Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

@Mpimpikos να σου ζήσει το μωράκι σού. Το δεύτερο ε? Ήταν πιο εύκολη η γέννα δηλαδή? Και εγώ τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο. Και είχα εύκολη πρώτη γέννα. 4 ώρες και 20 λεπτά χωρίς επισκληριδιο. Μακάρι αυτή να είναι ακόμα πιο σύντομη. Πως τα πας με το μωράκι και τον θηλασμό. 

Ήθελα νά σε ρωτήσω  τώρα στο Έλενα εκτός το ότι δεν επιτρέπουν μέσα στον τοκετό να μπει λ σύζυγος. Ο συνοδός στο δωμάτιο πρέπει να είναι μόνιμα το ίδιο άτομο. Πχ ο άνδρας μας ή άμα φύγει μπορεί να έρθει η μαμά μου να κάτσει κάποιες ώρες? Ένα άτομο κάθε φορά εννοώ. Απλά αν επιτρέπεται να αλλάζουν οι συνοδοί...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

@Mpimpikos να σου ζήσει το μωράκι σού. Το δεύτερο ε? Ήταν πιο εύκολη η γέννα δηλαδή? Και εγώ τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο. Και είχα εύκολη πρώτη γέννα. 4 ώρες και 20 λεπτά χωρίς επισκληριδιο. Μακάρι αυτή να είναι ακόμα πιο σύντομη. Πως τα πας με το μωράκι και τον θηλασμό. 

Ήθελα νά σε ρωτήσω  τώρα στο Έλενα εκτός το ότι δεν επιτρέπουν μέσα στον τοκετό να μπει λ σύζυγος. Ο συνοδός στο δωμάτιο πρέπει να είναι μόνιμα το ίδιο άτομο. Πχ ο άνδρας μας ή άμα φύγει μπορεί να έρθει η μαμά μου να κάτσει κάποιες ώρες? Ένα άτομο κάθε φορά εννοώ. Απλά αν επιτρέπεται να αλλάζουν οι συνοδοί...

Σε ευχαριστώ πολύ. Και συ με το καλό το μωρακι σου. Εγώ κ στην 1η γέννα πάλι με πρόκληση μπήκα λόγω πίεσης στις 40 εβδομάδες και γέννησα σε4ωρες κ 20 λεπτά με μια φορά επισκληρίδιο... Ήταν γρήγορη γέννα αλλά είχα πολλά ράμματα οπότε ταλαιπωρηθηκα μετά (3400 κιλα είχε βγει η 1η μιυ κόρη). Στην 2η κόρη τώρα (3250 κιλα) στις 38 εβδομάδες πάλι πρόκληση λόγω πίεσης πάλι κ γεννησα σε 2 ώρες κ 10 λεπτά. Οι ώρες που σ λέω είναι από την στιγμή που μιυ έβαλαν τον όρο.. Έβαλα καθετήρα γθα επισκληρίδιο αλλά δεν πρόλαβα ποτέ να κάνω. Προχώρησε πολύ γρήγορα η γέννα..  

Όσο για τν σύνοδο μπορείς να αλλάζεις ναι. Αν φύγει ο άντρας σου να έρθει η μαμά σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Άκουσα και για άλλο ένα κρούσμα κορωνοιου στο Έλενα πριν λίγες μέρες, και μάλιστα στα επείγοντα... Τι γίνεται έχω αγχωθει... Έχετε ακούσει κάτι; 

Εντωμεταξυ δύο μέρες πριν απ' το κρούσμα με είχαν στείλει στα επείγοντα να ψαξω... για σφραγίδα... Ευτυχώς ήμουν με μάσκα εννοείται. 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 2:39 ΜΜ, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια! Άκουσα και για άλλο ένα κρούσμα κορωνοιου στο Έλενα πριν λίγες μέρες, και μάλιστα στα επείγοντα... Τι γίνεται έχω αγχωθει... Έχετε ακούσει κάτι; 

Εντωμεταξυ δύο μέρες πριν απ' το κρούσμα με είχαν στείλει στα επείγοντα να ψαξω... για σφραγίδα... Ευτυχώς ήμουν με μάσκα εννοείται. 

