Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

@TATAKI μου οι εξετάσεις είναι σούπερ!!!καλέ τι πιπινι είσαι εσύ Παναγία μου!!! Τώρα λοιπόν που κατάλαβες ότι ορμονολογικα είσαι εντάξει με το που τελειώσει η περίοδος βάλε κάτω το στεφάνι σου και δώστου να καταλάβει. Πιστεύω θα σου έφυγε και λίγο το άγχος έτσι δεν είναι??

Μα τι ωραία νέα διάβασα με το που μπήκα σπίτι. Σε λίγο διαβάζω τα υπόλοιπα και επανέρχομαι!!!

4 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες! 

Σας διαβάζω ανελλιπώς, απλά δεν γράφω συχνά.. 

Μόλις μου ήρθε περίοδος, 24η μέρα από την παλλινδρομη.. Ο κύκλος τα έχει παίξει! ΑΛΛΑ σκέφτομαι ΠΩΣ σήμερα είναι η πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης μου. 

Ξέρω ότι είναι δύσκολο να σκεφτόμαστε θετικά και να παραμένουμε αισιόδοξες και πόσο ψυχοφθορο είναι να προσπαθούμε κάθε μήνα και να μένουμε με άδεια χέρια. 

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ! 

Με τον ή με τον άλλο τρόπο αλλά και με κάθε τρόπο θα το καταφέρουμε! Θα το δείτε! :wub:

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι κορίτσι μου. Έτσι πρέπει θετική σκέψη και αισιοδοξία και όλα θα έρθουν όπως τα θέλουμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Όχι δεν με πρηζεις φωτεινή μου...να πας σε άλλον αιματολογο...δεν μπορεί να αρκειτε σε διάγνωση εκτός εγκυμοσύνης...

Τέλειες είναι συμμαθήτριά τώρα πάρε τα πάνω σου πιπινι είσαι..δεν έχεις κανέναν λόγο να μην το πιάσεις...τέλεια.

Δεν αρκέστηκε σε εξετάσεις μόνο εκτός εγκυμοσύνης , αξιολόγησε και τις εξετάσεις που είχα κάνει ΣΕ εγκυμοσύνη αρκετά παλαιότερα φυσικά και μου είπε ότι είναι καλές Γι αυτό κ δεν μου συνέστησε αγωγή. Καταλαβαίνεις ότι με τόσους γιατρούς τόσο κοντα μου (σύζυγο κλπ) το να αμφισβητώ τις διαγνώσεις και να ψάχνομαι περαιτέρω δεν είναι εύκολο.. με βγάζουν τρελή σαν να λέμε... δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να δείξω ότι εξετάσεις έχω κ σε άλλο αιματολογο κι αν τα καταφέρω κ πάλι να μείνω έγκυος θα τρέξω αμέσως σε αιματολογο να με συμβουλεύσει . Και μάλλον θα κάνω και υστεροσαλπιγγογραφια... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Πολύ σημαντικό που δεν έχει κιρσοκηλη. Και είναι και νιατο! Οι βλάβες του σπερματος είναι αναστρέψιμες. Αυτό κράτα κατά νου. Θα πάρει τις βιταμίνες του και σε τρεις μήνες εύχομαι να είναι όλα σούπερ! Ο δικός μου από ένα σπερμα σούπερ, πήγε μέσα σε λίγα χρόνια σε ένα σπερμα οριακά ικανό. Περιμένει να μου έρθει περίοδος τώρα για να πάει σε εξειδικευμένο κέντρο να κάνει νέο σπερμοδιαγραμμα. 

Σούπερ είσαι κοριτσάκι μου! Να το βάλεις καλά στο μυαλό σου και να ξέρεις πως είσαι μια νέα, ωραία και γόνιμη γυναικα! Φτου σκόρδα! 

Αχ κορίτσια... Παλεύω να πάρω λίγο τα πάνω μου και δεν τα καταφέρνω... 

