Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Επίσης κάνουμε και τον σκουπιδοτενεκέ των μεγαλύτερων παιδιών γιατί έχουμε και το κατοχικό σύνδρομο να μην πετάμε τίποτα! Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω...

Ενταξει! Πόσο αληθεια! Και του συζυγου επισης! Χθες πλακωθηκαμε γιατι δεν ηθελε ο καλος μ να φαει μακαρονια και ηθελε σαλατα, δλδ αν δεν ετρωγε παλι μακαρονια θα ετρωγα σημερα που δε μου αρεσουν κιολας. Αυτος να γινει μοντελο δλδ κι εγω να κρατησω ατοφιο το στιλ φωκια! 

Κι απο τον μεγαλο σταματησα να τρωω γιατι οτι ιωσης ειχε αυτος την κολλαγα αμεσως! Αλλα με πολλες τυψεις τα πεταω...

Κι εμενα του δικου μου οι φακες ειναι απο τα αγαπημενα! Τον ρωτας τι φαγητο θελει και λεει φακες!!! Κι αν δεν ηταν ο παιδικος δεν θα τις ηξερε! Δεν ειναι δικο μ παιδι σας λεω. Το χειροτερο μ.. ακομα εχω εφιαλτες με τη μανα μ να με ταιζει φακες και σπανακορυζο.... αναγουλα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραία τα όσπρια κορίτσια!Εγώ τρελαίνομαι για γιγαντες.μπορει να φάω και ένα ταψί μόνη μου αλλά γενικά δεν έχω θέμα με το φαγητό .Ο καλος ο μύλος όλα τα αλέθει!χαχα

Σήμερα τα πήγα σε γενικές γραμμές καλά.Εφαγα το πρωί 3 λουκανοπιτακια,το μεσημέρι είχαμε σπανακορυζο και το απόγευμα έφαγα ένα τοστ με σαλάτα και μετά ένα μπολ δημητριακά.Πιστευω ότι ήταν πολυ καλα για σημερα καθώς  είμαι μαθημενη να τρώω πολύ περισσότερα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Πως πηγε σημερα κοριτσια κανενα γλυκακι επαιξε @nanoula90???? 

 

Τωρα να το πω η θα με διωξετε απο το γκρουπ? :lol:

Φιλεναδα εχω τρελα με τα γλυκα. Δωσε μου γλυκο και ασε με χωρις φαγητο. Εφαγα που λες τα παστακια χθες κ σημερα δεν ειχα τιποτα. Ανοιγω ντουλαπια, ψυγεια ολα, σαν λυσασμενη να βρω κατι γλυκο και δεν εβρισκα. Αφου ημουν ετοιμη να φαω σκετη ζαχαρη χαχαχαχ. Τελικα βρηκα μερεντα, την αλειψα σε 2 φετουλες μαζι με βουτηρο και  ηρθα στα ισια μου.

Να δω ποτε θα το ραψω επιτελους . 

  • Χαχα 5

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angela123 είπε:

Ωραία τα όσπρια κορίτσια!Εγώ τρελαίνομαι για γιγαντες.μπορει να φάω και ένα ταψί μόνη μου αλλά γενικά δεν έχω θέμα με το φαγητό .Ο καλος ο μύλος όλα τα αλέθει!χαχα

Σήμερα τα πήγα σε γενικές γραμμές καλά.Εφαγα το πρωί 3 λουκανοπιτακια,το μεσημέρι είχαμε σπανακορυζο και το απόγευμα έφαγα ένα τοστ με σαλάτα και μετά ένα μπολ δημητριακά.Πιστευω ότι ήταν πολυ καλα για σημερα καθώς  είμαι μαθημενη να τρώω πολύ περισσότερα 

