Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Τωρα δεν θηλαζει πολυ και αντεχω τι να κανω οπως ειπες και εσυ φοβαμε μην φτασει ο πωπος στη πλατεια συνταγματος!!! Το εχω ριξει στο νερο να σκωτωνει την πεινα!!! 

Πως πίνεις τόσο νερό βρε παιδί μου.. 4 λίτρα;;; Εγώ με το ζόρι φτάνω τα 2,5-3. Πρέπει να κατουριεσαι συνέχεια!!! 

Εμενα την πειράζουν κάποια πράγματα που τρώω. Με τα ακτινίδια και τα πολλά πορτοκάλια έκανε πιο πολλές διάρροιες και με μια φασολάδα που έφαγα προχθές υποφέραμε και οι δυο μας!!! Τσιριξε πολύ το καημενουλι μου. Δεν ξανατρώω με τίποτα μεχρι να αποθηλασω. 

Εφτιαξα μπιφτέκια με πουρέ καρότο πατάτα και λίγη σαλάτα. Όνειρο! 

Έχω επηρεαστεί από το master chef και κάνω και γκουρμεδιες τελευταία. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ πάντως κάπου εδώ θα ξαναπώ ότι δεν έκοψα τίποτα με τον θηλασμό! Ελάττωσα μόνο το πορτοκαλί επειδή του κοκκίνιζε ο πωπουλης επειδή είναι πολύ όξινο. Κατά τα άλλα τρώω τα πάντα κανονικά!

Δεν ξέρω ρε συ με τρόμαξε η παιδίατρος. Πάντως ακόμα κ όλα να τα τρώω δεν γίνεται να κάνω τη διατροφή που θέλω. 

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αγαπουλα γεννησες??? Να σ ζησει!!!!!! :)

Εσυ ειναι νωρις ακομα να μιλας για διαιτες!!!! Κοιτα να βρειτε τους ρυθμους σας πρωτα και μετα κανεις δίαιτα!!!! :)

Χαχα, ευχαριστω πολύ!!! Προς το παρόν βάζω μια κρέμα για τις ραγαδες κ φοράω ζώνη. 

πρίν από 45 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ συμπεθερα μουου και εσυ εδω??? Χεχεχε, ελα να λεμε για τα παχη μας τα καλλη μας. Εγω σε λιγο καιρο θα εισαγω παλι τα λαχανικα γιατι νομιζω οτι αν δεν μου κανει κολικους μεχρι τοτε, δεν θα μου κανει κ γενικοτερα. Απλα θα χω τον νου μου μην τον πειραζει καποιο συγκεκριμενο τροφιμο

Καλημερα!!

Καλημεεερα!! Ασε, ζω για γλυκο!! Δεν αντεχω. Ευτυχως που δεν ειμαι πολυ των λιπαρων οσον αφορα τα φαγητα γιατι αλλιως θα φτανε ο πωπος μου ως την πλατεια συνταγματος. 

Πως αντεχειςςςς?? 

Ναι μωρε, δικιο εχεις, αλλα ειναι ο φοβος μας μην προκαλεσουμε κατι. Ξερω πως καταβαθος δεν ισχυει, και κοβεις μονο οποιο τροφιμο αποδεδειγμενα ενοχλει, αλλα λεω καλυτερα να στερηθω για λιγο παρα να τον πειραξει κατι και να το χω τυψεις. Ναι ναι, πολυ εξυπνο το ξερω χαχαχα

Πόσα είσαι πάνω συμπεθέρα???


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πως πίνεις τόσο νερό βρε παιδί μου.. 4 λίτρα;;; Εγώ με το ζόρι φτάνω τα 2,5-3. Πρέπει να κατουριεσαι συνέχεια!!! 

Εμενα την πειράζουν κάποια πράγματα που τρώω. Με τα ακτινίδια και τα πολλά πορτοκάλια έκανε πιο πολλές διάρροιες και με μια φασολάδα που έφαγα προχθές υποφέραμε και οι δυο μας!!! Τσιριξε πολύ το καημενουλι μου. Δεν ξανατρώω με τίποτα μεχρι να αποθηλασω. 

Εφτιαξα μπιφτέκια με πουρέ καρότο πατάτα και λίγη σαλάτα. Όνειρο! 

Έχω επηρεαστεί από το master chef και κάνω και γκουρμεδιες τελευταία. 

