Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

5 hours ago, Klelia81 said:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Πως είσαστε?

Εγώ μόλις γύρισα απο τον γιατρό. Ευτυχως είναι ενας γιατρός ήρεμος και ομιλητικός. Ας ερθω στο θέμα μας ομως. Στη θεματάρα μου βασικά γιατί ίσως τελικά το δικό μου όνειρο να μη πραγματοποιηθεί ξανά και να συνεχιζω να απολαμβάνω το μεγάλωμα του ενός και μοναδικού παιδιού μου.. Λοιπον κάναμε τον υπερηχο. 15η μέρα κυκλου σμρ ξεκινησε απο το ενδομητριο το οποίο ειναι πολύ λεπτο με το ζορι το εβγαλε 5mm  αλλα οπως και να έχει δεν παίζει και πολύ σημασία αφού τελικά οι οωθηκες μου είναι κενές. Ναι ναι είναι κενές. Δεν υπαρχει τπτ. Δεν προκειται να κάνω οωρρηξία και η επομενη περίοδος θα ερθει μονο οταν πέσει το ενδομητριο που αυτό μπορεί να είναι και σε κανενα 2μηνο. Κανονικά μου είπε θα επρεπε να συνεχίζω να παίρνω τα cyclacur όχι ομως να βγουν οωθηλακια γιατι λεει δεν είναι αυτή η δουλειά τους. Αντικαθιστούν βεβαια τις ορμονες αλλα οχι σε μεγεθος που θα κάνουν τετοια δουλεια. Θεωρησε λοιπον πως θα επρεπε να τα παίρνω συνέχεια για την υγεία μου να μην μου προκειψουν αργοτερα προβληματα με την καρδιά με τα κοκκαλα κοκ. Βάση αμη και ιστορικού που είδε μου είπε πως καποια στιγμή θα βγαλω ωαριο ομως αυτο μπορει να συμβεί και σε ενα χρονο. Επίσης μου είπε πως αν περάσει αυτος ο χρονος και χωρίς χαπια μου έρθει περιοδος το περισσοτερο 2 φορες θα πρέπει να κάνω οστική πυκνοτητα μη μου βγει κανενα πρόβλημα στη πορεια. Επίσης μου ανέφερε το γεγονός πως πρεπει να κάνω και ενα τεστ παπ(η αληθεια ειναι οτι αυτό το έχω αμελήσει λιγο) επειδή στο παρελθόν εχω κανει και εκτωμη τραχηλου. 

Αυτά κοριτσια από μένα. Δεν θα πω οτι δεν στεναχωρηθηκα με αυτα που άκουσα. Χαιρομαι ομως που μου τα είπε ο ανθρωπος ορθά κοφτά γιατί αυτο χρειαζομουν.

 

Γλυκιά μου ήλπιζα και ήθελα πολύ τα νέα σου να ήταν καλύτερα.  Θέλω να σου πως απο τη στιγμη που θα κανεις ωορρηξια υπαρχει ακομα φως στο τουνελ. Εχουμε ακουσει πολλες φορες για γυναικες με κλινικη εικόνα προεμμηνοπαυσης που δεν το περιμεναν και έμειναν έγκυες. Θέλει ομως στενή παρακολούθηση για να πράξεις ανάλογα όταν συμβεί. Κάνε οτι αλλο χρειάζεται με ενδοκρινολογους κτλ για να εισαι ετοιμη. Ασε που μπορει αν φυγει και το άγχος να δουλέψει το σύστημα καλύτερα. Ωστοσο οπως ειπες σκεφτεστε και άλλες επιλογές και οποια και αν είναι αυτή είμαι σίγουρη πως θα την στηρίξετε και θα την χαρείτε αντίστοιχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Γλυκιά μου ήλπιζα και ήθελα πολύ τα νέα σου να ήταν καλύτερα.  Θέλω να σου πως απο τη στιγμη που θα κανεις ωορρηξια υπαρχει ακομα φως στο τουνελ. Εχουμε ακουσει πολλες φορες για γυναικες με κλινικη εικόνα προεμμηνοπαυσης που δεν το περιμεναν και έμειναν έγκυες. Θέλει ομως στενή παρακολούθηση για να πράξεις ανάλογα όταν συμβεί. Κάνε οτι αλλο χρειάζεται με ενδοκρινολογους κτλ για να εισαι ετοιμη. Ασε που μπορει αν φυγει και το άγχος να δουλέψει το σύστημα καλύτερα. Ωστοσο οπως ειπες σκεφτεστε και άλλες επιλογές και οποια και αν είναι αυτή είμαι σίγουρη πως θα την στηρίξετε και θα την χαρείτε αντίστοιχα. 

