Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, CMES είπε:

Κορίτσια έχει κάποια από εδώ οπίσθια κλίση στη μήτρα; έχω εγώ και στο πρώτο παιδί δυσκολεύτηκα πολύ να συλλάβω. Με ένα κόλπο του γυναικολόγου όμως πέτυχε αμέσως!

Για πες το κόλπο;;;;;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Σιγουρα σημερα, αυριο λεω να του δωσω ρεπο αν εγινε γι αυτο ρωταω γιατι τα εχει παιξει με την δουλεια. Πριν ετρωγε κατι φουντουκια και με κοιταει. Του λεω φαε φαε παρε δυναμεις...γουρλωσε...σου λεει παλι αυτη.. χαχαχα

Πωπωπω. Μας πήραν από φόβο αααχαχαχαχαχα.εμενα έχει πάθει μανία κάτι μήνες τώρα κ δεν αφήνει μερα...όλο τον μήνα δύο μέρες ρεπό πήρε μονο..περισυ του έδινα συνθηματικό να μη καταλάβει το παιδί του ελεγα( είναι η μέρα)έτσι κοφτά ...δουλειά ρε παιδί μου.και το έλεγα επί δέκα μέρες αυτό μην απόκοιμηθει μέχρι να βάλω για ύπνο τον μικρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Αν κ δ προσπαθώ για άλλο ναι με οπίσθια κλιση

Κ το πιάσαμε με το τρικ. Στα 4.βεβαια δ δυσκολεύτηκα κ δ το εκανα επίτηδες. 

Στο δεύτερο ακομη πιο εύκολα κ ήμουν από πανω

Με το καλο CMES, zouzouna αλλα κ στα υπόλοιπα κοριτσια! 

Το κολπο δεν ειναι στη σταση αλλα στο μετα. Ο γυναικολογος μου ειπε πως το σπερμα ρευστοποιειται μετα απο 20 λεπτα ωστε να κυλησει πιο βαθια οποτε σε αυτον τον χρονο πρεπει να το βοηθησεις να κατευθυνθει σωστα. Ετσι λοιπον μετα την επαφη 20 λεπτα ξαπλωμενη μπρουμυτα και 20 λεπτα ανασκελα. Το αναποδο για οσες εχουν προσθια κλιση (το φυσιολογικο δηλαδη)

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Κορίτσια έχει κάποια από εδώ οπίσθια κλίση στη μήτρα; έχω εγώ και στο πρώτο παιδί δυσκολεύτηκα πολύ να συλλάβω. Με ένα κόλπο του γυναικολόγου όμως πέτυχε αμέσως!

Εγώ έχω.. τι κόλπο για ενημέρωσε με κ μένα που εγώ δεν έχω παιδάκι...

Just now, CMES είπε:

Το κολπο δεν ειναι στη σταση αλλα στο μετα. Ο γυναικολογος μου ειπε πως το σπερμα ρευστοποιειται μετα απο 20 λεπτα ωστε να κυλησει πιο βαθια οποτε σε αυτον τον χρονο πρεπει να το βοηθησεις να κατευθυνθει σωστα. Ετσι λοιπον μετα την επαφη 20 λεπτα ξαπλωμενη μπρουμυτα και 20 λεπτα ανασκελα. Το αναποδο για οσες εχουν προσθια κλιση (το φυσιολογικο δηλαδη)

Στην οπίσθια δηλαδή πρέπει να είμαστε 20λεπτα μπρούμυτα κ 20 ανάσκελα;;; Σαν την μπριζόλα θα γίνω θεέ μου

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Εγώ έχω.. τι κόλπο για ενημέρωσε με κ μένα που εγώ δεν έχω παιδάκι...

Στην οπίσθια δηλαδή πρέπει να είμαστε 20λεπτα μπρούμυτα κ 20 ανάσκελα;;; Σαν την μπριζόλα θα γίνω θεέ μου

Χαχαχχαχα δεν εχω φατσουλα να σου βαλω αλλα εκλαψα λιγο απο το γελιο.. Χαχχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Πωπωπω. Μας πήραν από φόβο αααχαχαχαχαχα.εμενα έχει πάθει μανία κάτι μήνες τώρα κ δεν αφήνει μερα...όλο τον μήνα δύο μέρες ρεπό πήρε μονο..περισυ του έδινα συνθηματικό να μη καταλάβει το παιδί του ελεγα( είναι η μέρα)έτσι κοφτά ...δουλειά ρε παιδί μου.και το έλεγα επί δέκα μέρες αυτό μην απόκοιμηθει μέχρι να βάλω για ύπνο τον μικρό.