Ελπιζω το μπιφτεκι να κρατς κ να μην στεγνωσε!! :lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πως πίνεις τόσο νερό βρε παιδί μου.. 4 λίτρα;;; Εγώ με το ζόρι φτάνω τα 2,5-3. Πρέπει να κατουριεσαι συνέχεια!!! 

Εμενα την πειράζουν κάποια πράγματα που τρώω. Με τα ακτινίδια και τα πολλά πορτοκάλια έκανε πιο πολλές διάρροιες και με μια φασολάδα που έφαγα προχθές υποφέραμε και οι δυο μας!!! Τσιριξε πολύ το καημενουλι μου. Δεν ξανατρώω με τίποτα μεχρι να αποθηλασω. 

Εφτιαξα μπιφτέκια με πουρέ καρότο πατάτα και λίγη σαλάτα. Όνειρο! 

Έχω επηρεαστεί από το master chef και κάνω και γκουρμεδιες τελευταία. 

Παντα επινα νερο δεν ειναι τωρα με τη διατροφη. Το πινω χωρις ζορυ. Καλα την τουαλετα την εχω δευτερο σπιτι ολο κατουργιεμαι.και εμρνα την πειραζαν και δεν ετρωγα οσπρια το γαλα την πειραζε παρα πολυ τι δικια μου. Ειναι κριμα μην ξανα φας γιατι πεδευοντε τα γλυκα μου!! Ωραια τα μπιφτέκια με τον πουρε εγω σημερα τονοσαλατα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ελπιζω το μπιφτεκι να κρατς κ να μην στεγνωσε!! :lol:

Χαχαχα κλαίω! 

 

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Παντα επινα νερο δεν ειναι τωρα με τη διατροφη. Το πινω χωρις ζορυ. Καλα την τουαλετα την εχω δευτερο σπιτι ολο κατουργιεμαι.και εμρνα την πειραζαν και δεν ετρωγα οσπρια το γαλα την πειραζε παρα πολυ τι δικια μου. Ειναι κριμα μην ξανα φας γιατι πεδευοντε τα γλυκα μου!! Ωραια τα μπιφτέκια με τον πουρε εγω σημερα τονοσαλατα. 

Όχι δεν το ξανακάνω το λάθος! Πα πα πα 

Ωραια και η τονοσαλατα! Να κάνετε και μπακαλιάρο ψαρόσουπα κορίτσια όσες θηλαζετε! Κατεβάζει πολύ γαλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν ξέρω ρε συ με τρόμαξε η παιδίατρος. Πάντως ακόμα κ όλα να τα τρώω δεν γίνεται να κάνω τη διατροφή που θέλω. 

Χαχα, ευχαριστω πολύ!!! Προς το παρόν βάζω μια κρέμα για τις ραγαδες κ φοράω ζώνη. 

Πόσα είσαι πάνω συμπεθέρα???

Σε σχεση με προ εγκυμοσυνης ειμαι συν 2-3 κιλα. Αλλα σε σχεση με αυτο που θα ηθελα οπως ημουν οταν ημουν παιδουλα ειμαι συν 5 μην πω 6. Ας φτασω πρωτα στα προ εγκυμοσυνης λεω και μετα τα υπολοιπα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σε σχεση με προ εγκυμοσυνης ειμαι συν 2-3 κιλα. Αλλα σε σχεση με αυτο που θα ηθελα οπως ημουν οταν ημουν παιδουλα ειμαι συν 5 μην πω 6. Ας φτασω πρωτα στα προ εγκυμοσυνης λεω και μετα τα υπολοιπα. 

Με τόσα γλυκά και είσαι μόνο συν 2-3 από την εγκυμοσύνη;;; Σε μισώ!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Χαχαχα κλαίω! 

 

Όχι δεν το ξανακάνω το λάθος! Πα πα πα 

Ωραια και η τονοσαλατα! Να κάνετε και μπακαλιάρο ψαρόσουπα κορίτσια όσες θηλαζετε! Κατεβάζει πολύ γαλα!!!

Την συχενομε την ψαροσουπα μου βγαζει μια γευση που με πειραζει στο στομαχι το εχω απο μικρη καλύτερα ψητο μπακαλιάρο ειναι πιο ωραιο!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Με τόσα γλυκά και είσαι μόνο συν 2-3 από την εγκυμοσύνη;;; Σε μισώ!! 

