Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια γενικά προσέχετε την διατροφή σας; εννοείται δε μιλάω για τις ζαχαρενιες μας γιατί βλέπω τι προσπάθεια καταβάλουν!!! 

Αγάπη εμένα τα 4 κιλά μέχρι τώρα μου φαίνονται φυσιολογικά, στον 6ο κοντεύουμε να μπούμε. Εμένα στην αρχή μου είχε μπει ότι στο κλείσιμο του Α τρίμηνου το λογικό είναι 3 κιλακια περίπου!

Αν προσεχω τη διατροφη μου...χμμμμ...θα μπορουσα και καλυτερα...τρωω τα φρουτακ τα λαχανικα μου αλλα τρωω και τις σαβουρες μου...ευτυχως με το τρεξιμο με το πρωτο μωρο δεν εχω παρει ακομα βαρος...που σημαινει οτι μαλλον εχω χασει αφου εχει φουσκωσει αρκετα η κοιλια...

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παρει 15 κιλα παρολο που πρόσεχα περισσοτερο και πηγαινα και δουλεια. Τωρα ελπιζω να μην παρω τοσα...

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Εγώ έφαγα ένα σήμερα το μεσημέρι αλλά το ματιασα μόνη μου, το κοτόπουλο μου μύρισε και το έβγαλα όλο από την πιτα!!!

Η μύτη μας τωρα είναι και παράξενη δεν θέλει πολλά πολλά εγώ χθες έφαγα ενα παγωτο μηχανής καλά μιλάμε τελειοοο τι συζήτηση ανοιξαμε τώρα για φαι Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Χαχαχαχα αχ κορίτσια εμένα να δείτε κράξιμο 10 κιλά; τίποτα δεν είναι σε αυτά που πήρα εγώ... Ξεκίνησα 48 κιλά τώρα είμαι 64

Πλακα κανεις!!!!

 

Just now, minxri είπε:

Καλέ μίλαγα προχθές με μια κοπέλα και μου είπε ότι σε όλη την εγκυμοσύνη πήρε μόνο 6 kg και σκέφτομαι εγώ από μέσα μου με αέρα τρεφόταν???Εγώ στο 5ο και έχω πάρει 10 τρελλένομαι:D

Η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα πηγε να με γεννησει οσα κιλα ηταν οταν εμεινε εγκυος...Τους πρωτους 4 μηνες ειχε τρομερές αναγουλες και εχασε κιλα κ μετα απλα πηρε αυτα που εχασε...

Γενικα εμενα ο γιατρος μου εχει βαλει οριο τα 9 κιλα...ειμαι νορμάλ και σε κιλα και σε υψος και μου ειπε οτι τα μοντελα παιρνουν μονο 4-5 κιλα οσα δλδ το μωρο και τα υγρα μαζι...

Just now, tsilona είπε:

Έφαγα μεσημεριανό τώρα γτ δεν πρόλαβα νωρίτερα. Σαλάτα ντακο κ 2 βραστά αβγά. Καλά δεν είναι γαμω το διαβητικο μου κορμί; ένα πιτογυρο με μπόλικη σωσ μουστάρδας το εξηγούσα μια ιστορία άνετα.. 

Αυτο ακριβως θα φαω το βραδυ...και μαλιστα 2! Καθε Παρασκευη εχουμε μαζωξη στο σπιτι μου και παραγγελνουμε απεξω


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, εγω ευτυχως κιλα ουσιαστικα δεν εχω παρει ακομα...εχασα 2,5 στην αρχη και τωρα σχεδον εχω επανελθει στα αρχικα μου. Κι ενω ολοι μου λενε που το εχω και οτι δε φαινεται καθολου, εγω νιωθω οτι το σωμα μου εχει αλλαξει τελειως...Ειδικα η κοιλια μου φαινεται σαν να εχω παχυνει, οχι σαν να ειμαι εγκυος...Τα ρουχα μου βεβαια ακομα μου κανουν κανονικα. Ελπιζω να φουσκωσει συντομα γιατι η αληθεια ειναι οτι δε μ' αρεσει ετσι!Πανω απ' ολα εννοειται να ειναι καλα ο μικρουλης μου αλλα σε κουβεντα να βρισκομαστε τωρα...

Διατροφη ιδιαιτερη δεν κανω...προσπαθω ομως να τρωω υγιεινα και θρεπτικα και φυσικα κανω τις ατασθαλειες μου το Σαββατοκυριακο, οπως εκανα παντα δηλαδη!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Πλακα κανεις!!!!

 

Η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα πηγε να με γεννησει οσα κιλα ηταν οταν εμεινε εγκυος...Τους πρωτους 4 μηνες ειχε τρομερές αναγουλες και εχασε κιλα κ μετα απλα πηρε αυτα που εχασε...

Γενικα εμενα ο γιατρος μου εχει βαλει οριο τα 9 κιλα...ειμαι νορμάλ και σε κιλα και σε υψος και μου ειπε οτι τα μοντελα παιρνουν μονο 4-5 κιλα οσα δλδ το μωρο και τα υγρα μαζι...

