Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

αααααα καλο αυτο με τις πεθερεςςς!!!!!! νταξει η δικια μου εχει μονο την κορη της. εκει παει ολη η βοηθεια στα παντα. Υπερογκα ποσα να παρει σπιτι, βοηθεια στο σπιτι, απικο σε ολα...σε εμας ααα δεν εφτασε για εσας συγνωμη....οταν ερχοταν να μου κρατησει το παιδι (δεν τη θελει αυτη τη περιοδο ουτε να τη δει), μου αφηνε ενα σπιτι κωλο (ενω της κορουλας καθε μερα γενικη , απλωμα σιδερωμα, μαγειρεμα) φακες στο πατωμα, σκουπιδια....ευτυχως δεν τη βλεπω πλεον κ εχω ηρεμησει απο αυτο το κομματι!!!

Αν εκανε παρατηρηση φιλεναδα δεν θα μιλουσαμε για δευτερο παιδι, απλα!

Σου είπα αν ανοίξει θέμα για πεθερές εγώ θα το κλείσω.αλλα θα Χ*"**"""*στουμε στο γέλιο.καποια πράματα είναι πολυυυυ σοβαρά αλλά ας δούμε το κωμικό στοιχείο μέσα σε αυτά....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@*Vasoula που μενεις στη Κρήτη;

Και εγω Κρητικια ειμαι. Η μαμα μου δλδ γεννημα θρεμα Αντισκάρι νομο Ηρακλείου (νοτια νοτια πριν τους καλους Λιμενες αν ξερεις). Ολοι μου οι συγγενεις ειναι κάτω: στο Ηρακλειο, στις Μοιρες , σε ενα χωριο διπλα στο Ασημι.

Καθε χρονο κατεβαιναμε Πασχακαι καλοκαιρι. Εχω περασει πολυ ωραια παιδικα χρονια κ διακοπες κατω.

Εχω να κατεβω χρονια ομως....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σου είπα αν ανοίξει θέμα για πεθερές εγώ θα το κλείσω.αλλα θα Χ*"**"""*στουμε στο γέλιο.καποια πράματα είναι πολυυυυ σοβαρά αλλά ας δούμε το κωμικό στοιχείο μέσα σε αυτά....

Καλέ νομιζω υπαρχει καπου θεμα με πεθερες ειχα διαβασει κατι!! 

το βρηκααααα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλέ νομιζω υπαρχει καπου θεμα με πεθερες ειχα διαβασει κατι!! 

το βρηκααααα

Ωχ έρχομαι.νομιζω αν αρχίσω και λέω για την δικιά μου θα ανοίξει θέμα που θα λένε όλες.αχ τελικά μια χαρά πεθερά έχω.χιχχχιχχχ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Χρόνια πολλά και ευλογημένα!

Η αλήθεια είναι πως μπερδεύτηκα.τελειως διαφορετικά πράγματα και αν και η δεύτερη είναι πολύ καλύτερη νιώθω ένα κόμπο.

Η αδελφή μου λέει ότι ψάχνω να δικαιολογήσω κάπου επειδή δεν έρχεται και ψάχνω προβλήμα.οποτε είπα να ηρεμήσω να το αφήσω για λίγο και βλέπουμε

Η αδερφη μου ειναι η κολλητη μου πλεον. Μαζι της μοιραζομαι πολλα γιατι ειμαστε στην ιδια φαση τρελας με παιδια κ κταλαβαινομαστε. Πιο παλια που δεν ειχα παιδια δεν συμβαδιζαμε. Ομως εχω αφησει τους παντες εξω απο τη προσπαθεια μου για δευτερο παιδι. Και αυτο γιατι δεν θελω να νιωθω πιεση (να αναμενουν μαζι μου καθε μηνα) κ σχολια που ναι μεν μπορει να τα λεει ο αλλος για καλο αλλα εμενα να με πανε πισω κ να με αποσυντονισουν. Ακομα ακομα κ ενα "τι εγινε αυτη τη φορα, τα καταφερατε;" μπορει εμενα να μου κοψει τη καρδια στα 2 , ενω ο αλλος να νομιζει οτι απλα ενδιαφερθηκε να ρωτησει. 

