Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας...μετα από μεγάλη ταλαιπωρία σταματησα τον θηλασμό.. δεν ξέρω γιατί αλλά μου στοίχησε πολύ!έχω δύο μέρες που σαραντησα κ σήμερα πήρα το πρωτο χάπι απογαλακτισμού :(

Το μωρό είχε τόσο πολλά σπυράκια στο πρόσωπο κ το κορμάκι του που όταν πήγα στον παιδίατρο τρόμαξε ο άνθρωπος.. ενώ έκανα αποκλειστικό θηλασμό μου είπε ότι το μωρό αντέδρασε αλλεργικά κ ότι πρέπει να κόψω πολλά από τη διατροφή μου κ μου έδωσε κ ένα ξένο γάλα που βοηθάει στη διάσπαση της λακτόζης (όχι lactose free) μέχρι να συνέλθει το μωρό κ μετά βλέπουμε.

Τα έκανα όλα αυτά με αποτέλεσμα όσο λιγότερο μητρικό γάλα έδινα τόσο λιγόστευαν οι κολικοί κ τα σπυράκια.. όσο περισσότερο μητρικό ξανά έδινα τόσο φούντωνε πάλι.δεν ξέρω κορίτσια αλλά πρέπει να με χτύπησαν οι ορμόνες κατά κουτελα...το τι κλάμα έχω ρηξει εγώ το ξέρω! νομίζω ότι το έχω αδικήσει το μωρό επειδή θήλασα από ένα χρόνο τα άλλα μου παιδιά έχω την αίσθηση ότι δεν του δίνω την ίδια αγάπη.μειωθηκε το γάλα μου εννοείται.. πονουσε τόσο πολύ το στήθος μου από το θήλαστρο που μου τρέχανε τα δάκρυα κ έτσι πήρα την απόφαση να αποθηλασω τόσο σύντομα.

Ξέρω ότι είναι τόσες μαμάδες που δεν θήλασαν κ τα μωράκια τους είναι γερά κ χαρούμενα κ για κανένα λόγο δεν θέλω να θίξω καμία μανούλα ή να βγάλω μαμαδόμετρα απλά θέλω να τα πω σε κάποιον να ξεσκασω γιατί με έχει πιάσει κατάθλιψη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Melody90 said:

Κορίτσια γεια σας...μετα από μεγάλη ταλαιπωρία σταματησα τον θηλασμό.. δεν ξέρω γιατί αλλά μου στοίχησε πολύ!έχω δύο μέρες που σαραντησα κ σήμερα πήρα το πρωτο χάπι απογαλακτισμού :(

Το μωρό είχε τόσο πολλά σπυράκια στο πρόσωπο κ το κορμάκι του που όταν πήγα στον παιδίατρο τρόμαξε ο άνθρωπος.. ενώ έκανα αποκλειστικό θηλασμό μου είπε ότι το μωρό αντέδρασε αλλεργικά κ ότι πρέπει να κόψω πολλά από τη διατροφή μου κ μου έδωσε κ ένα ξένο γάλα που βοηθάει στη διάσπαση της λακτόζης (όχι lactose free) μέχρι να συνέλθει το μωρό κ μετά βλέπουμε.

Τα έκανα όλα αυτά με αποτέλεσμα όσο λιγότερο μητρικό γάλα έδινα τόσο λιγόστευαν οι κολικοί κ τα σπυράκια.. όσο περισσότερο μητρικό ξανά έδινα τόσο φούντωνε πάλι.δεν ξέρω κορίτσια αλλά πρέπει να με χτύπησαν οι ορμόνες κατά κουτελα...το τι κλάμα έχω ρηξει εγώ το ξέρω! νομίζω ότι το έχω αδικήσει το μωρό επειδή θήλασα από ένα χρόνο τα άλλα μου παιδιά έχω την αίσθηση ότι δεν του δίνω την ίδια αγάπη.μειωθηκε το γάλα μου εννοείται.. πονουσε τόσο πολύ το στήθος μου από το θήλαστρο που μου τρέχανε τα δάκρυα κ έτσι πήρα την απόφαση να αποθηλασω τόσο σύντομα.