Αυτο ακριβως θα φαω το βραδυ...και μαλιστα 2! Καθε Παρασκευη εχουμε μαζωξη στο σπιτι μου και παραγγελνουμε απεξω

Κορίτσια εσείς που ξαναπερασατε εγκυμοσυνες, γενικά από τον 6ο και μετά πόσο εύκολα μπαίνουν; με έπιασε ένα άγχος μήπως βάλω παρά πολλά από εδώ και πέρα! Δε με παίρνει και πολύ, είμαι 1.69 και τελευταία παίζω στα 69.5-70, ξεκίνησα σχεδόν 71! Δε θέλω να πάω και πάνω από 80, πως θα τα χάσω μετααααα!!!!

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, εγω ευτυχως κιλα ουσιαστικα δεν εχω παρει ακομα...εχασα 2,5 στην αρχη και τωρα σχεδον εχω επανελθει στα αρχικα μου. Κι ενω ολοι μου λενε που το εχω και οτι δε φαινεται καθολου, εγω νιωθω οτι το σωμα μου εχει αλλαξει τελειως...Ειδικα η κοιλια μου φαινεται σαν να εχω παχυνει, οχι σαν να ειμαι εγκυος...Τα ρουχα μου βεβαια ακομα μου κανουν κανονικα. Ελπιζω να φουσκωσει συντομα γιατι η αληθεια ειναι οτι δε μ' αρεσει ετσι!Πανω απ' ολα εννοειται να ειναι καλα ο μικρουλης μου αλλα σε κουβεντα να βρισκομαστε τωρα...

Διατροφη ιδιαιτερη δεν κανω...προσπαθω ομως να τρωω υγιεινα και θρεπτικα και φυσικα κανω τις ατασθαλειες μου το Σαββατοκυριακο, οπως εκανα παντα δηλαδη!!

Ακριβώς το ίδιο με σένα κι εγώ! Επειδή ποτέ δεν ήμουν αδύνατη, δε φάνηκε εγκυμοσύνη! Τώρα άρχισε να φαίνεται από την κοιλιά που σχηματίστηκε αρκετά, με στενό φαίνεται ότι είναι εγκυμοσύνης, με κανένα φαρδύ φαίνεται σα φαγητό χαχαχαχα! Όλοι μου λένε που το κρύβω, λέω περιμένετε και θα δείτε χαχαχα


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια εσείς που ξαναπερασατε εγκυμοσυνες, γενικά από τον 6ο και μετά πόσο εύκολα μπαίνουν; με έπιασε ένα άγχος μήπως βάλω παρά πολλά από εδώ και πέρα! Δε με παίρνει και πολύ, είμαι 1.69 και τελευταία παίζω στα 69.5-70, ξεκίνησα σχεδόν 71! Δε θέλω να πάω και πάνω από 80, πως θα τα χάσω μετααααα!!!!

Ακριβώς το ίδιο με σένα κι εγώ! Επειδή ποτέ δεν ήμουν αδύνατη, δε φάνηκε εγκυμοσύνη! Τώρα άρχισε να φαίνεται από την κοιλιά που σχηματίστηκε αρκετά, με στενό φαίνεται ότι είναι εγκυμοσύνης, με κανένα φαρδύ φαίνεται σα φαγητό χαχαχαχα! Όλοι μου λένε που το κρύβω, λέω περιμένετε και θα δείτε χαχαχα

Χαχαχα...με πολυ στενο κι εμενα κατι γινεται...αλλιως τιποτα!!Μπυροκοιλια!! Γενικα, παροτι ειμαι αδυνατη, αγχωνομαι λιγο με το θεμα των κιλων. Μεχρι στιγμης βεβαια, το καλο ειναι οτι δεν εχει ανοιξει η ορεξη μου!  Απο την αλλη ομως λεω αι στο καλο που θα καταπιεζομαι κιολας!Εννοειται οτι πρεπει να τρωμε υγιεινα αλλα οχι και να στερουμαστε μερικες απολαυσεις που και που...Εκτος απο τις ζαχαρενιες μας βεβαια!!!Εσεις κοριτσια μην ακουτε!!

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια εσείς που ξαναπερασατε εγκυμοσυνες, γενικά από τον 6ο και μετά πόσο εύκολα μπαίνουν; με έπιασε ένα άγχος μήπως βάλω παρά πολλά από εδώ και πέρα! Δε με παίρνει και πολύ, είμαι 1.69 και τελευταία παίζω στα 69.5-70, ξεκίνησα σχεδόν 71! Δε θέλω να πάω και πάνω από 80, πως θα τα χάσω μετααααα!!!!

