Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Avmar said:

Χρονια πολλα στις εορταζουσες!! 

Κοριτσια να σας αποκαλυψω κατι;;;; Τετοια παρεα που κανουμε ουτε με τις κολλητες μου δεν τα συζητω!! Χαχαχα 

 

Σημερα με αρχισαν οι πονοι της περιοδου κανονικοτατα οπου νασαι θα μου ερθει!! 
 

Παρεπιμπτωντος εγω ειμαι Κυπρια εχει καμια αλλη;;;;

ποιες κολλητες;; αν δεν πασχιζει η κολλητη για παιδι δεν μπορει να καταλαβει ουτε 1 στο εκατομμυριο τι νιωθεις.

Κ εγω δεν ενιωθα αλλες γυναικες οταν ημουν ελευθερη κ η μονη εγνοια μου ηταν που θα παω να πιω καφε κ τι ειναι στη μοδα φετος ! χαχαχα

αρα ειστε οι νεες μου κολλητες κοριτσια...σας ευχαριστω!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

τσακωνομαστε γιατι θελω να σχολαω νωριτερα . Δεν γινεται να μη δουλευω, δεν βγαινουν τα εξοδα, δεν εχουμε καμια βοηθεια ουτε δικο μας σπιτι. Βλεπω ομως οτι λειπψ απο το παιδικ δεν εχω χρονο ουτε να μαζεψω ενα ποτηρι, οχι να μαγειρεψω...με αποτελεσμα να μην εχω χρονο για τιποτα. Ουτε για το σπιτι ουτε για το παιδι. Εκεινος δεν θεωρει καλη ιδεα να σχολαω λιγο νωριτερα γιατι τα εξοδα ειναι πολλα κ οσο μεγαλωνει το παιδι θα εχει ολο κ πιο πολλα εοξδα κ δεν θα βγαινουμε...εγω ομως νιωθω οτι στερουμαι πολλα πραγματα απο το παιδι μου , νιωθω μονη να τρεχω για ολα κ δεν αντεχω...αυτα....

Κατάλαβα...ειναι δύσκολο και με το παιδί και ειδικά αν δεν έχεις βοήθεια!!αν δεν υπάρχει επιλογή φυσικά και θα δουλέψεις...ομως  το παιδί σου τώρα θα είναι παιδι... μην χάσεις αυτές τις στιγμές....καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν μπορούν να καταλάβουν οι άντρες ότι οι ώρες είναι μετρημένα κουκιά για τις γυναίκες.καποιοι μάλιστα περιμένουν από σένα το ακατόρθωτο.δηλαδη ενώ ξεπατωμα στην δουλειά γυρίζοντας στο σπίτι να το έχεις πεντακάθαρο το φαγητό ζεστό και το παιδάκι φροντισμένο και το βράδυ ρομάντζο.για αυτό κ οι κρίσεις πανικού είναι συνήθεις στις γυναίκες παρά στους άντρες.φοετιο αβάσταχτο.

Ακριβώς αυτό!!!!κανείς αντρας π δε εχει ασχοληθεί με το σπίτι δεν μπορεί να καταλάβει ποσο δυσκολο ειναι Ν δουλεύεις 8-9-10 ωρες και να εχεις και το σπίτι στην εντέλεια....και όλα γίνονται ακομα πιο δύσκολα οταν υπάρχει και ένα παιδί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Εγώ κοριτσακι μου εχω ξεκινησει εξωσωματική αφου δε τα καταφέραμε διαφορετικά....εχω ενα κατεψυγμένο με φυσικο κύκλο και αυριο μπαινω για ωοληψια μετα απο διέγερση...:D ειμαι κ εγω από νησί αλλα απο κρητη...χαχαχαχα και δεν εχω ερθει ποτέ Κύπρο και πολυ θα το ήθελα!!

Οι κολλητές που λέτε....εγώ έχω σταθερά τρεις φίλες.η μια η παιδική μου γύρισε και μου είπε ενώ ήμουν έγκυος Ιανουάριο,ήταν κ η κουνιάδα της 43 έγκυος μαζί,( μωρέ σε αυτή την ηλικία βγαίνουν προβλήματα)ήταν Αγία κοπέλα,κάποτε,προσπαθούσε πάνω από χρόνο για πρώτο κ κάθε μήνα με έπαιρνε τηλέφωνο κ ούρλιαζε στην περίοδο.και κάνει 34 το πρώτο κ το δεύτερο αμέσως μετά καταλάθος.εεε τώρα ύφος και εξυπνάδες.ειναι κρίμα ο άνθρωπος να ξεχνα.ηταν έτοιμη να χωρίσει όσο δεν έμενε,όμως μου σχολίασε ζευγάρι γνωστών που κοντεύουν να χωρίσουν επειδή δεν μπορούν κάτι χρονια.αηδιαζω νομίζω.