Και εγώ το ηλπιζα. Η αληθεια ειναι οτι πηγα με άλλον αέρα γνωριζοντας απο προχθές πως έχω οωθηλάκια. Ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ο γιατρός μου είπε ψεμματα. Οτι εχω δλδ. Ετσι εξηγειτε και το γεγονός που δεν πηρα υπερηχο στα χέρια μου. Τώρα αναγκαστικά θα περιμένω να ερθει ξανα απο μονη της για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο νωρις. Κάπως έτσι θα το πηγαίνω. Αγχος γενικά δεν εχω. Το μόνο που σκεφτομαι ειναι πως ο άντρας μου λογω δουλειάς θα φυγει για καποιους μηνες εκτός και δεν θα εχουμε επαφες. Αυτο μόνο. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Και εγώ το ηλπιζα. Η αληθεια ειναι οτι πηγα με άλλον αέρα γνωριζοντας απο προχθές πως έχω οωθηλάκια. Ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ο γιατρός μου είπε ψεμματα. Οτι εχω δλδ. Ετσι εξηγειτε και το γεγονός που δεν πηρα υπερηχο στα χέρια μου. Τώρα αναγκαστικά θα περιμένω να ερθει ξανα απο μονη της για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο νωρις. Κάπως έτσι θα το πηγαίνω. Αγχος γενικά δεν εχω. Το μόνο που σκεφτομαι ειναι πως ο άντρας μου λογω δουλειάς θα φυγει για καποιους μηνες εκτός και δεν θα εχουμε επαφες. Αυτο μόνο. 

Δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση του πρώτου γιατρού. Ήταν ο γιατρός που σε παρακολουθούσε ή ήταν απλά πήγες μια φορά; σίγουρα ο επόμενος υπέρηχος θα σε διαφωτίσει περισσότερο. 

Just now, Bellas said:

Κορίτσια τι ωραίο γκρουπ έχετε φτιάξει εδώ!

Και εγώ wannabe  μανούλα είμαι ετων 38 

Έκαναν λαμπαροσκοπικό για αφαίρεση ινομυώματων πριν περίπου 1,5 χρόνο 

Με τον άντρα μου προσπαθούμε για παιδάκι αλλά ο πελαργός μας έχει ξεχάσει 

Ο άντρας είμαι είναι 43 και πριν περίπου 2 χρόνια που είχε κάνει σπερματοδιαγραμμα ήταν μια χαρά. 

Είμαστε από ότι καταλαβαίνετε στα ζευγάρια με ανεξήγητη υπογονιμότητα. 

Εμείς έχουμε επαφές μέρα πάρα μέρα αλλά τώρα που σας διάβασα αν δεν μου έρθει περιοδο -_-θα δοκιμάσω το κάθε μέρα 

Κορίτσια εσείς χρησιμοποιητε λιπαντικο στις επαφές?

Εμείς χρησιμοποιούμε το conceive plus υποτίθεται ότι βοηθάει και το σπέρμα 

Έχει καμία εμπειρία η γνώμη 

Εγώ στις τελευταίες ορμονολογικες που έκανα παρότι έχω σταθερή περίοδο κάθε μήνα η μια ορμόνη η lh βγήκε λίγο ανεβασμένη που υποδεικνύει το σύνδρομο των πολυκυστικων ωοθηκών. 

Στο λαμπαροσκοπικό χειρουργείο που έχει μετά ο γιατρός μου είπε ότι οι ωοθήκες είναι μια χαρά 

Τώρα τι να πω !

Καλωσόρισες στο παρεάκι μας. Ελπίζω να σου να φέρει τύχη το γκρουπάκι και να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα. Λιπαντικό δεν χρησιμοποιώ και δεν έχω άποψη. Προσπαθείτε πολύ καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Και εγώ το ηλπιζα. Η αληθεια ειναι οτι πηγα με άλλον αέρα γνωριζοντας απο προχθές πως έχω οωθηλάκια. Ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ο γιατρός μου είπε ψεμματα. Οτι εχω δλδ. Ετσι εξηγειτε και το γεγονός που δεν πηρα υπερηχο στα χέρια μου. Τώρα αναγκαστικά θα περιμένω να ερθει ξανα απο μονη της για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο νωρις. Κάπως έτσι θα το πηγαίνω. Αγχος γενικά δεν εχω. Το μόνο που σκεφτομαι ειναι πως ο άντρας μου λογω δουλειάς θα φυγει για καποιους μηνες εκτός και δεν θα εχουμε επαφες. Αυτο μόνο. 

