Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Mpimpikos είπε:

Πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης ή ληξιαρχική πράξη γάμου φωτοτυπια 3 φορες

ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ φωτοτυπια3 φορες 

Φωτοτυπία από βιβλιάριο τραπεζης (να φαίνεται το IBAN) 

Αμκα

Αφμ

Email

Το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ να υποθέσω αρκεί να τους τα πούμε προφορικά έτσι? Δε θέλουν κ εκεί φωτοτυπία τα πρωτότυπα ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ να υποθέσω αρκεί να τους τα πούμε προφορικά έτσι? Δε θέλουν κ εκεί φωτοτυπία τα πρωτότυπα ε?

Τα έχει και στα άλλα χαρτιά, αλλά γράψτε τα και εσείς σε ένα χαρτί ξεχωριστα

Just now, Mpimpikos είπε:

Στην αρχή είχαμε Χαλινο..οποτε κ σε μπορούσε να θηλάσει. Ήρθε παιδοχειρουργός όσο ήμασταν νοσοκομειο κας το έκοψε.. Μετά κοιμάται πολλές ώρες κ δε πιάνει την θηλη. Ούτε στο νοσοκομείο την έπιανε.. Κ μιυ είπε η σύμβουλος να μπαίνω στο θήλαστρο... Εδώ για να πιει κ από το μπιμπερό κάνουμε μισή ώρα να πιει 60 μλ κ ενδιάμεσα έχει πνίγει και 10 φορές... Καμία σχέση με την 1η κόρη μου η οποία δε κοιμόταν κ θηλάζε συνέχεια (κάτι φυσιολογικό γαι τα μωρά).... Η μπέμπα τώρα είναι δύσκολη... Κ τα μπιμπερό δε παλεύονται... Αποστειρωαεις μπιμπερό... Θήλαστρο... Κάθε 2 ώρες να βγάζω... Είναι δύσκολο... Γτ δε βγάζει κ την ποσότητα που θα έβγαζα αν θηλάζε... 

Η σύμβουλος στο νοσοκομείο εννοείς; Αν ναι, μήπως να παρετε και μια σύμβουλο να σας δει στο σπίτι;  Αν θες μπες στην ομάδα υποστήριξης θηλασμού της Αττικής (αν είσαι Αθήνα, αλλιώς έχει και για πολλές άλλες περιοχές της Ελλάδας), και δες αντίστοιχα αρχεία, ή ακόμα και να κάνεις ποστ να σε βοηθήσουν.

 

  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Τα έχει και στα άλλα χαρτιά, αλλά γράψτε τα και εσείς σε ένα χαρτί ξεχωριστα

Η σύμβουλος στο νοσοκομείο εννοείς; Αν ναι, μήπως να παρετε και μια σύμβουλο να σας δει στο σπίτι;  Αν θες μπες στην ομάδα υποστήριξης θηλασμού της Αττικής (αν είσαι Αθήνα, αλλιώς έχει και για πολλές άλλες περιοχές της Ελλάδας), και δες αντίστοιχα αρχεία, ή ακόμα και να κάνεις ποστ να σε βοηθήσουν.

 

Η σύμβουλος του νοσοκομείου ναι. Ότι είναι Νοχελικες οι κινήσεις...  Ειμαι στην ομάδα που λες.. Έβαλα κ ψευδοθηλες.. Με το μπιμπερό ξέρω τουλ; χιστον πόσο πίνει... Αν την έχω στο στήθος θα καθόμαστε 3 ώρες κ δε ξέρω καν αν θα έχει πιει κ τπτ... Έκανε 2 θηλαστικςς κινήσεις κ κοιμοταν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Η σύμβουλος του νοσοκομείου ναι. Ότι είναι Νοχελικες οι κινήσεις...  Ειμαι στην ομάδα που λες.. Έβαλα κ ψευδοθηλες.. Με το μπιμπερό ξέρω τουλ; χιστον πόσο πίνει... Αν την έχω στο στήθος θα καθόμαστε 3 ώρες κ δε ξέρω καν αν θα έχει πιει κ τπτ... Έκανε 2 θηλαστικςς κινήσεις κ κοιμοταν

Αν υπάρχει δυνατότητα, ζητα να σου συστήσουν σύμβουλο στη περιοχή σου, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Η αδερφή μου στο πρώτο της είχε μεγάλο θέμα, αλλά το παλεψανε με τη σύμβουλο και κατάφερε  θήλασε το μωρό μέχρι που έμεινε έγκυος στο δεύτερο και αποθηλασε μόνη της η μικρή. 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Αν υπάρχει δυνατότητα, ζητα να σου συστήσουν σύμβουλο στη περιοχή σου, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Η αδερφή μου στο πρώτο της είχε μεγάλο θέμα, αλλά το παλεψανε με τη σύμβουλο και κατάφερε  θήλασε το μωρό μέχρι που έμεινε έγκυος στο δεύτερο και αποθηλασε μόνη της η μικρή. 

