Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Smaro3056 είπε:

Καλε τι γινεται εδω;;;;;; αχαχαχαχ μολις μπηκα και με κανατε να γελασω!!!! Κοριτσια μου ολα θα γινουν, δεν χανουμε την αισιοδοξια μας!

Παντως αυριο περιμενω να ερθει, μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει αλλα το τεστ βγηκε αρνητικο. Οποτε τωρα ανυπομονω να αδιαθετησω για να ξεκινησουμε παλι προσπαθειες!

Κοριτσια ασχετο την Μεγαλη εβδομαδα θα νηστευω και θελω να κοινωνησω την Μ. Πεμπτη. Αν εχουμε επαφες θα ειναι αμαρτια να κοινωνησω; ο συζυγος λεει οτι δεν ειναι σαρκικη απολαυση αλλα πληθυνεσθε και αναπαραγεσθε. Εσας ποια η αποψη σας; ειναι χαζο αυτο που σκεφτομαι; 

Εγώ σε μελετάγα σήμερα να ξέρεις και δεν θυμόμουν όνομα....αλλά να είναι καλά τα κορίτσια μου εδώ.... χαχχάχαχα...πολύ γελάω να ξέρεις μαζί σου και μου φτιάχνεις την διάθεση...αν λέμε εμένα εδώ αισιόδοξη τότε εσύ τι είσαι????να μπαίνεις και εδώ....όσο για τον άντρα σου.... χαχαχαχαχα....τι άλλο θα σκεφτούν να ήξερα....αλλά έχει δίκιο...εγώ δεν το θεωρώ αμαρτία....για παιδί πάμε ..πιο ιερός σκοπός δεν υπάρχει....άρα βούρ....

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Νιωθω χαλια, αδιαθετησα σημερα, 21 ημερες κυκλο εκανα..ημαρτον.. 12η μερα απο την ωορηξια, χωρις τεστ. 3-4 μηνες τωρα σερι ερχοταν τη 14η μερα, τωρα ηρθε τη 12η.. Τα χουν παιξει τελειως οι ορμονες μου, σε ενα μηνα γινομαι 40 

Καλέ τι έχουμε πει ...δεν πέφτουμε ποτέ....δεν είδες πριν τι είπαμε είναι και πιο ακριβά τα παμπερς που να μπαίνουμε τώρα σε έξοδα... χαχαχαχαχα...γέλιο και χαρά...ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Νιωθω χαλια, αδιαθετησα σημερα, 21 ημερες κυκλο εκανα..ημαρτον.. 12η μερα απο την ωορηξια, χωρις τεστ. 3-4 μηνες τωρα σερι ερχοταν τη 14η μερα, τωρα ηρθε τη 12η.. Τα χουν παιξει τελειως οι ορμονες μου, σε ενα μηνα γινομαι 40 

Αζ βρε κοριτσι μου σε καταλαβαινω.. Και εμενα μου ειχε ερθει στον προηγούμενο κύκλο στις 12 μερες μετα την ωορρηξια και τωρα στις 9... Θυμησε μου ποσο καιρο προσπαθείτε?? Εξετασεις κτλ εχεις κανει??


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αζ βρε κοριτσι μου σε καταλαβαινω.. Και εμενα μου ειχε ερθει στον προηγούμενο κύκλο στις 12 μερες μετα την ωορρηξια και τωρα στις 9... Θυμησε μου ποσο καιρο προσπαθείτε?? Εξετασεις κτλ εχεις κανει??

14 μηνες, μειον 2-3 μηνες που δεν στοχευαμε γονιμες.. Εξετασεις εκανα τον Οκτωβριο, ορμονικες κ ορμονολογικες. Οι γυναικολογικες ηταν οκ, ο θυρεοειδης μου ειχε λιγο απορρυθμιστει, μου μειωσε το χαπι κ πιστευω ειναι καλα πλεον.. Ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα εκανε τον Νοεμβρη που ηταν μια χαρα.. Δυστηχως η ηλικια μου ειναι αυτη που ευθυνεται, ας ειμαστε ρεαλιστες κ αντικειμενικοι.. Ναι υπαρχουν κ 40αρες που μεινανε...και...και..και...  Ετσι ειναι η φυση, μετα απο τα 35 τα ωαρια πλεον δεν ειναι καλα ουτε ποσοτικα ουτε ποιοτικα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

14 μηνες, μειον 2-3 μηνες που δεν στοχευαμε γονιμες.. Εξετασεις εκανα τον Οκτωβριο, ορμονικες κ ορμονολογικες. Οι γυναικολογικες ηταν οκ, ο θυρεοειδης μου ειχε λιγο απορρυθμιστει, μου μειωσε το χαπι κ πιστευω ειναι καλα πλεον.. Ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα εκανε τον Νοεμβρη που ηταν μια χαρα.. Δυστηχως η ηλικια μου ειναι αυτη που ευθυνεται, ας ειμαστε ρεαλιστες κ αντικειμενικοι.. Ναι υπαρχουν κ 40αρες που μεινανε...και...και..και...  Ετσι ειναι η φυση, μετα απο τα 35 τα ωαρια πλεον δεν ειναι καλα ουτε ποσοτικα ουτε ποιοτικα..