 Φυσικο τροποποιημενο κυκλο εχεις δοκιμασει να κανεις καποιες προσπαθειες με εξωσωματικη? 

Γενικα εγω θα σου ελεγα να μην σκας εχεις ενα παιδακι ειστε υγιης κ δεν χρειαζετε να στεναχωριεσαι κ να χανεις τον χρονο σου σε γιατρους κ σε τρεξιματα. Αμα τυχει εχει καλως αλλιως δεν ειναι κ για να στεναχωριεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bellas είπε:

Κορίτσια τι ωραίο γκρουπ έχετε φτιάξει εδώ!

Και εγώ wannabe  μανούλα είμαι ετων 38 

Έκαναν λαμπαροσκοπικό για αφαίρεση ινομυώματων πριν περίπου 1,5 χρόνο 

Με τον άντρα μου προσπαθούμε για παιδάκι αλλά ο πελαργός μας έχει ξεχάσει 

Ο άντρας είμαι είναι 43 και πριν περίπου 2 χρόνια που είχε κάνει σπερματοδιαγραμμα ήταν μια χαρά. 

Είμαστε από ότι καταλαβαίνετε στα ζευγάρια με ανεξήγητη υπογονιμότητα. 

Εμείς έχουμε επαφές μέρα πάρα μέρα αλλά τώρα που σας διάβασα αν δεν μου έρθει περιοδο -_-θα δοκιμάσω το κάθε μέρα 

Κορίτσια εσείς χρησιμοποιητε λιπαντικο στις επαφές?

Εμείς χρησιμοποιούμε το conceive plus υποτίθεται ότι βοηθάει και το σπέρμα 

Έχει καμία εμπειρία η γνώμη 

Εγώ στις τελευταίες ορμονολογικες που έκανα παρότι έχω σταθερή περίοδο κάθε μήνα η μια ορμόνη η lh βγήκε λίγο ανεβασμένη που υποδεικνύει το σύνδρομο των πολυκυστικων ωοθηκών. 

Στο λαμπαροσκοπικό χειρουργείο που έχει μετά ο γιατρός μου είπε ότι οι ωοθήκες είναι μια χαρά 

Τώρα τι να πω !

Καλώς ήρθες στην παρέα των πιπινιων!!! Να δεις που θα μας φέρει γούρι σε όλες η παρεούλα εδώ. Βλέπω και εσείς έχετε εντατικές επαφές. Κοίτα λιπαντικό δεν έχω δοκιμάσει για να σου πω την άποψη μου. Το δικό μου κολπακι που βέβαια ακόμα δεν έχει δώσει αποτέλεσμα επειδή έχω και οπίσθια κλίση μήτρας είναι στα τέσσερα και μετά βάζω ένα μαξιλάρι στην μέση και κάθομαι ακίνητη σαν μούμια κάνα 20 λεπτο.αλλα ρε γμτ πάντα μα πάντα μετά την επαφή κατουριεμαι οπότε όπως καταλαβαίνεις κάνω υπερπροσπάθεια να μείνω ακίνητη.

Just now, Klelia81 είπε:

Και εγώ το ηλπιζα. Η αληθεια ειναι οτι πηγα με άλλον αέρα γνωριζοντας απο προχθές πως έχω οωθηλάκια. Ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ο γιατρός μου είπε ψεμματα. Οτι εχω δλδ. Ετσι εξηγειτε και το γεγονός που δεν πηρα υπερηχο στα χέρια μου. Τώρα αναγκαστικά θα περιμένω να ερθει ξανα απο μονη της για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο νωρις. Κάπως έτσι θα το πηγαίνω. Αγχος γενικά δεν εχω. Το μόνο που σκεφτομαι ειναι πως ο άντρας μου λογω δουλειάς θα φυγει για καποιους μηνες εκτός και δεν θα εχουμε επαφες. Αυτο μόνο. 