Γιατί κορίτσι μου γλυκό έπεσες?? Πάντως κοριτσάρες αν εξαιρέσουμε την εγκυουλα μας την Έμιλυ και την tataki μας όλες είμαστε κάπως σήμερα. Για να σηκωθούμε μια μια παρακαλώ!!!τα μωράκια μας θέλουν να είναι ανοιξιάτικα και θα έρθουν όλα μαζί τον επόμενο μήνα!!! Απλώνω πρώτη το χέρι να σηκώσω οποία έχει ανάγκη μπας και αλλάξουμε λίγο διάθεση και πάρουμε τα πάνω μας. 

Κορίτσια να γκρινιάζω κ εγώ με τη σειρά μου ε?? Δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου ούτε το σπυρί έβγαλα ούτε τα κλασικά πονακια και το βυζί όλη μέρα το χουφτωνω τιποτα...στέκεται μικρό μικρό στη θέση του. Περιμένω 24 βέβαια μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστακι αλλά λέω σιγά μην είμαι...

@depifish περίμενε καλό μου την άλλη εβδομάδα και μην κάνεις τόσες αρνητικές σκέψεις. Καταλαβαίνω πως νιώθεις και είναι λογικό αλλά όσο μπορείς μην σκέφτεσαι άσχημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Γιατί κορίτσι μου γλυκό έπεσες?? Πάντως κοριτσάρες αν εξαιρέσουμε την εγκυουλα μας την Έμιλυ και την tataki μας όλες είμαστε κάπως σήμερα. Για να σηκωθούμε μια μια παρακαλώ!!!τα μωράκια μας θέλουν να είναι ανοιξιάτικα και θα έρθουν όλα μαζί τον επόμενο μήνα!!! Απλώνω πρώτη το χέρι να σηκώσω οποία έχει ανάγκη μπας και αλλάξουμε λίγο διάθεση και πάρουμε τα πάνω μας. 

Κορίτσια να γκρινιάζω κ εγώ με τη σειρά μου ε?? Δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου ούτε το σπυρί έβγαλα ούτε τα κλασικά πονακια και το βυζί όλη μέρα το χουφτωνω τιποτα...στέκεται μικρό μικρό στη θέση του. Περιμένω 24 βέβαια μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστακι αλλά λέω σιγά μην είμαι...

@depifish περίμενε καλό μου την άλλη εβδομάδα και μην κάνεις τόσες αρνητικές σκέψεις. Καταλαβαίνω πως νιώθεις και είναι λογικό αλλά όσο μπορείς μην σκέφτεσαι άσχημα.

Κάνε το τεστ πρωι πρωί!! Ειμαστε μαζι σου!!! Συνηθως απο ποτε ξεκινάνε τα συμπτωματα σου? 

Εγω σμρ κοριτσια αναρωτιόμουνα το εξής και θελω τη γνωμη σας. Μηπως εξαιτίας του θυρωειδή  δεν επιασε και το prp. Λέμε οτι δεν επιασε δλδ, γιατι δεν φευγουν ορμονες στις οωθηκες. Μήπως αν τελικά ρυθμιστεί υπαρχει πιθανοτητα και για μένα ?δεδομένου οτι έκανα το prp?  Πφφφ δε ξερω. Παρηγορια στον αρρωστο εχω καταντησει.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Γιατί κορίτσι μου γλυκό έπεσες?? Πάντως κοριτσάρες αν εξαιρέσουμε την εγκυουλα μας την Έμιλυ και την tataki μας όλες είμαστε κάπως σήμερα. Για να σηκωθούμε μια μια παρακαλώ!!!τα μωράκια μας θέλουν να είναι ανοιξιάτικα και θα έρθουν όλα μαζί τον επόμενο μήνα!!! Απλώνω πρώτη το χέρι να σηκώσω οποία έχει ανάγκη μπας και αλλάξουμε λίγο διάθεση και πάρουμε τα πάνω μας. 

Κορίτσια να γκρινιάζω κ εγώ με τη σειρά μου ε?? Δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου ούτε το σπυρί έβγαλα ούτε τα κλασικά πονακια και το βυζί όλη μέρα το χουφτωνω τιποτα...στέκεται μικρό μικρό στη θέση του. Περιμένω 24 βέβαια μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστακι αλλά λέω σιγά μην είμαι...