Ξέρω ότι είναι τόσες μαμάδες που δεν θήλασαν κ τα μωράκια τους είναι γερά κ χαρούμενα κ για κανένα λόγο δεν θέλω να θίξω καμία μανούλα ή να βγάλω μαμαδόμετρα απλά θέλω να τα πω σε κάποιον να ξεσκασω γιατί με έχει πιάσει κατάθλιψη..

Κορίτσι το μωρό σου να είναι καλά, μόνο αυτό έχει σημασία.

Και μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα για αυτά που αισθάνεσαι. Το να μην τα εκφράζουμε είναι πολύ χειρότερα.

Όλα θα πάνε καλά. Απ’ ότι καταλαβαίνω πλέον τρώει μόνο συμπλήρωμα. Τα μωρά είναι καλά όσο τρώνε.  

Έχω να σου πω ότι εμείς χθες σαραντίσαμε. Περίμενα πως και πως μπας και μεγαλώσει και αλλάξει λίγο συμπεριφορά αλλά… .τίποτα.

Εγώ θα το έκοβα το θήλασμα αν δεν μου είχε αποκλείσει ο ίδιος το πρόσθετο. Δεν το πίνει. Όσο και να πεινάει. Έχω αλλάξει φόρμουλα, μπουκάλια, πιπίλες. Θερμοκρασία του γάλακτος. Τίποτα δεν πιάνει. Πίνει 30 με 40 ml (και αυτά αν….) και μετά το φτύνει το μπουκάλι.

Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν ήμουν στην δική σου περίπτωση.

Περιμένω πως και πώς να μεγαλώσει λίγο ακόμα μπας και το πίνει πιο ευχάριστα και του μειώσω τον θηλασμό.

Γιατί θέλω να το κάνω?

Γιατί ο μικρός είναι λαίμαργος. Πίνει πολύ γρήγορα τα πρώτα 2 με 3 λεπτά και μετά κοιμάται στο στήθος. Τον αφήνω κάτω και είτε ξυπνάει μετά από λίγο ή ξυπνάει και τρώει κάθε 1 με μιάμιση ώρα. είτε είναι ανήσυχος και δεν κοιμάται καθόλου γιατί δεν του φτάνει το δικό μου. αλλά δεν πίνει και αρκετό απο το συμπλήρωμα για να κοιμηθεί.

Ξέρεις πόσο έχω κουραστεί?

Είπα και εγώ τα δικά μου προβλήματα.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

Κορίτσι το μωρό σου να είναι καλά, μόνο αυτό έχει σημασία.

Και μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα για αυτά που αισθάνεσαι. Το να μην τα εκφράζουμε είναι πολύ χειρότερα.

Όλα θα πάνε καλά. Απ’ ότι καταλαβαίνω πλέον τρώει μόνο συμπλήρωμα. Τα μωρά είναι καλά όσο τρώνε.  

Έχω να σου πω ότι εμείς χθες σαρανταρίσαμε. Περίμενα πως και πως μπας και μεγαλώσει και αλλάξει λίγο συμπεριφορά αλλά… .τίποτα.

Εγώ θα το έκοβα το θήλασμα αν δεν μου είχε αποκλείσει ο ίδιος το πρόσθετο. Δεν το πίνει. Όσο και να πεινάει. Έχω αλλάξει φόρμουλα, μπουκάλια, πιπίλες. Θερμοκρασία του γάλακτος. Τίποτα δεν πιάνει. Πίνει 30 με 40 ml (και αυτά αν….) και μετά το φτύνει το μπουκάλι.

Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν ήμουν στην δική σου περίπτωση.

Περιμένω πως και πώς να μεγαλώσει λίγο ακόμα μπας και το πίνει πιο ευχάριστα και του μειώσω τον θηλασμό.

Γιατί θέλω να το κάνω?

Γιατί ο μικρός είναι λαίμαργος. Πίνει πολύ γρήγορα τα πρώτα 2 με 3 λεπτά και μετά κοιμάται στο στήθος. Τον αφήνω κάτω και είτε ξυπνάει μετά από λίγο ή ξυπνάει και τρώει κάθε 1 με μιάμιση ώρα. είτε είναι ανήσυχος και δεν κοιμάται καθόλου γιατί δεν του φτάνει το δικό μου. αλλά δεν πίνει και αρκετό απο το συμπλήρωμα για να κοιμηθεί.