Είναι όντως πολύ περίεργη η συμπεριφορά του προηγούμενου γιατρού. Υποτίθεται ότι πάμε για υπέρηχο για να μάθουμε τι συμβαίνει. Μπράβο που δεν αγχώνεσαι. Αλήθεια τα κορίτσια της εξωσωματικής σου έδωσαν απάντηση για τον ενδοκρινολόγο? Μήπως μάθουμε κ εμείς τίποτα για αυτό σε ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Και εγώ το ηλπιζα. Η αληθεια ειναι οτι πηγα με άλλον αέρα γνωριζοντας απο προχθές πως έχω οωθηλάκια. Ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ο γιατρός μου είπε ψεμματα. Οτι εχω δλδ. Ετσι εξηγειτε και το γεγονός που δεν πηρα υπερηχο στα χέρια μου. Τώρα αναγκαστικά θα περιμένω να ερθει ξανα απο μονη της για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο νωρις. Κάπως έτσι θα το πηγαίνω. Αγχος γενικά δεν εχω. Το μόνο που σκεφτομαι ειναι πως ο άντρας μου λογω δουλειάς θα φυγει για καποιους μηνες εκτός και δεν θα εχουμε επαφες. Αυτο μόνο. 

Κορίτσι μου 

Τι να πω , εύχομαι τώρα νά ηρεμήσεις τουλάχιστον και ν απολαμβάνεις τις αγαπουλες με τον άντρα σου , γιατί ο Θεός είναι μεγάλος και επίσης τπτ δεν έχει τελειώσει αφού ο γιατρός σου είπε ότι θα έχεις ωορρηξίες 

Από την άλλη αγκάλιασε σφιχτά το παιδάκι σου κ σκέψου ότι ο Θεός σ ευλόγησε με τη μητρότητα και είσαι πολύ τυχερή γ αυτό 

Σου το λέω γιατί εγώ εδώ  και δύο χρόνια κυνηγάω το αυγό 

Που θα με κάνει μάνα 

Και δεν ελπίζω σε πολλά ,ελπίζω και προσεύχομαι γ αυτό το ένα πλέον 

Ετών 39 βλέπεις κ εγώ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση του πρώτου γιατρού. Ήταν ο γιατρός που σε παρακολουθούσε ή ήταν απλά πήγες μια φορά; σίγουρα ο επόμενος υπέρηχος θα σε διαφωτίσει περισσότερο. 

Καλωσόρισες στο παρεάκι μας. Ελπίζω να σου να φέρει τύχη το γκρουπάκι και να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα. Λιπαντικό δεν χρησιμοποιώ και δεν έχω άποψη. Προσπαθείτε πολύ καιρό;

Πάνω από χρόνο :sad:

Just now, Chrussa1982 said:

Καλώς ήρθες στην παρέα των πιπινιων!!! Να δεις που θα μας φέρει γούρι σε όλες η παρεούλα εδώ. Βλέπω και εσείς έχετε εντατικές επαφές. Κοίτα λιπαντικό δεν έχω δοκιμάσει για να σου πω την άποψη μου. Το δικό μου κολπακι που βέβαια ακόμα δεν έχει δώσει αποτέλεσμα επειδή έχω και οπίσθια κλίση μήτρας είναι στα τέσσερα και μετά βάζω ένα μαξιλάρι στην μέση και κάθομαι ακίνητη σαν μούμια κάνα 20 λεπτο.αλλα ρε γμτ πάντα μα πάντα μετά την επαφή κατουριεμαι οπότε όπως καταλαβαίνεις κάνω υπερπροσπάθεια να μείνω ακίνητη.

Είναι όντως πολύ περίεργη η συμπεριφορά του προηγούμενου γιατρού. Υποτίθεται ότι πάμε για υπέρηχο για να μάθουμε τι συμβαίνει. Μπράβο που δεν αγχώνεσαι. Αλήθεια τα κορίτσια της εξωσωματικής σου έδωσαν απάντηση για τον ενδοκρινολόγο? Μήπως μάθουμε κ εμείς τίποτα για αυτό σε ρωτάω.

@Chrussa1982και εγώ οπίσθια μήτρα έχω 

Εμείς πιο πολύ πλαγιαστο και μετά κάθομαι και εγώ σαν μούμια :-D

Βέβαια ακόμα και όλο το βράδυ να μην σηκωθώ το πρωί θα τρέξουν υγρα δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικός 

Ο γιατρός μου έχει πει κανένα 20λεπτο είναι αρκετό μετσ μπορώ να σηκώνομαι κανονικά 

Ότι το σπέρμα λέει είναι σαν τζελ 

Αύριο περιμένω την ακατανομαστη και φυσικά έχω όλα τα συμπτώματα !ούτε αυτό τον μήνα με ξέχασε!

