Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , playbunny είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μικρουλια σας!! 

Να ρωτησω, τα κοριτσια που κανατε καισαρικη, στο πλαι μπορειτε να κοιμηθειτε? Εγω οποτε το εχω δοκιμασει μετα οταν παω να γυρισω παλι ανασκελα εχω πονο μπροστα. :unsure:

Καλησπέραααα...εμεις καλά είμαστε αν και οι κολικοί καλά κρατούν ακόμη!! Εγώ ναι δεν έχω θέμα κανένα είναι σαν να μην έχω κανει...! Το μόνο που με χαλάει αυτές τις μέρες είναι ότι ήρθε η περίοδος και έχω πολύ πολύ αίμα γαμωτο ευτυχώς δεν πονάω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 hours ago, Blonde said:

Καλησπέραααα...εμεις καλά είμαστε αν και οι κολικοί καλά κρατούν ακόμη!! Εγώ ναι δεν έχω θέμα κανένα είναι σαν να μην έχω κανει...! Το μόνο που με χαλάει αυτές τις μέρες είναι ότι ήρθε η περίοδος και έχω πολύ πολύ αίμα γαμωτο ευτυχώς δεν πονάω! 

Ωχ το περασα κι εγω!! μου ηρθε πριν 2 εβδομάδες περιπου και βγηκε μαζεμενο οσο αιμα δεν ειχε βγει τους 9 μηνες της εγκυμοσύνης. Αλλαζα την μεγάλη σερβιετα καθε 1 ωρα! :shock:

Εχω ραντεβού την τρίτη με τον γιατρό για το τελευταίο τσεκ μετα τα 40 οποτε θα τον ρωτησω για τα πονακια. 

Για τους κολικούς ξεκινησαμε σταγονες 2 μερες τωρα γιατί ειχε ταλαιπωρια ο μπεμπουλης. Για την ωρα φαίνεται να είναι πιο διαχειρισιμη η κατασταση. Πηρατε κατι εσεις? 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!Ειμαι μανουλα Μαιου...ο μπεμπης υπεφερε απο κολικους...του εδωσα ινφακολικ σταγονες κ τον ετριβα με την αλοιφη της φρεζιντερμ κ ειδα διαφορα...βεβαια αν δεν κανουν τον κυκλο τους δεν φευγουν!!!Εμας κρατησαν ενα μηνα κ με το που σαραντησα εξαφανιστηκαν!!!Υπομονη!!!!

  • Μου αρέσει 3

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ωχ το περασα κι εγω!! μου ηρθε πριν 2 εβδομάδες περιπου και βγηκε μαζεμενο οσο αιμα δεν ειχε βγει τους 9 μηνες της εγκυμοσύνης. Αλλαζα την μεγάλη σερβιετα καθε 1 ωρα! :shock:

Εχω ραντεβού την τρίτη με τον γιατρό για το τελευταίο τσεκ μετα τα 40 οποτε θα τον ρωτησω για τα πονακια. 

Για τους κολικούς ξεκινησαμε σταγονες 2 μερες τωρα γιατί ειχε ταλαιπωρια ο μπεμπουλης. Για την ωρα φαίνεται να είναι πιο διαχειρισιμη η κατασταση. Πηρατε κατι εσεις? 

Άσε κι εγώ έτσι κάθε μισή ώρα αλλάζω σερβιετα, στο τέλος θα βάζω αυτές που φόραγα στο μαιευτήριο :mrgreen: της δίνω biogaia και infacolic, προσπαθώ να της κάνω και μασαζακι αλλά δεν της πολυαρεσει! 

πρίν από 52 λεπτά , dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Ειμαι μανουλα Μαιου...ο μπεμπης υπεφερε απο κολικους...του εδωσα ινφακολικ σταγονες κ τον ετριβα με την αλοιφη της φρεζιντερμ κ ειδα διαφορα...βεβαια αν δεν κανουν τον κυκλο τους δεν φευγουν!!!Εμας κρατησαν ενα μηνα κ με το που σαραντησα εξαφανιστηκαν!!!Υπομονη!!!!

Τυχερή που κράτησαν μόνο ένα μήνα αχ εμείς συνεχίζουμε! Έχει πολλά αέρια η καημένη και ζοριζεται πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!! Χάθηκα .,έχουμε και εμείς κολικούς! Δίνω infacolic και εντριβουλες και ασκησουλες με τα πόδια .εχθές πήγα γιατρό όλα καλά η τομή έδεσε γερά και όλα στη μήτρα είναι τέλεια!! Κατά τα άλλα συνεχίζουμε θηλασμό και ξένο και βγαίνουμε πολλές πολλές βόλτες είτε με καρότσι είτε με μάρσιπο είτε με το αμάξι!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jerina είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!! Χάθηκα .,έχουμε και εμείς κολικούς! Δίνω infacolic και εντριβουλες και ασκησουλες με τα πόδια .εχθές πήγα γιατρό όλα καλά η τομή έδεσε γερά και όλα στη μήτρα είναι τέλεια!! Κατά τα άλλα συνεχίζουμε θηλασμό και ξένο και βγαίνουμε πολλές πολλές βόλτες είτε με καρότσι είτε με μάρσιπο είτε με το αμάξι!

Τέλεια!! Όταν βγαίνετε βολτιτσα παίρνεις μαζί σου Μπίμπερο? 