Ξέρεις πόσο έχω κουραστεί?

Είπα και εγώ τα δικά μου προβλήματα.

Καλά έκανες κ τα είπες κ εσύ!τραβάμε πολλά εμείς οι γυναίκες να πάρει!

Εμένα πίνει κ τσάι τα πάντα πάλι καλά.ειναι κ 6 κιλά τώρα μεγάλο μωρό πεινάει πολύ κ λεμαργος κ εμένα με αποτέλεσμα να έχει πολύ λόξυγκα ενδιάμεσα από τα γεύματα.

Αυτά τα έχει ο θηλασμός το ξέρω τα τράβηξα υπομονή μόνο μπορείς να κάνεις..κ ανά διαστήματα να ξαναπροσπαθήσεις το ξένο μπας αλλάξει γνώμη ο μικρούλης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 said:

Καλά έκανες κ τα είπες κ εσύ!τραβάμε πολλά εμείς οι γυναίκες να πάρει!

Εμένα πίνει κ τσάι τα πάντα πάλι καλά.ειναι κ 6 κιλά τώρα μεγάλο μωρό πεινάει πολύ κ λεμαργος κ εμένα με αποτέλεσμα να έχει πολύ λόξυγκα ενδιάμεσα από τα γεύματα.

Αυτά τα έχει ο θηλασμός το ξέρω τα τράβηξα υπομονή μόνο μπορείς να κάνεις..κ ανά διαστήματα να ξαναπροσπαθήσεις το ξένο μπας αλλάξει γνώμη ο μικρούλης.

Και ο δικός μου είναι μεγάλος.

Γεννήθηκε 3300kg και 49cm και χθες στην επίσκεψη στον γιατρό ήταν 5220kg και 58cm.

Πήρε 2 κιλά και 9cm.

Πώς να τον καλύψω εγώ? Δεν γίνεται. Και νομίζω ότι συνεχίζει με τον ίδιο τρόπο.

και ο δικός μου έχει πάρα πολλές φορές λόξυγκα.

Προσπαθώ να του δώσω 2 με 3 μπουκάλια την ημέρα. Των 90ml αλλά πίνει 50 ml συνολικά όλη την ημέρα.

Η παιδίατρος μου είπε ότι δεν του κάνουν τίποτα. Εγώ έχω μια ελπίδα ότι από εβδομάδα σε εβδομάδα θα το δεχτεί το συμπλήρωμα. Να μπορέσει και το στήθος μου να γεμίζει και εγώ να ξεκουράζομαι λίγο.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Anna_k είπε:

Και ο δικός μου είναι μεγάλος.

Γεννήθηκε 3300kg και 49cm και χθες στην επίσκεψη στον γιατρό ήταν 5220kg και 58cm.

Πήρε 2 κιλά και 9cm.

Πώς να τον καλύψω εγώ? Δεν γίνεται. Και νομίζω ότι συνεχίζει με τον ίδιο τρόπο.

και ο δικός μου έχει πάρα πολλές φορές λόξυγκα.

Προσπαθώ να του δώσω 2 με 3 μπουκάλια την ημέρα. Των 90ml αλλά πίνει 50 ml συνολικά όλη την ημέρα.

Η παιδίατρος μου είπε ότι δεν του κάνουν τίποτα. Εγώ έχω μια ελπίδα ότι από εβδομάδα σε εβδομάδα θα το δεχτεί το συμπλήρωμα. Να μπορέσει και το στήθος μου να γεμίζει και εγώ να ξεκουράζομαι λίγο.

Όσο θα βλέπεις ότι βάζει βάρος δεν πιστεύω να σου πει τιποτα ο παιδίατρος.εμενα πίνει κάθε τρεις ώρες 150 με 170 ml συνολικά.πριν του έδωσα το πρώτο μπουκάλι σκέτο ξένο πάλι τόσο τρώει.δεν ξέρω τώρα πόσο θα επηρεάσει το βάρος του το σκέτο ξένο..θα δείξει..