Link to comment
Share on other sites

Αχ και εμένα με το που σηκώνομαι γίνομαι χάλια αλλά ο γιατρός μου είπε πως ότι να μπει θα μπει χαχαχαχαχα και τα υγρά δεν πειράζει και αν φεύγουν. Βέβαια τώρα που το συζητάμε ρε κορίτσι τα υγρά δεν είναι τόσο υγρά είναι πιο πηχτα (συγνωμη για την αηδία της περιγραφής)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αχ και εμένα με το που σηκώνομαι γίνομαι χάλια αλλά ο γιατρός μου είπε πως ότι να μπει θα μπει χαχαχαχαχα και τα υγρά δεν πειράζει και αν φεύγουν. Βέβαια τώρα που το συζητάμε ρε κορίτσι τα υγρά δεν είναι τόσο υγρά είναι πιο πηχτα (συγνωμη για την αηδία της περιγραφής)

Εννοείται και φεύγουν βρε κορίτσι μου μένουν τα καλά και κάνουν το ταξιδακι τους , μόνο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου 

Τι να πω , εύχομαι τώρα νά ηρεμήσεις τουλάχιστον και ν απολαμβάνεις τις αγαπουλες με τον άντρα σου , γιατί ο Θεός είναι μεγάλος και επίσης τπτ δεν έχει τελειώσει αφού ο γιατρός σου είπε ότι θα έχεις ωορρηξίες 

Από την άλλη αγκάλιασε σφιχτά το παιδάκι σου κ σκέψου ότι ο Θεός σ ευλόγησε με τη μητρότητα και είσαι πολύ τυχερή γ αυτό 

Σου το λέω γιατί εγώ εδώ  και δύο χρόνια κυνηγάω το αυγό 

Που θα με κάνει μάνα 

Και δεν ελπίζω σε πολλά ,ελπίζω και προσεύχομαι γ αυτό το ένα πλέον 

Ετών 39 βλέπεις κ εγώ.

 

Εμείς κοριτσάρα έχουμε κάτι κοινό.εκτος από την ηλικία κυνηγάμε το ένα και μοναδικό αυγό που θα μας γεμίσει ευτυχία και θα μας χαρίσει το δώρο της ζωής!!ε δεν μπορεί θα μας κάτσει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε! 

@Bellas καλώς ήρθες στην παρέα μας! Κι εμείς κλείσαμε ένα χρόνο προσπαθειών και πάνε πια 3 ολόκληρα χρόνια που παλινδρομησε το εμβρυακι μου. Όλες εδώ στον αγώνα είμαστε, πιπονομπεμπεκες που κάθε μήνα ελπίζουμε και προσπαθούμε με ότι μέσα έχει η καθεμιά.

@Klelia81 τώρα συνειδητοποίησα την πιθανότητα να σου είπε ψέματα ο πρώτος γιατρός. Γιατί ρε γ@μωτο... Σε κάθε περίπτωση συνεχίζουμε να ελπίζουμε.

Για τα υγρά που λέτε είναι φυσιολογικό μια ποσότητα να φεύγει. Ότι είναι να πάει στα ενδότερα, θα πάει. Για τα πηχτα που λέτε τωρα, αν ανατρέξετε δεκάδες σελίδες πίσω, θα δείτε που λέει η @Emilly800 για τα βλεννολυτικα σιρόπια. Ότι ε, ουν ακετυλοκυστεΐνη που βοηθάει στο να γίνουν πιο υδαρη καινά βοηθάνε στο ταξίδι.

Χθες βράδυ ο άντρας μου μου ανακοίνωσε πως θα πάει τη Δευτέρα για σπερμοδιαγραμμα. Οπότε, πριν καλά καλά καθαρίσω από περίοδο, πάει το σεχ του σκ. Και μάλλον θα χάσω και την ωορρηξία. Έχω λίγο άγχος για τα αποτελέσματα, εκείνος ακόμα περισσότερο. Μου είπε δε, να περιμένω για τη σαλπιγγογραφια γιατί αν έχει χάλια σπερμα, το πρόβλημα θα είναι αποκλειστικά από αυτον και δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ παραπάνω. Μακάρι να δει βελτίωση από το πρώτο που έκανε... Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Μετά θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας!!! Τώρα κατάλαβα για τη χρησιμότητα του εν λόγω σιροπιού που συζητούσατε χαχαχαχαχα.

