Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte said:

Κορίτσια εμείς πίνουμε trebon που έχει ως δραστική ουσία την ακετυλοκυστεΐνη. Ψάξτε αυτό που θα πάρετε, να έχει μέσα το συγκεκριμένο συστατικό. Ψάχνοντας σε σελίδες γονιμότητας, βρήκα πως σύμφωνα με έρευνες αυτή η ουσία βοηθάει το σπέρμα. 

Ρε κορίτσια... Κουράστηκα γαμωτο. Είδα κι αυτή την ηλιθια ταινία που σας έλεγα, με ένα ζευγάρι που όλη του η ζωή περιστρεφεται γύρω από το πώς θα αποκτήσει παιδί και φοβάμαι μήπως έχουμε γινει6κι εμείς έτσι. Είναι και η κωλο καραντίνα στη μέση που δε βοηθάει. Να πούμε πως θα φύγουμε ένα διήμερο να χαλαρώσουμε λίγο... Αι στο καλό πια... 

Αυτός ο μήνας για εμάς πάει στράφι. Ο γυναικολογος υποστηρίζει πως κάνω νωρίς ωορρηξιες και τα τεστ λένε ότι θέλουν. Αν όντως ισχύει αυτό, όλη τη βδομάδα δεν κάναμε τίποτα, είχα περίοδο και μετά πολλή δουλειά. 10η μέρα σήμερα, θα ήταν ευκαιρία να κάναμε κάτι αλλά Δευτέρα θέλει να πάει για το σπερμοδιαγραμμα. Επίσης σκέφτομαι... Δεν θα είναι πολύ μπαγιάτικο το σπέρμα ρε παιδιά με τόσες μέρες ανομβρία; δεν θα είναι 4 ημερών, 2 εβδομάδων μούχλα θα είναι. 

Ρε καλη μου, γραφεις και νομιζω πως διαβαζω τη ζωη μου.. τι πραμα και αυτο...εμας μας ειχαν πει 2 με 3 μερες αποχη. Ειχαμε 2 μερες κενο και το εκανε την 3η το πρωι. Αλλιως αν ειναι πολλες μερες θα ειναι στοκος και θα ειναι τελειως διαφορετικο το αποτελεσμα. Ερωτηση...δηλαδη ο γιατρος ειπε πως κανεις ωορρηξια νωριτερα απο τα θετικα τεστ που βλέπεις; γινεται αυτο; μηπως ξεκινας αργα τα τεστ και δεν βλεπεις θετικο γιατι ειχε ηδη γινει; δεν το πολυκαταλαβα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Δευτέρα Πρωί είναι στο φαρμακείο!!!

Όλο τον μήνα πρέπει να το πίνουμε?

Μόλις τελειώνει η περίοδος σου και μέχρι να τελειώσει και η ωορρηξία σου και οι δύο πρωί βράδυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Agatte είπε:

Κορίτσια εμείς πίνουμε trebon που έχει ως δραστική ουσία την ακετυλοκυστεΐνη. Ψάξτε αυτό που θα πάρετε, να έχει μέσα το συγκεκριμένο συστατικό. Ψάχνοντας σε σελίδες γονιμότητας, βρήκα πως σύμφωνα με έρευνες αυτή η ουσία βοηθάει το σπέρμα. 

Ρε κορίτσια... Κουράστηκα γαμωτο. Είδα κι αυτή την ηλιθια ταινία που σας έλεγα, με ένα ζευγάρι που όλη του η ζωή περιστρεφεται γύρω από το πώς θα αποκτήσει παιδί και φοβάμαι μήπως έχουμε γινει6κι εμείς έτσι. Είναι και η κωλο καραντίνα στη μέση που δε βοηθάει. Να πούμε πως θα φύγουμε ένα διήμερο να χαλαρώσουμε λίγο... Αι στο καλό πια... 

Αυτός ο μήνας για εμάς πάει στράφι. Ο γυναικολογος υποστηρίζει πως κάνω νωρίς ωορρηξιες και τα τεστ λένε ότι θέλουν. Αν όντως ισχύει αυτό, όλη τη βδομάδα δεν κάναμε τίποτα, είχα περίοδο και μετά πολλή δουλειά. 10η μέρα σήμερα, θα ήταν ευκαιρία να κάναμε κάτι αλλά Δευτέρα θέλει να πάει για το σπερμοδιαγραμμα. Επίσης σκέφτομαι... Δεν θα είναι πολύ μπαγιάτικο το σπέρμα ρε παιδιά με τόσες μέρες ανομβρία; δεν θα είναι 4 ημερών, 2 εβδομάδων μούχλα θα είναι. 