Μια χαρα!!! Εμείς στο μεταξύ σήμερα είχαμε φακές, μιας που τις αναφέραμε κιόλας!!!! Εγώ έφαγα για πρώτη φορά πρωινό (γιουπιιιι), έφτιαξα κέικ εχθές και έφαγα ένα κομμάτι μαζί με τον καφέ, το μεσημέρι φακές με κουνουπίδι ελιές και ψωμί το απόγευμα έστιψα χυμό πορτοκάλι για τον μεγάλο και ήπια κι εγώ ένα ποτήρι και το βράδυ έφαγα τοστ με κασέρι και γαλοπούλα... Φαντάζομαι σε μονάδες ήταν πολλές αλλά με μπέρδεψαν ούτως ή άλλως και δεν με βλέπω να τις ακολουθώ!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να τηρησω τον ορκο της αναφορας στο γευμα της ημερας (:P) εφαγα: τίποτα για πρωινό γτ με τη μπεμπα το ξεχασα (:shock:), μακαρονια με σαλτσα απο χθες και φετα και κουνουπιδι το μεσημερι, μια σουβλακοπιτα με μοτσαρελα για απογευματινο γτ πειναγα σαν λυκος καο το βράδυ το υπολοιπο κουνουπιδακι με λιγη φετα! Δεν με λες και ασχημα!!! Δεν εφαγα γλυκο, ουτε τσιμπολογησα τοστ και μ@λ@κιουλες!!! Για να δουμε τι θα δειξει η ζυγαριά τη Δευτέρα!!!! Για αύριο παρολα αυτα, δεν εχω αποφασισει τι θα φτιαξω... Μαλλον για αρακα με κοβω... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εγω για να τηρησω τον ορκο της αναφορας στο γευμα της ημερας (:P) εφαγα: τίποτα για πρωινό γτ με τη μπεμπα το ξεχασα (:shock:), μακαρονια με σαλτσα απο χθες και φετα και κουνουπιδι το μεσημερι, μια σουβλακοπιτα με μοτσαρελα για απογευματινο γτ πειναγα σαν λυκος καο το βράδυ το υπολοιπο κουνουπιδακι με λιγη φετα! Δεν με λες και ασχημα!!! Δεν εφαγα γλυκο, ουτε τσιμπολογησα τοστ και μ@λ@κιουλες!!! Για να δουμε τι θα δειξει η ζυγαριά τη Δευτέρα!!!! Για αύριο παρολα αυτα, δεν εχω αποφασισει τι θα φτιαξω... Μαλλον για αρακα με κοβω... 

Αχ ναι πείτε καμία ιδέα για φαΐ για αύριο.... Εγώ λέω κάτι σε κότα, αλλά δεν ξέρω ακόμη... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αχ ναι πείτε καμία ιδέα για φαΐ για αύριο.... Εγώ λέω κάτι σε κότα, αλλά δεν ξέρω ακόμη... 

Τη σιχαίνομαι την κοτα! Και το χειρότερο είναι οτι εχω ενα καταψυκτη γεμάτο γτ επιμένουν να μας δίνουν τα πεθερικα μου ενω εχω εξηγήσει απειρες φορες πως δεν την τρωμε! :roll:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τη σιχαίνομαι την κοτα! Και το χειρότερο είναι οτι εχω ενα καταψυκτη γεμάτο γτ επιμένουν να μας δίνουν τα πεθερικα μου ενω εχω εξηγήσει απειρες φορες πως δεν την τρωμε! :roll:

Χαχαχαχαχα δωστην σε μας που την τρώμε χαχαχαχαχα!!!!! Μια φορά την εβδομάδα κάνω κοτουλα, μου ζητάει και ο μεγάλος μου, κοτουλα με πατατουλες μαμά να κάνεις, μου λέει !!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Τωρα να το πω η θα με διωξετε απο το γκρουπ? :lol:

Φιλεναδα εχω τρελα με τα γλυκα. Δωσε μου γλυκο και ασε με χωρις φαγητο. Εφαγα που λες τα παστακια χθες κ σημερα δεν ειχα τιποτα. Ανοιγω ντουλαπια, ψυγεια ολα, σαν λυσασμενη να βρω κατι γλυκο και δεν εβρισκα. Αφου ημουν ετοιμη να φαω σκετη ζαχαρη χαχαχαχ. Τελικα βρηκα μερεντα, την αλειψα σε 2 φετουλες μαζι με βουτηρο και  ηρθα στα ισια μου.

Να δω ποτε θα το ραψω επιτελους . 

Λες και περιγράφεις εμενα ακριβώς!!!

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα, δεν έχω τολμήσει να ανέβω σε ζυγαριά μετά τη γέννα. 24ων ημερών σήμερα, γέννησα στις 14/01.

Με το θηλασμό είναι δύσκολη η δίαιτα γιατί υπάρχει περιορισμός κι έχω φρικαρει.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Τωρα να το πω η θα με διωξετε απο το γκρουπ? :lol:

Φιλεναδα εχω τρελα με τα γλυκα. Δωσε μου γλυκο και ασε με χωρις φαγητο. Εφαγα που λες τα παστακια χθες κ σημερα δεν ειχα τιποτα. Ανοιγω ντουλαπια, ψυγεια ολα, σαν λυσασμενη να βρω κατι γλυκο και δεν εβρισκα. Αφου ημουν ετοιμη να φαω σκετη ζαχαρη χαχαχαχ. Τελικα βρηκα μερεντα, την αλειψα σε 2 φετουλες μαζι με βουτηρο και  ηρθα στα ισια μου.

Να δω ποτε θα το ραψω επιτελους . 

Καλημέρα κορίτσι την εκανες παλι την ατασταλια σου!! Και εγω οταν ηταν πιο μικρη η μπεμπα και θηλαζα ολη μερα εκανα σαν τρελη να βρω ενα γλυκο τωρα έστρωσα εχω να φαω γλυκο απο την Κυριακή και για δυο εβδομάδες δεν εχω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γεια σας κι από μένα, δεν έχω τολμήσει να ανέβω σε ζυγαριά μετά τη γέννα. 24ων ημερών σήμερα, γέννησα στις 14/01.

