Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναι δεν παίρνω εξτρα.. Χρειαζεται παραπανω? 

Θα παω να τα παρω αυριο κοριτσια μου  απο το φαρμακειο.. Σε ευχαριστω πολυ για την στήριξη.. Ολες σας ευχαριστώ.. 

5mg είναι η ημερίδα δοσολογία αν το έχει ήδη οχι

7 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Α ωραία!  Νομίζω έχω θέμα με 3 στα 3 που ανέφερες. Εγώ πρόσφατα στις εξετάσεις βρέθηκα με ελαφρά έλλειψη στην d3 (16.23 ng/mL) και ξεκίνησα παίρνω d3 fix extra. Επίσης είδα ότι b12 και φεριτινη είναι οριακά χαμηλές οι τιμές μου και δεν έδωσε καμμία σημασία. Θα χρειαστεί μάλλον να πάω με τις εξετάσεις και στον γυναικολόγο που λογικά είναι πιο σχετικός.

Εγώ είχα ,d ολική 12 πλήρης έλλειψη.να παίρνεις βιταμίνες κ b12 επίσης και σίδηρο.εινσι απαραίτητο.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσια ναι να ελέγξετε τις τιμές για βιταμινη d ,b12 και σίδηρο φεριττινη...η d σίγουρα επηρεάζει στην σύλληψη και μενα που το ειπε η ενδοκρινολογος στο 2ο παιδι που ειχα κανει 1,5 χρόνο να μείνω έγκυος και ειχα μόλις 9 τοτε και β12 ηταν πολυ χαμηλή.να προσθέσω εδω οτι λογο της χασιμοτο που εχω για εμενα αυτες οι εξετάσεις είναι συχνές μιας και μετα απο λιγο διάστημα πέφτουν από μόνες τους.οποις εχει προβλήματα με τον θυροειδη να τις ελέγχει συχνά όπως και την TSH του θυροειδη...επίσης εμενα ξαφνικά εχει υποθυροειδισμο ο αντρας μου ξεκινησε χαπι ,πηγε σε ενδοκρινολογο και εγω διάβασα ότι επηρεάζεται το σπερμα...οποτε δεν ξερω τελικα αν καταφέραμε κατι αυτον τον μηνα...σημερα ανεβαίνει η θερμοκρασία μου οποτε μαλλον εγινε τελικα η ωορρηξία. 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

Καλημέρα ζουζούνα!!ξέρεις μήπως;;;αν τα οιστρογόνα ανεβαίνουν μέχρι την ωορηξια;;;;δεν ξέρω τι είναι καλό κ τι όχι...και είμαι σίγουρη ότι είμαι φουλ οιστρογόνο το δέρμα μου έγινε γυαλί.ουτε ήξερα ότι η ε2 είναι οιστρογόνο τώρα το διάβασα.κατσε να ρωτήσω κ Βασούλα που τα έχει κάνει σίγουρα.

18 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Λοιπον από όσα πρόλαβα να φιαβασω @Ellidr εγω θα βάλω 3 κοριτσια για το στοίχημα κρατώντας μικρό καλαθι αλλα μακαρι να ειμαι περισσότερες να γίνει ένας χαμουλης!!!

@mariangelap πολλες μερες καθυστέρηση κοριτσι μου και μπορεί να μην είναι τίποτα φυσικά αλλα καλύτερα βρες ένα γιατρό να πας....για να μην περνάς αυτήν την αγωνία....

@Ritapog ωραία και αισιόδοξα τα συμπτώματα σου....:wub:

@Evouska ευακι μου νομίζω εισαι η πρώτη π  δεν περιμένεις τώρα το σκ ε????εύχομαι να είσαι η μια από τις τρεις της πρόβλεψης!!:D