Την χρειάζεσαι την ξεκούραση σίγουρα.. εμένα είναι το τρίτο μου κ κόντεψα να λαλησω αυτές της μέρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια γεια σας...μετα από μεγάλη ταλαιπωρία σταματησα τον θηλασμό.. δεν ξέρω γιατί αλλά μου στοίχησε πολύ!έχω δύο μέρες που σαραντησα κ σήμερα πήρα το πρωτο χάπι απογαλακτισμού :(

Το μωρό είχε τόσο πολλά σπυράκια στο πρόσωπο κ το κορμάκι του που όταν πήγα στον παιδίατρο τρόμαξε ο άνθρωπος.. ενώ έκανα αποκλειστικό θηλασμό μου είπε ότι το μωρό αντέδρασε αλλεργικά κ ότι πρέπει να κόψω πολλά από τη διατροφή μου κ μου έδωσε κ ένα ξένο γάλα που βοηθάει στη διάσπαση της λακτόζης (όχι lactose free) μέχρι να συνέλθει το μωρό κ μετά βλέπουμε.

Τα έκανα όλα αυτά με αποτέλεσμα όσο λιγότερο μητρικό γάλα έδινα τόσο λιγόστευαν οι κολικοί κ τα σπυράκια.. όσο περισσότερο μητρικό ξανά έδινα τόσο φούντωνε πάλι.δεν ξέρω κορίτσια αλλά πρέπει να με χτύπησαν οι ορμόνες κατά κουτελα...το τι κλάμα έχω ρηξει εγώ το ξέρω! νομίζω ότι το έχω αδικήσει το μωρό επειδή θήλασα από ένα χρόνο τα άλλα μου παιδιά έχω την αίσθηση ότι δεν του δίνω την ίδια αγάπη.μειωθηκε το γάλα μου εννοείται.. πονουσε τόσο πολύ το στήθος μου από το θήλαστρο που μου τρέχανε τα δάκρυα κ έτσι πήρα την απόφαση να αποθηλασω τόσο σύντομα.

Ξέρω ότι είναι τόσες μαμάδες που δεν θήλασαν κ τα μωράκια τους είναι γερά κ χαρούμενα κ για κανένα λόγο δεν θέλω να θίξω καμία μανούλα ή να βγάλω μαμαδόμετρα απλά θέλω να τα πω σε κάποιον να ξεσκασω γιατί με έχει πιάσει κατάθλιψη..

Αχ κορίτσι μου είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμη για αυτό νιώθεις έτσι!! Κι εγώ δεν φαντάζεσαι τύψεις που ένιωθα που δεν μπορούσα να τη θηλάσω, πολύ κλαμα κι εγώ...μέχρι που μίλησα με μια κοπέλα σύμβουλο θηλασμού η οποία να ναι καλά με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα! Μου είπε ότι σημασία έχει να παίρνει βάρος το μωράκι μας και να είναι υγιής είτε με τον θηλασμό είτε με το ξένο...! Έπειδη σταματάμε το θηλασμό η κάθε μία για δικούς της λόγους...είτε ιατρικός ειτε απλά επιλογή δεν σημαίνει ότι αγαπάμε λιγότερα τα μωράκια μας από αυτές που θηλάζουν αποκλειστικά! Όταν η μανούλα είναι χαρούμενη είναι και το μωρό! Εγώ δεν έκλαιγα όλη μέρα και ένιωθα πολύ άσχημα, τόσο που μου ήταν αδύνατο να φροντίσω και το μωρό μου...! Και να σου πω κάτι η σύμβουλος θηλασμού με ηρέμησε πολύ που δεν το περίμενα....έλεγα σύμβουλος θηλασμού είναι θα υπερασπιστεί τον θηλασμό μέχρι τέλους και θα με κάνει χειρότερα, σε αντίθεση με μια μ@......σμενη η οποία με έπαιρνε χίλια τηλ για να μάθει αν θηλάζω και να μου πει ότι αυτή θηλάζει ακομη μετά από 2 χρόνια....ρωτούσε τους πάντες στην οικογένεια μου και τους έλεγε για τον θηλασμό της! Πάντως πινει πολύ καλές ποσότητες....εμένα είναι 54 ημερών και τρώει πότε 90μλ πότε 60-40 στα γεύματα της! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

Ειναι τα μωρα σας ανήσυχα το απόγευμα.

Τον δικό μου το μόνο που τον ηρεμεί ειναι το στήθος.