Σιγουρα αγαπη αλλα οπως ειπες εχουμε παραδειγματα που εμειναν... Μπορει μετα απο καποια χρονια να μην κανεις ολους τους μηνες ωορρηξια αλλα θα την πετυχεις αμα κανεις καθε μηνα στοχευμενααα!!!! Που θα παει????? Θα την τσακωσουμε....   ;)      Με αλλον τροπο σκεφτεσται να το δοκιμάσετε? Σπερματέγχυση ή εξωσωματική?  


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Σιγουρα αγαπη αλλα οπως ειπες εχουμε παραδειγματα που εμειναν... Μπορει μετα απο καποια χρονια να μην κανεις ολους τους μηνες ωορρηξια αλλα θα την πετυχεις αμα κανεις καθε μηνα στοχευμενααα!!!! Που θα παει????? Θα την τσακωσουμε....   ;)      Με αλλον τροπο σκεφτεσται να το δοκιμάσετε? Σπερματέγχυση ή εξωσωματική?  

Σπερματεγχυση σιγουρα οχι γτ ειναι μεχρι καποια ηλικια.. Μακαρι να μπορεσω να βρω το κουραγιο κ το θαρρος για εξωσωματικη. Θεωρω οτι ειναι μονοδρομος πλεον.. Ο αντρας μου νομιζει οτι ειμαι καμια παιδουλα κ δεν τη σκεφτεται, θα κανουμε σεξ πρωι βραδυ μου λει..τι του απαντας μετα..? Ζει στο δικο του κοσμο κ αδυνατει να καταλαβει οτι 'μεγαλωσα μεσα μου'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tina79 είπε:

Σπερματεγχυση σιγουρα οχι γτ ειναι μεχρι καποια ηλικια.. Μακαρι να μπορεσω να βρω το κουραγιο κ το θαρρος για εξωσωματικη. Θεωρω οτι ειναι μονοδρομος πλεον.. Ο αντρας μου νομιζει οτι ειμαι καμια παιδουλα κ δεν τη σκεφτεται, θα κανουμε σεξ πρωι βραδυ μου λει..τι του απαντας μετα..? Ζει στο δικο του κοσμο κ αδυνατει να καταλαβει οτι 'μεγαλωσα μεσα μου'

Αχ κριμα βρε κοπελα μου, το εχω παθει κ γω τοσο νωρις να αδιαθετησω. Κοιτα, μη το αφηνεις, πηγαινε μαζι με τον αντρα σου να το συζητησετε με γιατρο να σας καθοδηγησει και θα το καταλαβει.

Αχ κοριτσια ηρθε σημερα για επισκεψη ο ανηψιος του αντρα μου, ειναι τριων. Τον εχω κρατησει καποιες φορες κ ειναι γλυκας :x

 

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Σπερματεγχυση σιγουρα οχι γτ ειναι μεχρι καποια ηλικια.. Μακαρι να μπορεσω να βρω το κουραγιο κ το θαρρος για εξωσωματικη. Θεωρω οτι ειναι μονοδρομος πλεον.. Ο αντρας μου νομιζει οτι ειμαι καμια παιδουλα κ δεν τη σκεφτεται, θα κανουμε σεξ πρωι βραδυ μου λει..τι του απαντας μετα..? Ζει στο δικο του κοσμο κ αδυνατει να καταλαβει οτι 'μεγαλωσα μεσα μου'

Ο γιατρος σου τι σου εχει πει??? Σου εχει δωσει καποιο χρονικο περιθώριο για να προσπαθησετε μονοι σας?? Αχ αυτοι οι αντρες αχ....!!!!! Πολλες φορες δεν μπορουνε να καταλαβουνε ποτε πρεπει να γινει κατι... Τα εχουνε στο μυαλο τους ολα τοσο απλααα!!!! Μηπως αν τον  έπαιρνες μαζί σου σε μια επισκεψη και του μιλούσε ο γιατρος σου??


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smaro3056 είπε:

Καλε τι γινεται εδω;;;;;; αχαχαχαχ μολις μπηκα και με κανατε να γελασω!!!! Κοριτσια μου ολα θα γινουν, δεν χανουμε την αισιοδοξια μας!

Παντως αυριο περιμενω να ερθει, μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει αλλα το τεστ βγηκε αρνητικο. Οποτε τωρα ανυπομονω να αδιαθετησω για να ξεκινησουμε παλι προσπαθειες!