Νομίζω ότι το παρά σκεφτόμαστε το θέμα και το κουράζουμε .... κουραζόμαστε κι εμείς ιδίως ψυχολογικά ... έχω μείνει έγκυος μια χαρά με δυο επαφές όλες κι όλες μέσα στον μήνα ...τίποτα δεν είναι απόλυτο... η αλήθεια είναι πως ένα τριήμερο το χρειαζόμαστε όλοι...κι εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό να ξαναμεινω έγκυος και ο άντρας μου με λέει υπερβολική... μπορεί να έχει και δίκιο. Εγώ βαθιά μέσα μου όμως λέω δεν μπορεί, θα τα καταφέρουμε πάλι.,

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Νομίζω ότι το παρά σκεφτόμαστε το θέμα και το κουράζουμε .... κουραζόμαστε κι εμείς ιδίως ψυχολογικά ... έχω μείνει έγκυος μια χαρά με δυο επαφές όλες κι όλες μέσα στον μήνα ...τίποτα δεν είναι απόλυτο... η αλήθεια είναι πως ένα τριήμερο το χρειαζόμαστε όλοι...κι εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό να ξαναμεινω έγκυος και ο άντρας μου με λέει υπερβολική... μπορεί να έχει και δίκιο. Εγώ βαθιά μέσα μου όμως λέω δεν μπορεί, θα τα καταφέρουμε πάλι.,

Θα συμφωνήσω μαζί σας φίλες μου. Μια τέτοια κούραση ψυχολογική τη νιώθω και εγώ. Είμαι νέα γυναίκα και έχω ψυχολογία γιαγιάς αντί να κάνω τον σταυρό μου που εχω την υγεία μου και έναν άντρα που με αγαπάει και με στηρίζει. Το πρωί όταν γύρισε από την εξέταση με είδε που διάβαζα ένα άρθρο για τροφές που βοηθούν τη γονιμότητα και ρίξαμε ένα καυγαδακι. Ρε κορίτσια μου είπε ότι είμαι κολλημένη με το θέμα παιδί και ότι ίσως με το άγχος μου δεν καταφέρνω να μείνω έγκυος. Πολύ φοβάμαι ότι ίσως νιώθει πιεσμένος με την όλη κατάσταση. Τον ρώτησα μήπως άλλαξε γνώμη για την εξωσωματικη και αντί να μου απαντήσει με πήρε αγκαλιά χωρίς να πει τίποτα. Ουφ τα είπα και ησύχασα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια εμείς πίνουμε trebon που έχει ως δραστική ουσία την ακετυλοκυστεΐνη. Ψάξτε αυτό που θα πάρετε, να έχει μέσα το συγκεκριμένο συστατικό. Ψάχνοντας σε σελίδες γονιμότητας, βρήκα πως σύμφωνα με έρευνες αυτή η ουσία βοηθάει το σπέρμα. 

Ρε κορίτσια... Κουράστηκα γαμωτο. Είδα κι αυτή την ηλιθια ταινία που σας έλεγα, με ένα ζευγάρι που όλη του η ζωή περιστρεφεται γύρω από το πώς θα αποκτήσει παιδί και φοβάμαι μήπως έχουμε γινει6κι εμείς έτσι. Είναι και η κωλο καραντίνα στη μέση που δε βοηθάει. Να πούμε πως θα φύγουμε ένα διήμερο να χαλαρώσουμε λίγο... Αι στο καλό πια... 

Αυτός ο μήνας για εμάς πάει στράφι. Ο γυναικολογος υποστηρίζει πως κάνω νωρίς ωορρηξιες και τα τεστ λένε ότι θέλουν. Αν όντως ισχύει αυτό, όλη τη βδομάδα δεν κάναμε τίποτα, είχα περίοδο και μετά πολλή δουλειά. 10η μέρα σήμερα, θα ήταν ευκαιρία να κάναμε κάτι αλλά Δευτέρα θέλει να πάει για το σπερμοδιαγραμμα. Επίσης σκέφτομαι... Δεν θα είναι πολύ μπαγιάτικο το σπέρμα ρε παιδιά με τόσες μέρες ανομβρία; δεν θα είναι 4 ημερών, 2 εβδομάδων μούχλα θα είναι. 

Ποια ταινια ειναι αυτη?? Θα ηθελα κ γω να τη δω να ψυχοπλακωθω! Χαχαχαχαχαχαχ

3 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια εμείς πίνουμε trebon που έχει ως δραστική ουσία την ακετυλοκυστεΐνη. Ψάξτε αυτό που θα πάρετε, να έχει μέσα το συγκεκριμένο συστατικό. Ψάχνοντας σε σελίδες γονιμότητας, βρήκα πως σύμφωνα με έρευνες αυτή η ουσία βοηθάει το σπέρμα. 