:lol: οχι στασουουου με παρεξηγησες! Ειχα διαβητη κυησης !!!! :lol:  τωρα πολυ θα θελα να πω αυτο που ακουω κ τρελαινομαι, οτι τρωω τα παντα και  δεν παχαινω, ομως δεν ισχυει. Απλα τρωω γλυκα και δεν τρωω φαγητο πολυ. Πιο πολυ τσιμπολογαω παρα τρωω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σε σχεση με προ εγκυμοσυνης ειμαι συν 2-3 κιλα. Αλλα σε σχεση με αυτο που θα ηθελα οπως ημουν οταν ημουν παιδουλα ειμαι συν 5 μην πω 6. Ας φτασω πρωτα στα προ εγκυμοσυνης λεω και μετα τα υπολοιπα. 

Μια χαρά είσαι ρεεε λίγα είναι


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Την συχενομε την ψαροσουπα μου βγαζει μια γευση που με πειραζει στο στομαχι το εχω απο μικρη καλύτερα ψητο μπακαλιάρο ειναι πιο ωραιο!!! 

Ναι, γενικά τρώτε μπακαλιάρο κανει καλό! 

 

πρίν από 23 λεπτά , nanoula90 είπε:

:lol: οχι στασουουου με παρεξηγησες! Ειχα διαβητη κυησης !!!! :lol:  τωρα πολυ θα θελα να πω αυτο που ακουω κ τρελαινομαι, οτι τρωω τα παντα και  δεν παχαινω, ομως δεν ισχυει. Απλα τρωω γλυκα και δεν τρωω φαγητο πολυ. Πιο πολυ τσιμπολογαω παρα τρωω.

Ααααα φαντάσου πως θα ήσουν στην εγκυμοσύνη όταν σου έκοψαν τα γλυκά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι, γενικά τρώτε μπακαλιάρο κανει καλό! 

 

Ααααα φαντάσου πως θα ήσουν στην εγκυμοσύνη όταν σου έκοψαν τα γλυκά! 

Αχχ ασε με, μη μου το θυμιζεις. Ειχα παθει καταθλιψη, σκεφτομουν συνεχεια προφιτερολ, παγωτα, και γαλακτομπουρεκα. Αλλα οπως ελεγα στα κοριτσια εδω, δυστυχως δεν μου ειχαν αφησει αλλη επιλογη, επρεπε κατι να κανω να επιβιωσω και ετσι το χα ριξει στα βαριά. Το ριξα στη στεβια, μη σου τυχει!!! :lol:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι θα φατε σήμερα??? Εγω εφαγα για πρωινο 3 κομματακια τυροπιτουλα της μανας μου, για μεσημερι εχω φασολακια με κουνουπιδακι και το βράδυ κουνουπίδι παλι!!!! Για να δουμε θα ξεφουσκωσω καθολου??? Αλλαγη παντως δε νιωθω... Λετε να παχαινει το κουνουπίδι???? :roll:

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι, γενικά τρώτε μπακαλιάρο κανει καλό! 

 

Ααααα φαντάσου πως θα ήσουν στην εγκυμοσύνη όταν σου έκοψαν τα γλυκά! 

Τι ομορφη φωτο που έχεις με το μπεμπακι γλυκα ειναι!!!! Τρωμε ψαρακια αν ειναι και απο αυτα που ψαρευει ο αντρας μου τοτε τρωμε πιο πολυ εχουν τςλειως διαφορετικη γευση απο του ψαρα. 

 

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι θα φατε σήμερα??? Εγω εφαγα για πρωινο 3 κομματακια τυροπιτουλα της μανας μου, για μεσημερι εχω φασολακια με κουνουπιδακι και το βράδυ κουνουπίδι παλι!!!! Για να δουμε θα ξεφουσκωσω καθολου??? Αλλαγη παντως δε νιωθω... Λετε να παχαινει το κουνουπίδι???? :roll:

Μπορεις να μην 

 

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι θα φατε σήμερα??? Εγω εφαγα για πρωινο 3 κομματακια τυροπιτουλα της μανας μου, για μεσημερι εχω φασολακια με κουνουπιδακι και το βράδυ κουνουπίδι παλι!!!! Για να δουμε θα ξεφουσκωσω καθολου??? Αλλαγη παντως δε νιωθω... Λετε να παχαινει το κουνουπίδι???? :roll:

Εγω εφαγα τονοσαλατα. Το μπροκολο δεν νομιζω η τυροπιτουλα μπορει!! Μπορεις να μην φας και μπροκολο και φασολακια φαει μονο φασολακια. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...