Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Φτάνουν 10 για ένα μωρακι

Όχι βρε μακρυμανικα μαη μήνα, ουτε β. Ελλαδα δ χρειαζεται. Εκτος αν πχ έχεις κάνα δυο κ τα φορας σαν μπλουζάκι με παντελονακι από κατω χωρίς κτ αλλο από πανω

Εχω καταμπερδευτει μ αυτο το θεμα!!Για αρχη μου ειπαν μακρυμανικο...μεχρι 10 Μαη θα γεννησω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Εχω καταμπερδευτει μ αυτο το θεμα!!Για αρχη μου ειπαν μακρυμανικο...μεχρι 10 Μαη θα γεννησω...

Κι εγώ βρε κορίτσια γιατί νομίζω ότι χρειάζονται και μακρυμανικα τον Μάη; αν σκεφτώ τον εαυτό μου Μάη φοράω μακρυμανικα λεπτα μπλουζακια μακρύ παντελονι κλειστά παπούτσια..δεν κανει ζεστη ακόμη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κι εγώ βρε κορίτσια γιατί νομίζω ότι χρειάζονται και μακρυμανικα τον Μάη; αν σκεφτώ τον εαυτό μου Μάη φοράω μακρυμανικα λεπτα μπλουζακια μακρύ παντελονι κλειστά παπούτσια..δεν κανει ζεστη ακόμη..

Ναι νομιζω οτι θελει μακρυμανικο στις αρχες...εγω στην γιορτη μου βαζω το πρωτο κοντομανικο :P

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δλδ φοράτε μακρυμανικο φανελακι, μακρυμανικη μπλουζα, μακρυ παντελονι, κάλτσες, παπούτσια κ ζακετα; όλα αυτά μέσα στο σπίτι; 

Γτ το μωρακι θα φοράει μακρυμανικο φορμακι ολόσωμο ρουχακι. Από κάτω φανελακι αμανικο η κοντομανικο. Η με κλειστό πατουσάκια η με κάλτσες. Κ συνηθως σκεπασμένα με πανουλα

Περίπου μια στρώση παραπάνω ρουχα χρειάζονται τα μωρα από μας

(εκτός αν εννοούσατε φορμακια κ οχι φανελακια κ έγινε το μπέρδεμα) 

Σορρυ βρε κορίτσια από ότι βλέπω ρουχακια-φορμακια εννοούσατε κ οχι εσώρουχα-κορμάκι που κατάλαβα εγω

Οποτε ναι, χρειάζονται φυσικά για όλο τον μαη ισως κ βραδάκι τον Ιούνη. Ανάλογα κ το κλίμα, είναι το βασικό ρουχακι οποτε 5-7θα ελεγα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Ποσα μακρυμανικα φορμακια λετε οτι χρειαζομαι για αρχη;;(γενναω αρχες Μαη)

Καλησπέρα Ντίνα....Εγώ λέω να πάρεις φανελάκια μακρυμανικα μια πενταδα να υπάρχει για τις πρώτες μέρες και αλλα 5 φορμακια βαρβακερα μακρυμανικα, εγώ πήρα και βελουτέ που θα γεννήσω Απρίλιο,  φανελάκια όμως πάρτα έτσι για να βρίσκονται τα μακρυμανικα και ας πάνε και χαραμι...Πιο πολύ Κοντομανικα θα φορέσει αλλά τις πρώτες μέρες ποτέ δεν ξέρεις...Δεν είναι και ακριβά,  στα orchestra εγώ τα βρίσκω πολύ φθηνά τα φανελάκια...

Εγώ πήρα τρία φανελάκια μακρυμανικα με βελουτέ φορμουλες για τον Απρίλιο και 2 χοντρές κουβέρτες,  όλα τα υπόλοιπα θα είναι βαμβακερα φορμακια με Κοντομανικα φανελάκια για τον Μάιο με Πικέ κουβέρτες και πανιτσα...ανάλογα και το κρύο...πάρε να έχεις λίγα από το καθένα, θα φέρουν και πολλά δώρα...

Μπουρνούζια και σεντονακια κουνιας δεν πήρα καθόλου γιατί λέω θα πάει το δώρο σύννεφο...Έτσι και αλλιώς δεν τα χρειάζομαι από την αρχή.. Στην καλαθουνα θα βάζω πανιτσα από κάτω και είχα πάρει από τα τζάμπο και υπόστρωμα για την καλαθουνα...Μετά την γέννα βλέπουμε τι κάνουμε με κούνια...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Εχω καταμπερδευτει μ αυτο το θεμα!!Για αρχη μου ειπαν μακρυμανικο...μεχρι 10 Μαη θα γεννησω...