Η γιατρος ειπε στα πλαισια των εξετασεων να κανουμε και σπερμοδιαγραμμα. Περιμενουμε να τελειωσουν οι προσπαθειες για τον μηνα και θα παει. Επομενως το συνθηματικο που του λεω αυτο το καιρο ειναι το εε μην ξεχασεις πρεπει να μου δωσεις το δειγμα αποψε..τι να κανουμε αστειευομαστε γελαμε και πιανει και το υπονοουμενο μεχρι να κοιμηθει η μικρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σιγουρα σημερα, αυριο λεω να του δωσω ρεπο αν εγινε γι αυτο ρωταω γιατι τα εχει παιξει με την δουλεια. Πριν ετρωγε κατι φουντουκια και με κοιταει. Του λεω φαε φαε παρε δυναμεις...γουρλωσε...σου λεει παλι αυτη.. χαχαχα

Χαχαχαχα καλα πολυ γέλασα!εγω τον εχω προετοιμασμενο απο το πρωι ,να ειναι ψυχολογικά έτοιμος κ αν δεν του πω κάτι το μεσημερι που έρχεται μου λέει,έχουμε δουλειά το βράδυ ?χαχαχαχαχα εννοείται του λεω χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Η γιατρο ειπε στα πλαισια των εξετασεων να κανουμε και σπερμοδιαγραμμα. Περιμενουμε να τελειωσουν οι προσπαθειες για τον μηνα και θα παει. Επομενως το συνθηματικο που του λεω αυτο το καιρο ειναι το εε μην ξεχασεις πρεπει να μου δωσεις το δειγμα αποψε..τι να κανουμε αστειευομαστε γελαμε και πιανει και το υπονοουμενο μεχρι να κοιμηθει η μικρη.

Και εμεις κορίτσι την Παρασκευή πάμε για σπερμοδιαγραμμα κ δεν σου κρύβω ότι έχω πολύ άγχος,!! Οι ορμονικές δείχνουν ότι είναι αρκετά καλές ευτυχώς.. ας είναι κ αυτό καλό μπας κ ηρεμισουμε ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Το κολπο δεν ειναι στη σταση αλλα στο μετα. Ο γυναικολογος μου ειπε πως το σπερμα ρευστοποιειται μετα απο 20 λεπτα ωστε να κυλησει πιο βαθια οποτε σε αυτον τον χρονο πρεπει να το βοηθησεις να κατευθυνθει σωστα. Ετσι λοιπον μετα την επαφη 20 λεπτα ξαπλωμενη μπρουμυτα και 20 λεπτα ανασκελα. Το αναποδο για οσες εχουν προσθια κλιση (το φυσιολογικο δηλαδη)

εγω μεχρι στιγμής καθόμουν σιγουρα 30 λεπτά και ανάσκελα με μαξιλάρι απο κατω κ μετα στο πλάι μπρούμυτα γυρίζω πιο μετα στον ύπνο μου ετσι κι αλλιως.

Just now, CMES είπε:

Κορίτσια έχει κάποια από εδώ οπίσθια κλίση στη μήτρα; έχω εγώ και στο πρώτο παιδί δυσκολεύτηκα πολύ να συλλάβω. Με ένα κόλπο του γυναικολόγου όμως πέτυχε αμέσως!

ναι εγώ έχω!!έπιασα 3 το κόλπο είναι μαξιλάρι στον ποπο πριν τελειώσει και μένεις εκεί τουλάχιστον για 30 λεπτά,γιατί συνήθως στα 20 με 30 ρευστοποιειται που αρχίζει κ προχωράει μετα κι αλλο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wannabemama said:

Και εμεις κορίτσι την Παρασκευή πάμε για σπερμοδιαγραμμα κ δεν σου κρύβω ότι έχω πολύ άγχος,!! Οι ορμονικές δείχνουν ότι είναι αρκετά καλές ευτυχώς.. ας είναι κ αυτό καλό μπας κ ηρεμισουμε ποτέ!!!

Και εγω εχω αγχος και ο δικος μου δεν πολυ θελει επειδη εχουμε ηδη ενα παιδακι, σου λεει αφου καναμε θα ξανακανουμε. Φυσικα η κορη μας ειναι 10 χρονων και εγω 42. Επειδη δεν υπαρχουν περιθωρια ειπε η γιατρος σπερμοδιαγραμμα και εγω μετα απο 3 κυκλους σαλπιγγογραφια μπας γινει το θαυμα στην ηλικια μου. Θα δειξει...θα τα κανουμε ολα και ας μας  βοηθησει και ο Θεος

Just now, TATAKI said:

