Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι θα φατε σήμερα??? Εγω εφαγα για πρωινο 3 κομματακια τυροπιτουλα της μανας μου, για μεσημερι εχω φασολακια με κουνουπιδακι και το βράδυ κουνουπίδι παλι!!!! Για να δουμε θα ξεφουσκωσω καθολου??? Αλλαγη παντως δε νιωθω... Λετε να παχαινει το κουνουπίδι???? :roll:

Πρωινο δημητριακα με γαλα, δεκατιανο τοστ και τωρα ετοιμαζω τονοσαλατα με πεννες ολικης. Λατρευω κουνουπιδι!!! Με μπολικο λεμονακι!! Μια χαρα εισαι. Πρεπει να παρει μπρος ο μεταβολισμος, μην απογοητευεσαι!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Τι ομορφη φωτο που έχεις με το μπεμπακι γλυκα ειναι!!!! Τρωμε ψαρακια αν ειναι και απο αυτα που ψαρευει ο αντρας μου τοτε τρωμε πιο πολυ εχουν τςλειως διαφορετικη γευση απο του ψαρα. 

 

Μπορεις να μην 

 

Εγω εφαγα τονοσαλατα. Το μπροκολο δεν νομιζω η τυροπιτουλα μπορει!! Μπορεις να μην φας και μπροκολο και φασολακια φαει μονο φασολακια. 

Δεν μπορώ, πειναωωωωωωω!!!! 

Ε η τυροπιτουλα ηταν για πτωινο!!!! Χωριατικο φυλο, Χωριατικο τυρι... Πως να αντισταθεις???? 

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν μπορώ, πειναωωωωωωω!!!! 

Ε η τυροπιτουλα ηταν για πτωινο!!!! Χωριατικο φυλο, Χωριατικο τυρι... Πως να αντισταθεις???? 

Εγω απο τι τυρόπιτα τι φετα ζηλευω εχω στο ψυγειο και τρωω ανθοτυρο αστα χωρις φετα δεν μπορω αλλα τι να κανω τωρα  το πειρα αποφασει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 ουουουουουου γειά ααααααα!!!!! Μπορεί να χαθήκαμε από τα Μπεμπακια, βρεθήκαμε όμως εδώ!!!! Τι κάνεις κορίτσι μου πως είναι το μικρακι σου????

Εγω τελικά κορίτσια έκανα μακαρόνια με κιμά, έκανα δουλειες όλη μέρα και έκανα κάτι γρήγορο και εύκολο.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γεια σας κι από μένα, δεν έχω τολμήσει να ανέβω σε ζυγαριά μετά τη γέννα. 24ων ημερών σήμερα, γέννησα στις 14/01.

Με το θηλασμό είναι δύσκολη η δίαιτα γιατί υπάρχει περιορισμός κι έχω φρικαρει.

Καλώς το κοριτσάκι μου!! Πάλι μαζί σε θέμα το φόρουμ!!! Εσύ αγάπη μου άσε την δίαιτα είσαι λεχωνα και πρέπει να τρως καλά και για να έχεις γάλα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Πήρα είκοσι στην εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω τι έχει χαθεί ως τώρα.

Μη σε αγχωνει. Σιγα σιγα θα χαθουν. Μην τρελαινεσαι. Να τρως καλα αγαπη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωπ σας ανακαλυψα.πηρα 11 στηβ εγκυμοσυνη εχασα 8 και ξαναπηρα αλλα 4 μετα.τωρα θελω να χασω 7 κιλα γθα να επανελθω.Λογω διαβητη κυησης στερηθηκα γλυκά αλλα επειδη γεννησα τις γιορτές καταλαβαινετε.Δεν αφησα γλυκο για γλυκο.Τωρς ξεκινησα να κανω τη διατροφή  της εγκυνοσυνης γισ υο ζαχαρο. Ιχι τοσο αυστηρα βεβαια αλλα προσεχω αλλα 2 βδομάδες εχει κολλήσει η ζυγαρια στο ατιμο 60 λες και δεξ κανω διαιτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ωπ σας ανακαλυψα.πηρα 11 στηβ εγκυμοσυνη εχασα 8 και ξαναπηρα αλλα 4 μετα.τωρα θελω να χασω 7 κιλα γθα να επανελθω.Λογω διαβητη κυησης στερηθηκα γλυκά αλλα επειδη γεννησα τις γιορτές καταλαβαινετε.Δεν αφησα γλυκο για γλυκο.Τωρς ξεκινησα να κανω τη διατροφή  της εγκυνοσυνης γισ υο ζαχαρο. Ιχι τοσο αυστηρα βεβαια αλλα προσεχω αλλα 2 βδομάδες εχει κολλήσει η ζυγαρια στο ατιμο 60 λες και δεξ κανω διαιτα.