Θα ρωτήσω. Απλά επειδή βλέπω ότι δε ξυπνάει κ ο παιδίατρος μαε που είναι υπέρ του θηλασμου μου είπε πρέπει να πίνει κ στον ύπνο της ακόμα. Να μη μένει νηστικη πάνω από 2.5 με 3 ώρες γτ πέφτει  τό ζαχαρο οπότε κάπου αναγκαστικά δεν έχω άλλη λύση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Mpimpikos είπε:

Στην αρχή είχαμε Χαλινο..οποτε κ σε μπορούσε να θηλάσει. Ήρθε παιδοχειρουργός όσο ήμασταν νοσοκομειο κας το έκοψε.. Μετά κοιμάται πολλές ώρες κ δε πιάνει την θηλη. Ούτε στο νοσοκομείο την έπιανε.. Κ μιυ είπε η σύμβουλος να μπαίνω στο θήλαστρο... Εδώ για να πιει κ από το μπιμπερό κάνουμε μισή ώρα να πιει 60 μλ κ ενδιάμεσα έχει πνίγει και 10 φορές... Καμία σχέση με την 1η κόρη μου η οποία δε κοιμόταν κ θηλάζε συνέχεια (κάτι φυσιολογικό γαι τα μωρά).... Η μπέμπα τώρα είναι δύσκολη... Κ τα μπιμπερό δε παλεύονται... Αποστειρωαεις μπιμπερό... Θήλαστρο... Κάθε 2 ώρες να βγάζω... Είναι δύσκολο... Γτ δε βγάζει κ την ποσότητα που θα έβγαζα αν θηλάζε... 

Ωχ δύσκολο αυτό ξέρεις στην αρχη θηλάζουν με τις ώρες για να κατεβάσουν γάλα αυτο δεν νομίζω να μπορεί να το κανει το Θήλαστρο ελπίζω να τα καταφέρετε να πάνε όλα καλά. Αλλά το εννοείς χάλινο δεν κατάλαβα.. 

Link to comment
Share on other sites

Χαλινο είναι στην γλώσσα από κάτω ένα πετσακι. Αν δε το βγάλεις νωρίς η δε το δεις νωρίς δε μπορεί να θηλάσει γτ η γλώσσα δε βγαίνει έξω και όταν μεγαλώσει δεν μπορεί να λέει το λ και καποιο άλλο γράμμα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Χαλινο είναι στην γλώσσα από κάτω ένα πετσακι. Αν δε το βγάλεις νωρίς η δε το δεις νωρίς δε μπορεί να θηλάσει γτ η γλώσσα δε βγαίνει έξω και όταν μεγαλώσει δεν μπορεί να λέει το λ και καποιο άλλο γράμμα... 

Ααα δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό άρα δεν θα μπορέσει καθόλου να θηλάσει δεν φτιάχνεται? 

Ρε κορίτσια του δικού μου του έχει πέσει το μαλλί από πάνω (άσχετο) ήταν λίγο γενικά και ξανθό αλλά τώρα είναι μόνο ξανθά χνουδια είναι φυσιολογικό?? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ααα δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό άρα δεν θα μπορέσει καθόλου να θηλάσει δεν φτιάχνεται? 

Ρε κορίτσια του δικού μου του έχει πέσει το μαλλί από πάνω (άσχετο) ήταν λίγο γενικά και ξανθό αλλά τώρα είναι μόνο ξανθά χνουδια είναι φυσιολογικό?? 

Θήλασε λίγο μετά άρχισε να πέφτει το ζάχαρο. (σε μια μέρα στο νοσοκομείο την τσίμπησαν 7 φορές για σαχατο).. 

Όλο αυτό μου φαίνεται παράξενο όταν είχα το1o παιδί να θηλάζει ασταμάτητα... Μέρα νύχτα. Αγκαλιά ήμασταν. 

Τα μαλλιά γενικά υα πέσουν... Αυτά είναι ta λεγόμενα "μαλλιά της κοιλιάς" κ θα βγουν καινούργια... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Θήλασε λίγο μετά άρχισε να πέφτει το ζάχαρο. (σε μια μέρα στο νοσοκομείο την τσίμπησαν 7 φορές για σαχατο).. 

