Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KimK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

Επέστρεψα!!!!! Λοιπόν κοριτσάκια μου εγώ είχα κάνει χοριακη στις 15...αποτέλεσμα 9.6...μου ζήτησαν φυσικά επαναληπτικό σήμερα...και αποτέλεσμα 41 :-D υπερδιπλασιαστηκε!!!Ενημέρωσα το γιατρό μου φυσικά μας είπε συγχαρητήρια κλπ,Δευτέρα έχουμε επαναληπτική χοριακη και μετά ραντεβού για υπέρηχο!!!!!

Μάλλον έγινε καθυστερημένα η σύλληψη μου! 

 

Τώρα θα διαβάσω τι έχετε γράψει όλες όταν ήμουν εκτός!!!

9.6;;;;και έδειξε το τεστ;;;;μήπως 96;;;;δεν δείχνουν στο 9 

Just now, KimK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

Επέστρεψα!!!!! Λοιπόν κοριτσάκια μου εγώ είχα κάνει χοριακη στις 15...αποτέλεσμα 9.6...μου ζήτησαν φυσικά επαναληπτικό σήμερα...και αποτέλεσμα 41 :-D υπερδιπλασιαστηκε!!!Ενημέρωσα το γιατρό μου φυσικά μας είπε συγχαρητήρια κλπ,Δευτέρα έχουμε επαναληπτική χοριακη και μετά ραντεβού για υπέρηχο!!!!!

Μάλλον έγινε καθυστερημένα η σύλληψη μου! 

 

Τώρα θα διαβάσω τι έχετε γράψει όλες όταν ήμουν εκτός!!!

Με το καλό όλα να πάνε εύχομαι.απλα έπαθα πλάκα πως έδειξε το τεστ;;;τι τεστ πήρες;;;χαχαχα.ποδο εξπρές;;;;;να πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

9.6;;;;και έδειξε το τεστ;;;;μήπως 96;;;;δεν δείχνουν στο 9 

Όχι αγάπη μου, 9,6 και όμως έδειξε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή!!! (Το άνοιξα φυσικά :x)

 


:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολυ!!!!!!!!μακαρι βρε κορίτσια μου!!για όλες μας!!!!εσυ καλύτερα να τα πεις να τα βγάλεις από μέσα σου και μετά το καυγά να κάνετε και ενα σεξακι...δεν λένε πως είναι τα καλύτερα??χαχαχχα

Αααααααααα σοφακια μου αγαπημενααααα @sofiadu και @Sofiamarinos χρονια σας πολλα!!!!!μα χαιρεστε το ονομα σας και ότι επιθυμείτε κορίτσια μου!!

Έχουμε αλλα κοριτσια να γιορτάζουν σήμερα??

Σε ευχαριστώ πολύ!!!εσυ πως εισαι???

Κοριτσι μουυυ.. Σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχες σουυυ.. Να εισαι παντα καλα.. ❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Όχι αγάπη μου, 9,6 και όμως έδειξε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή!!! (Το άνοιξα φυσικά :x)

 

Ποιο τεστ είχες κάνει; Το self clear?

Γιατί εγώ έχω κάνει δύο από αυτά ένα πριν δύο μέρες βράδυ πολύ άχνη γραμμή ένα προχθές το πρωί πιο έντονη κ ένα clear blue με το σταυρό χθες το πρωί θετικό 

Κ ένα first step σήμερα το μεσημέρι αρνητικό μάλλον 

Όλα λάθος

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Evouska είπε:

@sofiadu Κοριτσι μου γλυκο χρονια πολλαααα! :wub:

Εγω οσον αφορα τα νευρα με τον αντρα σου, θα σου έλεγα να προσπαθησεις να μην το σκεφτεσαι τωρα αυτο που εγινε.. και οταν περασει λιγος χρονος ισως να το δεις αλλιως και να μην μαλωσετε για κατι! Γιατι κ εγω ετσι ειμαι, οταν μαλωνω οχι απλα δεν κανω καθολου σ***ξ, ουτε να μου μιλαει δε θελω! 