Αυτή τη στιγμή ο άντρας μου κάνει σπερμοδιαγραμμα άντε να δούμε τι θα δούμε και από εκεί..οι γόνιμες μου έχουν ξεκινήσει από χτες οπότε έχω υπερωρίες αυτές τις μέρες. @Agatte μου καλά αποτελέσματα εύχομαι. Ότι και να δείξει όμως κάνε εσύ τη σαλπιγγογραφια σου να εχετε μια ολοκληρωμένη εικόνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε! 

@Bellas καλώς ήρθες στην παρέα μας! Κι εμείς κλείσαμε ένα χρόνο προσπαθειών και πάνε πια 3 ολόκληρα χρόνια που παλινδρομησε το εμβρυακι μου. Όλες εδώ στον αγώνα είμαστε, πιπονομπεμπεκες που κάθε μήνα ελπίζουμε και προσπαθούμε με ότι μέσα έχει η καθεμιά.

@Klelia81 τώρα συνειδητοποίησα την πιθανότητα να σου είπε ψέματα ο πρώτος γιατρός. Γιατί ρε γ@μωτο... Σε κάθε περίπτωση συνεχίζουμε να ελπίζουμε.

Για τα υγρά που λέτε είναι φυσιολογικό μια ποσότητα να φεύγει. Ότι είναι να πάει στα ενδότερα, θα πάει. Για τα πηχτα που λέτε τωρα, αν ανατρέξετε δεκάδες σελίδες πίσω, θα δείτε που λέει η @Emilly800 για τα βλεννολυτικα σιρόπια. Ότι ε, ουν ακετυλοκυστεΐνη που βοηθάει στο να γίνουν πιο υδαρη καινά βοηθάνε στο ταξίδι.

Χθες βράδυ ο άντρας μου μου ανακοίνωσε πως θα πάει τη Δευτέρα για σπερμοδιαγραμμα. Οπότε, πριν καλά καλά καθαρίσω από περίοδο, πάει το σεχ του σκ. Και μάλλον θα χάσω και την ωορρηξία. Έχω λίγο άγχος για τα αποτελέσματα, εκείνος ακόμα περισσότερο. Μου είπε δε, να περιμένω για τη σαλπιγγογραφια γιατί αν έχει χάλια σπερμα, το πρόβλημα θα είναι αποκλειστικά από αυτον και δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ παραπάνω. Μακάρι να δει βελτίωση από το πρώτο που έκανε... Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Μετά θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει. 

Και εμάς μας είπε ο γιατρός σπερμοδιαγραμμα και υστεροσκοπηση 

Και προτιμώ να κάνει πρώτα το σπερμοδιαγραμμα ο δικός μου και μετά αν είναι καλό να κάνω την υστεροσκοπηση 

Δε θέλω πάλι να μπω σ αυτή τη διαδικασία 

Φυσικά θα την κάνω όσο και να μη θέλω αν είναι όλα καλά με το σπέρμα

Just now, Bellas είπε:

Και εμάς μας είχε προτείνει ο γιατρός bisolvon λίγες μέρες πριν τις επαφές κάνει το σπέρμα πιο ρευστό 

Εμένα η γιατρός @Emilly800 μου είπε μουκοσολβαν

το οποίο το έπινε και ο άντρας της αλλά και εκείνη πρωί βράδυ να σημειώσω τον κυκλο που τελικά έμεινε έγκυος. Οπότε το κάνουμε κ εμείς 

ο άντρας μου πολύ τυπικός το πίνει χωρίς να του το υπενθυμίσω με εξέπληξε ευχάριστα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τρέχω στο φαρμακείο τώρα χαχαχαχα. Θα το δοκιμάσω κορίτσια μου δεν χάνω τπτ. Γύρισε ο άντρας θα του στείλουν τα αποτελέσματα σε μεηλ. Πάντως μου λέει μεγάλη εξυπηρέτηση και δουλοπρέπεια στο κέντρο εξωσω. Με το σεις και με το σας τον είχαν μόνο που δεν του τη παίξανε για να μην κουραστεί χαχαχαχα.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...