Η αδερφη σου ισως τα βλεπει πιο ρεαλιστικα κ σου ειπε καθαρα αυτο που πιστευει. Παρε τον χρονο σου αφου αυτο εχεις αναγκη κ ειμαι σιγουρη θα σου κανει καλο!

 

Just now, Emilly said:

Ωχ έρχομαι.νομιζω αν αρχίσω και λέω για την δικιά μου θα ανοίξει θέμα που θα λένε όλες.αχ τελικά μια χαρά πεθερά έχω.χιχχχιχχχ.

χαχαχαχα!!! Εγω ασε δεν μπαινω γιατι θα τα γραψω , θα τα θυμηθω, θα φορτωσω κ οταν τη δω θα τη κουτουλησω με το καλημερα σας!!!

Ασε αρκετα θεματα εχω να σκεφτω, συν εναν προισταμενο που καθε 1 λεπτο μου λεει "Σοφια τις εκρεμμοτητες", ενα παιδι στο παιδικο που κλαιει κ καθεται μονο του (μαμα, εγω δεν παιζω με κανεναν , ετσι μου λεει καθε μερα), ενα σπιτι που πρεπει καποια στιγμη να το σφουγγαρισω (ειδα το πρωι κατι βρωμιες θεε μουυ, φαγητο που δεν εχω κ πρεπει να φτιαξω να ταισω το παιδι το βραδυ κ μολις θυμηθηκα οτι εχω στο πλυντηριο απο χθες ρουχα πλυμενα που μαλλον θα εχουν σαπισει μεχρι να γυρισω σπιτι (καλες 19:00). επισης να προλαβω να κανω μπανιο σημερα αν αντεξω κ δεν με παρει ο υπνος που κοιμιζω το παιδι...ααααα ειναι κ η γονιμη μερα για σεξξξ θεεμουυυυυυυυυυ θα βαλω τα κλαματααααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Ωχ έρχομαι.νομιζω αν αρχίσω και λέω για την δικιά μου θα ανοίξει θέμα που θα λένε όλες.αχ τελικά μια χαρά πεθερά έχω.χιχχχιχχχ.

Χαχαχα  @Emilly περιμενω σχολιο να ξερεις!! 
εγω το μονο παραπονο που εχω απο την πεθερα μου ειναι οτι εχει καλομαθει υπερβολικα και τους 3 αντρες της ( τον πεθερο μου κ τους 2 γιους της) και  καποια απο αυτα τα  πραγματα ακομα και τωρα μετα απο χρονια ο  αντρας μου δεν τα εχει βελτιωσει και τα πληρωνω εγωωωωω!

σε καθε ευκαιρια βεβαια της τα λεω και μου λεει οτι εχω δικιο , αλλα δεν αλλαζει και κατι χαχαχα

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

@*Vasoula που μενεις στη Κρήτη;

Και εγω Κρητικια ειμαι. Η μαμα μου δλδ γεννημα θρεμα Αντισκάρι νομο Ηρακλείου (νοτια νοτια πριν τους καλους Λιμενες αν ξερεις). Ολοι μου οι συγγενεις ειναι κάτω: στο Ηρακλειο, στις Μοιρες , σε ενα χωριο διπλα στο Ασημι.

Καθε χρονο κατεβαιναμε Πασχακαι καλοκαιρι. Εχω περασει πολυ ωραια παιδικα χρονια κ διακοπες κατω.

Εχω να κατεβω χρονια ομως....