 

@Sofiamarinos Χρονια πολλα Σοφιααααα 

Ευχομαι και στις δυο να εχετε το καλυτερο δωρακι τον αλλο μηνα!! :wub::wub:

Κοριτσι μουυυ σε ευχαριστώ παρα πολυυυυ.. Ευχομαι σε ολες μας αυτο το δωρακι.. ❤️❤️❤️Αν και εγω αυτον τον μηνα δεν νομιζω να γινει κατι.. Δεν καταλαβα αν εχει γινει η οχι η ωορρηξία.. Δεν εκανα αυτον τον μηνα τεστ.. Γιατι ημουν χαλαρη.. Κσι ιυτε ερχομασταν καθε μερα σε επαφη.. Ηταν πολυ φορτωμένος αυτος μηνας και τον πηγαμε χαλαρα.. Οποτε θα δούμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

θα τα ανοιγω κ εγω πλεον!!! 

Πώς ανοίγεις το τεστ ;;; χαχαχα. Βρε κορίτσια διαφωτιστε με λίγο στο θέμα της καθυστερημένης σύλληψης!! Επειδή τώρα αρχίζω να μαθαίνω κάποια πράγματα, τι ακριβώς σημαίνει αυτό;; 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες @sofiadu και @Sofiamarinos!!! Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιαίτερα συμπτώματα! Μόνο κάποιους πόνους περιόδου που έρχονται και φεύγουν και μια μικρή συχνοουρια που όμως με πιάνει πάντα πριν την περίοδο. Όμως τις τελευταίες μέρες βλέπω και εγώ περίεργα και ζωντανά όνειρα! Τι να πω ...; Ειδομεν!

@*Vasoula καλή τύχη εύχομαι!! Να πάνε όλα καλά! 

 

 

 

Ναι αυτό σκέφτομαι!! Ευτυχώς έχω πατέρα γιατρό οπότε θα το δρομολογήσουμε. Κορίτσια εσείς παίρνετε βιταμίνες ή κάποιο συμπλήρωμα; Αυτά πρέπει να στα γράψει γιατρός ή μπορείς να τα πάρεις και μόνη σου;;;

Κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολυ ευχομαι να μην αδιαθετησεις αυριο και να σου ερθει το πολυπόθητο.. ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολυ ευχομαι να μην αδιαθετησεις αυριο και να σου ερθει το πολυπόθητο.. ❤️❤️❤️

Και εγώ στο εύχομαι!!! Πού ξέρεις;; Μπορεί αυτόν τον μήνα που ήσουν χαλαρή να συνέβη το ευχάριστο!!! 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria92 said:

Πώς ανοίγεις το τεστ ;;; χαχαχα. Βρε κορίτσια διαφωτιστε με λίγο στο θέμα της καθυστερημένης σύλληψης!! Επειδή τώρα αρχίζω να μαθαίνω κάποια πράγματα, τι ακριβώς σημαίνει αυτό;; 

λοιπον επειδη κ εγω τωρα ανακαλυψα αυτον τον ορο, νομιζω ειναι οταν τυχει κ κανεις μεγαλο κυκλο (ενω δεν το ξερεις), αναμενεις περιοδο συγκεκριμενη μερα και δεν ερχεται (λογω μεγαλου κυκλου η ωορρηξια εγινε πιο μετα επομενως κ η μεφυτερυση) αλλα κ τα τεστ δεν βγαινουν θετικα.

Σημαινει λοιπον οτι η πραγματικη μερα καθυστερησης ειναι πολυ πιο μετα απο οτι περιμενεις επομενως ουτε θετικο τεστ , ουτε σακος μπορει να φανει σε υπερηχο. Ο σακος φαινεται στην 4η βδομαδα αν δεν κανω λαθος. Εσυ μπορει να νομιζεις οτι εισαι στη 4η ενω να εισαι στη 3η βδομαδα κ να μη φανει τιποτα στον γιατρο...τεστ αρνητικα, χοριακη πιθανον αρνητικη γιατι την εκανες πολυ νωρις (ενω εσυ νομιζεις οτι την εκανες σε πραγματικες μερες καθυστερησης).

Νομιζω αυτο ειναι...ΑΝ ξερει καποια καλυτερα ας με διορθωσει...

Το τεστ για να το ανοιξεις φανταζομαι το ξεσκιζεις, σπας το πλαστικο με ολη τη δυναμη των χεριων σου μεχρι να βγει η ταινια απο μεσα!!!