Καλως την λουλουκα μας!!!! 

Ολες μαζι μια γροθια θα τα καταφερουμε!! Ειναι ζορικα τα ατιμα, αλλα θα τα καταφερουμε!!! Ειναι κ που ειμαστε συνεχεια σπιτι. Κ οσο να ναι τι θα κανεις?? Ολο κ κατι τσιμπολογας, δεν προλαβαινεις να μαγειρεψεις στην αρχη, παραγγελνεις απ εξω και καπως ετσι ερχεται και δενει. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Ωπ σας ανακαλυψα.πηρα 11 στηβ εγκυμοσυνη εχασα 8 και ξαναπηρα αλλα 4 μετα.τωρα θελω να χασω 7 κιλα γθα να επανελθω.Λογω διαβητη κυησης στερηθηκα γλυκά αλλα επειδη γεννησα τις γιορτές καταλαβαινετε.Δεν αφησα γλυκο για γλυκο.Τωρς ξεκινησα να κανω τη διατροφή  της εγκυνοσυνης γισ υο ζαχαρο. Ιχι τοσο αυστηρα βεβαια αλλα προσεχω αλλα 2 βδομάδες εχει κολλήσει η ζυγαρια στο ατιμο 60 λες και δεξ κανω διαιτα.

Καλως το κορίτσι εδω λεμε το πονο μας ελα και εσυ στη παρεα μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλως την λουλουκα μας!!!! 

Ολες μαζι μια γροθια θα τα καταφερουμε!! Ειναι ζορικα τα ατιμα, αλλα θα τα καταφερουμε!!! Ειναι κ που ειμαστε συνεχεια σπιτι. Κ οσο να ναι τι θα κανεις?? Ολο κ κατι τσιμπολογας, δεν προλαβαινεις να μαγειρεψεις στην αρχη, παραγγελνεις απ εξω και καπως ετσι ερχεται και δενει. 

Εγω δεν τρωω απ'εξω.Φοβαμαι με το θηλασμο. Προσεχω το παραμικρο.ουτε πιπερι δεβ τρωω αλλα ο αντρουλης μου φερνεθ καμια σοκολατιτσα και δεν μπορω βα αντισταθώ στι ψωμι.Ξερεις το κλασσικό το χωριατικο με λιγη φετουλα και τσουπ να τα κιλακια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Τι ομορφη φωτο που έχεις με το μπεμπακι γλυκα ειναι!!!! Τρωμε ψαρακια αν ειναι και απο αυτα που ψαρευει ο αντρας μου τοτε τρωμε πιο πολυ εχουν τςλειως διαφορετικη γευση απο του ψαρα. 

 

Μπορεις να μην 

 

Εγω εφαγα τονοσαλατα. Το μπροκολο δεν νομιζω η τυροπιτουλα μπορει!! Μπορεις να μην φας και μπροκολο και φασολακια φαει μονο φασολακια. 

Αμ το δικό σου να δεις! Λουκουμακι!

Καλώς τη @loyloy!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αμ το δικό σου να δεις! Λουκουμακι!

Καλώς τη @loyloy!!! 

Και εσυ εδω?Χαχαχαχα τι τραβαμε.παντως μου αρεσει που απο τη λαχτσρα μας να κανουμε παιδάκι τωρα κλαιγομαστε για τα κιλα της εγκυμοσυνης.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Και εσυ εδω?Χαχαχαχα τι τραβαμε.παντως μου αρεσει που απο τη λαχτσρα μας να κανουμε παιδάκι τωρα κλαιγομαστε για τα κιλα της εγκυμοσυνης.

Εγώ δεν θα ήμουν;!!;!; Χαχαχα εγώ έχω να χάσω 10!! (Βασικα πλέον έχω να χάσω 8,5! Γιέιιι!)

Τα τραβάμε αλλά το χαιρόμαστε γιατί αξίζει τον κόπο!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...