Γενικά κορίτσια όσες δεν είστε σπίτι και παίρνετε μαζί σας μπιμπερο θερμό κλπ μην τυχόν πεινάσει που τα έχετε ώστε να διατηρούνται αποστειρωμενα? Εγώ τα βάζω σε ισοθερμική τσάντα με παγοκυστη <_< 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Τέλεια!! Όταν βγαίνετε βολτιτσα παίρνεις μαζί σου Μπίμπερο? 

Γενικά κορίτσια όσες δεν είστε σπίτι και παίρνετε μαζί σας μπιμπερο θερμό κλπ μην τυχόν πεινάσει που τα έχετε ώστε να διατηρούνται αποστειρωμενα? Εγώ τα βάζω σε ισοθερμική τσάντα με παγοκυστη <_< 

Ναι παιρνω μπιμπερο αλλά δεν τα βάζω με παγοκυστη και τα σχετικά...είναι πολύ επικίνδυνο; Δεν ξέρω...


 

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση

Για τις μαμάδες που έχουν και άλλα παιδάκια

Τα τόσα πολλά κακά πότε θα μειωθούν?:roll:

Έχω τρελαθεί να αλλάζω πάνες. Πρέπει να αλλάζω πάνω από 12 την ημέρα. από τις οποίες οι μισές πρέπει να είναι με κακά.

Θα μειωθούν αυτές οι κενώσεις? Στο 2ο μήνα 3ο μήνα ή όταν μπουν τα στέρεα φαγητά?


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dinaki23 said:

Κοριτσια καλημερα!!Ειμαι μανουλα Μαιου...ο μπεμπης υπεφερε απο κολικους...του εδωσα ινφακολικ σταγονες κ τον ετριβα με την αλοιφη της φρεζιντερμ κ ειδα διαφορα...βεβαια αν δεν κανουν τον κυκλο τους δεν φευγουν!!!Εμας κρατησαν ενα μηνα κ με το που σαραντησα εξαφανιστηκαν!!!Υπομονη!!!!

Αλήθεια? Ένα μηνα? Είσαι τυχερή. Εμένα η παιδίατρος όταν της είπα την κατάσταση μου είπε κάνα 2μηνο κρατάει. Μέχρι να συνηθίσει το έντερο του.

Αντε να δούμε. Ινφακολικ μου είπε να δώσω 2 φορές την ημέρα. Δεν έχω δώσει ακόμα.

 

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Ναι παιρνω μπιμπερο αλλά δεν τα βάζω με παγοκυστη και τα σχετικά...είναι πολύ επικίνδυνο; Δεν ξέρω...

Δεν ξέρω ρε συ ούτε κι εγώ για αυτό ρωτάω οι υπόλοιπες τι κάνετε μήπως είμαι υπερβολικη εγώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


37 minutes ago, Blonde said:

Τέλεια!! Όταν βγαίνετε βολτιτσα παίρνεις μαζί σου Μπίμπερο? 

Γενικά κορίτσια όσες δεν είστε σπίτι και παίρνετε μαζί σας μπιμπερο θερμό κλπ μην τυχόν πεινάσει που τα έχετε ώστε να διατηρούνται αποστειρωμενα? Εγώ τα βάζω σε ισοθερμική τσάντα με παγοκυστη <_< 

Εγω αναρωτιέμαι για την βολτα, το νερό στο θερμος δεν είναι πολυ ζεστο? Μετα θελει κρυωμα το μπιμπερο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Εγω αναρωτιέμαι για την βολτα, το νερό στο θερμος δεν είναι πολυ ζεστο? Μετα θελει κρυωμα το μπιμπερο? 

Θέλει ναι...όσες φορές έτυχε να είμαι στο δρόμο ταξίδι έψαχνα βρύση να το κρυωσω :shock: αλλιώς θέλει κρύο νερό σε μπουκάλι να του ρίξεις, εκτός κι αν η βόλτα σου είναι σύντομη οπότε πριν βάλεις το νερό στο Θέρμο το αφήνεις να πέσει λίγο η θερμοκρασία

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

 

Ερώτηση

Για τις μαμάδες που έχουν και άλλα παιδάκια

Τα τόσα πολλά κακά πότε θα μειωθούν?:roll:

Έχω τρελαθεί να αλλάζω πάνες. Πρέπει να αλλάζω πάνω από 12 την ημέρα. από τις οποίες οι μισές πρέπει να είναι με κακά.

Θα μειωθούν αυτές οι κενώσεις? Στο 2ο μήνα 3ο μήνα ή όταν μπουν τα στέρεα φαγητά?

Κορίτσι μου τα δικά μου είναι 2.5 μηνών Τώρα και στην αρχή έκαναν 6 7 φορές τη μέρα..Τώρα 1 με 2..Μετά τις 40 50 μέρες άρχισαν να μειώνονται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Κορίτσι μου τα δικά μου είναι 2.5 μηνών Τώρα και στην αρχή έκαναν 6 7 φορές τη μέρα..Τώρα 1 με 2..Μετά τις 40 50 μέρες άρχισαν να μειώνονται...

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι. Έχω ακούσει ότι μειώνονται αλλά δεν ήξερα από πότε. Η αλήθεια είναι ότι δεν γίνεται να συνεχίσουμε με τους ίδιους ρυθμούς.

 

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...