  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ποιο τεστ είχες κάνει; Το self clear?

Γιατί εγώ έχω κάνει δύο από αυτά ένα πριν δύο μέρες βράδυ πολύ άχνη γραμμή ένα προχθές το πρωί πιο έντονη κ ένα clear blue με το σταυρό χθες το πρωί θετικό 

Κ ένα first step σήμερα το μεσημέρι αρνητικό μάλλον 

Όλα λάθος

Χαχαχαχα

Είχα κάνει το Predictor το express!!

Επίσης αν θυμάστε έκανα και της ωορρηξίαςτα τεστ και έβγαιναν θετικά!!!

  • Μου αρέσει 1

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

αυτα Ευακι μου τα εβλεπα κ τα ελεγα κ  εγω προ παιδιου. Οταν με το καλο κανεις παιδι αυτα πολλαπλασιαζονται πιο πολυ και απο τον covid! Ασε!!!

Εγω τα βλεπω τα 3 τελευταια χρονια. Οταν ενας αντρας εχει μεγαλωσει γνωριζοντας οτι η κουζινα δεν ειναι δωματιο για εκεινον ("φυγε απο εδω θα μου τα κανεις χαλια"), εκπαιδευεται στο να μη σκεφτεται καν αυτο τον χωρο...κ σου φερνω ενα απλο παραδειγμα...οταν ολα του τα διναν στο χερι , ζοριζεται απιστευτα στα 30 του να τα κανει αυτος πλεον ολα για εκεινον. Εγω τα ρουχα πλεον του λεω αυτα ειναι τακτοποιησε τα στη ντουλαπα σου. ΑΝ δεν τα τακτοποιησει θα τα βαλει ενα κουβαρι. Τα βρομικα του λεω οτι δεν θα μυριζω τη μπουζα σου κ να κοιτω το παντελονι αν ειναι βρομικο. Βαλτα στα απλυτα κ αδειασε τις τσεπες. Δεν το κανεις; εσυ θα μεινει χωρις παντελονι κ θα χαθει ο,τι υπαρχει στη τσεπουλα! σορυυυ!!!!! πραγματα πολυ χαλαρα για εμας για εκεινους βουνο. Εγω πλεον δεν μπορω να εχω 2 παιδια στο σπιτι. Εχω 2 ωρες στο σπιτι απο την ωρα που θα γυρισω να κανω μπανιο ενα 3 χρονο, να μαγειρεψω ,να το ταισω, να μαζεψω τα βασικα, να παιξω μαζι του γιατι με ζηταει (κ ειναι λογικο γιατι δεν με βλεπει πολυ) κ να το προετοιμασω για υπνο. αυτο σημαινει απιστευτο τρεξιμο...

Τι εχει να φαω; μου λεει μια μερα.. α του λεω δεν ξερω ειμαι στη δουλεια εσυ εισαι σπιτι , εσυ θα μου πεις τι θα φαω εγω οταν ερθω!!!!

που ειναι το κρανος μου , με ρωταει προχθες. που να ξερω εγω του λεω, δικο σου ειναι εκει που το τακτοποιησες...

ελα τωρααα με τη μανουλα ολα στο χεριιιιι!!!!

Η θεια μου ειναι στο Τσιφουτ Καστελλι, το ξερεις;; 

Αμε!!το ξέρω φυσικα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

Επέστρεψα!!!!! Λοιπόν κοριτσάκια μου εγώ είχα κάνει χοριακη στις 15...αποτέλεσμα 9.6...μου ζήτησαν φυσικά επαναληπτικό σήμερα...και αποτέλεσμα 41 :-D υπερδιπλασιαστηκε!!!Ενημέρωσα το γιατρό μου φυσικά μας είπε συγχαρητήρια κλπ,Δευτέρα έχουμε επαναληπτική χοριακη και μετά ραντεβού για υπέρηχο!!!!!

Μάλλον έγινε καθυστερημένα η σύλληψη μου! 

 

Τώρα θα διαβάσω τι έχετε γράψει όλες όταν ήμουν εκτός!!!

Γεεεεεεειιιιιιιιιι τι υπέροχα νέα ειναι αυτα!!!με το καλο κοριτσακι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...