τώρα περιμένουμε αποτελέσματα από την @Ellidr!!! 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω τις ευχές!!! Από όσο θυμάμαι οι περισσότερες από εμάς μαζί περιμένουμε ε;;; Έκανε η @KimK την αρχή!! Άντε να παίρνουμε  σειρά και οι υπόλοιπες! Τώρα περιμένουμε αποτελέσματα από την @Ellidr!!! 

Σου ευχομαι και γω να μην ερθει!!! Και εγω Σαββατο περιμενω :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Maria92 said:

Χαχαχαχα!! Μάλιστα, γεννημένη το 1992, ήτοι 28 Μαΐων!!! Μακάρι να είναι όπως τα λες !! Σίγουρα αυτόν τον μήνα δεν αγωνιώ ιδιαίτερα, όπως τον πρώτο που πραγματικά  απογοητεύτηκα όταν αντίκρισα την ακατανομαστη, γιατί ακούω και διάφορα από τον περίγυρο (ξέρετε εσείς) . Εύχομαι σε όσες έχετε παιδάκια ήδη να τα χαίρεστε και σε όσες προσπαθούν για το πρώτο να γίνει σύντομα το θαύμα!! 

 

Θεε μου, οταν γεννηθηκες ημουν 9 ετων!!!!! ευτυχως δεν μου φαινεται κ το σωζω καπως...

Ο περιγυρος παντα θα λεει. Παλια μυαλα και στερεοτυπα...κοψε τον αερα οσο ειναι νωρις (ναι ναι κ της πεθερας χαχα) για να εισαι ηρεμη. 

Αν σε ξαναρωτησουν αντε ποτε θα κανετε ενα παιδακι , απαντα σημερα εχουμε κανονισει αγριο ολονυχτιο σεξ με τον συζυγο, εχω αγορασει κ εσωρουχα θελετε να τα δειτε;;;

ε μα πια με την αδιακρισια, βαρεθηκα!

ΕΛπιζω να μην σου ερθει τη Παρασκευη και να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις! Το οτι εισαι μολις 28 ετων ειναι το Α κ το Ω!!!! Αν δεν ειναι η τυχερη σου αυτον τον μηνα θα ειναι πολυ συντομα! Οσο πιο νεα μια γυναικα τοσο πιο ευκολα (εφοσον δεν υπαρχουν αλλα θεματα βεβαιας)! Καλως ηρθες λοιπον στη παρεα μας κ στη τρελα μας!!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...