Και επίσης δεν κοιμάται

Η παιδίατρος είπε ότι η κολικοι χτυπάνε το απόγευμα.

Το κάνουν τα μωράκια σας αυτό?

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Ειναι τα μωρα σας ανήσυχα το απόγευμα.

Τον δικό μου το μόνο που τον ηρεμεί ειναι το στήθος.

Και επίσης δεν κοιμάται

Η παιδίατρος είπε ότι η κολικοι χτυπάνε το απόγευμα.

Το κάνουν τα μωράκια σας αυτό?

Αχ ναι κορίτσι μου! Το απόγευμα και το βράδυ τα πειράζουν οι κολικοί! Κι εμείς έτσι είμαστε και μερικές φορές δεν την παρηγορεί ούτε η αγκαλιά ούτε τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ολι μερα θιλασμο,ανα 1 ορα μπορει,διφανε κιολας εχει πολι ζεσι.Πολι δισκολο αλλα.εχω πολι γαλα και δεν ποναει κριμα να Σταματισο.Ελπιζο σε κανα μινα να μιν θελει σινεχεια.τα ειναι πιο ευκολο.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Blonde said:

Αχ ναι κορίτσι μου! Το απόγευμα και το βράδυ τα πειράζουν οι κολικοί! Κι εμείς έτσι είμαστε και μερικές φορές δεν την παρηγορεί ούτε η αγκαλιά ούτε τίποτα! 

Ευτυχώς τον ηρεμεί λίγο το στήθος. Μερικές φορές όμως ούτε αυτό. Μετά είναι το μπάνιο που τον ηρεμεί. Τελευταίο όπλο.

Αντε να περάσουν να ηρεμήσουμε λίγο.

2 hours ago, Comet said:

Κι εμενα ολι μερα θιλασμο,ανα 1 ορα μπορει,διφανε κιολας εχει πολι ζεσι.Πολι δισκολο αλλα.εχω πολι γαλα και δεν ποναει κριμα να Σταματισο.Ελπιζο σε κανα μινα να μιν θελει σινεχεια.τα ειναι πιο ευκολο.

Άσε κορίτσι και εγώ αυτό περιμένω. Να μεγαλώσει το στομάχι του. Να τρώει και να κοιμάται περισσότερο. Αυτό με την μιάμιση ώρα με έχει τρελάνει.

Θα το έκοβα τον θηλασμο αν μου έπινε το ξένο. Αλλά δεν το θέλει. Δεν το πίνει.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/30/2020 at 3:25 AM, Melody90 said:

Όσο θα βλέπεις ότι βάζει βάρος δεν πιστεύω να σου πει τιποτα ο παιδίατρος.εμενα πίνει κάθε τρεις ώρες 150 με 170 ml συνολικά.πριν του έδωσα το πρώτο μπουκάλι σκέτο ξένο πάλι τόσο τρώει.δεν ξέρω τώρα πόσο θα επηρεάσει το βάρος του το σκέτο ξένο..θα δείξει..

Την χρειάζεσαι την ξεκούραση σίγουρα.. εμένα είναι το τρίτο μου κ κόντεψα να λαλησω αυτές της μέρες!

πίνει 150 με 170 ml την φορά... ή συνολικά όλη την ημέρα?

ο δικος μου πίνει 50 με 100ml συνολικά όλη την ημέρα. δλδ την φορά 30 με 40ml.

τα οποία είναι τίποτα μου είπε η παιδίατρος αλλά τουλάχιστον μπορώ να ξεκουράζομαι λίγο. αντέχει έτσι ένα 2ώρο μέχρι το επόμενο γεύμα.

μου είπε να δοκιμάσω πιπίλα για να τον κρατήσω ένα μισάωρο και έτσι να πάει στο 2ώρο το γεύμα. να τον μάθουμε ουσιατικά.

ο δικός μου πιπιλάει την πιπίλα με μανία για 1 λεπτό. περιμένει να βγει γάλα, όταν δεν βγαίνει τίποτα την πετάει. το έχω δοκιμάσει 3 φορές και τις 3 φορές την πετάει.