Καλημέρα. Εγώ γεννούσα την ημέρα που λένε ότι βρέθηκε θετική νοσηλεύτρια από τα επείγοντα... Κ ημουν στα επείγοντα κάνα μισάωρο σίγουρα.. Κ παραπάνω... Ευτυχώς ήμουν με μάσκα.. 

@Brigitt τι κάνεις? Πως πάει ο θηλασμος? Μηοως  θυμάσαι σε πόσες μέρες σας έστειλαν μήνυμα το αμκα του παιδιού? Κ πότε πήγατε στο Ληξιαρχείο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Καλημέρα. Εγώ γεννούσα την ημέρα που λένε ότι βρέθηκε θετική νοσηλεύτρια από τα επείγοντα... Κ ημουν στα επείγοντα κάνα μισάωρο σίγουρα.. Κ παραπάνω... Ευτυχώς ήμουν με μάσκα.. 

@Brigitt τι κάνεις? Πως πάει ο θηλασμος? Μηοως  θυμάσαι σε πόσες μέρες σας έστειλαν μήνυμα το αμκα του παιδιού? Κ πότε πήγατε στο Ληξιαρχείο? 

Γειά σου!! Είμαι καλά εσύ? Εμείς πλέον συνηθίσαμε με τον θηλασμό είναι πια μια εύκολη και χαρούμενη διαδικασία σε σχέση με την αρχή που αγχωνομουν μόνο στη σκέψη να το θηλασω εσεις πως τα πάτε αλήθεια με δύο παιδιά στο σπίτι και με τον θηλασμό? Τα καταφέρνεις? Το αμκα την ίδια μέρα μου το έστειλαν με την μέρα που βγήκε.. Όσο για το ληξιαρχείο δεν πήγαμε από εκεί αυτά έχουν γίνει πλέον μέσω ίντερνετ τα κάνεις ο άντρας μου τα έκανε όλα αυτά που ασχολείται... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Σας κάναν και την αίτηση για το επίδομα στο μαιευτήριο; Ή τη κάνατε μόνοι σας; Επίσης χρειάστηκε για τα διαδικαστικά να πάτε κάπου αλλού, ή όλα γίνονται online όπως γράφει και η Brigitt?


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Brigitt είπε:

Γειά σου!! Είμαι καλά εσύ? Εμείς πλέον συνηθίσαμε με τον θηλασμό είναι πια μια εύκολη και χαρούμενη διαδικασία σε σχέση με την αρχή που αγχωνομουν μόνο στη σκέψη να το θηλασω εσεις πως τα πάτε αλήθεια με δύο παιδιά στο σπίτι και με τον θηλασμό? Τα καταφέρνεις? Το αμκα την ίδια μέρα μου το έστειλαν με την μέρα που βγήκε.. Όσο για το ληξιαρχείο δεν πήγαμε από εκεί αυτά έχουν γίνει πλέον μέσω ίντερνετ τα κάνεις ο άντρας μου τα έκανε όλα αυτά που ασχολείται... 

Καλά είμαστε κ εμείς. Ευτυχώς η μεγάλη την είδε με καλό μάτι την μπέμπα κ δεν την  πειράζει. Ευτυχώς κ αυτή η καημένη είναι ήσυχη πολύ... Κοιμάται πολύ. Δε κάνει θηλαστικες κινήσεις οπότε βγάζω μόνο με θήλαστρο... Κ της το δίνουμε με μπιμπερό... Καντς κ 2ο παιδί σύντομα κορίτσια. Είναι ευτυχία... Είναι κ δύσκολα τώρα στην αρχή με 2 παιδιά. Αλλά ευτυχώς έχω κ την μαμά μου εδώ να απασχολεί λίγο την μεγάλη... 

Ληξιαρχική πράξη γέννησης από που πήρες? 

Εμεις γεννησαμε 01 Ιουνίου κ ακόμα δεν μας έχει έρθει ούτε μήνυμα ούτε e mail. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας κάναν και την αίτηση για το επίδομα στο μαιευτήριο; Ή τη κάνατε μόνοι σας; Επίσης χρειάστηκε για τα διαδικαστικά να πάτε κάπου αλλού, ή όλα γίνονται online όπως γράφει και η Brigitt?