Πες το μου και αυτο....ηρακλειο είμαι εγω αλλα έχω ρίζες από σοκαρα(δίπλα στο ασήμι...)χαχαχχαχαχα 

Ειναι ωραία η Κρήτη..να έρθεις τα Χριστούγεννα (αν και εύχομαι να μην μπορείς λογω εγκυμοσύνης..χαχα) και να τα πούμε από κοντά!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Η αδερφη μου ειναι η κολλητη μου πλεον. Μαζι της μοιραζομαι πολλα γιατι ειμαστε στην ιδια φαση τρελας με παιδια κ κταλαβαινομαστε. Πιο παλια που δεν ειχα παιδια δεν συμβαδιζαμε. Ομως εχω αφησει τους παντες εξω απο τη προσπαθεια μου για δευτερο παιδι. Και αυτο γιατι δεν θελω να νιωθω πιεση (να αναμενουν μαζι μου καθε μηνα) κ σχολια που ναι μεν μπορει να τα λεει ο αλλος για καλο αλλα εμενα να με πανε πισω κ να με αποσυντονισουν. Ακομα ακομα κ ενα "τι εγινε αυτη τη φορα, τα καταφερατε;" μπορει εμενα να μου κοψει τη καρδια στα 2 , ενω ο αλλος να νομιζει οτι απλα ενδιαφερθηκε να ρωτησει. 

Η αδερφη σου ισως τα βλεπει πιο ρεαλιστικα κ σου ειπε καθαρα αυτο που πιστευει. Παρε τον χρονο σου αφου αυτο εχεις αναγκη κ ειμαι σιγουρη θα σου κανει καλο!

 

χαχαχαχα!!! Εγω ασε δεν μπαινω γιατι θα τα γραψω , θα τα θυμηθω, θα φορτωσω κ οταν τη δω θα τη κουτουλησω με το καλημερα σας!!!

Ασε αρκετα θεματα εχω να σκεφτω, συν εναν προισταμενο που καθε 1 λεπτο μου λεει "Σοφια τις εκρεμμοτητες", ενα παιδι στο παιδικο που κλαιει κ καθεται μονο του (μαμα, εγω δεν παιζω με κανεναν , ετσι μου λεει καθε μερα), ενα σπιτι που πρεπει καποια στιγμη να το σφουγγαρισω (ειδα το πρωι κατι βρωμιες θεε μουυ, φαγητο που δεν εχω κ πρεπει να φτιαξω να ταισω το παιδι το βραδυ κ μολις θυμηθηκα οτι εχω στο πλυντηριο απο χθες ρουχα πλυμενα που μαλλον θα εχουν σαπισει μεχρι να γυρισω σπιτι (καλες 19:00). επισης να προλαβω να κανω μπανιο σημερα αν αντεξω κ δεν με παρει ο υπνος που κοιμιζω το παιδι...ααααα ειναι κ η γονιμη μερα για σεξξξ θεεμουυυυυυυυυυ θα βαλω τα κλαματααααααααααα

Λοιπόν τώρα επειδή καταλαβαίνω έπαθες δυσφορία θα σου πω.πρωτα για τον μικρό σου σε καταλαβαίνω κ εμένα ο δικός μου έφαγε ταπωμα από ένα μάγκα και παίζει σενάριο αυτόν τον καιρό να παίζει μόνος στο διάλειμμα.σε σχέση με οικονομικά...όταν ήταν το μωρό ένα χρονών άρχισε η βαριά κρίση οικονομική ο άντρας μου έχασε περίπου 200000 λόγω ότι μπήκε ξαφνικά φόρος πολυτελείας στα ακριβά αμάξια κ έχασε αξία το εμπόρευμα του.τον είδα να κλαίει μια μέρα κ μετά όρθιος κ τα ξαναφτιάξε σιγά σιγά.εγω τοτε η δουλειά μου άρχιζε να πέφτει κ να είμαι μέσα στο άγχος κ να μην χαίρομαι το παιδί μου.η πεθερά αν κ ευκατάστατη να μην βοηθάει σεντς.να παινευτει ότι έβαλε 1000 ευρώ πετρέλαιο σε φάση που φτάσαμε εμείς με μωρό να έχουμε Τσίμα τσιμα.γιατι ολοιιιιι.καποια στιγμή περνάμε πολύ δύσκολα.και πάλι τώρα είμαστε συντηρητικά.ειναι κ ο δικός μου πολύ συντηρητικός.οταν έπαθε αυτό το παιδί μου(Θεός φυλάξει σε κανέναν στον κόσμο...) Κατάλαβα ότι τίποτα υλικό και γήινο δεν πρέπει να με ξανααγχωσει.και δύσκολες φάσεις υπήρχαν και θα υπάρχουν.ειμαι πολύ εκπαιδευμένη.και μαζί με τον άντρα μου που μεγαλώσαμε μαζί έχουμε περάσει από τα ύψη κ από τα βάθη.αλλα στα βάθη είμαστε πιο δεμένοι πίστεψέ με.αυτη την συμβουλή με αγάπη δίνω σε όλες.στα δύσκολα να είστε ένα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Ψυχολογικά καλύτερα.. πήγα για δεύτερη γνώμη και καταμπερδευτηκα..τώρα θα πάω για τρίτη να δω τι μου γίνεται.. προς το παρόν δεν κάνω με προγράμμα.αξ έρθει ήρθε θέλω λίγη ηρεμία