άρα πάει και αυτή η λύση.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες και μωράκια.Τι κάνετε;Όλες στο τρέξιμο;Εμείς είμαστε καλά.Συνεχιζουμε φουλ θιλασμο.Πηραμε 1 κιλό και 2,5 πόντους και είμαστε 5.560 και 58 πόντους.Εγω τα χω δει όλα με 2 μωρά μόνη.Ο ένας ξυπνάει τον άλλον.Αλλα υπομονή.Σκεφτομαι αν είχα μόνο τον μπέμπη θα μουν μια χαρά .Είναι ήσυχος σε σχέση με τον μεγάλο.Μολις κοιμηθεί τρέχω για δουλειές.Ολη μέρα πλύσιμο και σίδερο.Ευτυχως είναι καλοκαιρι

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Comet said:

Καλημέρα μανουλες και μωράκια.Τι κάνετε;Όλες στο τρέξιμο;Εμείς είμαστε καλά.Συνεχιζουμε φουλ θιλασμο.Πηραμε 1 κιλό και 2,5 πόντους και είμαστε 5.560 και 58 πόντους.Εγω τα χω δει όλα με 2 μωρά μόνη.Ο ένας ξυπνάει τον άλλον.Αλλα υπομονή.Σκεφτομαι αν είχα μόνο τον μπέμπη θα μουν μια χαρά .Είναι ήσυχος σε σχέση με τον μεγάλο.Μολις κοιμηθεί τρέχω για δουλειές.Ολη μέρα πλύσιμο και σίδερο.Ευτυχως είναι καλοκαιρι

καλησπέρα

ο δικός μου δεν είναι καθόλου του ύπνου.

Είναι πολύ καλός το βράδυ. Μου ξυπνάει κάνα 2 φορές. Την ημέρα όμως μου βγάζει την πίστη. Κοιμάται με το ζόρι 3 ώρες. Δύο ύπνους των μιάμιση ωρών και όλη την άλλη ημέρα είναι μες στην γκρίνια και θέλει να είναι στο στήθος.

Δεν θέλει συμπλήρωμα και ούτε πιπίλα. Και είναι στην καλύτερη κάθε μιάμιση ωρα στο στήθος.

Κιλά παίρνει πάρα πολλά.

Έχει πάρει σε 40 ημέρες 2 κιλά  και 9cm

Είναι πολύ καλά λέει η παιδίατρος.

Εγώ όμως από Σεπτέμβριο σκέφτομαι σοβαρά  να το βγάζω με θήλαστρο και να το δίνω αν δεν έχω βρει ένα συμπλήρωμα που να πίνει.

Μένει να δοκιμάσω το HIPP BIO. Το σκ αυτό θα το ξεκινήσω.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

καλησπέρα

ο δικός μου δεν είναι καθόλου του ύπνου.

Είναι πολύ καλός το βράδυ. Μου ξυπνάει κάνα 2 φορές. Την ημέρα όμως μου βγάζει την πίστη. Κοιμάται με το ζόρι 3 ώρες. Δύο ύπνους των μιάμιση ωρών και όλη την άλλη ημέρα είναι μες στην γκρίνια και θέλει να είναι στο στήθος.

Δεν θέλει συμπλήρωμα και ούτε πιπίλα. Και είναι στην καλύτερη κάθε μιάμιση ωρα στο στήθος.

Κιλά παίρνει πάρα πολλά.

Έχει πάρει σε 40 ημέρες 2 κιλά  και 9cm

Είναι πολύ καλά λέει η παιδίατρος.

Εγώ όμως από Σεπτέμβριο σκέφτομαι σοβαρά  να το βγάζω με θήλαστρο και να το δίνω αν δεν έχω βρει ένα συμπλήρωμα που να πίνει.

Μένει να δοκιμάσω το HIPP BIO. Το σκ αυτό θα το ξεκινήσω.

Αν έχεις γάλα βγάζε με το θηλαστρο κι όσο πάει.Απλα κι αυτό θέλει χρόνο.Αν θες να δίνεις δικό σου για καιρό νοίκιασε νοσοκομειακό.Εγω έχω νοικιάσει για να κάνω τράπεζα.Τελος του μήνα θα κάνω συστηματικές αντλήσεις.Θα ναι εδώ η μαμά μου αλλιώς δεν έχω μόνη μου το χρόνο για αυτό.Τωρα κοιμάται το μωρό και ο μικρός παίζει δίπλα μου.Χτες και σήμερα δεν κοιμήθηκε μεσημέρι κι έχει και γκρίνια.Το χειρότερο μου όταν θηλάζω και με φωνάζει από άλλο δωμάτιο η θέλει νερό η να φάει.Ειναι και ζωηρος


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2020 at 2:55 ΜΜ, Anna_k είπε:

πίνει 150 με 170 ml την φορά... ή συνολικά όλη την ημέρα?