Όλο αυτό μου φαίνεται παράξενο όταν είχα το1o παιδί να θηλάζει ασταμάτητα... Μέρα νύχτα. Αγκαλιά ήμασταν. 

Τα μαλλιά γενικά υα πέσουν... Αυτά είναι ta λεγόμενα "μαλλιά της κοιλιάς" κ θα βγουν καινούργια... 

Τουλάχιστον έχει θετικά ότι κοιμάται και μπορεί να έχεις χρόνο και για το άλλο σου παιδί και μένα μην νομίζεις τρώει από το στήθος συνήθως δεν κάθεται πολύ ώρα γιατί έχω μεγάλη ροή και μετά μπορεί να περάσουν δύο ώρες να ξανά θέλει το βράδυ και 3 ώρες αν ήταν συνέχεια πάνω μου πιστεύω θα είχα τρελαθεί δεν θα το μπορούσα και αυτό!! Αχ τρόμαξα και γω πως θα γίνει καραφλο το παιδί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια οποία πηγαίνει στο Έλενα και ξέρει επιτρέπονται τώρα συνοδοί είναι να πάω για έλεγχο που κλείνω τις σαράντα αυτή τη βδομάδα... Η ή κάθε γυναίκα μπαίνει ακόμα μόνη της? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κλείσω ραντεβού στο Έλενα είτε πρωινό είτε απογευματινό και είναι αδύνατο. Η γραμματεία των απογευματινων δεν με βοήθησε. Ζήτησα αρχικά έναν συγκεκριμενο γιατρό μου είπε δεν δέχεται άλλες επιτοκες. Της ζητώ λοιπόν ένα ραντεβού με γιατρό που να δέχεται. Καμία απάντηση. Για πρωινό ραντεβου σου λένε στο 1535 κανένα διαθέσιμο ραντεβού σε καμία κλινική.  Κάνω κάτι λάθος?  Πως μπορεί να με δει ένας γιατρός είμαι στην 15η εβδομάδα κυησης. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γεννησα στο Ελενα τθν πρωτη μου κορη πριν 8 1/2 χρονια και εμεινα παρα πολυ ικανοποιημενη. Πολυ ομορφοι θαλαμοι, θεωρω οτι για δημοσιο ανταγωνιζονται επαξια τα ιδιωτικα. Πολυ καταρτισμενο προσωπικο. 2 φορες την εβδομαδα ειχαν μαθηματα θηλασμου αλλα και περθποιησης βρεφους. Τοτε ειχα κανει και 5νθημερα μαθηματα ανωδυνου τοκετου καθως και θηλασμου, στα οποια σε "πωρωνουν" υπερ του θηλασμου και κατα της επισκληριδιου. Δωματιο αναλογα με το ταμειο και αν θελεις καλυτερο πληρωνεις παραπανω. Πολυ ομορφη αναμνηση εχω απο εκει!

Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κλείσω ραντεβού στο Έλενα είτε πρωινό είτε απογευματινό και είναι αδύνατο. Η γραμματεία των απογευματινων δεν με βοήθησε. Ζήτησα αρχικά έναν συγκεκριμενο γιατρό μου είπε δεν δέχεται άλλες επιτοκες. Της ζητώ λοιπόν ένα ραντεβού με γιατρό που να δέχεται. Καμία απάντηση. Για πρωινό ραντεβου σου λένε στο 1535 κανένα διαθέσιμο ραντεβού σε καμία κλινική.  Κάνω κάτι λάθος?  Πως μπορεί να με δει ένας γιατρός είμαι στην 15η εβδομάδα κυησης. 

Λογικό είναι να μη ξέρουν στα απογευματινά ποιος γιατρός θα μπορεί να σε αναλάβει... Είναι κατι που θα πρέπει να το συζητήσεις με τον ίδιο. Για το 1535 το site κάποιες μέρες όντως δε βγάζει κανένα ραντεβού, άλλες μέρες σου βγάζει κανονικά, συνήθως μετά από δύο τρεις εβδομάδες. Δοκίμασες και τηλεφωνικά;

Αν βιάζεσαι πάρε στη γραμματεία και πες τους να σου κλείσουν με το πρώτο διαθέσιμο απογευματινό. Στο site του Έλενα έχει πληροφορίες για τις ημέρες που έχουν ιατρεία οι γιατροί, καθώς και για το κόστος του ραντεβού ανάλογα με τη θέση. Με το καλό το μωρό σου!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...