Ρε κορίτσια... Κουράστηκα γαμωτο. Είδα κι αυτή την ηλιθια ταινία που σας έλεγα, με ένα ζευγάρι που όλη του η ζωή περιστρεφεται γύρω από το πώς θα αποκτήσει παιδί και φοβάμαι μήπως έχουμε γινει6κι εμείς έτσι. Είναι και η κωλο καραντίνα στη μέση που δε βοηθάει. Να πούμε πως θα φύγουμε ένα διήμερο να χαλαρώσουμε λίγο... Αι στο καλό πια... 

Αυτός ο μήνας για εμάς πάει στράφι. Ο γυναικολογος υποστηρίζει πως κάνω νωρίς ωορρηξιες και τα τεστ λένε ότι θέλουν. Αν όντως ισχύει αυτό, όλη τη βδομάδα δεν κάναμε τίποτα, είχα περίοδο και μετά πολλή δουλειά. 10η μέρα σήμερα, θα ήταν ευκαιρία να κάναμε κάτι αλλά Δευτέρα θέλει να πάει για το σπερμοδιαγραμμα. Επίσης σκέφτομαι... Δεν θα είναι πολύ μπαγιάτικο το σπέρμα ρε παιδιά με τόσες μέρες ανομβρία; δεν θα είναι 4 ημερών, 2 εβδομάδων μούχλα θα είναι. 

Κατσε, οταν λεμε 3 μερες αποχη εννοουμε 3 μερες, οχι 5 η 6.. Αν δεν ειχατε επαφες πριν 3 μερες η δεν το δουλεψε χειροκινητα το εργαλειο, μην παει καθολου για σπερμο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Ποια ταινια ειναι αυτη?? Θα ηθελα κ γω να τη δω να ψυχοπλακωθω! Χαχαχαχαχαχαχ

Κατσε, οταν λεμε 3 μερες αποχη εννοουμε 3 μερες, οχι 5 η 6.. Αν δεν ειχατε επαφες πριν 3 μερες η δεν το δουλεψε χειροκινητα το εργαλειο, μην παει καθολου για σπερμο!!

Και εγω θελω να μας πει την ταινια η @Agatte. Μπορει να δω την ζωη αλλιως μετα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , tina79 είπε:

Ποια ταινια ειναι αυτη?? Θα ηθελα κ γω να τη δω να ψυχοπλακωθω! Χαχαχαχαχαχαχ

Κατσε, οταν λεμε 3 μερες αποχη εννοουμε 3 μερες, οχι 5 η 6.. Αν δεν ειχατε επαφες πριν 3 μερες η δεν το δουλεψε χειροκινητα το εργαλειο, μην παει καθολου για σπερμο!!

 

Just now, TATAKI είπε:

Και εγω θελω να μας πει την ταινια η @Agatte. Μπορει να δω την ζωη αλλιως μετα...

Η ταινία λέγεται private life, στο Netflix την είδα. 

Όσο για την σεξοαποχη, την σπάσαμε. Τον ρώτησα για το χειροκίνητο και ντράπηκε... Σεξουαλιζομαστε αυτές τις μέρες μπας και καταφέρουμε κάτι και θα πάει μετά για σπερμοδιαγραμμα. Αντε να δούμε πάλι... 

Έχω μπερδευτεί γιατί νόμιζα πως τις ορμονικές τις είχα κάνει 2η μέρα του κύκλου αλλά τις είχα κάνει 4η. Είχε απόκλιση η fsh με την e2 αν θυμάμαι καλά, αλλά είπε τέτοια μέρα που τις έκανα είναι φυσιολογική η απόκλιση και δε γίνεται να κάνω ωορρηξία 15η μερα και 26η με 27η να αδιαθετω. Δε συμφωνεί ούτε ο υπέρηχος που μου είχε κάνει. Ο υπέρηχος έδειχνε 6 μέρα 3 μεγάλα ωοθηλακια. Οπότε εκρινε6πως κάνω νωρίτερα. Να μην κάνω τέστ μου είπε. Δεν ξέρω ρε κορίτσια, μπερδεύτηκα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agatte μπερδεύτηκα κ εγώ με την ωορρηξία σου. Το τεστ δηλαδή παίζει να δείξει λάθος?

Κορίτσια τα φώτα σας...ήρθαμε σε επαφή και αφού κλασικά έκατσα ένα 20 λεπτό όταν σηκώθηκα σκούπισα τα υγρά που εσταξαν και στο χαρτί πάνω είχε μια βλέννα χρώματος ανοικτό καφε ροζ. Συγνώμη για την αηδία στην περιγραφή λέω μήπως έγινε καμία πληγή μετά τη σαλπιγγογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte μπερδεύτηκα κ εγώ με την ωορρηξία σου. Το τεστ δηλαδή παίζει να δείξει λάθος?