Μπορείς να πάρεις το πολύ μία πεντάδα μακρυμάνικα και να τα φοράς με βαμβακερά φορμάκια, όχι βελουτέ. Εγώ να σου πω την αλήθεια μέχρι τέλη μάη τη θέλω τη ζακετούλα μου. Άρα το βρεφάκι θα το ζητάει το ζιπουνάκι. Θα έχουν κλείσει και τα καλοριφέρ τότε, οπότε είσαι οκ.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα Ντίνα....Εγώ λέω να πάρεις φανελάκια μακρυμανικα μια πενταδα να υπάρχει για τις πρώτες μέρες και αλλα 5 φορμακια βαρβακερα μακρυμανικα, εγώ πήρα και βελουτέ που θα γεννήσω Απρίλιο,  φανελάκια όμως πάρτα έτσι για να βρίσκονται τα μακρυμανικα και ας πάνε και χαραμι...Πιο πολύ Κοντομανικα θα φορέσει αλλά τις πρώτες μέρες ποτέ δεν ξέρεις...Δεν είναι και ακριβά,  στα orchestra εγώ τα βρίσκω πολύ φθηνά τα φανελάκια...

Εγώ πήρα τρία φανελάκια μακρυμανικα με βελουτέ φορμουλες για τον Απρίλιο και 2 χοντρές κουβέρτες,  όλα τα υπόλοιπα θα είναι βαμβακερα φορμακια με Κοντομανικα φανελάκια για τον Μάιο με Πικέ κουβέρτες και πανιτσα...ανάλογα και το κρύο...πάρε να έχεις λίγα από το καθένα, θα φέρουν και πολλά δώρα...

Μπουρνούζια και σεντονακια κουνιας δεν πήρα καθόλου γιατί λέω θα πάει το δώρο σύννεφο...Έτσι και αλλιώς δεν τα χρειάζομαι από την αρχή.. Στην καλαθουνα θα βάζω πανιτσα από κάτω και είχα πάρει από τα τζάμπο και υπόστρωμα για την καλαθουνα...Μετά την γέννα βλέπουμε τι κάνουμε με κούνια...

Φανελακια εχω πολλα (γιατι μου δωσανε) και μακρυμανικα και κοντομανικα οποτε ειμαι οκ...φορμακια εχω δυο οποτε πρεπει να παρω συμπληρωμα...κουβερτες εχω παρει πικε,μια πλεκτουλα αλλα κ μια φλις (για σιγουρια)..Ναι κ εγω πηρα πανες ..ξερεις καθολου τι ειναι η πανα χασες (υφασμα ειναι αυτο) κ η μουσελινα,αξιζουν;...ειναι καλοκαιρινες;;;;Εγω θα εχω λικνο για αρχη κ πηρα σεντονακια αλλα πιστευω θα μπορω να στρωσω κ πανα...εχω και κατι σεντονακια απο τη μαμα μου οποτε θα μαι οκ


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Φανελακια εχω πολλα (γιατι μου δωσανε) και μακρυμανικα και κοντομανικα οποτε ειμαι οκ...φορμακια εχω δυο οποτε πρεπει να παρω συμπληρωμα...κουβερτες εχω παρει πικε,μια πλεκτουλα αλλα κ μια φλις (για σιγουρια)..Ναι κ εγω πηρα πανες ..ξερεις καθολου τι ειναι η πανα χασες (υφασμα ειναι αυτο) κ η μουσελινα,αξιζουν;...ειναι καλοκαιρινες;;;;Εγω θα εχω λικνο για αρχη κ πηρα σεντονακια αλλα πιστευω θα μπορω να στρωσω κ πανα...εχω και κατι σεντονακια απο τη μαμα μου οποτε θα μαι οκ

Πάνα χασές είναι η πάνα αγκαλιάς βαμβακερή. Αντί για πάνες πάρε καλύτερα σε μέγεθος σεντονιού. λικνού. Οι πάνες είναι 80*80 και σε δυο βδομάδες είναι μικρές. Τα σεντονακια ειναι λιγο μεγαλυτερα και βολευουν