ο δικος μου πίνει 50 με 100ml συνολικά όλη την ημέρα. δλδ την φορά 30 με 40ml.

τα οποία είναι τίποτα μου είπε η παιδίατρος αλλά τουλάχιστον μπορώ να ξεκουράζομαι λίγο. αντέχει έτσι ένα 2ώρο μέχρι το επόμενο γεύμα.

μου είπε να δοκιμάσω πιπίλα για να τον κρατήσω ένα μισάωρο και έτσι να πάει στο 2ώρο το γεύμα. να τον μάθουμε ουσιατικά.

ο δικός μου πιπιλάει την πιπίλα με μανία για 1 λεπτό. περιμένει να βγει γάλα, όταν δεν βγαίνει τίποτα την πετάει. το έχω δοκιμάσει 3 φορές και τις 3 φορές την πετάει.

άρα πάει και αυτή η λύση.

Συγνώμη κορίτσι τώρα το είδα!όχι τη φορά πίνει τόσο δηλαδή κάθε τρεις ώρες.βασικα τώρα πια του κάνω 180 ml κάθε τρεις ώρες κ το πίνει όλο.τρωει πολύ! ίσως επειδή είναι κ μεγάλο μωρό.ειμαστε κ οι γονείς του μεγαλόσωμοι γενικά εγώ είμαι 1.78 κ ο μπαμπάς του 1.85.

Κ τα άλλα μου παιδιά είναι τεράστια ο πεντάχρονος φαίνεται για 7-8 κ ο δυχρονος για 4 .στην ηλικία των 4 μηνών ήταν 10 κιλά μοσχαράκια.οποτε δεν με ανησυχεί όσο δεν είναι παχύσαρκα βέβαια απλά το θέμα μου είναι τώρα που δίνω σκόνη γάλα φαρμακείου θέλω 60 ευρώ την εβδομάδα για γάλα! σήμερα ξεκινάω το almiron του σούπερ σιγά σιγά μεζούρα μεζούρα δηλαδή μπας κ γλυτώσουμε κανένα ευρώ... ελπίζω να μη μου ξαναεμφανισει αλλεργία κ κολικούς!

Just now, Melody90 είπε:

Συγνώμη κορίτσι τώρα το είδα!όχι τη φορά πίνει τόσο δηλαδή κάθε τρεις ώρες.βασικα τώρα πια του κάνω 180 ml κάθε τρεις ώρες κ το πίνει όλο.τρωει πολύ! ίσως επειδή είναι κ μεγάλο μωρό.ειμαστε κ οι γονείς του μεγαλόσωμοι γενικά εγώ είμαι 1.78 κ ο μπαμπάς του 1.85.

Κ τα άλλα μου παιδιά είναι τεράστια ο πεντάχρονος φαίνεται για 7-8 κ ο δυχρονος για 4 .στην ηλικία των 4 μηνών ήταν 10 κιλά μοσχαράκια.οποτε δεν με ανησυχεί όσο δεν είναι παχύσαρκα βέβαια απλά το θέμα μου είναι τώρα που δίνω σκόνη γάλα φαρμακείου θέλω 60 ευρώ την εβδομάδα για γάλα! σήμερα ξεκινάω το almiron του σούπερ σιγά σιγά μεζούρα μεζούρα δηλαδή μπας κ γλυτώσουμε κανένα ευρώ... ελπίζω να μη μου ξαναεμφανισει αλλεργία κ κολικούς!

Άσχετο πόσο κοιμούνται τα μωρά σας?εμένα κοιμάται πολύ.κ την νύχτα πλέον θα φάει στις 11 μετά στις 3 κ μετά 7 παρά το πρωί.κατα τις 7 το απόγευμα θέλει να του δώσω σημασία αρκετή κ ζωηρευει (που να πάρει σειρά βέβαια με τα άλλα 2)....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...