@depifish περίμενε καλό μου την άλλη εβδομάδα και μην κάνεις τόσες αρνητικές σκέψεις. Καταλαβαίνω πως νιώθεις και είναι λογικό αλλά όσο μπορείς μην σκέφτεσαι άσχημα.

Εγώ ειμαι κ εγώ 

Εεε με θετικό τεστ ωορρηξίας έχω ξεκινήσει δυναμικά 

Αλλά παιδιά άλλο κουλό 

Θα πάω για υστεροσκοπηση την 17 μέρα του κύκλου όπου θα έχει γίνει η ωορρηξία μου και μου είπε ν πάω κανονικά 

Ελπίζω βέβαια να μου κάνει ένα υπέρηχο πρώτα και να δει ένα παχύ παχύ ενδομήτριο 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Κάνε το τεστ πρωι πρωί!! Ειμαστε μαζι σου!!! Συνηθως απο ποτε ξεκινάνε τα συμπτωματα σου? 

Εγω σμρ κοριτσια αναρωτιόμουνα το εξής και θελω τη γνωμη σας. Μηπως εξαιτίας του θυρωειδή  δεν επιασε και το prp. Λέμε οτι δεν επιασε δλδ, γιατι δεν φευγουν ορμονες στις οωθηκες. Μήπως αν τελικά ρυθμιστεί υπαρχει πιθανοτητα και για μένα ?δεδομένου οτι έκανα το prp?  Πφφφ δε ξερω. Παρηγορια στον αρρωστο εχω καταντησει.

Συνήθως μια εβδομάδα πριν τη περίοδο το βυζί μου είναι αερόστατο και έχω και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Τώρα ρε κοριτσι τίποτα. Μες τη βδομάδα μόνο πόνεσε το στήθος για μια μέρα μόνο τώρα τίποτα. Γι'αυτό με ζώνουν τα φίδια χαχαχαχα. Δεν ξέρω τώρα αν ο θυρεοειδής έχει κάποια επίδραση στο prp. Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη δεδομένου ότι και τον θυροειδή τον θέλουν χαμηλό για να πετύχει η σύλληψη. Μήπως να ρωταγες τον γιατρό σου?? 

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ ειμαι κ εγώ 

Εεε με θετικό τεστ ωορρηξίας έχω ξεκινήσει δυναμικά 

Αλλά παιδιά άλλο κουλό 

Θα πάω για υστεροσκοπηση την 17 μέρα του κύκλου όπου θα έχει γίνει η ωορρηξία μου και μου είπε ν πάω κανονικά 

Ελπίζω βέβαια να μου κάνει ένα υπέρηχο πρώτα και να δει ένα παχύ παχύ ενδομήτριο 

 

Κορίτσι μου να ρωτήσω. Θα μπορέσεις μετά την υστεροσκοπηση να κάνεις κανονικά τις επαφές σου??η θα πρέπει να θεωρήσουμε ότι οι γόνιμες θα πάνε ακλαφτες?σου είπε καθόλου να έχεις αποχή πριν την εξέταση?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Συνήθως μια εβδομάδα πριν τη περίοδο το βυζί μου είναι αερόστατο και έχω και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Τώρα ρε κοριτσι τίποτα. Μες τη βδομάδα μόνο πόνεσε το στήθος για μια μέρα μόνο τώρα τίποτα. Γι'αυτό με ζώνουν τα φίδια χαχαχαχα. Δεν ξέρω τώρα αν ο θυρεοειδής έχει κάποια επίδραση στο prp. Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη δεδομένου ότι και τον θυροειδή τον θέλουν χαμηλό για να πετύχει η σύλληψη. Μήπως να ρωταγες τον γιατρό σου?? 

Δεν του το λεω γιατι έχω ακομα νευρα μαζι του. Απλα αναρωτηθηκα και ειπα να το μοιραστω μαζί σας.

