Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι κοριτσια αυτο μου ειπε η γιατρος σλλα θα τα δει καλυτερα κ θα μου πει...λοιπον 18η μέρα στις 4 το μεσημερι ειχα θετικο τεστ.σημερα είμαι 22η μερα του κυκλου.

βαζω μετρήσεις 

προγεστερονη 0,2-0,9(ωοθυλακικη φαση)

                           0,2 - 12 (φαση ωορρηξιας)

                            1,8 -23,9 ( ωχρινικη φαση)

                           <0,2 (εμμηνόπαυση)

Αφού το αβγό μπορεί να πέσει και τρεις μέρες μετά το τεστ ωορηξιας(θετικό) άρα αυτές τις ώρες παίχτηκε η ωορηξια σου και η προγεστερόνη έτσι κ αλλιώς λένε και από το θερμοδιαγραμμα ότι ανεβαίνει μετά από δύο μέρες.την έκανες νωρίς την εξέταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Αφού το αβγό μπορεί να πέσει και τρεις μέρες μετά το τεστ ωορηξιας(θετικό) άρα αυτές τις ώρες παίχτηκε η ωορηξια σου και η προγεστερόνη έτσι κ αλλιώς λένε και από το θερμοδιαγραμμα ότι ανεβαίνει μετά από δύο μέρες.την έκανες νωρίς την εξέταση.

Ε ναι ζουζουνα την εκανες προφανως νωρις την εξεταση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

@Emilly SOS μου έστειλαν τελικα τα αποτελέσματα και ειναι 

προλακτινη 8,3 

προγεστερονη <0,3 τι είναι τωρα αυτο?καλό?

Κοριτσι μου η προγεστερονη σου μου φαίνεται χαμηλή αλλα νομίζω και εγω πως την έκανες νωρίς!!!!!παίζει να μην έχεις κάνει ακόμα ωορηξια η και να Κάνεις σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παντως με τοση εμπειρια που εχει πλεον η καθε μια μας ενα πολυιατρειο το ανοιγουμε ολες μαζι..Ειμαστε μικροβιολογοι, γυναικολογοι, ψυχολογοι...μου ξεφευγει καμια ειδικοτητα?

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αφού το αβγό μπορεί να πέσει και τρεις μέρες μετά το τεστ ωορηξιας(θετικό) άρα αυτές τις ώρες παίχτηκε η ωορηξια σου και η προγεστερόνη έτσι κ αλλιώς λένε και από το θερμοδιαγραμμα ότι ανεβαίνει μετά από δύο μέρες.την έκανες νωρίς την εξέταση.

κοίτα επειδή παίρνω και θερμοκρασια θα σ πω παρασκευη ηταν 36,2 ,σαββατο 36,2 , Κυριακή 36,5 ,δευτερα 36,7 και τριτη σημερα 36,2 .μίλησα με την γιατρο μου ειπε να την κάνω την δευτερα παλι να δουμε.παντως πονους εχω ακομα ήπιους χαμηλά εγω παντως μεχρι και την Κυριακή ειχα επαφες ,εχθες δεν εκανα και θα κανω και σημερα μην τυχόν κ επεσε κι αλλο αβγό χαχαχα....η δεν θα βγάζω ή θα βγάζω πολλα εγω...χαχαχαχαχαχα αντε να δούμε....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Θελω την γνωμη σας..εχω αστατο κυκλο γενικα,σε αυτον τον κυκλο εχω παρακολουθησει για τις γονιμες μερες,μεχρι χθες εκανα τεστ ωορριξιας σε ταινιες και ηταν αρνητικα...σημερα συμφωνα με το προγραμμα Flo αρχιζουν οι γονιμες μερες και βασικα χθες το βραδυ ειχα ενα φοβερο πονοκεφαλο και σημερα μου ποναει το στηθος..εχω αγορασει και τα τεστ ωορρηξιας clear blu που ανιχνευουν τις 4 πιο γονιμες μερες και τα αρχισα σημερα και βγηκε χαμογελο..πρεπει να χρησιμοποιησω και τα αλλα τεστ τις επομενες μερες; Χθες το βραδυ ειχαμε επαφη,πρεπει καθε μερα να εχουμε επαφη μεχρι το τεστ να βγει αρνητικο; Σορρυ για τοσο μεγαλο κειμενο αλλα αληθεια κοριτσια εχω μπερδευτει και εχω αγχωθει..

Γεια σου κοριτσάκι μου!!αφού βγήκε σήμερα θετικό σημαίνει πως η ωορηξια σου θα γίνει μέσα στις επόμενες μέρες...το ιδανικό είναι να έχετε επαφές σήμερα και για τρεις μέρες.....κανε την Παρασκευή αν θέλεις αλλο ενα να δεις και αν βγει αρνητικό σημαίνει πως έγινε!!!