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Πριν αφήσω την δουλειά μου ένα μήνα πριν νοσήσει το παιδί μου( δόξα τον Θεό όλα πέρασαν αλλά είμασταν οχτώ μήνες νοσοκομεία,βαριά αναιμία)τέλος πάντων δεν θέλω να το βαρύνω,τα έκανα όλα εγώ δεν ήξερε τι θα πει εμβόλιο τι ρούχα χρειάζεται το παιδί ερχόμουν από Θεσσαλονίκη φορτωμένη σαν το γαϊδούρι πράματα και είμαι και λεπτή σαν σκιάχτρο και κοντεύω να πεθάνω στους δρόμους.εγκυος πήγαινα σούπερ μάρκετ με ταξί και πλήρωνα πάνε έλα λεφτά.στην κοσμαρα του.μεχρι την στιγμή που είπα τέλος.οπως εγώ ξεπατωμα και έχω το σπίτι σου όρθιο το φαγητό σου τα ρούχα το παιδί σου άριστο διαβασμενο,καλοθρεμενο και εγώ σκληρή δουλειά το βράδυ έτσι κ εσύ τρέχα.

Χαιρομαι που ειχες την επιλογη! Ειναι βασανο να μην την εχεις!

Ειναι μεγαλη κουβεντα ολο αυτο......τελος παντων δεν θελω να εμβαθυνω γιατι θα ξεφυγουμε απο το κυριο θεμα που ειναι η εγκυμοσυνη μας κ θα θυμηθω πραγματα που εχουν γινει απο ατομα οικογενειας που μας καταδικασαν ενω θα μπορουσαμε να ειμαστε αλλιως κ θα φορτωσω μερα που ειναι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι Οχι δε θέλουμε τέτοια!!μεγάλο θεμα αυτο...να φτιάξουμε ένα καφέ να ανοίξουμε ένα τέτοιο σχετικό θεμα να τα πούμε όλα!!αχχαχαχα

@Ellidr μου που είσαι???πάω και δουλειά τώρα και δεν έχουμε νέα σου!!!!

Just now, Emilly είπε:

Οι κολλητές που λέτε....εγώ έχω σταθερά τρεις φίλες.η μια η παιδική μου γύρισε και μου είπε ενώ ήμουν έγκυος Ιανουάριο,ήταν κ η κουνιάδα της 43 έγκυος μαζί,( μωρέ σε αυτή την ηλικία βγαίνουν προβλήματα)ήταν Αγία κοπέλα,κάποτε,προσπαθούσε πάνω από χρόνο για πρώτο κ κάθε μήνα με έπαιρνε τηλέφωνο κ ούρλιαζε στην περίοδο.και κάνει 34 το πρώτο κ το δεύτερο αμέσως μετά καταλάθος.εεε τώρα ύφος και εξυπνάδες.ειναι κρίμα ο άνθρωπος να ξεχνα.ηταν έτοιμη να χωρίσει όσο δεν έμενε,όμως μου σχολίασε ζευγάρι γνωστών που κοντεύουν να χωρίσουν επειδή δεν μπορούν κάτι χρονια.αηδιαζω νομίζω.

Σου έβαλα μπερδεμένη γιατί δεν έχει νευριασμενη φατσα...κάποιοι άνθρωποι ξεχνούν η απλα δεν καταλαβαίνουν...μη σκας για αυτούς!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολυ!!!!!!!!μακαρι βρε κορίτσια μου!!για όλες μας!!!!εσυ καλύτερα να τα πεις να τα βγάλεις από μέσα σου και μετά το καυγά να κάνετε και ενα σεξακι...δεν λένε πως είναι τα καλύτερα??χαχαχχα

Αααααααααα σοφακια μου αγαπημενααααα @sofiadu και @Sofiamarinos χρονια σας πολλα!!!!!μα χαιρεστε το ονομα σας και ότι επιθυμείτε κορίτσια μου!!

Έχουμε αλλα κοριτσια να γιορτάζουν σήμερα??

Σε ευχαριστώ πολύ!!!εσυ πως εισαι???

Ψυχολογικά καλύτερα.. πήγα για δεύτερη γνώμη και καταμπερδευτηκα..τώρα θα πάω για τρίτη να δω τι μου γίνεται.. προς το παρόν δεν κάνω με προγράμμα.αξ έρθει ήρθε θέλω λίγη ηρεμία

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Δεν μπορούν να καταλάβουν οι άντρες ότι οι ώρες είναι μετρημένα κουκιά για τις γυναίκες.καποιοι μάλιστα περιμένουν από σένα το ακατόρθωτο.δηλαδη ενώ ξεπατωμα στην δουλειά γυρίζοντας στο σπίτι να το έχεις πεντακάθαρο το φαγητό ζεστό και το παιδάκι φροντισμένο και το βράδυ ρομάντζο.για αυτό κ οι κρίσεις πανικού είναι συνήθεις στις γυναίκες παρά στους άντρες.φοετιο αβάσταχτο.