Λοιπον τι λες? Θα το κανεις? Αχ Παναγία μου μακαρι να είσαι εγκυουλα!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Συνήθως μια εβδομάδα πριν τη περίοδο το βυζί μου είναι αερόστατο και έχω και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Τώρα ρε κοριτσι τίποτα. Μες τη βδομάδα μόνο πόνεσε το στήθος για μια μέρα μόνο τώρα τίποτα. Γι'αυτό με ζώνουν τα φίδια χαχαχαχα. Δεν ξέρω τώρα αν ο θυρεοειδής έχει κάποια επίδραση στο prp. Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη δεδομένου ότι και τον θυροειδή τον θέλουν χαμηλό για να πετύχει η σύλληψη. Μήπως να ρωταγες τον γιατρό σου?? 

Κορίτσι μου να ρωτήσω. Θα μπορέσεις μετά την υστεροσκοπηση να κάνεις κανονικά τις επαφές σου??η θα πρέπει να θεωρήσουμε ότι οι γόνιμες θα πάνε ακλαφτες?σου είπε καθόλου να έχεις αποχή πριν την εξέταση?

Απόχη μου είπε όχι δεν έχει σημασία 

Το μετά την εξέταση θα μου πει όταν τη κάνω 

Έτσι και αλλιώς με θετικό ωορρηξίας σήμερα αύριο μεθαύριο θα γίνει η ωορρηξία μου δηλαδή μέχρι τη 12 μέρα κ εγώ θα πάω την 17 μέρα 

Τι να πω γ αυτό λέω να μου κάνει υπέρηχο πριν αν είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο δε πιστεύω να μου την κάνει 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν του το λεω γιατι έχω ακομα νευρα μαζι του. Απλα αναρωτηθηκα και ειπα να το μοιραστω μαζί σας.

Λοιπον τι λες? Θα το κανεις? Αχ Παναγία μου μακαρι να είσαι εγκυουλα!!!!

 

Θα το κάνω φιλενάδα μου αύριο με τα πρωινά μου τσισακια κρυφά από τον άντρα μου για να μην του δημιουργω ελπίδες αν βέβαια βγει θετικό θα σκεφτώ κάτι όμορφο για να του το ανακοινώσω.

Just now, Ellidr είπε:

Απόχη μου είπε όχι δεν έχει σημασία 

Το μετά την εξέταση θα μου πει όταν τη κάνω 

Έτσι και αλλιώς με θετικό ωορρηξίας σήμερα αύριο μεθαύριο θα γίνει η ωορρηξία μου δηλαδή μέχρι τη 12 μέρα κ εγώ θα πάω την 17 μέρα 

Τι να πω γ αυτό λέω να μου κάνει υπέρηχο πριν αν είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο δε πιστεύω να μου την κάνει 

 

Αφού δεν σου είπε αποχή πάλι καλά!!! Τότε κορίτσι μου ζητά υπέρηχο πρώτα να ξέρεις τι γίνεται. Ελπίζω να δείτε ένα παχύ παχύ ενδομήτριο και να μη χρειαστεί να κάνεις την εξέταση.

Είτε το πιστεύετε είτε όχι έχω θετικό feeling για όλες μας. Μέχρι το Πάσχα θα είμαστε όλες εγκυουλες!!! Έχουμε κάνει πια τα πάντα από εξετάσεις προσπάθειες και προσευχές μένει να περιμένουμε λίγο ακόμα και θα γίνει πραγματικότητα το όνειρο μας.

@Klelia81 το επόμενο ωάριο όταν με το καλό ερθει θα είναι και το τυχερό σου!!!προετοιμάζεται σιγά σιγά για να κάνει θεαματική εμφάνιση σαν star!!!ε τόση ανανέωση έκανες εσωτερικά θα σε καταδειχτεί που θα πάει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

Ειναι?Γυναικολογοι κι αντρολογος κρατανε μικρο καλαθι!Κυριως γιατι θεωρουν οτι δεν εχουμε χρονο.

 

Στο Λυμπεροπουλο θα παει?

Μία χαρά χρόνο έχετε, 47 ο δικός μου και 2 ουρολόγοι και ένας ανδρολογος του είπαν ότι βελτιώνεται. Σύστησαν μάλιστα όλοι και κυρίως ο ανδρολογος, πολλές επαφές. Ει δυνατόν καθημερινές. Άρα δεν τσουφιαζει, αντιθέτως ανανεώνεται και δημιουργείται νέο. Οι άντρες δεν είναι όπως εμείς, που γεννιομαστε με όλα τα αυγά μας. 