Vasoula καλημέρα!!!πες μου κ εσύ αν ξέρεις..μέχρι την ωορηξια πρέπει να αυξάνονται τα οιστρογόνα ηηη είναι κακό.πρεπει να έχω πλυμηρισει από δαυτα έχει γίνει γυαλί το δέρμα κ τώρα διάβασα ότι ε2 είναι οιστρογόνο κ αν είναι δεύτερη μέρα υψηλή τιμή είναι χάλια ωορηξια;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Αδιαθετησα.. Μου ηρθε πριν λιγο αποτομα.. Μια και εξω.. Με επιασε πονος και πηγα τουαλετα και ταραααα.. Οι ρωσοι.. Πολυ στενοχωρεθηκα.. Και πρωτη φορα ηταν μαζι μου και ο αντρας μου και δεν θα κρυψω οτι ξεσπασα σε κλαματα.. Και εκεινος ο πιο τρυφερος αντρας του κοσμου αφου μου ειχε φερει 3 δωρα σημερα που ηθελα εδω και καιρο και το ηξερε και πηγε και τα αγορασε κρυφα και μου ετοιμαζε ρομαντικη βραδιά και μας την χαλασε η περιοδος σταθηκε διπλα μου με αγκαλιασε και δνε με αφηνε απο την αγκαλια του και μου ελεγε διαφορα ομορφα πράγματα.. Και ειμαι καλα τωρα.. Δεν πειραζει.. Τον αλλον μηνα.. Περιμενω τα κορίτσια μου με τα θετικα τεστ.. ❤️❤️

Κοριτσια μου ξερετε τις βιταμινες geracom terra inositol? Καπως ετσι λεγεται.. Ειναι ενα καφε κουτι. Πειτε μου γνωμες αν το ξερετε οπως και για το ActiSperm που ειναι λιπαντικο ειδικο για το σωστο ph για τέκνο ποίηση 

Κορίτσι μου καλημέρα 

Εγώ δε θα σου πω λυπάμαι 

Γιατί δεν λυπάμαι καθόλου

Ούτε εσύ πρέπει 

Θα έρθει σίγουρα το παιδάκι σου 

Και είναι κρίμα να στεναχωριέσαι 

Έχε λίγο υπομονή και πίστη και μην έχεις τόσο πολύ άγχος 

Έρχεται ο καινούργιος μήνας για σένα 

Ζήσε τον έρωτα και θα έρθει να το θυμάσαι.

Είσαι μπουμπουκακι ακομα .

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι χρήσιμες πληροφορίες είναι όλα αυτά που διαβάζω! Έτσι απλά θέλω να σας ευχαριστήσω κ πάλι τι να πω!, Συγγνώμη μπορεί να ναι γέλοιο χωρίς να σας γνωρίζω αλλά σας αγαπώ κ σας νοιάζομαι!! Καλό Μήναα!! Ξέχασα να σας πω χτες να είναι ο τυχερός μας! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα 

Εγώ δε θα σου πω λυπάμαι 

Γιατί δεν λυπάμαι καθόλου

Ούτε εσύ πρέπει 

Θα έρθει σίγουρα το παιδάκι σου 

Και είναι κρίμα να στεναχωριέσαι 

Έχε λίγο υπομονή και πίστη και μην έχεις τόσο πολύ άγχος 

Έρχεται ο καινούργιος μήνας για σένα 

Ζήσε τον έρωτα και θα έρθει να το θυμάσαι.

Είσαι μπουμπουκακι ακομα .

 

Εχεις απολυτο δικαιο.. Σημερα ειμαι μια χαρα.. Αν εξαιρεσεις τον πονο.. Χαχαχχα.. Αλλα  σημερα ειμαι θετικη παλι.. Ειδα οτι η ωορρηξία θα πεσει στην επετειο μας κοντα.. Χαχχαχα οποτε θα του δωσουμε να καταλαβει. 

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι χρήσιμες πληροφορίες είναι όλα αυτά που διαβάζω! Έτσι απλά θέλω να σας ευχαριστήσω κ πάλι τι να πω!, Συγγνώμη μπορεί να ναι γέλοιο χωρίς να σας γνωρίζω αλλά σας αγαπώ κ σας νοιάζομαι!! Καλό Μήναα!! Ξέχασα να σας πω χτες να είναι ο τυχερός μας! 

Καλο μηνααααααα κοριτσι μου.. Και εγω νιωθω το ιδιο με εσενα.. Φιλακια πολλααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι χρήσιμες πληροφορίες είναι όλα αυτά που διαβάζω! Έτσι απλά θέλω να σας ευχαριστήσω κ πάλι τι να πω!, Συγγνώμη μπορεί να ναι γέλοιο χωρίς να σας γνωρίζω αλλά σας αγαπώ κ σας νοιάζομαι!! Καλό Μήναα!! Ξέχασα να σας πω χτες να είναι ο τυχερός μας! 

Καλημερα καλο μηνα .οπως τα λες ας είναι ο τυχερος για όλες μας

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

5mg είναι η ημερίδα δοσολογία αν το έχει ήδη οχι

Εγώ είχα ,d ολική 12 πλήρης έλλειψη.να παίρνεις βιταμίνες κ b12 επίσης και σίδηρο.εινσι απαραίτητο.