Ευτυχως δεν εχει την απαιτηση να ειναι το σπιτι τζιτζι. βλεπει οτι δεν προλαβαινω , θα ειχαμε σοβαρο θεμα αν ειχε τετοιες απαιτησεις. 

Εγω δεν ειμαι εξαλλου η μαμα του να του τα εχω ολα στο χερι, ειμαι η συνοδοιπορος του κ δεν μενει στη μαμα του αλλα στο σπιτι του κ στο σπιτι μου. Αρα αν πειναει ξερει οτι πρεπει να σηκωθει να φτιαξει κατι γιατι εγω δεν ειμαι σπιτι να μαγειρεψω...δεν ειναι ο νοικοκυρης δυστυχως , εγω κανω τα απολυτως βασικα το σπιτι μαπχαλο αλλα δεν εχω χρονο για κατι καλυτερο...ευτυχως δεν μου λεει τιποτα, ουτε εχεις απαιτησεις!

Just now, Ritapog said:

Ψυχολογικά καλύτερα.. πήγα για δεύτερη γνώμη και καταμπερδευτηκα..τώρα θα πάω για τρίτη να δω τι μου γίνεται.. προς το παρόν δεν κάνω με προγράμμα.αξ έρθει ήρθε θέλω λίγη ηρεμία

Καλα θα κανεις, παρε τον χρονο σου εφοσον το εχεις αναγκη! Θα σου κανει πολυ καλο στη ψυχολογια σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι Οχι δε θέλουμε τέτοια!!μεγάλο θεμα αυτο...να φτιάξουμε ένα καφέ να ανοίξουμε ένα τέτοιο σχετικό θεμα να τα πούμε όλα!!αχχαχαχα

@Ellidr μου που είσαι???πάω και δουλειά τώρα και δεν έχουμε νέα σου!!!!

Σου έβαλα μπερδεμένη γιατί δεν έχει νευριασμενη φατσα...κάποιοι άνθρωποι ξεχνούν η απλα δεν καταλαβαίνουν...μη σκας για αυτούς!

Ναι ναι...και να μιλήσουμε και για πεθερές.θα κάψω πενήντα σελίδες.θα πάρει φωτια το φόρουμ.και θα βάλω φωτό στο προφίλ τα μάτια της πεθεράς μου όταν με κοιτάει.

Just now, sofiadu είπε:

Ευτυχως δεν εχει την απαιτηση να ειναι το σπιτι τζιτζι. βλεπει οτι δεν προλαβαινω , θα ειχαμε σοβαρο θεμα αν ειχε τετοιες απαιτησεις. 

Εγω δεν ειμαι εξαλλου η μαμα του να του τα εχω ολα στο χερι, ειμαι η συνοδοιπορος του κ δεν μενει στη μαμα του αλλα στο σπιτι του κ στο σπιτι μου. Αρα αν πειναει ξερει οτι πρεπει να σηκωθει να φτιαξει κατι γιατι εγω δεν ειμαι σπιτι να μαγειρεψω...δεν ειναι ο νοικοκυρης δυστυχως , εγω κανω τα απολυτως βασικα το σπιτι μαπχαλο αλλα δεν εχω χρονο για κατι καλυτερο...ευτυχως δεν μου λεει τιποτα, ουτε εχεις απαιτησεις!

Καλα θα κανεις, παρε τον χρονο σου εφοσον το εχεις αναγκη! Θα σου κανει πολυ καλο στη ψυχολογια σου! 

Καλό αυτό.γιατι έχει άλλους που κάνουν πολύ παρατήρηση.σπασιμο.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Οι κολλητές που λέτε....εγώ έχω σταθερά τρεις φίλες.η μια η παιδική μου γύρισε και μου είπε ενώ ήμουν έγκυος Ιανουάριο,ήταν κ η κουνιάδα της 43 έγκυος μαζί,( μωρέ σε αυτή την ηλικία βγαίνουν προβλήματα)ήταν Αγία κοπέλα,κάποτε,προσπαθούσε πάνω από χρόνο για πρώτο κ κάθε μήνα με έπαιρνε τηλέφωνο κ ούρλιαζε στην περίοδο.και κάνει 34 το πρώτο κ το δεύτερο αμέσως μετά καταλάθος.εεε τώρα ύφος και εξυπνάδες.ειναι κρίμα ο άνθρωπος να ξεχνα.ηταν έτοιμη να χωρίσει όσο δεν έμενε,όμως μου σχολίασε ζευγάρι γνωστών που κοντεύουν να χωρίσουν επειδή δεν μπορούν κάτι χρονια.αηδιαζω νομίζω.