Τη χρειάζεσαι την ηρεμία κοριτσι μου!!!πες μας την Τρίτη!!!εύχομαι τα καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Χαχαχα  @Emilly περιμενω σχολιο να ξερεις!! 
εγω το μονο παραπονο που εχω απο την πεθερα μου ειναι οτι εχει καλομαθει υπερβολικα και τους 3 αντρες της ( τον πεθερο μου κ τους 2 γιους της) και  καποια απο αυτα τα  πραγματα ακομα και τωρα μετα απο χρονια ο  αντρας μου δεν τα εχει βελτιωσει και τα πληρωνω εγωωωωω!

σε καθε ευκαιρια βεβαια της τα λεω και μου λεει οτι εχω δικιο , αλλα δεν αλλαζει και κατι χαχαχα

 

αυτα Ευακι μου τα εβλεπα κ τα ελεγα κ  εγω προ παιδιου. Οταν με το καλο κανεις παιδι αυτα πολλαπλασιαζονται πιο πολυ και απο τον covid! Ασε!!!

Εγω τα βλεπω τα 3 τελευταια χρονια. Οταν ενας αντρας εχει μεγαλωσει γνωριζοντας οτι η κουζινα δεν ειναι δωματιο για εκεινον ("φυγε απο εδω θα μου τα κανεις χαλια"), εκπαιδευεται στο να μη σκεφτεται καν αυτο τον χωρο...κ σου φερνω ενα απλο παραδειγμα...οταν ολα του τα διναν στο χερι , ζοριζεται απιστευτα στα 30 του να τα κανει αυτος πλεον ολα για εκεινον. Εγω τα ρουχα πλεον του λεω αυτα ειναι τακτοποιησε τα στη ντουλαπα σου. ΑΝ δεν τα τακτοποιησει θα τα βαλει ενα κουβαρι. Τα βρομικα του λεω οτι δεν θα μυριζω τη μπουζα σου κ να κοιτω το παντελονι αν ειναι βρομικο. Βαλτα στα απλυτα κ αδειασε τις τσεπες. Δεν το κανεις; εσυ θα μεινει χωρις παντελονι κ θα χαθει ο,τι υπαρχει στη τσεπουλα! σορυυυ!!!!! πραγματα πολυ χαλαρα για εμας για εκεινους βουνο. Εγω πλεον δεν μπορω να εχω 2 παιδια στο σπιτι. Εχω 2 ωρες στο σπιτι απο την ωρα που θα γυρισω να κανω μπανιο ενα 3 χρονο, να μαγειρεψω ,να το ταισω, να μαζεψω τα βασικα, να παιξω μαζι του γιατι με ζηταει (κ ειναι λογικο γιατι δεν με βλεπει πολυ) κ να το προετοιμασω για υπνο. αυτο σημαινει απιστευτο τρεξιμο...

Τι εχει να φαω; μου λεει μια μερα.. α του λεω δεν ξερω ειμαι στη δουλεια εσυ εισαι σπιτι , εσυ θα μου πεις τι θα φαω εγω οταν ερθω!!!!