Καλημέρα ζουζούνα!!ξέρεις μήπως;;;αν τα οιστρογόνα ανεβαίνουν μέχρι την ωορηξια;;;;δεν ξέρω τι είναι καλό κ τι όχι...και είμαι σίγουρη ότι είμαι φουλ οιστρογόνο το δέρμα μου έγινε γυαλί.ουτε ήξερα ότι η ε2 είναι οιστρογόνο τώρα το διάβασα.κατσε να ρωτήσω κ Βασούλα που τα έχει κάνει σίγουρα.

Vasoula καλημέρα!!!πες μου κ εσύ αν ξέρεις..μέχρι την ωορηξια πρέπει να αυξάνονται τα οιστρογόνα ηηη είναι κακό.πρεπει να έχω πλυμηρισει από δαυτα έχει γίνει γυαλί το δέρμα κ τώρα διάβασα ότι ε2 είναι οιστρογόνο κ αν είναι δεύτερη μέρα υψηλή τιμή είναι χάλια ωορηξια;;;

νομιζω πως ναι ανεβαίνουν αν δεν κάνω λάθος και εγω τωρα που μάλλον έγινε η ωορρηξια το δέρμα καθαρισε από τα σπυράκια. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

νομιζω πως ναι ανεβαίνουν αν δεν κάνω λάθος και εγω τωρα που μάλλον έγινε η ωορρηξια το δέρμα καθαρισε από τα σπυράκια. 

Έγινα γυαλί κ λέω χαίρομαι εγώ αλλα μήπως είναι κακό για τα ωάρια...τουλάχιστον νιώθω ότι θα γίνει ωορηξια αυτόν τον μήνα.και να σου πω πως κατάλαβα ότι φουλαρα από οιστρογόνα εκτός το δέρμα;;;;;η θερμοκρασία μου έπεσε πιο χαμηλά από ποτέ...35,9 .τα οιστρογόνα ρίχνουν την θερμοκρασία.τωρα δεν ξέρω αν αυτό είναι κακό το υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εχεις απολυτο δικαιο.. Σημερα ειμαι μια χαρα.. Αν εξαιρεσεις τον πονο.. Χαχαχχα.. Αλλα  σημερα ειμαι θετικη παλι.. Ειδα οτι η ωορρηξία θα πεσει στην επετειο μας κοντα.. Χαχχαχα οποτε θα του δωσουμε να καταλαβει. 

Καλο μηνααααααα κοριτσι μου.. Και εγω νιωθω το ιδιο με εσενα.. Φιλακια πολλααα

Εμ είδες 

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται

Just now, Emilly είπε:

Έγινα γυαλί κ λέω χαίρομαι εγώ αλλα μήπως είναι κακό για τα ωάρια...τουλάχιστον νιώθω ότι θα γίνει ωορηξια αυτόν τον μήνα.και να σου πω πως κατάλαβα ότι φουλαρα από οιστρογόνα εκτός το δέρμα;;;;;η θερμοκρασία μου έπεσε πιο χαμηλά από ποτέ...35,9 .τα οιστρογόνα ρίχνουν την θερμοκρασία.τωρα δεν ξέρω αν αυτό είναι κακό το υπερβολικό.

Ρε συ γ αυτό δεν έχω ανεβάσει θερμοκρασία;;; 

Επειδή παίρνω τα σικλακουρ 

Που είναι οιστρογόνα;;

Just now, Ellidr είπε:

Εμ είδες 

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται

Ρε συ γ αυτό δεν έχω ανεβάσει θερμοκρασία;;; 

Επειδή παίρνω τα σικλακουρ 

Που είναι οιστρογόνα;;

Εγώ είμαι απ' έξω από το γιατρό 

Σε λίγο θα μπω να δούμε αν ταισαμε καλά το ενδομήτριο 

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εμ είδες 

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται

Ρε συ γ αυτό δεν έχω ανεβάσει θερμοκρασία;;; 

Επειδή παίρνω τα σικλακουρ 

Που είναι οιστρογόνα;;

Εγώ είμαι απ' έξω από το γιατρό 

Σε λίγο θα μπω να δούμε αν ταισαμε καλά το ενδομήτριο 

Χαχαχαχα

Αντε ολα καλα να πανε.περιμενουμε νέα σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αντε ολα καλα να πανε.περιμενουμε νέα σου