Ακριβώς το ίδιο με σένα κι εγώ! Επειδή ποτέ δεν ήμουν αδύνατη, δε φάνηκε εγκυμοσύνη! Τώρα άρχισε να φαίνεται από την κοιλιά που σχηματίστηκε αρκετά, με στενό φαίνεται ότι είναι εγκυμοσύνης, με κανένα φαρδύ φαίνεται σα φαγητό χαχαχαχα! Όλοι μου λένε που το κρύβω, λέω περιμένετε και θα δείτε χαχαχα

Ρε φιλη μην αγχωνεσαι εμενα γενικά είπε η αιματολογος οτι τα κιλά μπαίνουν μετα την 27 εβδομαδα τώρα δεν νομίζω να πάρεις αν προσεχείς αν πάρεις έως 6 νομιζω είσαι εντάξει 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λιγουρευομουν μια αλμυρή κρέπα τούμπανο αλλά δεν την έφαγα, με είχε κολλήσει τόσο στο μυαλο. Έβρασα κοτο-λουκανικο κ το βαλα σε τορτιγια κ ξεγελαστηκα. :roll: αλλά ένα κενό το χω ακόμα. 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Σήμερα λιγουρευομουν μια αλμυρή κρέπα τούμπανο αλλά δεν την έφαγα, με είχε κολλήσει τόσο στο μυαλο. Έβρασα κοτο-λουκανικο κ το βαλα σε τορτιγια κ ξεγελαστηκα. :roll: αλλά ένα κενό το χω ακόμα. 

Είσαι δύναμη. Μπράβο για την αυτοκυριαρχία σου φίλη! Εγώ την έβγαλα με μήλο, από χτες με πιάνουν απίστευτες καουρες το βράδυ! Εκείνη η χαζή αναγούλα του πρώτου καιρού! Τι φάση!!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Είσαι δύναμη. Μπράβο για την αυτοκυριαρχία σου φίλη! Εγώ την έβγαλα με μήλο, από χτες με πιάνουν απίστευτες καουρες το βράδυ! Εκείνη η χαζή αναγούλα του πρώτου καιρού! Τι φάση!!!!

 

Just now, tsilona είπε:

Σήμερα λιγουρευομουν μια αλμυρή κρέπα τούμπανο αλλά δεν την έφαγα, με είχε κολλήσει τόσο στο μυαλο. Έβρασα κοτο-λουκανικο κ το βαλα σε τορτιγια κ ξεγελαστηκα. :roll: αλλά ένα κενό το χω ακόμα. 

Γιατι δεν την εφαγες είσαι ζαχαρένια και εσύ δεν θυμάμαι;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Είσαι δύναμη. Μπράβο για την αυτοκυριαρχία σου φίλη! Εγώ την έβγαλα με μήλο, από χτες με πιάνουν απίστευτες καουρες το βράδυ! Εκείνη η χαζή αναγούλα του πρώτου καιρού! Τι φάση!!!!

Φρούτο αν φάω βράδυ έχω 95 πρωινό σάκχαρο. 

Άσε ρε συ κ αυτό ατασθαλια ήταν αλλά σε σχέση μ αυτά που θα βάζα στην κρεπα ήταν τρε τρε μπιεν χαχαχα

Just now, Giotitsa είπε:

 

Γιατι δεν την εφαγες είσαι ζαχαρένια και εσύ δεν θυμάμαι;

Εγω εχω οριακό το πρωινό σάκχαρο συνέχεια μανάρι μου. Την υπόλοιπη μέρα είναι μια χαρα

Πεινάω πολύ όμως αλήθεια... 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Φρούτο αν φάω βράδυ έχω 95 πρωινό σάκχαρο. 

Άσε ρε συ κ αυτό ατασθαλια ήταν αλλά σε σχέση μ αυτά που θα βάζα στην κρεπα ήταν τρε τρε μπιεν χαχαχα

Εγω εχω οριακό το πρωινό σάκχαρο συνέχεια μανάρι μου. Την υπόλοιπη μέρα είναι μια χαρα

Πεινάω πολύ όμως αλήθεια... 

Ε επρεπε μα την τσακισεις τι λες καλέ εγω δεν θα άντεχα θα έβλεπες τα σαλια να τρέχουν χαχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ε επρεπε μα την τσακισεις τι λες καλέ εγω δεν θα άντεχα θα έβλεπες τα σαλια να τρέχουν χαχαχαχα

Άσε γτ με καρφώθηκε που είδα ένα μωρό στην παιδική να τρώει κ ήμουν στο τσακ να την αρπάξω απτά χέρια του. Αααααχαχαχαχ

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Άσε γτ με καρφώθηκε που είδα ένα μωρό στην παιδική να τρώει κ ήμουν στο τσακ να την αρπάξω απτά χέρια του. Αααααχαχαχαχ

Χχαχχαχαχαχχαχ Ποπο είναι σαν να βλέπω εμένα την αλλη φορά έβλεπα ενα παιδι να τρώει γλυφιτζουρι μου ήρθε να του το πάρω απο τα χέρια αχχαχαχαχχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Χχαχχαχαχαχχαχ Ποπο είναι σαν να βλέπω εμένα την αλλη φορά έβλεπα ενα παιδι να τρώει γλυφιτζουρι μου ήρθε να του το πάρω απο τα χέρια αχχαχαχαχχα

Τώρα φταίω εγώ που σκέφτηκα πρόστυχα ή προκαλείς;;;;;; χαχαχαχαχαχα


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...