Και εγω εχω αγχος και ο δικος μου δεν πολυ θελει επειδη εχουμε ηδη ενα παιδακι, σου λεει αφου καναμε θα ξανακανουμε. Φυσικα η κορη μας ειναι 10 χρονων και εγω 42. Επειδη δεν υπαρχουν περιθωρια ειπε η γιατρος σπερμοδιαγραμμα και εγω μετα απο 3 κυκλους σαλπιγγογραφια μπας γινει το θαυμα στην ηλικια μου. Θα δειξει...θα τα κανουμε ολα και ας μας  βοηθησει και ο Θεος

Να δειτε η κορη μου μαζευε πραγματα απο το δωματιο της που ειναι για μικροτερα παιδακια και μου λεει να τα δωσουμε σε κατι φιλους μας. Ηθελα να της πω στασου ποτε δεν ξερεις. Μπορει να αποκτησεις αδελφακι που τοσο πολυ θελεις και παρακαλας τον Θεο. Δεν ειπα κατι γιατι αν δεν τα καταφερουμε θα στεναχωρηθει περισσοτερο. Τα εβαλα σε μια ακρη.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasiliki33 said:

Αντε μακαρι...δεν σου κρυβω πως ενα μικρο αγχος το εχω μεχρι να βγει θετικο!!!ε δεν πιστευω να εχω πεσει τοσο εξω!!να σε ρωτησω και κατι αλλο;;;εαν βγει θετικο...ποτε θα μπορω να παω στον γιατρο;;

Εγω τον κάλεσα την ίδια μέρα, μου είπε να πάω για χοριακη κ να τον ενημερώσω. Μόλις του είπα τηλέφωνικα τη χοριακη μου έκλεισε ραντεβού αν δεν κάνω λάθος μεταξύ 5ης κ 6ης βδομάδας. Μετά πρέπει να ξαναπήγα κ άκουσα καρδιά. Μόλις τον πάρεις τηλ θα σε ρωτήσει τελευταία περίοδο κ θα σου πει αμέσως ποτέ να πας να σε δει....αχ τι αναμνήσεις!!!! Πριν 4 χρόνια είχα ένα σποτάκι στη κοιλιά μου κ δεν το ήξερα γτ εγώ δεν το είχα πάρει χαμπάρι πρέπει να σου πω. Τυχαία έκανα τεστ την 28η κ γελάγαμε!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εγω τον κάλεσα την ίδια μέρα, μου είπε να πάω για χοριακη κ να τον ενημερώσω. Μόλις του είπα τηλέφωνικα τη χοριακη μου έκλεισε ραντεβού αν δεν κάνω λάθος μεταξύ 5ης κ 6ης βδομάδας. Μετά πρέπει να ξαναπήγα κ άκουσα καρδιά. Μόλις τον πάρεις τηλ θα σε ρωτήσει τελευταία περίοδο κ θα σου πει αμέσως ποτέ να πας να σε δει....αχ τι αναμνήσεις!!!! Πριν 4 χρόνια είχα ένα σποτάκι στη κοιλιά μου κ δεν το ήξερα γτ εγώ δεν το είχα πάρει χαμπάρι πρέπει να σου πω. Τυχαία έκανα τεστ την 28η κ γελάγαμε!!! 

Το ωραιο συναισθημα...αντε σου ευχομαι γρηγορα να το ξαναζησεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 said:

@sofiadu Με εχει πιασει πονος εντονος στην κοιλια...σαν περιοδου και ζαλαδα εντονη...να ανυσηχησω;;

Θα σου έλεγα να χαρείς!!!!!!!!!! 

Just now, Emilly said:

Πωπωπω. Μας πήραν από φόβο αααχαχαχαχαχα.εμενα έχει πάθει μανία κάτι μήνες τώρα κ δεν αφήνει μερα...όλο τον μήνα δύο μέρες ρεπό πήρε μονο..περισυ του έδινα συνθηματικό να μη καταλάβει το παιδί του ελεγα( είναι η μέρα)έτσι κοφτά ...δουλειά ρε παιδί μου.και το έλεγα επί δέκα μέρες αυτό μην απόκοιμηθει μέχρι να βάλω για ύπνο τον μικρό.

Κ εγώ έτσι του λέω, σήμερα έχει δουλίτσα, κ το μάτι γυαλίζει τύπου ΜΗ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ Κ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ!!! χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Θα σου έλεγα να χαρείς!!!!!!!!!! 

Κ εγώ έτσι του λέω, σήμερα έχει δουλίτσα, κ το μάτι γυαλίζει τύπου ΜΗ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ Κ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ!!! χαχχαχα

Ε αυτο δεν το περιμενα...αγχωθηκα!!!αλλα ευτυχως δεν κρατησε πολυ ο πονος...πολυ χαρηκα τωρα!!!

Just now, Vasiliki33 είπε:

Το ωραιο συναισθημα...αντε σου ευχομαι γρηγορα να το ξαναζησεις!!!

Τον γιο σου πως τον λενε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...