Εμεις ακόμα περιμένουμε να μας έρθει email κ μήνυμα. Κ μετά θα κατέβει ο άντρας μου Ληξιαρχείο γτ θέλουμε να κάνουμε κ ονοματοδοσία (όπως κ στο 1ο παιδί). Και την αίτηση αυτοί την κάνουνε απλά νομίζω μετά μπαίνεις εσύ για να επιβεβαιώσεις τα στοιχεία κάτι τέτοιο. Δε ξέρω σίγουρα όταν τα κάνω θα σ στείλω λεπτομέρειες για να ξέρεις. 

Πάντως να έχετε μαζί σας τα χαρτιά στο μαιευτηριο π Υ ζητανε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Εμεις ακόμα περιμένουμε να μας έρθει email κ μήνυμα. Κ μετά θα κατέβει ο άντρας μου Ληξιαρχείο γτ θέλουμε να κάνουμε κ ονοματοδοσία (όπως κ στο 1ο παιδί). Και την αίτηση αυτοί την κάνουνε απλά νομίζω μετά μπαίνεις εσύ για να επιβεβαιώσεις τα στοιχεία κάτι τέτοιο. Δε ξέρω σίγουρα όταν τα κάνω θα σ στείλω λεπτομέρειες για να ξέρεις. 

Πάντως να έχετε μαζί σας τα χαρτιά στο μαιευτηριο π Υ ζητανε

Ευχαριστώ! Κι εμείς θέλουμε να κάνουμε ονοματοδοσία. Ναι θα τα έχω όλα αυτά που γράφει στο χαρτί.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ευχαριστώ! Κι εμείς θέλουμε να κάνουμε ονοματοδοσία. Ναι θα τα έχω όλα αυτά που γράφει στο χαρτί.

Το μόνο που μπορώ να σου πω για αρχή είναι ότι την άλλη μέρα πάει ο άντρας σου να δηλώσει το παιδί από 9εως 12 και παίρνουν μόνο  μια φωτοτυπία και όχι τρεις όπως γράφει.. Και άλλη μια αφήνετε όταν πάρετε εξιτήριο στα κορίτσια στο όροφο πιυ θα είστε.. 

Και την ίδια μέρα πάει να αφήσει κ τα βλαστοκυτταρα... 

Κάπου διάβασα ότι πλέον θα επιτρέπονται οι άντρες στην γέννα. Εσείς μαζί θα περάσετε το σεμινάριο? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mpimpikos είπε:

Καλά είμαστε κ εμείς. Ευτυχώς η μεγάλη την είδε με καλό μάτι την μπέμπα κ δεν την  πειράζει. Ευτυχώς κ αυτή η καημένη είναι ήσυχη πολύ... Κοιμάται πολύ. Δε κάνει θηλαστικες κινήσεις οπότε βγάζω μόνο με θήλαστρο... Κ της το δίνουμε με μπιμπερό... Καντς κ 2ο παιδί σύντομα κορίτσια. Είναι ευτυχία... Είναι κ δύσκολα τώρα στην αρχή με 2 παιδιά. Αλλά ευτυχώς έχω κ την μαμά μου εδώ να απασχολεί λίγο την μεγάλη... 

Ληξιαρχική πράξη γέννησης από που πήρες? 

Εμεις γεννησαμε 01 Ιουνίου κ ακόμα δεν μας έχει έρθει ούτε μήνυμα ούτε e mail. 

 

Αλήθεια πως γίνεται να μην κάνει το βάζεις στο στήθος και τίποτα? Δεν υπάρχει κάτι να κάνεις γι αυτό? Θα σου είναι μπελάς να βγάζεις συνέχεια με το Θήλαστρο και να της δίνεις... Εφόσον πιπιλαει με το μπουκάλι για να πιει το ίδιο δεν κάνει και με το στήθος δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδί μου εμένα μου το άρπαξε αμέσως.. 