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια παντως με τοση εμπειρια που εχει πλεον η καθε μια μας ενα πολυιατρειο το ανοιγουμε ολες μαζι..Ειμαστε μικροβιολογοι, γυναικολογοι, ψυχολογοι...μου ξεφευγει καμια ειδικοτητα?

Πες το ψέματα....οταν μπαίνεις σε αυτές τις ιστορίες μαθαίνεις πολλά περισσότερα από όσα θα ήθελες...χαχααχαχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Γεια σου κοριτσάκι μου!!αφού βγήκε σήμερα θετικό σημαίνει πως η ωορηξια σου θα γίνει μέσα στις επόμενες μέρες...το ιδανικό είναι να έχετε επαφές σήμερα και για τρεις μέρες.....κανε την Παρασκευή αν θέλεις αλλο ενα να δεις και αν βγει αρνητικό σημαίνει πως έγινε!!!

Πες το ψέματα....οταν μπαίνεις σε αυτές τις ιστορίες μαθαίνεις πολλά περισσότερα από όσα θα ήθελες...χαχααχαχα

Ενα μωρακι να μας δωσει ο Θεουλης να ησυχασουμε.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι κοριτσια αυτο μου ειπε η γιατρος σλλα θα τα δει καλυτερα κ θα μου πει...λοιπον 18η μέρα στις 4 το μεσημερι ειχα θετικο τεστ.σημερα είμαι 22η μερα του κυκλου.

βαζω μετρήσεις 

προγεστερονη 0,2-0,9(ωοθυλακικη φαση)

                           0,2 - 12 (φαση ωορρηξιας)

                            1,8 -23,9 ( ωχρινικη φαση)

                           <0,2 (εμμηνόπαυση)

έβαλα παρακάτω τις μετρήσεις 

εχθες και σημερα ειχα εντονα πονακια ωορρηξιας, μηπως κανω διπλη?τωρα έχουν μειωθεί οι πόνοι υγρα δεν εχω ομως διάφανα. 

Άστα και τα υγρά κ τις θερμοκρασίες...εγώ πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται.σημερα 6 μέρα κύκλου είχα το γνωστό υγρά εκρεμες που είναι η γόνιμη βλενα υποτίθεται...ότι να ναι...μαζί με λίγο αίμα κ η βλενιτσα.ποσο μπαχαλο.τι να ερμηνεύσω...εγώ είμαι πλέον πιο χαλαρή πήρα κ λίγο τα πάνω μου κ λέω αφού κ ορμονικά είμαι καλά κ αφού σε ότι εξέταση κ αν έχω κάνει πάντα είμαι καλά ας χαλαρώσω κ να δεχτώ με ηρεμία ότι έρθει η δεν έρθει.οτι θέλει ο Θεός...έτσι κ αλλιώς...καλά έφυγε το άγχος από μένα κ πήγε στον δικό μου...τον βλέπω τον καημένο σκεπτικό...σου λέει η άλλη έγινε κόσκινο η καημένη κ δεν βρίσκουμε κάτι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άστα και τα υγρά κ τις θερμοκρασίες...εγώ πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται.σημερα 6 μέρα κύκλου είχα το γνωστό υγρά εκρεμες που είναι η γόνιμη βλενα υποτίθεται...ότι να ναι...μαζί με λίγο αίμα κ η βλενιτσα.ποσο μπαχαλο.τι να ερμηνεύσω...εγώ είμαι πλέον πιο χαλαρή πήρα κ λίγο τα πάνω μου κ λέω αφού κ ορμονικά είμαι καλά κ αφού σε ότι εξέταση κ αν έχω κάνει πάντα είμαι καλά ας χαλαρώσω κ να δεχτώ με ηρεμία ότι έρθει η δεν έρθει.οτι θέλει ο Θεός...έτσι κ αλλιώς...καλά έφυγε το άγχος από μένα κ πήγε στον δικό μου...τον βλέπω τον καημένο σκεπτικό...σου λέει η άλλη έγινε κόσκινο η καημένη κ δεν βρίσκουμε κάτι....