Κοριτσια ασχετο την Μεγαλη εβδομαδα θα νηστευω και θελω να κοινωνησω την Μ. Πεμπτη. Αν εχουμε επαφες θα ειναι αμαρτια να κοινωνησω; ο συζυγος λεει οτι δεν ειναι σαρκικη απολαυση αλλα πληθυνεσθε και αναπαραγεσθε. Εσας ποια η αποψη σας; ειναι χαζο αυτο που σκεφτομαι; 

Καλή μου χαζό δεν είναι τίποτα...η άποψή μου είναι πως η πίστη δε φαίνεται σε αυτά αλλά στην αγνότητα της ψυχής. Το να αγαπιέσαι με τον άνθρωπό σου και να έρχεστε κοντά μόνο αμαρτία δεν είναι. Η πίστη δεν φαίνεται ούτε εκεί ούτε στη νηστεία.

Just now, Eva_Lou είπε:

Κορίτσια σας αγαπώ! ΤΕΛΟΣ! 

Κι εμείς!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ο γιατρος σου τι σου εχει πει??? Σου εχει δωσει καποιο χρονικο περιθώριο για να προσπαθησετε μονοι σας?? Αχ αυτοι οι αντρες αχ....!!!!! Πολλες φορες δεν μπορουνε να καταλαβουνε ποτε πρεπει να γινει κατι... Τα εχουνε στο μυαλο τους ολα τοσο απλααα!!!! Μηπως αν τον  έπαιρνες μαζί σου σε μια επισκεψη και του μιλούσε ο γιατρος σου??

Αλλοι λενε στο εξαμηνο αλλοι στο χρονο.. Δε ξερω ρε Κατερινακι, εχω πελαγωσει, τα ειχα ολα τοσο απλα στο μυαλο μου, περιμενα απλα η φυση να κανει τη δουλεια της... Αντιμετωπιζω κ μια πολυ στρεσογονο κατασταση με μετακομισεις, με το χτισιμο του νεου σπιτιου, τον μαιο ο πατερας μου μπαινει για το δευτερο χειρουργειο..ολα αναποδα.. Πρεπει να το παρουμε πιο ζεστα, ο καιρος περναει κ μετα δεν θα μπορω ουτε με εξωσωματικη..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου . @tina79 ευχομαι ολα καλα να σου πανε . Σε ολες μας δηλαδη ! Να σας ρωτησω ποσες μερες σας κραταει η περιοδος ; Εμενα 4 . Το ειχα πει στο γυναικολογο οτι δε μου κραταει πολυ η περιοδος και μου λεει δε χαιρεσαι;;; Και οτι ειναι φυσιολογικο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ioanna87 said:

Καλημερα κοριτσακια μου . @tina79 ευχομαι ολα καλα να σου πανε . Σε ολες μας δηλαδη ! Να σας ρωτησω ποσες μερες σας κραταει η περιοδος ; Εμενα 4 . Το ειχα πει στο γυναικολογο οτι δε μου κραταει πολυ η περιοδος και μου λεει δε χαιρεσαι;;; Και οτι ειναι φυσιολογικο . 

Καλημέρα Ιωάννα μου...και μένα 4 μέρες ακριβώς μου κρατάει..ναι δεν νομίζω να είναι κάτι αυτό, είναι φυσιολογικό. ξέρω κι αλλες κοπέλες σαν και εμας τυχερές! :)


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μένα 4 μέρες μου κρατάει κ έχω κ μικρή ροή... Νομίζω καποια στιγμή ίσως ξαναρωτήσω τη γιατρό μου... όταν της το είχα πει κ μένα δεν μου είχε σχολιάσει κάτι αλλά θα θελα να ξαναρωτήσω... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Αχχχ! Εγώ τι να πω? Μου κρατάει μίνιμουμ 7 μέρες άλλοτε 9-11-15 μέρες! Και έχω και μικρό κύκλο! 25-26 ημερών! Γι αυτό και δοκίμασα τεστάκια αυτό το μήνα! Βάση κύκλου πολλών ετών περιμένω σήμερα αύριο...Όμως το τεστάκι έδειξε θετικό στις 5/4! Έχω τα κλασσικά πονάκια και τραβήγματα περιόδου, διάφανα υγρά και κρυάδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elerina80 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Αχχχ! Εγώ τι να πω? Μου κρατάει μίνιμουμ 7 μέρες άλλοτε 9-11-15 μέρες! Και έχω και μικρό κύκλο! 25-26 ημερών! Γι αυτό και δοκίμασα τεστάκια αυτό το μήνα! Βάση κύκλου πολλών ετών περιμένω σήμερα αύριο...Όμως το τεστάκι έδειξε θετικό στις 5/4! Έχω τα κλασσικά πονάκια και τραβήγματα περιόδου, διάφανα υγρά και κρυάδες!!!

Καλημερααα!! Κάλεεεε εσύ όλο το μήνα έχεις περίοδο δηλαδή? Ωωωωχχ!! Εύχομαι και θετικό τεστακι εγκυμοσύνης!! 

Καλημερααααα κορίτσιαααα μου!!! Κι εμένα 4 κρατάει με κανονική ροή σχετικά!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...