Κορίτσια τα φώτα σας...ήρθαμε σε επαφή και αφού κλασικά έκατσα ένα 20 λεπτό όταν σηκώθηκα σκούπισα τα υγρά που εσταξαν και στο χαρτί πάνω είχε μια βλέννα χρώματος ανοικτό καφε ροζ. Συγνώμη για την αηδία στην περιγραφή λέω μήπως έγινε καμία πληγή μετά τη σαλπιγγογραφια.

Μου είπε πως ναι μεν είναι υποτίθεται κατά 99% έγκυρα αλλά παίζει να έχουν απόκλιση... Τι να πω, δεν ξέρω. Όντως ο υπέρηχο πάντως, δε συμφωνούσε με το τεστ. 

Κάπου διάβασα πως είναι φυσιολογικό μετά τη σαλπιγγογραφια να παρουσιαστεί λίγο αίμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Μου είπε πως ναι μεν είναι υποτίθεται κατά 99% έγκυρα αλλά παίζει να έχουν απόκλιση... Τι να πω, δεν ξέρω. Όντως ο υπέρηχο πάντως, δε συμφωνούσε με το τεστ. 

Κάπου διάβασα πως είναι φυσιολογικό μετά τη σαλπιγγογραφια να παρουσιαστεί λίγο αίμα. 

Τι να πω ρε κοριτσάκι.με τις λίγες γνώσεις που έχω επί του θέματος θαρρω ο υπέρηχος είναι σωστός αλλά τόση διαφορά με το τεστ??

Είχα μετα την εξέταση ελάχιστες σταγόνες και έκτοτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα πάντα στην ώρα της ήρθε η ακατανομαστη!

Ξεκινάω αυτό μήνα καινούργιες προσπάθειες πιο δυναμικά λέω να δοκιμάσω και εγώ το κάθε μέρα :-Dθα πάρω και muscosolvan!

Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας!

Εύχομαι για όλες μας να είναι ο τυχερός μήνας! 

8 hours ago, Chrussa1982 said:

@Agatte μπερδεύτηκα κ εγώ με την ωορρηξία σου. Το τεστ δηλαδή παίζει να δείξει λάθος?

Κορίτσια τα φώτα σας...ήρθαμε σε επαφή και αφού κλασικά έκατσα ένα 20 λεπτό όταν σηκώθηκα σκούπισα τα υγρά που εσταξαν και στο χαρτί πάνω είχε μια βλέννα χρώματος ανοικτό καφε ροζ. Συγνώμη για την αηδία στην περιγραφή λέω μήπως έγινε καμία πληγή μετά τη σαλπιγγογραφια.

@Chrussa1982 δεν ξέρω αν σου έχει ξανά τύχει πάντως εμένα στις γονιμες συχνά πυκνά μετα απο επαφη σκουπιζομαι και βγάζω λίγο ροζ ο γιατρός μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή!!! @Bellas ήρθε η σιχαμενη ε??σκέψου ότι είναι η τελευταία της φορά και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα!!!! Δεν μου έχει ξανατυχει γι'αυτό σας ρώτησα. Το θεωρώ τυχαίο γεγονός και συνεχίζω δυναμικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή!!! @Bellas ήρθε η σιχαμενη ε??σκέψου ότι είναι η τελευταία της φορά και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα!!!! Δεν μου έχει ξανατυχει γι'αυτό σας ρώτησα. Το θεωρώ τυχαίο γεγονός και συνεχίζω δυναμικά.

Ήρθε η άτιμη! Το χειρότερο απο όλα είναι ότι απο τότε που ξεκίνησα ελεύθερες επαφές έχω οικονομησει και προεμμηνορροϊκό συνδρομο 10 μερες πριν την περιοδο αρχίζουν τα όργανα!πονοι στην κοιλιά, πρηξιμο στο στηθος, εκνευρισμός!

Καταλαβαίνεις τα νεύρα μου τσίτα!και απογοητεύομαι και πονάω 

Link to comment
Share on other sites

@Bellas προεμμηνορροϊκό σύνδρομο???τι είναι αυτό??χαχαχαχα!!!εγώ 2 χρόνια τώρα ελεύθερων επαφών λίγες μέρες πριν την περίοδο είμαι πάντα κατά φαντασίαν έγκυος!!μια το στήθος που πρήζεται μια τα πονάκια χαμηλά παριστάνω την εγκυμονούσα στο μυαλό μου βέβαια είναι όλα αυτά μέχρι που αδιαθετω κ τρώω την φόλα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...