Όχι δεν θα πάει στο λυμπεροπουλο γιατί δε μένουμε Αθήνα και τώρα εν μέσω καραντίνας είναι πολύ δύσκολο να μετακινηθούμε. Βρήκε ο γυναικολογος μου ένα μικροβιολογικο στην περιοχή μας που χρησιμοποιεί τον ίδιο αναλυτή και θα πάει εκεί. Πήρα τηλέφωνο, μίλησα μαζί τους, λαμβάνουν κι αυτοί στις μετρήσεις όλες τις παραμέτρους και έτσι βγάζουν θεωρητικά ένα πιο άρτιο αποτέλεσμα. Για να δούμε... Περιμένω τώρα να μου έρθει. Κανονικά περιμένω Τρίτη, Τετάρτη αλλά νομίζω πως θα αδιαθετησω νωρίτερα. Σκέφτομαι μήπως κόψαμε και νωρίς τις επαφές. Σταματήσαμε τη 15η μερα κι εγώ έχω κύκλο 26-27 ημερών. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα το κάνω φιλενάδα μου αύριο με τα πρωινά μου τσισακια κρυφά από τον άντρα μου για να μην του δημιουργω ελπίδες αν βέβαια βγει θετικό θα σκεφτώ κάτι όμορφο για να του το ανακοινώσω.

Αφού δεν σου είπε αποχή πάλι καλά!!! Τότε κορίτσι μου ζητά υπέρηχο πρώτα να ξέρεις τι γίνεται. Ελπίζω να δείτε ένα παχύ παχύ ενδομήτριο και να μη χρειαστεί να κάνεις την εξέταση.

Είτε το πιστεύετε είτε όχι έχω θετικό feeling για όλες μας. Μέχρι το Πάσχα θα είμαστε όλες εγκυουλες!!! Έχουμε κάνει πια τα πάντα από εξετάσεις προσπάθειες και προσευχές μένει να περιμένουμε λίγο ακόμα και θα γίνει πραγματικότητα το όνειρο μας.

@Klelia81 το επόμενο ωάριο όταν με το καλό ερθει θα είναι και το τυχερό σου!!!προετοιμάζεται σιγά σιγά για να κάνει θεαματική εμφάνιση σαν star!!!ε τόση ανανέωση έκανες εσωτερικά θα σε καταδειχτεί που θα πάει!!!

Μακάρι Παναγίτσα μου 

Όλα τα κορίτσια να πάρουμε αυτή τη χαρά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μία χαρά χρόνο έχετε, 47 ο δικός μου και 2 ουρολόγοι και ένας ανδρολογος του είπαν ότι βελτιώνεται

Το οτι δεν εχουμε χρονο παει στη δικη μου πλευρα.Κοντευω 40.

 

Just now, Agatte είπε:

Όχι δεν θα πάει στο λυμπεροπουλο γιατι δε μένουμε Αθήνα

Μένετε επαρχια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Συνήθως μια εβδομάδα πριν τη περίοδο το βυζί μου είναι αερόστατο και έχω και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Τώρα ρε κοριτσι τίποτα. Μες τη βδομάδα μόνο πόνεσε το στήθος για μια μέρα μόνο τώρα τίποτα. Γι'αυτό με ζώνουν τα φίδια χαχαχαχα. Δεν ξέρω τώρα αν ο θυρεοειδής έχει κάποια επίδραση στο prp. Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη δεδομένου ότι και τον θυροειδή τον θέλουν χαμηλό για να πετύχει η σύλληψη. Μήπως να ρωταγες τον γιατρό σου?? 

Κορίτσι μου να ρωτήσω. Θα μπορέσεις μετά την υστεροσκοπηση να κάνεις κανονικά τις επαφές σου??η θα πρέπει να θεωρήσουμε ότι οι γόνιμες θα πάνε ακλαφτες?σου είπε καθόλου να έχεις αποχή πριν την εξέταση?