τεσπα ενταξει θα δω κ αύριο κ βλέπουμε με την θερμοκρασία, επαφη θα εχω το βραδυ πάντως. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια.. από το πρωί έχω 37.0 είδα στον ύπνο μου μυρμήγκια (κουλό) άρρωστη δεν νιώθω αλλά τσημπιματα περιόδου.. 4 μέρες πριν την σιχαμενη. Να το κάνω τελικά αύριο η να κρατιθω;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Ria_ είπε:

Ακριβώς αυτό πιστεύει αλλά τ εξήγηση με όμορφο τρόπο ότι δεν κάνω σταθερά ωορρηξία ότι πρέπει να βάλουμε και λίγο πρόγραμμα ,μου τ συμβούλεψε και ο γιατρός τ είπα για να είμαστε καλυμμένοι από όλες τις μέρες γιατί με το σκόρπια οπότε έχουμε διάθεση δε γίνεται έδειξε να καταλαβαίνει αλλά υπάρχουν και φορές που αντιδρά όπως εχτές πχ..θα τ βρούμε πιστεύω απλά θέλει χρόνο και τεστ ωορρηξίας τελικα

Χαχαχχα άστα να πάνε ... Ναι θα αφήσω αυτό το μήνα να δω πως θα πάει και θα πάρω για τον επόμενο

δεv καταλαβαιvουv κ μεvα τετοια κουφα μου ελεγε κ vα το παμε χαλαρα κ τετοια κ εμεις τοτε ειμασταv 37 δεv μας επερvε για χαλαρα. Απλα θελει πολυ υπομοvη απο εσεvα κ πλαγιους τροπους ωστε vα μηv vιωθουv πιεση. Οι περισσοτεροι ετσι ειvαι στοv κοσμο τους

Just now, Wannabemama είπε:

Ρε κορίτσια.. από το πρωί έχω 37.0 είδα στον ύπνο μου μυρμήγκια (κουλό) άρρωστη δεν νιώθω αλλά τσημπιματα περιόδου.. 4 μέρες πριν την σιχαμενη. Να το κάνω τελικά αύριο η να κρατιθω;;;

αμα εχεις κ αλλα τεστ καvτο χα χα αμα δεv εχεις περιμεvε!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δεv καταλαβαιvουv κ μεvα τετοια κουφα μου ελεγε κ vα το παμε χαλαρα κ τετοια κ εμεις τοτε ειμασταv 37 δεv μας επερvε για χαλαρα. Απλα θελει πολυ υπομοvη απο εσεvα κ πλαγιους τροπους ωστε vα μηv vιωθουv πιεση. Οι περισσοτεροι ετσι ειvαι στοv κοσμο τους

αμα εχεις κ αλλα τεστ καvτο χα χα αμα δεv εχεις περιμεvε!! 

Δεν έχω αυτό είναι το θέμα... Έχω ένα από τον προηγούμενο μήνα!!! Πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Κοριτσια παντως με τοση εμπειρια που εχει πλεον η καθε μια μας ενα πολυιατρειο το ανοιγουμε ολες μαζι..Ειμαστε μικροβιολογοι, γυναικολογοι, ψυχολογοι...μου ξεφευγει καμια ειδικοτητα?

Και σύμβουλος γαμου 

Just now, Emilly said:

Άστα και τα υγρά κ τις θερμοκρασίες...εγώ πλέον δεν ξέρω τι μου γίνεται.σημερα 6 μέρα κύκλου είχα το γνωστό υγρά εκρεμες που είναι η γόνιμη βλενα υποτίθεται...ότι να ναι...μαζί με λίγο αίμα κ η βλενιτσα.ποσο μπαχαλο.τι να ερμηνεύσω...εγώ είμαι πλέον πιο χαλαρή πήρα κ λίγο τα πάνω μου κ λέω αφού κ ορμονικά είμαι καλά κ αφού σε ότι εξέταση κ αν έχω κάνει πάντα είμαι καλά ας χαλαρώσω κ να δεχτώ με ηρεμία ότι έρθει η δεν έρθει.οτι θέλει ο Θεός...έτσι κ αλλιώς...καλά έφυγε το άγχος από μένα κ πήγε στον δικό μου...τον βλέπω τον καημένο σκεπτικό...σου λέει η άλλη έγινε κόσκινο η καημένη κ δεν βρίσκουμε κάτι....

Τα ίδια έχω και εγώ 7 μέρα σήμερα με πινακίδα δεξιά..

Just now, Wannabemama said:

Ρε κορίτσια.. από το πρωί έχω 37.0 είδα στον ύπνο μου μυρμήγκια (κουλό) άρρωστη δεν νιώθω αλλά τσημπιματα περιόδου.. 4 μέρες πριν την σιχαμενη. Να το κάνω τελικά αύριο η να κρατιθω;;;

Αφού θα το κάνεις τι μας ρωτας;:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Και σύμβουλος γαμου 

Τα ίδια έχω και εγώ 7 μέρα σήμερα με πινακίδα δεξιά..

Αφού θα το κάνεις τι μας ρωτας;:-P

Χαχα είμαστε όλες άστα να πάνε... Θα δω πως θα ξυπνήσω το πρωί κ το καλό που του θέλω να δείξει θετικό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...