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Φανελακια εχω πολλα (γιατι μου δωσανε) και μακρυμανικα και κοντομανικα οποτε ειμαι οκ...φορμακια εχω δυο οποτε πρεπει να παρω συμπληρωμα...κουβερτες εχω παρει πικε,μια πλεκτουλα αλλα κ μια φλις (για σιγουρια)..Ναι κ εγω πηρα πανες ..ξερεις καθολου τι ειναι η πανα χασες (υφασμα ειναι αυτο) κ η μουσελινα,αξιζουν;...ειναι καλοκαιρινες;;;;Εγω θα εχω λικνο για αρχη κ πηρα σεντονακια αλλα πιστευω θα μπορω να στρωσω κ πανα...εχω και κατι σεντονακια απο τη μαμα μου οποτε θα μαι οκ

Να σου πω εγώ είχα πάρει πάνες πέρυσι σαν Πικέ ήταν λεπτές όμως,  καμία σχέση με κουβέρτα Πικέ, δεν πήρα άλλες μέχρι στιγμής, είχα πάρει και σεντόνια για λίκνο, οπότε θα χρησιμοποιώ και αυτά για πάνα αργότερα και όταν γεννήσω με το καλό αν δω ότι μου λείπει κάτι θα πεταχτώ να το πάρω...Και αποστειρωτη που το λέγαμε κάποια στιγμή δεν πήρα τελικά,  λέω όταν με το καλό βγω απ το νοσοκομείο και αν δεν τα καταφέρω με τον θηλασμό τότε θα πάω να αγοράσω,  μπουκάλια είχα πάρει, οπότε έχω αν χρειαστεί...αααα οι πάνες οι χασε δεν ξέρω τι είναι αλλά καλύτερα να τις δεις από κοντά, για την ποιότητα περισσότερο...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Εχω μπερδευτεί.. Το φανελακι χρειάζεται μονο για χειμώνα? Καλοκαιρι φοραμε μονο φανελακι ή μόνο φορμακι? :roll:

Αναλογα κ που μενεις

Κ αλλο Ιούνη, αλλο τέλη ιουλιου

Ακομη κ Ιούνιο βραδάκι πχ θα θελει αμανικο φανελακι κ μακρυμανικο φορμακι

Ένα μωρακι δυο μηνων τον Ιούλιο την ημέρα μπορεί μέσα στο σπίτι να το έχεις κ με την πανα μόνο.

Ακομη κ στα παιδιά μου που είναι μεγάλα το φανελακι αργώ να το βγάλω για να μην ιδρώνουν κ κολλάνε πάνω τους τα ρουχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Εχω μπερδευτεί.. Το φανελακι χρειάζεται μονο για χειμώνα? Καλοκαιρι φοραμε μονο φανελακι ή μόνο φορμακι? :roll:

Θα χρειαστείς κ τα 2 μαζί να τα φορέσεις στα μωρά. Θέλουν ζεστουλα τα μικρούλια .

εσυ με δυο πάρε αρκετά κορίτσι .τα εξωτερικά εννοείται όχι χοντρά . Ιούνιο δεν γεννάς αν δεν κάνω λάθος ;;;;

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, νικηαντωνια81 said:

Θα χρειαστείς κ τα 2 μαζί να τα φορέσεις στα μωρά. Θέλουν ζεστουλα τα μικρούλια .

εσυ με δυο πάρε αρκετά κορίτσι .τα εξωτερικά εννοείται όχι χοντρά . Ιούνιο δεν γεννάς αν δεν κάνω λάθος ;;;;

Τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου ειπε ο γιατρός, φυσικά εκτός απροόπτου. :)

Τα εξωτερικά φορμακια είναι παντα μακρυμάνικα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχουν και βόλτας κοντομάνικα που μπαίνουν σκέτα.

υπαρχουν και μακρυμάνικα με κοντό πόδι . Θα τα δεις όταν πας για ψώνια. Εχεις ρίξει καμία ματιά; Θα σε βοηθήσουν οι πωλήτριες κορίτσι ξέρουν αυτές.

Εγω γεννησα αρχές Ιουνίου κ εννοείται είχα ψυχρά για το μωρό 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Όχι υπάρχουν και βόλτας κοντομάνικα που μπαίνουν σκέτα.

υπαρχουν και μακρυμάνικα με κοντό πόδι . Θα τα δεις όταν πας για ψώνια. Εχεις ρίξει καμία ματιά; Θα σε βοηθήσουν οι πωλήτριες κορίτσι ξέρουν αυτές.

Εγω γεννησα αρχές Ιουνίου κ εννοείται είχα ψυχρά για το μωρό 

Οχι μονο στο ίντερνετ εχω δει αλλα δεν βγαζω άκρη. Θα παω να δω κι απο κοντά οπως ειπες να με βοηθήσει καποια πωλήτρια.

Ευχαριστώ πολύ και καλο μηνα να έχουμε!! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...