Με το θηλασμό είναι δύσκολη η δίαιτα γιατί υπάρχει περιορισμός κι έχω φρικαρει.

Εγώ πάντως κάπου εδώ θα ξαναπώ ότι δεν έκοψα τίποτα με τον θηλασμό! Ελάττωσα μόνο το πορτοκαλί επειδή του κοκκίνιζε ο πωπουλης επειδή είναι πολύ όξινο. Κατά τα άλλα τρώω τα πάντα κανονικά!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γεια σας κι από μένα, δεν έχω τολμήσει να ανέβω σε ζυγαριά μετά τη γέννα. 24ων ημερών σήμερα, γέννησα στις 14/01.

Με το θηλασμό είναι δύσκολη η δίαιτα γιατί υπάρχει περιορισμός κι έχω φρικαρει.

Αγαπουλα γεννησες??? Να σ ζησει!!!!!! :)

Εσυ ειναι νωρις ακομα να μιλας για διαιτες!!!! Κοιτα να βρειτε τους ρυθμους σας πρωτα και μετα κανεις δίαιτα!!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γεια σας κι από μένα, δεν έχω τολμήσει να ανέβω σε ζυγαριά μετά τη γέννα. 24ων ημερών σήμερα, γέννησα στις 14/01.

Με το θηλασμό είναι δύσκολη η δίαιτα γιατί υπάρχει περιορισμός κι έχω φρικαρει.

Αχ συμπεθερα μουου και εσυ εδω??? Χεχεχε, ελα να λεμε για τα παχη μας τα καλλη μας. Εγω σε λιγο καιρο θα εισαγω παλι τα λαχανικα γιατι νομιζω οτι αν δεν μου κανει κολικους μεχρι τοτε, δεν θα μου κανει κ γενικοτερα. Απλα θα χω τον νου μου μην τον πειραζει καποιο συγκεκριμενο τροφιμο

Καλημερα!!

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι την εκανες παλι την ατασταλια σου!! Και εγω οταν ηταν πιο μικρη η μπεμπα και θηλαζα ολη μερα εκανα σαν τρελη να βρω ενα γλυκο τωρα έστρωσα εχω να φαω γλυκο απο την Κυριακή και για δυο εβδομάδες δεν εχω. 

Καλημεεερα!! Ασε, ζω για γλυκο!! Δεν αντεχω. Ευτυχως που δεν ειμαι πολυ των λιπαρων οσον αφορα τα φαγητα γιατι αλλιως θα φτανε ο πωπος μου ως την πλατεια συνταγματος. 

Πως αντεχειςςςς?? 

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ πάντως κάπου εδώ θα ξαναπώ ότι δεν έκοψα τίποτα με τον θηλασμό! Ελάττωσα μόνο το πορτοκαλί επειδή του κοκκίνιζε ο πωπουλης επειδή είναι πολύ όξινο. Κατά τα άλλα τρώω τα πάντα κανονικά!

Ναι μωρε, δικιο εχεις, αλλα ειναι ο φοβος μας μην προκαλεσουμε κατι. Ξερω πως καταβαθος δεν ισχυει, και κοβεις μονο οποιο τροφιμο αποδεδειγμενα ενοχλει, αλλα λεω καλυτερα να στερηθω για λιγο παρα να τον πειραξει κατι και να το χω τυψεις. Ναι ναι, πολυ εξυπνο το ξερω χαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αχ συμπεθερα μουου και εσυ εδω??? Χεχεχε, ελα να λεμε για τα παχη μας τα καλλη μας. Εγω σε λιγο καιρο θα εισαγω παλι τα λαχανικα γιατι νομιζω οτι αν δεν μου κανει κολικους μεχρι τοτε, δεν θα μου κανει κ γενικοτερα. Απλα θα χω τον νου μου μην τον πειραζει καποιο συγκεκριμενο τροφιμο

Καλημερα!!

Καλημεεερα!! Ασε, ζω για γλυκο!! Δεν αντεχω. Ευτυχως που δεν ειμαι πολυ των λιπαρων οσον αφορα τα φαγητα γιατι αλλιως θα φτανε ο πωπος μου ως την πλατεια συνταγματος. 

Πως αντεχειςςςς?? 

Ναι μωρε, δικιο εχεις, αλλα ειναι ο φοβος μας μην προκαλεσουμε κατι. Ξερω πως καταβαθος δεν ισχυει, και κοβεις μονο οποιο τροφιμο αποδεδειγμενα ενοχλει, αλλα λεω καλυτερα να στερηθω για λιγο παρα να τον πειραξει κατι και να το χω τυψεις. Ναι ναι, πολυ εξυπνο το ξερω χαχαχα

Τωρα δεν θηλαζει πολυ και αντεχω τι να κανω οπως ειπες και εσυ φοβαμε μην φτασει ο πωπος στη πλατεια συνταγματος!!! Το εχω ριξει στο νερο να σκωτωνει την πεινα!!! 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...