Για την ληξιαρχική πραξη θα πρέπει πρώτα να σου στείλουν το αμκα δεν ξέρω γιατί δεν το έστειλαν εμένα μου ήρθε την ίδια κιόλας μέρα και μπαίνεις στο ermis. gov ζητας ληξιαρχική πράξη γέννησης συμπληρώνεις τα στοιχεία του παιδιού η το παίρνεις από κεπ η το εκτυπώνεις... Το όνομα πας με ραντεβού και οι 2 γονείς στο ληξιαρχείο που ανήκει το νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Το μόνο που μπορώ να σου πω για αρχή είναι ότι την άλλη μέρα πάει ο άντρας σου να δηλώσει το παιδί από 9εως 12 και παίρνουν μόνο  μια φωτοτυπία και όχι τρεις όπως γράφει.. Και άλλη μια αφήνετε όταν πάρετε εξιτήριο στα κορίτσια στο όροφο πιυ θα είστε.. 

Και την ίδια μέρα πάει να αφήσει κ τα βλαστοκυτταρα... 

Κάπου διάβασα ότι πλέον θα επιτρέπονται οι άντρες στην γέννα. Εσείς μαζί θα περάσετε το σεμινάριο? 

Όχι το έκανα μόνη μου προχθές, μόνο κοπέλες ήμασταν. Δε μας είπαν ότι άλλαξε κάτι για τους άντρες και μάλιστα επιμεναμε με τις άλλες κοπέλες σε αυτό , ότι τους θέλαμε μαζι... Η μαία έλεγε πως για τον Ιούνιο δε παίζει σίγουρα.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Αλήθεια πως γίνεται να μην κάνει το βάζεις στο στήθος και τίποτα? Δεν υπάρχει κάτι να κάνεις γι αυτό? Θα σου είναι μπελάς να βγάζεις συνέχεια με το Θήλαστρο και να της δίνεις... Εφόσον πιπιλαει με το μπουκάλι για να πιει το ίδιο δεν κάνει και με το στήθος δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδί μου εμένα μου το άρπαξε αμέσως.. 

Για την ληξιαρχική πραξη θα πρέπει πρώτα να σου στείλουν το αμκα δεν ξέρω γιατί δεν το έστειλαν εμένα μου ήρθε την ίδια κιόλας μέρα και μπαίνεις στο ermis. gov ζητας ληξιαρχική πράξη γέννησης συμπληρώνεις τα στοιχεία του παιδιού η το παίρνεις από κεπ η το εκτυπώνεις... Το όνομα πας με ραντεβού και οι 2 γονείς στο ληξιαρχείο που ανήκει το νοσοκομείο.

Στην αρχή είχαμε Χαλινο..οποτε κ σε μπορούσε να θηλάσει. Ήρθε παιδοχειρουργός όσο ήμασταν νοσοκομειο κας το έκοψε.. Μετά κοιμάται πολλές ώρες κ δε πιάνει την θηλη. Ούτε στο νοσοκομείο την έπιανε.. Κ μιυ είπε η σύμβουλος να μπαίνω στο θήλαστρο... Εδώ για να πιει κ από το μπιμπερό κάνουμε μισή ώρα να πιει 60 μλ κ ενδιάμεσα έχει πνίγει και 10 φορές... Καμία σχέση με την 1η κόρη μου η οποία δε κοιμόταν κ θηλάζε συνέχεια (κάτι φυσιολογικό γαι τα μωρά).... Η μπέμπα τώρα είναι δύσκολη... Κ τα μπιμπερό δε παλεύονται... Αποστειρωαεις μπιμπερό... Θήλαστρο... Κάθε 2 ώρες να βγάζω... Είναι δύσκολο... Γτ δε βγάζει κ την ποσότητα που θα έβγαζα αν θηλάζε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου τι χαρτιά χρειάζονται να έχουμε μαζί μας?

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,ταυτότητες κ αφμ?

Πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης ή ληξιαρχική πράξη γάμου φωτοτυπια 3 φορες

ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ φωτοτυπια3 φορες 

Φωτοτυπία από βιβλιάριο τραπεζης (να φαίνεται το IBAN) 

Αμκα

Αφμ

Email

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...