Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Έχεις πάνω από μήνα να φας γλυκό;;; Εγώ νομίζω θα με είχαν στο Δαφνί δεμένη να μιλάω με τα φανταστικά γλυκά που θα περνάνε μπροστά από τα μάτια μου! Έχω μεγάλη εξάρτηση, αλήθεια! Είμαι ικανή να μην φάω φαγητό όλη μέρα για να μπορώ να τρώω γλυκά! 

Εγώ γι'αυτό το λόγο είχα επιλέξει το kick boxing, γιατί είναι ομαδικό άθλημα, τρελό κάψιμο σαν γυμναστική, τρελή εκτόνωση νεύρων και στρες και φυσικά μαθαίνεις και αυτοάμυνα!

Είμαι των άκρων. Όταν τρώω τρώω πολύ και πολλά γλυκά. Όταν πω τέρμα είναι τέρμα. 

Εμενα κορίτσια μου αρέσει η γυμναστική. Και οι πολεμικες Τέχνες κι ο χορός και όλα. Και με το ποδήλατο στο σπίτι είναι πιο εύκολα για την ώρα γιατί δεν έχω που να αφήσω τη μικρή. Σε λίγο καιρό ίσως πάω Κολυμβητηριο. Αυτό ειδικά το περιμένω πως και πως! Στον ύπνο μου το βλέπω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Αγαπημένη! Εδώ μιλάμε για διαφορες δίαιτες και πως μπορούμε να χάσουμε κιλά και ποτε επιτρέπεται να κάνουμε γυμναστική μετά τη γεννα κτλ. Ως ειδικος είπα να σε καλέσουμε. Εσυ πως είσαι; Σύντομα τα ευχάριστα εύχομαι!

Διατροφολόγος δεν είμαι αλλά κάποια βασικά πράγματα ξέρω πάνω στην διατροφή. 

Η διατροφή Πρπει να έχει ικανοποιητικές ποσότητες πρωτεΐνης ώστε να διατηρήσετε όσο μπορείτε την μυϊκή σας μάζα είτε γυμναζεστε είτε όχι.Λιγοτερους υδατάνθρακες όχι καθόλου όπως κάνουν μερικοί που τους αφαιρούν τελείως. 

Φρούτα με φειδώ 1 φρούτο την ημέρα είναι οκ γτ περιέχει πολλά σάκχαρα. 

Επίσης γυμναστική ανάλογα την γέννα. Σε φυσιολογικό τοκετό θέλει μετά από 2 μήνες περίπου κ σε καισαρική μετά από 4 .Εγώ τότε αναλαμβάνω τις κοπέλες. 

  • Μου αρέσει 3

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Flo flo είπε:

Διατροφολόγος δεν είμαι αλλά κάποια βασικά πράγματα ξέρω πάνω στην διατροφή. 

Η διατροφή Πρπει να έχει ικανοποιητικές ποσότητες πρωτεΐνης ώστε να διατηρήσετε όσο μπορείτε την μυϊκή σας μάζα είτε γυμναζεστε είτε όχι.Λιγοτερους υδατάνθρακες όχι καθόλου όπως κάνουν μερικοί που τους αφαιρούν τελείως. 

Φρούτα με φειδώ 1 φρούτο την ημέρα είναι οκ γτ περιέχει πολλά σάκχαρα. 

Επίσης γυμναστική ανάλογα την γέννα. Σε φυσιολογικό τοκετό θέλει μετά από 2 μήνες περίπου κ σε καισαρική μετά από 4 .Εγώ τότε αναλαμβάνω τις κοπέλες. 

Ευχαριστούμε αγάπη! Ένα φρούτο την ημέρα όμως ρε; Έκοψα που έκοψα τα γλυκά. Μη μου παίρνεις και τα φρούτα!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστούμε αγάπη! Ένα φρούτο την ημέρα όμως ρε; Έκοψα που έκοψα τα γλυκά. Μη μου παίρνεις και τα φρούτα!! 

Κοίτα φάε φρούτα αλλά Πρπει να υπολογίσεις το ισοζύγιο θερμίδων όλης της ημέρας. ΑΜΑ έχεις ελλατωσει τους υδατάνθρακες γενικότερα it's ok αλλά μην ελλατωνεις την πρωτεΐνη 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Flo flo είπε:

Κοίτα φάε φρούτα αλλά Πρπει να υπολογίσεις το ισοζύγιο θερμίδων όλης της ημέρας. ΑΜΑ έχεις ελλατωσει τους υδατάνθρακες γενικότερα it's ok αλλά μην ελλατωνεις την πρωτεΐνη 

Δεν την έχω ελλατωσει γιατί θηλάζω και πρέπει να τρώω κρέας συχνά. Απλώς τα τρώω ψητά και βραστά. Σαλατουλες τρώω, φρουτάκια, όσπρια κτλ. Αλλά τρώω και ρύζι και μακαρόνια... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Πάντως αυτό που λένε όλοι ότι με μωρό δεν προλαβαίνεις να φας, οπότε χάνεις ειναι μεγάλη βλακεια!!!! Αφού με την παραμικρή ευκαιρία, αν κρίνω από τον εαυτό μου, κάτι τσιμπολογαω με τη δικαιολογία ότι δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να φάω κανονικά!! 

Επίσης κάνουμε και τον σκουπιδοτενεκέ των μεγαλύτερων παιδιών γιατί έχουμε και το κατοχικό σύνδρομο να μην πετάμε τίποτα! Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Επίσης κάνουμε και τον σκουπιδοτενεκέ των μεγαλύτερων παιδιών γιατί έχουμε και το κατοχικό σύνδρομο να μην πετάμε τίποτα! Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω...

Χαχαχαχαχα κι εγώ το κάνω, αλλά ρε γαμωτο άχτι το χω να αφήσει κανένα κιντερ αντί για τις φακες!!!!! 

  • Χαχα 5

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα κι εγώ το κάνω, αλλά ρε γαμωτο άχτι το χω να αφήσει κανένα κιντερ αντί για τις φακες!!!!! 

Εμένα οι φακές είναι το αγαπημένο του φαγητό! Σε ποιον να το πω και να με πιστεψει!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα οι φακές είναι το αγαπημένο του φαγητό! Σε ποιον να το πω και να με πιστεψει!!!

Καλά είχα καταλάβει ότι είσαι παλαβη εσύ χάχαχαχα!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλά είχα καταλάβει ότι είσαι παλαβη εσύ χάχαχαχα!!!! 

Εγώ είμαι παλαβή; Το παιδι μου είναι παλαβό! Άκου αγαπημένο φαγητό οι φακές! Να τρελαίνεσαι!!!

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ είμαι παλαβή; Το παιδι μου είναι παλαβό! Άκου αγαπημένο φαγητό οι φακές! Να τρελαίνεσαι!!!

Αχ διαβασα το αγαπημένο μου,αντί το αγαπημένο του χάχαχαχα!!!! 

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αχ διαβασα το αγαπημένο μου,αντί το αγαπημένο του χάχαχαχα!!!! 

Το κατάλαβα γι'αυτό στο είπα! Εμένα τα αγαπημένα μου φαγητά έχουν τουλάχιστον 500 θερμίδες η κάθε κουταλια/πιρουνια.. 

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα οι φακές είναι το αγαπημένο του φαγητό! Σε ποιον να το πω και να με πιστεψει!!!

Εγω τον καταλαβαίνω το γιο σου!!!! Αγαπημένο μου φαγητό είναι η φασολαδα!!!! :mrgreen:

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...