Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Ιδεες για Εμμανουελα παραλλαγη ???


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Baby-baby είπε:

Να ρωτησω κατι ? Το Εμιλυ θα μπορουσε να βγαινει απ το Εμμανουελα ? 

@Marilloy @vikib @Konsta15 @ελπιδακι @Ασία

Παραπέμπει πιο πολυ στο αιμιλια αλλα.ωραιο.καιντο εμιλυ!αλλα δυο που μου ερχοται ειναι το Μανωλινα και το Μανωλια(ο τονος στο ωμεγα)η μανολια ειναι λουλουδι και εχει πολλα λουλουδιαστα ονοματα η ελλαδα μας οπως μαργαριτα γαρυφαλια κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby-baby είπε:

Να ρωτησω κατι ? Το Εμιλυ θα μπορουσε να βγαινει απ το Εμμανουελα ? 

@Marilloy @vikib @Konsta15 @ελπιδακι @Ασία

Ειναι απο το αιμιλια

Προσωπικα ουτε τι μανωλία ουτε το μανώλια μου αρεσουν

Ενω το εμμανουηλια που προτεινε μια κοπελα ειναι παρα πολυ καλο, το αλλαζεις τοσο οσο χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ότι υποκοριστικό και να βρεις για να ηχεί καλύτερα τώρα στα δικά σου αυτιά , το παιδι μια ζωή θα το ακολουθεί το βαφτιστικο του, ξεκινώντας από το σχολείο, αν τα παιδιά παράδειγμα το κοροϊδέψουν θα είναι για το βαφτιστικο και όχι για το υποκοριστικό, στην υπόλοιπη ζωή του το όνομα και το επίθετο θα είναι οι επίσημη υπογραφή του, πουθενά δεν θα πάει επίσημα να υπογράψει σαν εμμα σαν εμμυ κτλ.  Αν δεν  σ αρέσει βρες άλλο όνομα εγώ αυτό θα έκανα για το παιδι μου .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Baby-baby είπε:

Να ρωτησω κατι ? Το Εμιλυ θα μπορουσε να βγαινει απ το Εμμανουελα ? 

@Marilloy @vikib @Konsta15 @ελπιδακι @Ασία

Ναι μια χαρά βγαίνει από το Εμμανουέλα το Έμιλυ. Υπάρχει και το Μένη που μπορεί να βγει με λίγη φαντασία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα με τοσα ονοματα εχεις μπερδευτει!!εγω στη θεση σου θα εγραφα σε μικρα χαρτακια αυτα που μου αρεσουν μαζι κ το ολοκληρο ονομα,θα τα τσαλακωνα θα τα ανακατευα και θα τα εβαζα μπροστα στην μικρη(δεν ξερω ποσο ειναι το μωρο,αν μπορει φυσικα)και να διαλεγε ενα χαρτακι..καντο ετσι για πλακα ,μπορει κ να διαλεξει αυτο που σου αρεσει πιο πολυ κι εσενα!!αα μην ξεχασεις να τραβηξεις βιντεο για τα πειστηρια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Baby-baby είπε:

Να ρωτησω κατι ? Το Εμιλυ θα μπορουσε να βγαινει απ το Εμμανουελα ? 

@Marilloy @vikib @Konsta15 @ελπιδακι @Ασία

να σου ζησει το κοριτσακι σας ! και εγω το εμμανουελα θα κρατουσα, αν δεν το θελεις με τιποτα, μου αρεσει το εμιλυ  περισσοτερο απ ολα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Σιγουρα με τοσα ονοματα εχεις μπερδευτει!!εγω στη θεση σου θα εγραφα σε μικρα χαρτακια αυτα που μου αρεσουν μαζι κ το ολοκληρο ονομα,θα τα τσαλακωνα θα τα ανακατευα και θα τα εβαζα μπροστα στην μικρη(δεν ξερω ποσο ειναι το μωρο,αν μπορει φυσικα)και να διαλεγε ενα χαρτακι..καντο ετσι για πλακα ,μπορει κ να διαλεξει αυτο που σου αρεσει πιο πολυ κι εσενα!!αα μην ξεχασεις να τραβηξεις βιντεο για τα πειστηρια!!

Ειναι η πιο ωραια ιδεα που εχω ακουσει ❤❤❤❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ερωτεύτηκα το Εμμελίνα. Παραπέμπει λίγο στο Εμμέλεια αλλά ταιριάζει και με το Εμμανουέλα... 

Εμμανουέλα-Εμμανουελίνα-Εμμελίνα

Τέλειο και γλυκό σαν μέλι χιχι!! :x

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...
On 22/7/2019 at 9:08 ΜΜ, Baby-baby είπε:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου ! Κι εμενα μ αρεσουν αυτουσια τα ονοματα, απλα το Εμμανουελα παραπεμπει στην πορνοταινια κ εχω ακουσει απο αλλους γονεις οτι δυστυχως συζητιεται... δε θα ηθελα να περασει κατι τετοιο το παιδακι μου. Ωστοσο θελω να τιμησω τον πατερα μου (Μανωλης) κ γι αυτο ψαχνομαι. Θα ηθελα να διαλεξω καποιο υποκοριστικο που να θυμιζει τουλαχιστον Εμμανουελα για γι αυτο ζηταω γνωμες. Εχεις καμμια ιδεα ?????

Πορνοταινία ;;; Έλεος δηλαδή σε ποια εποχή ζούμε;

την κόρη που έφυγε απ τη ζωή την έλεγαν Εμμανουέλα . 

Ενα τόσο χριστιανικό όνομα πως μπορεί να συγχέεται με ταινία πορνό;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...