Αφού έχει κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές, που δεν σε πονάει δηλαδή το στήθος σου ενώ συνήθως σε πονάει, είναι θετικό σημάδι! Έχω τύχει σε εγκυμοσύνη να με πονάει το στήθος μου και σε άλλη να μην έχει επηρεαστεί καθόλου. Όποτε όλα παίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ ειμαι κ εγώ 

Εεε με θετικό τεστ ωορρηξίας έχω ξεκινήσει δυναμικά 

Αλλά παιδιά άλλο κουλό 

Θα πάω για υστεροσκοπηση την 17 μέρα του κύκλου όπου θα έχει γίνει η ωορρηξία μου και μου είπε ν πάω κανονικά 

Ελπίζω βέβαια να μου κάνει ένα υπέρηχο πρώτα και να δει ένα παχύ παχύ ενδομήτριο 

 

Ρε συ, πόσο safe είναι αυτό; με αγχώνει η σκέψη και μόνο. Προσωπικά θα το έκανα πριν τις γονιμες. 

@Klelia81 κάνε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο μπας και βρεις τίποτα σχετικό. Εν ανάγκη μίλα και με άλλο ενδοκρινολογο. Τώρα τους κύκλους σου πως θα τους παρακολουθείς;

@depifish@depifish συμφωνώ με τα κορίτσια. Μη σκέφτεσαι αρνητικά καλή μου, μπορείςνα είναι καθυστερημένη σύλληψη. Να πάνε όλα κατ' ευχήν! 

@Chrussa1982 ακολουθεί φιλική συμβουλή και μια ευχή. Μην κοιτάς συμπτώματα, είναι μια σκέτη πλάνη. Εύχομαι όμως να γίνει η έκπληξη και να μη σου έρθει αυτόν και τους επόμενους 8-9 μήνες! 

Όσο για μένα, έπεσα από χθες ψυχολογικά γιατί κουράστηκα ρε κορίτσια. Κουράστηκα να παλεύω με τα ενοχικα μου για το χρόνο που πέρασε. Κουράστηκα κάθε μέρα να ελπίζω για μια δυο μέρες και μετά για άλλο τόσο να μαζεύω δύναμη, κουράστηκα. Θυμώνω με τον άντρα μου που μου έλεγε για τη δουλειά και είχαμε λάθος προτεραιότητες. Και τώρα κάθε μήνα είμαστε κι οι δυο με τις πλερεζες. Όσο περνάει η ώρα, δυναμώνουν τα συμπτώματα. Συνεχίζω με λευκά αοσμα υγρά και άρχισαν και τα γουργουρητα. Για τα τελευταία βέβαια, μπορεί να φταίει και η δυσκοιλιοτητα. Αλλο πρόωρο σύμπτωμα εγκυμοσυνης που το έχω εδώ και 2-3 μήνες. Με πιάνει δυσκιλιοτητα λίγες μέρες πριν αδιαθετησω. Τι ειν' αυτά ρε.... Θέλω το παλιό σύστημα πίσω. Το καινούριο είναι μάπα! 

 

 

 

 

 

 

 

Just now, despina. είπε:

Το οτι δεν εχουμε χρονο παει στη δικη μου πλευρα.Κοντευω 40.

 

Μένετε επαρχια?

Θυμησε μου, εσύ έχεις κάνει ορμονικές; κι η γιαγιά μου στα 41 γέννησε πριν 50 χρόνια. Που δεν υπήρχε ίχνος των παροχών που έχουμε τώρα.

Ναι επαρχία μένουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Θυμησε μου, εσύ έχεις κάνει ορμονικές; κι η γιαγιά μου στα 41 γέννησε πριν 50 χρόνια. Που δεν υπήρχε ίχνος των παροχών που έχουμε τώρα.

Ναι επαρχία μένουμε. 

Εχω κανει μονο προγεστερονη,προλακτινη&ΑΜΗ που βγηκαν καλες.
Τωρα μου γραψαν και καποιες αλλες.Θα τις κανω οταν αδιαθετησω.
Ευχομαι σε ολες μας ψυχραιμια κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...