που ειναι το κρανος μου , με ρωταει προχθες. που να ξερω εγω του λεω, δικο σου ειναι εκει που το τακτοποιησες...

ελα τωρααα με τη μανουλα ολα στο χεριιιιι!!!!

Just now, *Vasoula said:

Πες το μου και αυτο....ηρακλειο είμαι εγω αλλα έχω ρίζες από σοκαρα(δίπλα στο ασήμι...)χαχαχχαχαχα 

Ειναι ωραία η Κρήτη..να έρθεις τα Χριστούγεννα (αν και εύχομαι να μην μπορείς λογω εγκυμοσύνης..χαχα) και να τα πούμε από κοντά!!:wub:

Η θεια μου ειναι στο Τσιφουτ Καστελλι, το ξερεις;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evouska είπε:

Χαχαχα  @Emilly περιμενω σχολιο να ξερεις!! 
εγω το μονο παραπονο που εχω απο την πεθερα μου ειναι οτι εχει καλομαθει υπερβολικα και τους 3 αντρες της ( τον πεθερο μου κ τους 2 γιους της) και  καποια απο αυτα τα  πραγματα ακομα και τωρα μετα απο χρονια ο  αντρας μου δεν τα εχει βελτιωσει και τα πληρωνω εγωωωωω!

σε καθε ευκαιρια βεβαια της τα λεω και μου λεει οτι εχω δικιο , αλλα δεν αλλαζει και κατι χαχαχα

 

Εγώ μόνο φαπες δεν έχω φάει από την πεθερά.αλλα δεν προτρεχω...ακόμα εν ζωή είναι .πάντα το λεγα.αν ήταν οι παλιές εποχές.θα είχε χορτάσει το τομάρι μου ξύλο από δαυτην.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , sofiadu είπε:

Θεε μου, οταν γεννηθηκες ημουν 9 ετων!!!!! ευτυχως δεν μου φαινεται κ το σωζω καπως...

Ο περιγυρος παντα θα λεει. Παλια μυαλα και στερεοτυπα...κοψε τον αερα οσο ειναι νωρις (ναι ναι κ της πεθερας χαχα) για να εισαι ηρεμη. 

Αν σε ξαναρωτησουν αντε ποτε θα κανετε ενα παιδακι , απαντα σημερα εχουμε κανονισει αγριο ολονυχτιο σεξ με τον συζυγο, εχω αγορασει κ εσωρουχα θελετε να τα δειτε;;;

ε μα πια με την αδιακρισια, βαρεθηκα!

ΕΛπιζω να μην σου ερθει τη Παρασκευη και να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις! Το οτι εισαι μολις 28 ετων ειναι το Α κ το Ω!!!! Αν δεν ειναι η τυχερη σου αυτον τον μηνα θα ειναι πολυ συντομα! Οσο πιο νεα μια γυναικα τοσο πιο ευκολα (εφοσον δεν υπαρχουν αλλα θεματα βεβαιας)! Καλως ηρθες λοιπον στη παρεα μας κ στη τρελα μας!!!

Χαχαχαχα!! Για να μαζεύω ατάκες να τις πετάω εν ψυχρώ. Ναι μεν η ηλικία βοηθάει αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Άσε και έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι να πάω να κάνω κάποιες τυπικές εξετάσεις. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 said:

Χαχαχαχα!! Για να μαζεύω ατάκες να τις πετάω εν ψυχρώ. Ναι μεν η ηλικία βοηθάει αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Άσε και έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι να πάω να κάνω κάποιες τυπικές εξετάσεις. 

Μπορεις να πας στον γυναικολογο σου να γραψει προγεννητικο ελεγχο. Εγω πριν μεινω εγκυος στο πρωτο μου παιδακι πηγα απο μονη μου στον γιατρο κ μου τις εγραψε.

Ειναι αρκετα ακριβες ολες μαζι. Μπορεις να πας ωστε σε περιπτωση που χρειαζεσαι καποιο συμπληρωμα να ξεκινησεις να το παιρνεις κ να σε βοηθησει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...