τραγικοοοο

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Εγώ κοριτσακι μου εχω ξεκινησει εξωσωματική αφου δε τα καταφέραμε διαφορετικά....εχω ενα κατεψυγμένο με φυσικο κύκλο και αυριο μπαινω για ωοληψια μετα απο διέγερση...:D ειμαι κ εγω από νησί αλλα απο κρητη...χαχαχαχα και δεν εχω ερθει ποτέ Κύπρο και πολυ θα το ήθελα!!

Ευχομαι ολα να πανε καλα, μολις φυγει η πανδημια να ρθεις !!! Εγω ηρθα Χανια, Αγιο Νικολαο και Ηρακλειο μας αρεσει πολυ η Κρητη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ευτυχως δεν εχει την απαιτηση να ειναι το σπιτι τζιτζι. βλεπει οτι δεν προλαβαινω , θα ειχαμε σοβαρο θεμα αν ειχε τετοιες απαιτησεις. 

Εγω δεν ειμαι εξαλλου η μαμα του να του τα εχω ολα στο χερι, ειμαι η συνοδοιπορος του κ δεν μενει στη μαμα του αλλα στο σπιτι του κ στο σπιτι μου. Αρα αν πειναει ξερει οτι πρεπει να σηκωθει να φτιαξει κατι γιατι εγω δεν ειμαι σπιτι να μαγειρεψω...δεν ειναι ο νοικοκυρης δυστυχως , εγω κανω τα απολυτως βασικα το σπιτι μαπχαλο αλλα δεν εχω χρονο για κατι καλυτερο...ευτυχως δεν μου λεει τιποτα, ουτε εχεις απαιτησεις!

Καλα θα κανεις, παρε τον χρονο σου εφοσον το εχεις αναγκη! Θα σου κανει πολυ καλο στη ψυχολογια σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Χρόνια πολλά και ευλογημένα!

Η αλήθεια είναι πως μπερδεύτηκα.τελειως διαφορετικά πράγματα και αν και η δεύτερη είναι πολύ καλύτερη νιώθω ένα κόμπο.

Η αδελφή μου λέει ότι ψάχνω να δικαιολογήσω κάπου επειδή δεν έρχεται και ψάχνω προβλήμα.οποτε είπα να ηρεμήσω να το αφήσω για λίγο και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι Οχι δε θέλουμε τέτοια!!μεγάλο θεμα αυτο...να φτιάξουμε ένα καφέ να ανοίξουμε ένα τέτοιο σχετικό θεμα να τα πούμε όλα!!αχχαχαχα

@Ellidr μου που είσαι???πάω και δουλειά τώρα και δεν έχουμε νέα σου!!!!

Σου έβαλα μπερδεμένη γιατί δεν έχει νευριασμενη φατσα...κάποιοι άνθρωποι ξεχνούν η απλα δεν καταλαβαίνουν...μη σκας για αυτούς!

Λυπάμαι για αυτούς.τα μαθήματα κ τις δοκιμασίες τα δίνει ο Θεός για να διαμορφωθουμε.αν κάνουμε σαν να μην τα ζήσαμε τσάμπα η δοκιμασια,αν και νομίζω συγκεκριμένα ότι ο άνθρωπος βγάζει αποθυμενα.ζει το παραμύθι του ο κόσμος.κλαμα μέρα νύχτα ενάμισυ χρόνο ανεξήγητη υπογονιμότητα κ στο καπάκι...αχ μόνο μην μου τύχει τρίτο άσε φοβάμαι να κάνω σ. Ξ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ναι ναι...και να μιλήσουμε και για πεθερές.θα κάψω πενήντα σελίδες.θα πάρει φωτια το φόρουμ.και θα βάλω φωτό στο προφίλ τα μάτια της πεθεράς μου όταν με κοιτάει.

Καλό αυτό.γιατι έχει άλλους που κάνουν πολύ παρατήρηση.σπασιμο.

αααααα καλο αυτο με τις πεθερεςςς!!!!!! νταξει η δικια μου εχει μονο την κορη της. εκει παει ολη η βοηθεια στα παντα. Υπερογκα ποσα να παρει σπιτι, βοηθεια στο σπιτι, απικο σε ολα...σε εμας ααα δεν εφτασε για εσας συγνωμη....οταν ερχοταν να μου κρατησει το παιδι (δεν τη θελει αυτη τη περιοδο ουτε να τη δει), μου αφηνε ενα σπιτι κωλο (ενω της κορουλας καθε μερα γενικη , απλωμα σιδερωμα, μαγειρεμα) φακες στο πατωμα, σκουπιδια....ευτυχως δεν τη βλεπω πλεον κ εχω ηρεμησει απο αυτο το κομματι!!!

Αν εκανε παρατηρηση φιλεναδα δεν θα μιλουσαμε για δευτερο παιδι, απλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...