Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      μακάρι να μου πει κάτι καλό! αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι αλλά λέω ότι είναι τώρα θα το δει ο εμβρυολογος και θα μ πει ποτέ είναι το μωράκι έτοιμο για τη μεγάλη έξοδο! 

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      😁🙏

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Καλά θα το κανείς κορίτσι μην αγχώνεσαι για αυτά. Λύνονται κ στην πορεία θα λύνονται οι απορίες.

Παρε αρκετά γιατί με τα δίδυμα δεν θα προλαβαίνεις . 

Καλή δύναμη και να θυμάσαι ότι τα μωρά σου θα είναι η απόλυτη ευτυχία. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου ειπε ο γιατρός, φυσικά εκτός απροόπτου. :)

Τα εξωτερικά φορμακια είναι παντα μακρυμάνικα?

Θα του βάζεις από μέσα ένα φανελάκι με κοντό μανικάκι ή αμάνικο τον Αύγουστο με τους καύσωνες και από πάνω ενά φορμάκι με κοντά ποδαράκια. Αν κρυώνει του βάζεις καλτσάκια και το σκεπάζεις και με πάνα ή πικέ κουβερτάκι. Φορμάκια με μακρύ ποδαράκι και κοντομάνικό δεν έχει πάρει πουθενά το μάτι μου.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω για λίκνο συγκοίμησης(με σκοπό την άνεση στον θηλασμό).. Έχω βρει ένα σωρό, έχω κάνει λίστα στα χαρακτηριστικά,τιμή κλπ αλλά δεν μπορώ να καταλήξω ακόμα. Έχει κάποια από εσάς κάποια εμπειρία...να έχει χρησιμοποιήσει κάποιο και να έχει μείνει ευχαριστημένη;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω για λίκνο συγκοίμησης(με σκοπό την άνεση στον θηλασμό).. Έχω βρει ένα σωρό, έχω κάνει λίστα στα χαρακτηριστικά,τιμή κλπ αλλά δεν μπορώ να καταλήξω ακόμα. Έχει κάποια από εσάς κάποια εμπειρία...να έχει χρησιμοποιήσει κάποιο και να έχει μείνει ευχαριστημένη;

Απο φίλες έχω ακούσει καλά λόγια για το next to me της chicco. 

Επειδη αυτά είναι για λιγο καιρο εγω θα κοιτουσα να παρω το πιο μεγαλο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Απο φίλες έχω ακούσει καλά λόγια για το next to me της chicco. 

Επειδη αυτά είναι για λιγο καιρο εγω θα κοιτουσα να παρω το πιο μεγαλο

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ αυτό κοιτάω, δηλαδή να μας βγάλει μέχρι 8 μηνών-άλλα λένε μέχρι 6... Είναι λίγο ακριβό το chicco,εκτός αν πάρω μεταχειρισμένο...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα & με το καλό σε όλες! Περιμένω κοριτσάκι με το καλό τον Μαη & επειδή είδα πόσο κοστίζουν καποια πράγματα, εχω πάρει από γνωστούς σε καλή κατάσταση.

Απλά όσοι μου έδωσαν έχουν αγοράκι, κάποια ρουχαλάκια είναι ουδέτερα, κάποια άλλα όχι. 

Υπάρχει κάποια που θα ενδιαφερόταν να της στείλω που έχει αγοράκι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια...εσεις που εχετε ηδη παιδακι...ξερετε τα νουμερα για τα παπουτσια αγκαλιας;;;βλεπω ολα τα παπουτσακια ξεκινανε απο το Νο16...αυτο κανει για νεογεννητο ή οχι;;;

το Νο15 είναι από 0 έως 2 μηνών 

Νο16 είναι από 2 μηνών έως 5 περίπου 

Το No17 είναι από 5 έως 7 μηνών 

Το Νο18 είναι από 7 έως 9 μηνών 

Και το Νο19 είναι από 9 έως 11 μηνών 

Τα γνωρίζω επειδή δουλευα σε παιδικά παπούτσια αλλά πάντα να τα δοκιμάζεις γιατί ναι μεν πάνε από μηνών αλλά μπορεί το πατουσακι πάντα να είναι πιο μικρό η πιο μεγάλο ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω για λίκνο συγκοίμησης(με σκοπό την άνεση στον θηλασμό).. Έχω βρει ένα σωρό, έχω κάνει λίστα στα χαρακτηριστικά,τιμή κλπ αλλά δεν μπορώ να καταλήξω ακόμα. Έχει κάποια από εσάς κάποια εμπειρία...να έχει χρησιμοποιήσει κάποιο και να έχει μείνει ευχαριστημένη;

Δεν θα σε βολέψει ένα λίκνο ξύλινο. Είναι μικρούλια και πρέπει να σηκώνεσαι για να πιάσεις το μωρό. Εγώ έχω από τα άλλα τα υφασμάτινα που πέφτει το μπροστινό κομμάτι. Και πάλι πρέπει να σηκώνεσαι. Δεν είναι εύκολο να τον παίρνεις αγκαλιά ξαπλωμένη. Βολεύει πάντως να τον ακουμπάς, να του δίνεις την πιπίλα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Δεν θα σε βολέψει ένα λίκνο ξύλινο. Είναι μικρούλια και πρέπει να σηκώνεσαι για να πιάσεις το μωρό. Εγώ έχω από τα άλλα τα υφασμάτινα που πέφτει το μπροστινό κομμάτι. Και πάλι πρέπει να σηκώνεσαι. Δεν είναι εύκολο να τον παίρνεις αγκαλιά ξαπλωμένη. Βολεύει πάντως να τον ακουμπάς, να του δίνεις την πιπίλα.

Όχι,δεν κοιτάω καν ξύλινο. Τα υφασμάτινα που ανοίγει η μια πλευρά κοιτάω. Δεν σε βολεύει στον θηλασμό; Φοβάμαι να έχω το μωρό στο κρεβάτι(για ευνόητους λόγους) οπότε σκέφτηκα ότι το λίκνο θα ήταν χρήσιμο... 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου προτείνει βιβλίο για ψυχολογία παιδιου για τους πρώτους μήνες χρόνια..τώρα που έχω χρόνο το χω ρίξει στο διάβασμα :)) επίσης για το θέμα που συζητάτε εμείς αυτό θα κάνουμε θα κολλήσουμε την κούνια στο κρεβάτι και αν χρειαστεί θα βάλω καμιά σφήνα να μην είναι τεράστιος ο χώρος που θα έχει τον πρώτο καιρό που θα ειναι μινιατούρα το μωρό μου τώρα αν θα βολεψει δεν ξερω καθώς είναι το πρώτο όποτε όλα θα τα δοκιμάσουμε τώρα :)

  • Μου αρέσει 2

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω βάλει καλαθουνα η οποία λικνιζεται δίπλα στο κρεβάτι. Σηκώνω συνεχεια μες το βραδυ το κεφάλι μου και την κοιτάω όταν κάνει ήχους. 

Επίσης στις γκρινιτσες της την κουνάω ελαφρά με το χέρι και ξανακοιμαται. 

Δεν ξέρω αν το λίκνο θα με βόλευε περισσότερο... πάντως κι έτσι είμαστε μια χαρά! Απλά ανα 3ωρες που ξυπνάει για να φάει πρέπει να σηκώνομαι για το βάλε βγάλε !

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...