Ακόμα είμαστε στην διαδικασία 

Το ενδομήτριο πήγε στο 6.4

Και τα ωοθυλάκια στο 16 χιλιοστά 

Οπότε θα με ξαναδεί την Κυριακή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Εμ είδες 

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται

Ρε συ γ αυτό δεν έχω ανεβάσει θερμοκρασία;;; 

Επειδή παίρνω τα σικλακουρ 

Που είναι οιστρογόνα;;

Εγώ είμαι απ' έξω από το γιατρό 

Σε λίγο θα μπω να δούμε αν ταισαμε καλά το ενδομήτριο 

Χαχαχαχα

Ναι οιστρογόνο ίσον χαμηλή θερμοκρασία.πες μας τι έγινε στον δοκτορ.περινενω με αγωνια

Just now, Ellidr είπε:

Ακόμα είμαστε στην διαδικασία 

Το ενδομήτριο πήγε στο 6.4

Και τα ωοθυλάκια στο 16 χιλιοστά 

Οπότε θα με ξαναδεί την Κυριακή

Κυριακή;;;;τα ωοθυλάκια ήταν 15 κ πήγαν 16;; Τι σου είπε αυτός;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι οιστρογόνο ίσον χαμηλή θερμοκρασία.πες μας τι έγινε στον δοκτορ.περινενω με αγωνια

Κυριακή;;;;τα ωοθυλάκια ήταν 15 κ πήγαν 16;; Τι σου είπε αυτός;;;;

Τίποτα απλά μου είπε ότι ακόμα δεν είναι να κάνεις ωορρηξία 

Είμαστε στη διαδικασία

Αυτό μου είπε 

Και μου είπε τη Κυριακή αν το ενδομήτριο δεν έχει πάει τουλάχιστον 7.50 με 8 δε θα πάω για σπερματεγχυση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τίποτα απλά μου είπε ότι ακόμα δεν είναι να κάνεις ωορρηξία 

Είμαστε στη διαδικασία

Αυτό μου είπε 

Και μου είπε τη Κυριακή αν το ενδομήτριο δεν έχει πάει τουλάχιστον 7.50 με 8 δε θα πάω για σπερματεγχυση

Λοιπόν σε πόσες μέρες παχυνε από 5 στο 6,4;;; Ε του πο"""'"'στη δεν θα ανέβει άλλον ένα βαθμό;;;;;κοίτα όταν το έψαχνα με το μέγεθος ωοθυλακιων έλεγε ότι ανά δύο μέρες αυξάνονται;;;;κάτι τέτοιο όπως θέλεις να πάει 18 για να κάνεις ένεση.την Κυριακή εκτός το ενδομήτριο πρέπει να έχουν φτάσει σε μέγεθος τα ωοθυλακια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν σε πόσες μέρες παχυνε από 5 στο 6,4;;; Ε του πο"""'"'στη δεν θα ανέβει άλλον ένα βαθμό;;;;;κοίτα όταν το έψαχνα με το μέγεθος ωοθυλακιων έλεγε ότι ανά δύο μέρες αυξάνονται;;;;κάτι τέτοιο όπως θέλεις να πάει 18 για να κάνεις ένεση.την Κυριακή εκτός το ενδομήτριο πρέπει να έχουν φτάσει σε μέγεθος τα ωοθυλακια

Ναι τα ωοθυλάκια τα θέλουμε από 18 και πάνω και το ενδομήτριο τουλάχιστον 8 την τρίτη το ενδομήτριο ήταν 5 και σήμερα στο 6.4

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι τα ωοθυλάκια τα θέλουμε από 18 και πάνω και το ενδομήτριο τουλάχιστον 8 την τρίτη το ενδομήτριο ήταν 5 και σήμερα στο 6.4

Πιστεύω θα πάει τόσο.πως σου φάνηκε ο γιατρός;;;και γιατί μέχρι Κυριακή κ όχι όποτε είναι ιδανικές συνθήκες;;;σου προκαταβάλει δηλαδή χρονοδιάγραμμα ότι αν την Κυριακή δεν είναι σωστές οι μετρήσεις ξεχνάς αυτόν τον κύκλο;;;;;;γιατί κ εγώ με κλομιφαινη μη θάρεις ότι έκανα μικρό κύκλο.33 μέρες άρα 19 μέρα ήταν καλές οι συνθήκες μου κ έπιασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...